Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλησπέρα....

Αφού εφυγαν οι αντρες μου το πρωί ,

σκούπισα ,

σφουγγάρισα ,

επλυνα τα μπάνια,

καθάρισα και την κουζίνα από τα πρωινά,

εβαλα ενα πλυντήριο,απλωσα αλλο ενα ,

αλλαξα τα σεντόνια μας και τις πετσέτες

και μετά πήγα και τους βρήκα και πήρα το αγοράκι μου (ήταν πολύ καλός ο καιρός μεχρι το μεσημέρι,τώρα αρχισε να χαλάει) και κάναμε το τελευταίο ,μάλλον μπάνιο για φέτος,αλλα δεν παραπονιέμαι ,το περιμένω με καλή διαθεση το φθινόπωρο:)

Πήγαμε οικογενειακώς για φαγητό στη μαμά μου(μεγάλη εφευρεση οι μαμάδες!) και επιστρεψαμε,κάναμε τα μπανάκια μας και κοιμηθήκαμε.Για το βραδυ εχει κανονίσει ο αντρας μου να ψήσουμε,οπότε μια χαρα θα περάσουμε...;)

Δουλίτσες αλλες δεν κάνω ,θα ξεκουραστούμε οικογενειακώς:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα....

Αφού εφυγαν οι αντρες μου το πρωί ,

σκούπισα ,

σφουγγάρισα ,

επλυνα τα μπάνια,

καθάρισα και την κουζίνα από τα πρωινά,

εβαλα ενα πλυντήριο,απλωσα αλλο ενα ,

αλλαξα τα σεντόνια μας και τις πετσέτες

και μετά πήγα και τους βρήκα και πήρα το αγοράκι μου (ήταν πολύ καλός ο καιρός μεχρι το μεσημέρι,τώρα αρχισε να χαλάει) και κάναμε το τελευταίο ,μάλλον μπάνιο για φέτος,αλλα δεν παραπονιέμαι ,το περιμένω με καλή διαθεση το φθινόπωρο:)

Πήγαμε οικογενειακώς για φαγητό στη μαμά μου(μεγάλη εφευρεση οι μαμάδες!) και επιστρεψαμε,κάναμε τα μπανάκια μας και κοιμηθήκαμε.Για το βραδυ εχει κανονίσει ο αντρας μου να ψήσουμε,οπότε μια χαρα θα περάσουμε...;)

Δουλίτσες αλλες δεν κάνω ,θα ξεκουραστούμε οικογενειακώς:)

Αχ Χρυσα επρεπε να εισαι Κρητη εδω σκαμε παλι....Ολοι ηταν σημερα στις παραλιες....Φαντασου ανοιξα κλιματιστικο!


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντιγονη πολλα μπραβο!!

Ζουμε δυσκολους καιρους και ερχονται φοβαμαι ακομα πιο δυσκολοι. Αν δεν βοηθαμε ο ενας τον αλλο δεν μας βλεπω καλα....

Και εγω δυστυχως ξερω περιπτωσεις που οι οικονομικες δυσκολιες οδηγουν σε προβληματα σε ζευγαρια και γενικοτερα μεσα στην οικογενεια....


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.

Εμεις σημερα τακτοποιησαμε με τον αντρουλη μου το σπιτι και μετα το ριξαμε στο παιχνιδι με την μπεμπα, τις κανουμε και ασκησουλες γιατι ιναι λιγο τεμπελουλα και δεν κανει καποια πραγματακια αν και ειμαστε στον 7ο μηνα. Αχ ποσο γρηγορα περναει ο καιρος .....

Οσον αφορα τα κοριτσια που ετοιμαζονται να βαψουν δυστυχως παροτι βαψαμε προσφατα το σπιτι δεν μπορω να βοηθησω...Ειμαι ντιπ για ντιπ ατολμη σ αυτα. Εμεις παιξαμε με αποχρωσεις ανοιχτες του γκρι για το καθιστικο-σαλονι. Στο δικο μας δωματιο βαψαμε ενα τοιχο μονο στο χρωμα της αμμου (αυτον πισω απο το κεφαλαρι μας ) και εδειξε το δωματιο παροτι οι αλλοι τοιχοι εειναι λευκη. Μονο στης μπεμπας καναμε την υπερβαση και βαψαμε απαλο ροζ ενα τοιχο, οι αλλοι 2 λευκοι και ο 4ος ο μεγαλος εγινε με καθετες ριγες λευκες ροζ εναλαξ οχι ομως μεχρι πανω αλλα τα 2/3 σε υψος και το υπολοιπο ως το ταβανι λευκο.

ΥΓ στο καθιστικο ηθελα ταπετσαρια αλλα επειδη δεν περισευαν χρηματα και ειναι κοματι ακριβες καναμε στον ενα τοιχο προς τη δεξια του πλευρα τρεις καθετες ριγες σε διαφορετικους τονους του σκουρου γκρι εναλαξ με λευκες ριγες (σε διαφορετικο παχος 15, 20 κ 30 εκ, δηλαδη 15 γκρι 30 λευκο 20 γκρι 15 λευκο και 30 γκρι) -ελπιζω να το καταλαβατε :oops:- ειναι ωραιες και δινουν υψος το χωρο.

Αν και δεν τολ΄μησατε στα χρώματα,όπως λές,ακούγονται πολύ όμορφα και αρμονικά και κάνατε και τη τσαχπινιά με τις ρίγες!

Μπράβο,να το χαίρεστε!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ Χρυσα επρεπε να εισαι Κρητη εδω σκαμε παλι....Ολοι ηταν σημερα στις παραλιες....Φαντασου ανοιξα κλιματιστικο!

Δεν είμαι κρήτη αλλά δεν απέχω και πολύ!Σας αγναντευω!

Τον ίδιο καιρό είχαμε και η θάλασσα ηταν ζεστή όπως και το καλοκαίρι,απλά χαλασε ο καιρός πριν κανα δύωρο.:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια αύριο έχουμε τη βάφτιση του μπεμπούλη μας:P:p, λυπάμαι μεν που βρέχει αλλά είμαι τόσο χαρούμενη που έχουμε οικογενειακό γεγονός και τα οργάνωσα όλα μόνη μου και έφτιαξα κ πολλά χειροποίητα!Μου βγήκε η δημιουργικότητά μου!

Ειρήνη μου έκανα μόνη μου το γαλλικούλι μου χέρια - πόδια (κυρίως ελλείψει χρόνου κ υπομονής) με το "του πάγου" που μου πρότεινες κ βγήκε άψογο....όχι να το παινευτώ :tongue::tongue::tongue: αλλά είναι σαν επαγγελματικό!Βρε μπας και να το ξεκινήσω κ γω το επάγγελμα εδω στα βόρεια? Δυστυχώς όμως μου λείπει η σημαντική αρετή της υπομονής:rolleyes:

Με το καλό η βάπτιση Μιρτούλα,να είναι γερό και ευλογημένο το παιδάκι σας και να περάσετε πολύ όμορφα!:)

Αν θες βάλε φωτό με τις δημιουργίες σου...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο που διαπιστωνω ειναι οτι αν οργανωσεις ενα χωρο οπως σου αρεσει και ειναι λειτουργικος για την οικογενεια μετα ειναι και πιο ευκολο να το διατηρεις καθαρο και τακτοποιημενο

παντα βεβαια χρειαζονται μικρες παρεμβασεις και αλλαγες.

Σας το ειπα :

1)εξαφανισα την τοστιερα (εξαλλου δεν τη χρησιμοποιω καθε μερα)

2)εξαφανισα γκαζακι καφε ζαχαρη (προτειμω να τα βγαζω 1-2 φορες το πολυ εξω)

3) εξαφανισα το ταπερ που ειχα με το ψωμι Μεσα και αυτό

...αλλαξε ο παγκος.. και ναι μου αρεσει πιο πολυ ετσι γιατι φαινεται και απο το σαλονι

4)επιτελους ο συζηγοε εβαλε 2 κουτια στο παταρι

.... με την επομενη ευκαιρια θελω να λυσει ενα παλιο επιπλο τηλεορασης που απλα υπαρχει στο σαλονι και να οργανωσει ενα δικο του ραφι που και μονο που το βλεπω αποφευγω να το ξεσκονιζω

Μπράβο,πολλές αλλαγες και συμφωνώ απόλυτα με το οτι πρέπει να είναι οργανωμένο το σπίτι για να το φέρνεις βόλτα αλλιώς την εχασες τη μπάλα....


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μόλις γύρισα και επιχείρηση "κουμπάρα" στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία. Πήγα το πρωί με το καφεδάκι μου ανα χείρας και κάναμε τα εξής

-σίδερο ΤΑ ΠΑΝΤΑ

-μπαλκονόπορτες καθάρισμα

-Ψυγείο μεγάλος χαμός, στείλαμε τον άντρα της σούπερ,λαική και χασάπη και τα φτιάξαμε όλα ωραία,λαχανικά κομμένα και πλυμμένα,κρέατα χωρισμένα σε μερίδες.

-Φτιάξαμε παστίτσιο και έξτρα μαγειρεμένο κιμα στη κατάψυξη για άλλη φορά.

-Πίσω μπαλκόνι η χαρά της κούτας-δεν τα είχα δει χτες!

Ξεσαβουρώσαμε ένα σωρό άχρηστα,τώρα το πίσω μπαλκόνι που είναι στενό το κοσμούν 4 μεγάλες γλάστρες ώστε όταν πλένει τα πιάτα να έχει ωραία θέα και μια μεταλλική ντουλάπα που είχε σαν μπούφο στην εξωτερική είσοδο του σπιτιού,εντελώς άβολη και άχρηστη,την έβαλα έξω και της έβαλα ηλεκτρική σκούπα-ατμοκαθαριστή-απορυπαντικά και ένα σωρό άλλα που περιφέρονταν στη μικρή κουζίνα και το σπίτι και της έσπαγαν τα νεύρα.

Απο τις 30 κούτες στο πίσω μπαλκόνι είναι ζήτημα αν κρατήσαμε τα πράγματα απο τις 5!όλα τα άλλα που είχε πακετάρει η πεθερά της ήταν άχρηστα ρε παιδιά τσάμπα ο κόπος και το κουβάλημα!Μιλάμε για λειψά πιάτα απο διάφορα σερβίτσια,άδεια μπουκάλια απο ποτά,ενα χαλασμένο μιξερ,ένα αχρησιμοποίητο μίξερ 20ετίας κτλ

-κάναμε εκκαθάριση σε κάθε ντουλάπι-συρτάρι-ράφι

Μαζέψαμε ακόμα 4 τσάντες για δόσιμο-ναι ναι τις μεγάλες

Το σπίτι τακτοποιήθηκε πλήρως, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ 1 ΚΟΥΤΑ.

Δεν το πίστευε οτι αρκούσε ένα κλικ να ενεργοποιηθεί και να γίνουν όλα όπως πρέπει,παράλληλα βέβαια είχε και το μικρό να κλαίει κτλ και μου έλεγε οτι αυτό είναι το πρόβλημα της ,αρχίζει κάτι, κλαίει το παιδί, μένει στη μέση τέλος μετά.

Και το βασικότερο που την ανανέωσε ήταν οτι έστειλε η μαμά μου τη κομμώτρια της στο σπίτι και έκανε ένα σούπερ κούρεμα-χτένισμα δώρο της μανούλας μου!που άλλαξε εντελώς τη κακή ψυχολογία.

Α! το πιο ωραίο ήταν ότι λέω του κουμπάρου μου Ρε συ βοήθα τη λίγο με το μωρό η απάντηση Εγώ δε βοηθάω? Κατερίνα για μίλα -Ποιος σου κράτησε εχτές το μωρό μια για να πάς τουαλέτα, μια για να μου τηγανήσεις (συνολικά δεν το είχε κρατήσει πανω απο 10 λεπτά έτσι) Δεν το σχολίασα όμως όταν είπε κορίτσια φεύγω πάω στη πλατεία του είπα εντελώς δημοκρατικά έχεις 2 επιλογές, ή παίρνει και το μωρό ή πας για ψώνια πρώτα, στράβωσε τη μούρη του και διάλεξε το δεύτερο.Για πότε πήγε σφαίρα μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Κόρες, ήρθε η μάνα... ! :mrgreen:

Τι κάνουν το κορίτσια μου? Μου χετε γράψει βλέπω αρκετά και όμορφα πράγματα...

Εγώ γύρισα στις 4 και η αλήθεια είναι πως δε ήμουν τόσο πολύ κουρασμένη απλώς με πονούσε πολύ η πλάτη μου, από το σκύψιμο... :rolleyes: .

Έτσι, με το που μπήκε και ο Νίκος από τη δουλειά, παραγγείλαμε και φάγαμε έτοιμο, ζεστό φαγάκι, χωρίς καμία ταλαιπωρία... .

Τώρα ξεκίνησα το σιδερωμα, το οποίο πλέον έχει ξεφύγει από τα όρια του φυσικού και έχει περάσει στη σφαίρα του υπερφυσικού... κοντεύει να γίνει το 4ο μέλος της οικογένειας!!!! :tongue::tongue: Αλλα φυσικά τι να κάνεις όταν δουλεύεις, έχεις οικογένεια και σπίτι..

Για να μην νομίζετε πως σας τα παραλέω, δείτε την φωτογραφία της καρέκλας που έβγαλα για τα μάτια σας μόνο :cool: και φρίξτε!

dsc00191wh.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/703/dsc00191wh.jpg/

Κατά τα λοιπά, μάζεψα το πλυντήριο που είχα απλώσει το πρωί, έβαλα ένα πλυντήριο πιάτων και έχω αρκετές δουλίτσες να κάνω αλλά βλέπουμε τι θα κάνω τελικά και τι θα έχω όρεξη... Μόλις πήραμε και το dvd club να μας κρατήσει το battleship γιατί σήμερα δεν έχει τίποτα να δούμε στην tv, οπότε αργότερα θα έχουμε "προβολή"..! :lol::lol:

Σας φιλώ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου γεια σας!!!!!!! ποσο μου εχετε λειψει να ξερετε!!!!! στελνω σε ολες απο ενα φιλι! και καλη σχολικη χρονια σε ολες οσες πανε τα παιδακια τους σχολειο. εγω εμπαινα! οσο και οποτε μπορουσα ισα για να διαβασω κανα μην. και να παρω τα πανω μου! με τη βαπτιση τελικα δεν εχω προλαβει να ασχοληθω!!! αφηστε. ψυχολογια ηταν επισης τι να σας πω?! τελικα το να βρεις σπιτι με τις προυποθεσεις που θελεις ειναι μη χειροτερα! βεβαι ειχαμε και εμεις καποιες απαιτησεις αλλα τα ενοικια βρε παιδια τι να πω?! ο καθενας οτι ηθελε ζητουσε. μονο κανα δυο συνειδητοποιημενους βρηκαμε απλα δεν ταιριαζε στα σπιτια η κατασταση. τεσπα! σημερα κοριτσια κλεισαμε!!!!!!!! προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη γιατι σε σχεση μ αυτα που ειδαμε λεω δοξα τω θεο! ειναι ενα καλο σπιτακι σε καλη περιοχη σχετικα και καλο ενοικιο! το σημαντικο μειον ειναι οι μικροι χωροι! γενικως δηλ. ειναι ενα μικρο σπιτακι. οποτε εαν αρχισω να γκρινιαζω οταν θα προσπαθω να τακτοποιηθω παρακαλω να δειξετε κατανοηση!!!!!!!!!! οσες εχετε τη διαθεση μπορειτε να μου δωσετε ιδεες για χρωματα στο σπιτι!!!. οσο για τη βαπτιση τελικα δεν θα κανω προσκλητηρια και απο μπομπονιερες πηρα ενα ξυλινο αριθμητηριο και τις φτιαξω μονη μου. απλα πραγματα. αντιγονη πραγματι μπραβο σου για τη βοηθεια που προσεφερες, μπραβο. ξερεις ειναι πολυ διαφορετικο οταν ζητας βοηθεια απο το οταν σου τη δινουνε τοσο απλοχερα. λοιπον αυτα. χαρηκα που επανηλθα και ευχομαι να μην ξανα χαθω! τοσο πολυ. αληθεια μου λειψατε. α!!!!! καλο φθινοπωρο. αγαπημενη εποχη! πολυ μου αρεσει. φιλια σε ολες

Καλόγουρο το σπιτάκι σας,με το καλό και η μετακόμιση αλλα και η βαπτιση.Αυτή την περίοδο ψάχνει και η αδερφη μου σπίτι και το ζω από κοντά το θέμα.Σίγουρα είναι δύσκολο και για οποιον νοικιάζει το σπίτι του αλλά φαίνεται πως η κρίση δεν εχει επηρεασει και πολύ τον κλάδο,παρά τα όσα λέγονται.

Προσπάθησε να κάνεις από τώρα ενα πλάνο για το πως θα οργανωθεις με τους χωρους ,ντουλάπες και κουζίνα για να μην πελαγώσεις και τα φτιάχνεις δυο φορές μετα.Για τα χρώματα πες μας και θα το δούμε...:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσακια καλημερα σας διαβαζα αλλα που χρονος να γραψω....Τελειωσαμε με την μετακομιση εδς και 4 μερες και ειμαι τρισευτυχισμενη....Λοιπον να πω ενα κολπακι που εκανα και τελικα την ημερα που μπηκαμε απλα βαλαμε τις παντοφλες μας¨???

Αποφασισα οτι οσες μερες διαρκουσε η μετακομιση θα τρωγαμε μαμαδες τα λεφτα που κερδισαμε απο φαγητο τα εδωσα σε κοπελα χιχιχι και τι καναμε....

Αυτη στο καινουριο και να καθαριζει τα δωματια και τις ντουλαπες ο μικρος στη γιαγια που θα τρωγαμε και εγω μαζευω το καθε δωματιο χωριστα και κατευθειαν το στηνα..Ξεκινησα με χειμωνιατικα που πανε στο πανω μερος καθε ντουλαπας και ρουχα που δεν πολυφοριονται....Συνεχισα με πετσετες σεντονια κλπ και ετσι εφυγε η πρωτη μερα η κοπελα μαζευε το σπιτι ο συζυξ δουλεια ο μικρος παιχνιδι και εγω δρομολογια. Την μεθεπομενη μερα(να ξεκουραστω μετα απο τοσο κουβαλημα)σειρα ειχε η κουζινα ηρθε η κουνιαδα μου βαλαμε ολα τα γυαλικα μεσα σε κουτες με σεντονια προχειρα που εχω για βαψιματα και τετοιες δουλειες και ξεκινησαμε δρομολογια η κοπελα κλασσικα στο καινουριο και να μαζευει την κουζινα με το που φταναμε της ειχα αριθμησει τις κουτες και στα ντουλαπια ειχα βαλει χαρτοταινια με νουμερα ηξερε λοιπον σε πιο ντουλαπι εμπαινε τι και το τακτοποιουσε οταν τελειωσαμε με τα δρομολογια εκανα εναν ελεγχο να δω αν ειναι οπως με βολευουν αλλαξα καποια σε τοποθετηση εσωτερικα του ντουλαπιου και μετα μονη μου με την κουνιαδα μου μετακομισα τα παιχνιδια του μικρου και οτι ειχε το μπανιο....Μεθεπομενη μερα σειρα ειχε ο μπουφες και διακοσμητικα σαλονιου τα εβαλα κατω απο τα ρουχα του μικρου στην νοτυλαπα του με αριθμηση ντουλαπι και πραγματα....Γυρνωντας στο σπιτι βρηκα συζυξ να μαζευει την βιβλιοθηκη του ο μικρος το βραδυ της μετακομισης(ηρθε εταιρια συσκεασε και μετεφερε τα επιπλα)κοιμηθηκε σε γιαγια και την επομενη το πρωι εβαλα τις τηλεορασεις (τα τυλιξα με τις κουρτινες) στο αμαξι συν τα φωτιστικα αυτοι μαζεψαν χαλια και επιπλα και πηγαμε στο νεο σπιτι. Ο συζυξ δουλεια ο μικρος γιαγια και σπιτι ηταν οι μεταφορεις η κοπελα και εγω τους ελεγα που θελω τι και το εβαζαν η κοπελα τα εβγαζε απο συσκευασιες και τα καθαριζε εγω εβγαλα οτι ειχε η ντουλαπα του μικρου και τα εβαζα στον μπουφε τους ειχα πει να μπει τελευταιος ο μπουφες ωστε να βγει πρωτος....Το βραδυ λοιπον που ηρθαν οι αντρες μου το σπιτι ηταν στημενο ειχα βαλει μονη μου τα φωτα οταν στηθηκαν τα κρεββατια ειχα ηδη πει στην κοπελα τι σεντονια θελω να βαλει τις κουρτινες τις εβαλα πλυντηριο και με το που πλυθηκαν κρεμαστηκαν κατευθειαν.....Και χθες εβαψα και τον εναν τοιχο της κουζινας λαιμ με πρασινες ασσυμετρες γραμμες..... Το μονο μειον εινναι οτι ειχε χαλασει το ψυγειο πριν κανουμε μετακομιση εχουμε παραγγειλει το καινουριο απο 18/8 και ακομα να ερ8ει και ζουμε με το μικρο που ειχε ο συζυξ στο γραφειο....Κοριτσια δεν καταλαβα οτι εκανα μετακομιση φανταστειτε οτι το βραδυ που μπηκαμε στο νεο σπιτι αναψα μχρι και τα κερακια μου.....Οσες μετακομισετε με το καλο και χαλαρα!!!

Αααα Ειρηνη βεβαιως σου οδειλω ενα ευχαριστω γιατι ειχα ηδη πεταξει οτι δεν χρειαζομουν και ετσι τα ντουλαπια ηταν χαλαρα αλλα κακα τα ψεματα πολλα πραγματα ρε παιδια σε καθε σπιτι...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο που είχες το κουράγιο και τη διάθεση να τη βοηθήσεις!

Υ.Γ. Να είναι η γυναίκα σε τέτοια κατάσταση {και το σπίτι} και εκείνος να βγαίνει για ποτό??? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Βγαίνει κάθε βράδυ,επιστρέφει κατα τις 6 το απόγευμα απ τη δουλειά,μπάνιο-φαί-ύπνος,ξυπνάει κατα τις 8 και φεύγει ή αν κάτσει σπίτι είναι με το λάπτοπ αγκαλιά δυστυχώς.Για το σπίτι έχει υιοθετήσει τη φράση -έχουμε μωρό και είμαστε έτσι!Τώρα το μωρό αφήνει τα παπούτσια στο σαλόνι,τα πουκάμισα στο καναπέ και το μπάνιο σαν λιμνοθάλασσα ???????την απάντηση τη ξέρετε!

Link to comment
Share on other sites

Κέλλυ πρέπει να γράψεις εγχειρίδιο για μετακομίσεις!Είσαι σούπερ!

Τελικά η οργάνωση είναι η λύση για πολλα προβλήματα!Να το χαίρεστε το σπιτάκι σας!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...