Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα! Αντιγόνη χίλια μπράβο! Κι εγώ έχω αποστολή "κουμπάρα" αυτή την περίοδο, αλλά η βοήθεια που χρειάζεται είναι σε ψυχολογικό επίπεδο, καθώς χωρίζει .

Η οικονομική κρίση κλείνει σπίτια, γι΄αυτό κοριτσάκια μου κρατήστε τη μιζέρια έξω από το σπίτι σας. Χαμόγελο και καλή ψυχολογία, αλλιώς το χάσαμε το παιχνίδι.

Είναι στα όρια της κατάθλιψης, χωρίς δουλειά, χωρίς τον άντρα της... μακάρι να μπορούσα να την βοηθήσω τόσο αποτελεσματικά όσο εσύ...αλλά το πρόβλημα δεν είναι "χειροπιαστό" για να μπορέσω να το λύσω, να το καθαρίσω και να το πετάξω στα σκουπίδια... Το πόσο με στεναχωρεί αυτό δεν μπορώ να σας περιγράψω... :(

Πόσο δίκιο εχεις....Ελπίζω να μπορέσει να ορθοποδίσει η κοπέλα...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κόρες!

...

Θα πάω το φιογκάκι στο tae know do και μετά στην πεθερά μου να τον αφήσω για να πάω στη δουλειά. Τον περιμένει πως και τι και του έχουν πάρει με την αδερφή του άντρα μου καινούργια κασετίναι και κάτι "άλλο", δεν ξέρω τι! :tongue:

Σας φιλώ όλες!

Αυτό το "κάτι" θα του φτιάξει τη μέρα!! Τι όμορφες που είναι αυτές οι μικρές εκπληξούλες! Θέλω κι εγώ "κάτι"!!!


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζαλίσω λίγο με το βάψιμο;

Μέχρι τώρα προσπαθούσα να επιλέξω χρώματα για τους τοίχους μέσω ίντερνετ. Είχα και μια μεγάλη βεντάλια της βιβεχρώμ (κληρονομιά από φίλο χρωματοπώλη που έφυγε δυστυχώς μετανάστης για Αυστραλία – τώρα βρήκε να φύγει κι αυτός!) Σήμερα επισκεφθήκαμε χρωματοπωλείο και ανατράπηκαν όλα…. Καμία σχέση οι αποχρώσεις όπως φαίνονται στον υπολογιστή με το πως φαίνονται στις βεντάλιες και το πως τελικά θα φαίνονται στον τοίχο. Ακόμα και τα έτοιμα μικρά κουβαδάκια της Benjamin που μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για να δοκιμάσεις το χρώμα, μας είπε ο πωλητής ότι σταμάτησε να τα δουλεύει, γιατί υπάρχει πάντα απόκλιση σε σχέση με τον δικό του «μείκτη» (πώς γράφετε; ) χρωμάτων. Άρα όταν καταλήξουμε θα πρέπει να παραγγείλουμε ένα λίτρο για να τεστάρουμε πως θα δείχνει στον δικό μας χώρο, με τον συγκεκριμένο φωτισμό.

Μου άρεσε ο συνδιασμός αυτός: sweet bluette 813 – moonstone 08 – mauve hint 878 – april sky 33 της Benjamin (σελίδα 4 σε αυτό το φυλλάδιο: http://www.benjaminmoore.gr/extra/inspirations/). Τα γαλάζια χρώματα στο πραγματικό φυλλάδιο είναι πιο γλυκά, σαν να πρασινίζουν ελαφρώς, ενώ τα λευκά είναι πιο έντονα και κιτρινοπά. Καμία σχέση, ξαναλέω, με το πώς φαίνονται στην οθόνη. Είναι απαλό, θολό γαλάζιο, όχι όμως κουφετί, πολύ δροσερό και χαρούμενο. Ερώτημα: Μήπως είναι πολύ country στυλ και δεν «κολλήσει» με wenge έπιπλα;


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το χρώμα του καναπέ μου (αλλά με απλά wenge έπιπλα):

http://3.bp.blogspot.com/--Q5Fy3JAUO0/T8nACt_es4I/AAAAAAAAA6k/WP260w3OwRs/s1600/blue_living07.jpg

Για πρακτικούς λόγους αποφύγαμε πιο ανοιχτόχρωμη ταπετσαρία (τσαπατσούλη-τσαπατσούλη-δεν γνωρίζεις το σαπούνι-…λαλαλα :tongue::tongue::tongue:). Δεν μπορώ να πω ότι η φωτογραφία που βλέπω μου αρέσει… Πόσο πιο ωραίο όμως δείχνει το γαλάζιο με λευκά έπιπλα! :

http://1.bp.blogspot.com/-UM4WDm8vcU4/T8m_S3C-ccI/AAAAAAAAA6U/Mt1ZIasb4Pw/s1600/blue_living05.jpg


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!!

Εχω καιρο να γραψω κατι, σας διαβαζα ομως οποτε μπορουσα.

Περασε το καλοκαιρι και μπηκαμε στο φθινοπωρο, εποχη για αναδιοργανωση και ανακαταταξη!

Θα προσπαθησω να γραφω και εγω καπου καπου!

Ειρηνη, οπως παντα μας εμπνεεις και μας παρακινεις να κανουμε τη ζωη μας ευκολη.

Χτες πηρα μια σακουλα και μετρησα 30 μικροαντικειμενα, μικροσκουπιδακια, σπασμενα παιχνιδια, διαφημιστικα κλπ που πεταξα με τη μια. Δεκα λεπτα μου πηρε και ενιωσα ξαφνικα τοσο αναλαφρη!

:)))

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα σπίτι,είχα πάει στη κουμπάρα μου η οποία μετακόμισε πριν 3 μήνες,το τονίζω αυτό, δεν είχα πάει σπίτι της ακόμα, μου έλεγε μόλις τακτοποιηθώ και μετά κτλ.

..............................

Μπραβο σου. Εχω 1 χρονο που μετακομισα και 2 μικρα........ Ο αντρας μου βοηθαει αλλα εχει περιεργη δουλεια, λειπει πολες ωρες......

αμα σας πω οτι τωρα περιπου ηρθε καπως στα ισα του το σπιτι.

Και παλι μπραβο σου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αντιγόνη χίλια μπράβο! Κι εγώ έχω αποστολή "κουμπάρα" αυτή την περίοδο, αλλά η βοήθεια που χρειάζεται είναι σε ψυχολογικό επίπεδο, καθώς χωρίζει .

Η οικονομική κρίση κλείνει σπίτια, γι΄αυτό κοριτσάκια μου κρατήστε τη μιζέρια έξω από το σπίτι σας. Χαμόγελο και καλή ψυχολογία, αλλιώς το χάσαμε το παιχνίδι.

Είναι στα όρια της κατάθλιψης, χωρίς δουλειά, χωρίς τον άντρα της... μακάρι να μπορούσα να την βοηθήσω τόσο αποτελεσματικά όσο εσύ...αλλά το πρόβλημα δεν είναι "χειροπιαστό" για να μπορέσω να το λύσω, να το καθαρίσω και να το πετάξω στα σκουπίδια... Το πόσο με στεναχωρεί αυτό δεν μπορώ να σας περιγράψω... :(

ναι θελει χαμογελο

και τρελα

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε Praktiker σήμερα....πήραμε επιτέλους αυτήν την περιβόητη κρεμάστρα που δεν θέλει τρύπες και την στερέωσα πάνω στην κουκέτα, σε μια πλευρά που δεν πολυφαίνεται για να κρεμάνε τα μπουφανάκια τους....τόσα χρόνια τα έβαζα στο σαλόνι σε μια καρέκλα και μου την έσπαγαν επειδή ο άντρας μου δεν ήθελε να κάνει τρύπες...οπότε τώρα του βρήκα την λύση ;) ;)

πήραμε και ράφια για το γραφείο της μεγάλης για να βάλει τα βιβλία της....εκεί αναγκάστηκε να τα πάρει και να κάνει τρύπες γιατί τα βιβλία θα έμεναν σε μια σακούλα....χιχιιχι

πήραμε και καρέκλα με ροδάκια για το γραφείο της....σε χρώμα πορτοκαλί για να ταιριάζει με το κρεβάτι της που είναι πορτοκαλί - μπέζ.....

άλλαξε η διάθεση μου :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το χρώμα του καναπέ μου (αλλά με απλά wenge έπιπλα):

http://3.bp.blogspot.com/--Q5Fy3JAUO0/T8nACt_es4I/AAAAAAAAA6k/WP260w3OwRs/s1600/blue_living07.jpg

Για πρακτικούς λόγους αποφύγαμε πιο ανοιχτόχρωμη ταπετσαρία (τσαπατσούλη-τσαπατσούλη-δεν γνωρίζεις το σαπούνι-…λαλαλα :tongue::tongue::tongue:). Δεν μπορώ να πω ότι η φωτογραφία που βλέπω μου αρέσει… Πόσο πιο ωραίο όμως δείχνει το γαλάζιο με λευκά έπιπλα! :

http://1.bp.blogspot.com/-UM4WDm8vcU4/T8m_S3C-ccI/AAAAAAAAA6U/Mt1ZIasb4Pw/s1600/blue_living05.jpg

Λοιπον εβαψα προσφατα καποιυς τοιχους... και ειχα τρομερο αγχος για το πως θα δεσουν τα χρωματα, δεδομενου οτι υπηρχαν καποιες αποχρωσεις σε επιπλα.

πρεπει επισης να σκεφτειςς όλααααα τα χρωματα του χωρου δηλαδη καλυματα, κουρτινες, στυλ διακοσμισης.

... επισης πρεπει να σου αρεσει το χρωμα του τοιχου...με την πρωτη ματια... και οχι μονο επειδη θεωριτικα ταιριαζει.

εμενα μου βγηκαν πολυ, πολυ καλα, αλλα πχ το υπνοδωματιου του μικρου θα το ηθελα πιο ανοχτο χαλαζιο,( αφησα το μπαμπα να διαλεξει) και πιστευω οτι θα ταιριαζε πιο πολυ με λευκη κουρτινα και οχι με μια κιτρινη ΤΟΥΙΤΙ που εχω. ή καποια σεντονια στο δικο μου δωματιο δεν ταιριαζουν πια καθολου.

Πάντως ειναι ωραιο το χρωμα στους τοιχους και χαιρομαι που το τολμησαμε (εβαλα πρασινο εγω στο σαλονι... σαν γρασιδι)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια μου γεια σας!!!!!!! ποσο μου εχετε λειψει να ξερετε!!!!! στελνω σε ολες απο ενα φιλι! και καλη σχολικη χρονια σε ολες οσες πανε τα παιδακια τους σχολειο. εγω εμπαινα! οσο και οποτε μπορουσα ισα για να διαβασω κανα μην. και να παρω τα πανω μου! με τη βαπτιση τελικα δεν εχω προλαβει να ασχοληθω!!! αφηστε. ψυχολογια ηταν επισης τι να σας πω?! τελικα το να βρεις σπιτι με τις προυποθεσεις που θελεις ειναι μη χειροτερα! βεβαι ειχαμε και εμεις καποιες απαιτησεις αλλα τα ενοικια βρε παιδια τι να πω?! ο καθενας οτι ηθελε ζητουσε. μονο κανα δυο συνειδητοποιημενους βρηκαμε απλα δεν ταιριαζε στα σπιτια η κατασταση. τεσπα! σημερα κοριτσια κλεισαμε!!!!!!!! προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη γιατι σε σχεση μ αυτα που ειδαμε λεω δοξα τω θεο! ειναι ενα καλο σπιτακι σε καλη περιοχη σχετικα και καλο ενοικιο! το σημαντικο μειον ειναι οι μικροι χωροι! γενικως δηλ. ειναι ενα μικρο σπιτακι. οποτε εαν αρχισω να γκρινιαζω οταν θα προσπαθω να τακτοποιηθω παρακαλω να δειξετε κατανοηση!!!!!!!!!! οσες εχετε τη διαθεση μπορειτε να μου δωσετε ιδεες για χρωματα στο σπιτι!!!. οσο για τη βαπτιση τελικα δεν θα κανω προσκλητηρια και απο μπομπονιερες πηρα ενα ξυλινο αριθμητηριο και τις φτιαξω μονη μου. απλα πραγματα. αντιγονη πραγματι μπραβο σου για τη βοηθεια που προσεφερες, μπραβο. ξερεις ειναι πολυ διαφορετικο οταν ζητας βοηθεια απο το οταν σου τη δινουνε τοσο απλοχερα. λοιπον αυτα. χαρηκα που επανηλθα και ευχομαι να μην ξανα χαθω! τοσο πολυ. αληθεια μου λειψατε. α!!!!! καλο φθινοπωρο. αγαπημενη εποχη! πολυ μου αρεσει. φιλια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε Praktiker σήμερα....πήραμε επιτέλους αυτήν την περιβόητη κρεμάστρα που δεν θέλει τρύπες και την στερέωσα πάνω στην κουκέτα, σε μια πλευρά που δεν πολυφαίνεται για να κρεμάνε τα μπουφανάκια τους....τόσα χρόνια τα έβαζα στο σαλόνι σε μια καρέκλα και μου την έσπαγαν επειδή ο άντρας μου δεν ήθελε να κάνει τρύπες...οπότε τώρα του βρήκα την λύση ;) ;)

πήραμε και ράφια για το γραφείο της μεγάλης για να βάλει τα βιβλία της....εκεί αναγκάστηκε να τα πάρει και να κάνει τρύπες γιατί τα βιβλία θα έμεναν σε μια σακούλα....χιχιιχι

πήραμε και καρέκλα με ροδάκια για το γραφείο της....σε χρώμα πορτοκαλί για να ταιριάζει με το κρεβάτι της που είναι πορτοκαλί - μπέζ.....

άλλαξε η διάθεση μου :)

με γεια σας, αχ παντα χρειαζονται πραγματα να οργανωνουν και να αλλαζουν το χωρο μας

Link to comment
Share on other sites

αυτο που διαπιστωνω ειναι οτι αν οργανωσεις ενα χωρο οπως σου αρεσει και ειναι λειτουργικος για την οικογενεια μετα ειναι και πιο ευκολο να το διατηρεις καθαρο και τακτοποιημενο

παντα βεβαια χρειαζονται μικρες παρεμβασεις και αλλαγες.

Σας το ειπα :

1)εξαφανισα την τοστιερα (εξαλλου δεν τη χρησιμοποιω καθε μερα)

2)εξαφανισα γκαζακι καφε ζαχαρη (προτειμω να τα βγαζω 1-2 φορες το πολυ εξω)

3) εξαφανισα το ταπερ που ειχα με το ψωμι Μεσα και αυτό

...αλλαξε ο παγκος.. και ναι μου αρεσει πιο πολυ ετσι γιατι φαινεται και απο το σαλονι

4)επιτελους ο συζηγοε εβαλε 2 κουτια στο παταρι

.... με την επομενη ευκαιρια θελω να λυσει ενα παλιο επιπλο τηλεορασης που απλα υπαρχει στο σαλονι και να οργανωσει ενα δικο του ραφι που και μονο που το βλεπω αποφευγω να το ξεσκονιζω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αύριο έχουμε τη βάφτιση του μπεμπούλη μας:P:p, λυπάμαι μεν που βρέχει αλλά είμαι τόσο χαρούμενη που έχουμε οικογενειακό γεγονός και τα οργάνωσα όλα μόνη μου και έφτιαξα κ πολλά χειροποίητα!Μου βγήκε η δημιουργικότητά μου!

Ειρήνη μου έκανα μόνη μου το γαλλικούλι μου χέρια - πόδια (κυρίως ελλείψει χρόνου κ υπομονής) με το "του πάγου" που μου πρότεινες κ βγήκε άψογο....όχι να το παινευτώ :tongue::tongue::tongue: αλλά είναι σαν επαγγελματικό!Βρε μπας και να το ξεκινήσω κ γω το επάγγελμα εδω στα βόρεια? Δυστυχώς όμως μου λείπει η σημαντική αρετή της υπομονής:rolleyes:


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.

Εμεις σημερα τακτοποιησαμε με τον αντρουλη μου το σπιτι και μετα το ριξαμε στο παιχνιδι με την μπεμπα, τις κανουμε και ασκησουλες γιατι ιναι λιγο τεμπελουλα και δεν κανει καποια πραγματακια αν και ειμαστε στον 7ο μηνα. Αχ ποσο γρηγορα περναει ο καιρος .....

Οσον αφορα τα κοριτσια που ετοιμαζονται να βαψουν δυστυχως παροτι βαψαμε προσφατα το σπιτι δεν μπορω να βοηθησω...Ειμαι ντιπ για ντιπ ατολμη σ αυτα. Εμεις παιξαμε με αποχρωσεις ανοιχτες του γκρι για το καθιστικο-σαλονι. Στο δικο μας δωματιο βαψαμε ενα τοιχο μονο στο χρωμα της αμμου (αυτον πισω απο το κεφαλαρι μας ) και εδειξε το δωματιο παροτι οι αλλοι τοιχοι εειναι λευκη. Μονο στης μπεμπας καναμε την υπερβαση και βαψαμε απαλο ροζ ενα τοιχο, οι αλλοι 2 λευκοι και ο 4ος ο μεγαλος εγινε με καθετες ριγες λευκες ροζ εναλαξ οχι ομως μεχρι πανω αλλα τα 2/3 σε υψος και το υπολοιπο ως το ταβανι λευκο.

ΥΓ στο καθιστικο ηθελα ταπετσαρια αλλα επειδη δεν περισευαν χρηματα και ειναι κοματι ακριβες καναμε στον ενα τοιχο προς τη δεξια του πλευρα τρεις καθετες ριγες σε διαφορετικους τονους του σκουρου γκρι εναλαξ με λευκες ριγες (σε διαφορετικο παχος 15, 20 κ 30 εκ, δηλαδη 15 γκρι 30 λευκο 20 γκρι 15 λευκο και 30 γκρι) -ελπιζω να το καταλαβατε :oops:- ειναι ωραιες και δινουν υψος το χωρο.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...