Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Κόρες, ήρθε η μάνα... ! :mrgreen:

Τι κάνουν το κορίτσια μου? Μου χετε γράψει βλέπω αρκετά και όμορφα πράγματα...

Εγώ γύρισα στις 4 και η αλήθεια είναι πως δε ήμουν τόσο πολύ κουρασμένη απλώς με πονούσε πολύ η πλάτη μου, από το σκύψιμο... :rolleyes: .

Έτσι, με το που μπήκε και ο Νίκος από τη δουλειά, παραγγείλαμε και φάγαμε έτοιμο, ζεστό φαγάκι, χωρίς καμία ταλαιπωρία... .

Τώρα ξεκίνησα το σιδερωμα, το οποίο πλέον έχει ξεφύγει από τα όρια του φυσικού και έχει περάσει στη σφαίρα του υπερφυσικού... κοντεύει να γίνει το 4ο μέλος της οικογένειας!!!! :tongue::tongue: Αλλα φυσικά τι να κάνεις όταν δουλεύεις, έχεις οικογένεια και σπίτι..

Για να μην νομίζετε πως σας τα παραλέω, δείτε την φωτογραφία της καρέκλας που έβγαλα για τα μάτια σας μόνο :cool: και φρίξτε!

dsc00191wh.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/703/dsc00191wh.jpg/

Κατά τα λοιπά, μάζεψα το πλυντήριο που είχα απλώσει το πρωί, έβαλα ένα πλυντήριο πιάτων και έχω αρκετές δουλίτσες να κάνω αλλά βλέπουμε τι θα κάνω τελικά και τι θα έχω όρεξη... Μόλις πήραμε και το dvd club να μας κρατήσει το battleship γιατί σήμερα δεν έχει τίποτα να δούμε στην tv, οπότε αργότερα θα έχουμε "προβολή"..! :lol::lol:

Σας φιλώ!

Καλα κουράγια, και μην ανησυχεις ετσι ημουν όλο το καλοκαίρι ,τώρα βρήκα ακρη με τα ασιδέρωτα:P

Καλά να περάσετε το βράδυ:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ εισαι καταπληκτη αντιγονη πραγματικα η κουνιαδα μου με βοηθησε μια μερα και τελειωσαμε τα παντα πανευκολα με καφεδακι κουβεντουλα και το πακεταρισμα ουτε που μας φανηκε...και επισης και οι γιαγιαδες βοηθησαν αρκετα η καλυτερη τους βεβαια να τρωμε σε αυτες και να εχουν και το εγγονακι τους Ζητηστε βοηθεια δεν ειναι κακο ουτε σε παρεξηγουν οι ανθρωποι που σε αγαπανε και αποψη μου οι αντρες να μην ειναι στα ποδια σας ειδικα αν ειναι σαν τον δικο μου που εχει αποψη επι του χωρου μεχρι που και καλα θα με βολευουν οι κατσαρολες

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε Praktiker σήμερα....πήραμε επιτέλους αυτήν την περιβόητη κρεμάστρα που δεν θέλει τρύπες και την στερέωσα πάνω στην κουκέτα, σε μια πλευρά που δεν πολυφαίνεται για να κρεμάνε τα μπουφανάκια τους....τόσα χρόνια τα έβαζα στο σαλόνι σε μια καρέκλα και μου την έσπαγαν επειδή ο άντρας μου δεν ήθελε να κάνει τρύπες...οπότε τώρα του βρήκα την λύση ;) ;)

πήραμε και ράφια για το γραφείο της μεγάλης για να βάλει τα βιβλία της....εκεί αναγκάστηκε να τα πάρει και να κάνει τρύπες γιατί τα βιβλία θα έμεναν σε μια σακούλα....χιχιιχι

πήραμε και καρέκλα με ροδάκια για το γραφείο της....σε χρώμα πορτοκαλί για να ταιριάζει με το κρεβάτι της που είναι πορτοκαλί - μπέζ.....

άλλαξε η διάθεση μου :)

Με γεια σας,πολύ ωραίες αλλαγες,θα το ευχαριστηθεί και η κόρη!!!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και να πω και ενα τιπ πρωτα ξεκινησετε μαζεματα ξεσκαρταρισματα και συγυρισμα ανοιξτε ολα τα ντουλαπια του χωρου δειτε τα πραγματα που εχετε καλα δειτε τι δεν χρειαζεστε καθολου και φανταστειτε την αναδιοργανωση που θα κανετε...Βοηθαει πολυ

Αν μετακομιζετε πρωτου κανετε το οτιδηποτε παρτε ενα σκαμπο και πηγαινετε στο καινουριο σπιτι στο καθε δωματιο ανοιγετε ολα τα ντουλαπια ντουλαπες συρταρια καθεστε στο σκαμπο και φανταζεστε πως θα μπουν τα πραγματα και πως θα βολεψουν καλο ειναι επισης να εχετε μετρησει τις διαστασεις καθε επιπλου να τις εχετε γραψει σε ενα χαρτι και στο νεο σπιτι να πατε με μετρο ωστε να δειτε πως θα μπουν....Με το σκαμπο καθεστε εκει που θα καθετε καθε επιπλο καρεκλα κρεββατι και απλα αφηνετε τον ευατο να σας να το φανταστει εμενα με αυτο τον τροπο μου τοποθετησαν τα παντα και δεν μετακινησα τιποτα ειχα παρει χαρτοταινια και τους ειχα βαλει το ακριβες σημειο και θα εμπαινε το καθε μα το καθε επιπλο...Φαναταστειτε οτι ηδη σημερα ετοιμαζω τραπεζι για τους κουμπαρους μας

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το χρώμα του καναπέ μου (αλλά με απλά wenge έπιπλα):

http://3.bp.blogspot.com/--Q5Fy3JAUO0/T8nACt_es4I/AAAAAAAAA6k/WP260w3OwRs/s1600/blue_living07.jpg

Για πρακτικούς λόγους αποφύγαμε πιο ανοιχτόχρωμη ταπετσαρία (τσαπατσούλη-τσαπατσούλη-δεν γνωρίζεις το σαπούνι-…λαλαλα :tongue::tongue::tongue:). Δεν μπορώ να πω ότι η φωτογραφία που βλέπω μου αρέσει… Πόσο πιο ωραίο όμως δείχνει το γαλάζιο με λευκά έπιπλα! :

http://1.bp.blogspot.com/-UM4WDm8vcU4/T8m_S3C-ccI/AAAAAAAAA6U/Mt1ZIasb4Pw/s1600/blue_living05.jpg

Λοιπόν,

1) το χρωμα του καναπέ είναι πολύ ομορφο

2)Μου αρεσει πολύ ο συνδυασμός στη δευτερη φωτογραφία με τα λευκά επιπλα και νομίζω πως θα ταίριαζε πολύ με τα δικά σου,βέγκε και καναπέ.

3)Μου αρέσουν πολύ τα γαλάζια,κυρίως το πρώτο γιατί συνδυάζονται πιο ευκολα,δεν μου αρεσαν τόσα τα λευκά:rolleyes:

Με το καλό ό,τι και αν διαλέξεις:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και να πω και ενα τιπ πρωτα ξεκινησετε μαζεματα ξεσκαρταρισματα και συγυρισμα ανοιξτε ολα τα ντουλαπια του χωρου δειτε τα πραγματα που εχετε καλα δειτε τι δεν χρειαζεστε καθολου και φανταστειτε την αναδιοργανωση που θα κανετε...Βοηθαει πολυ

Αν μετακομιζετε πρωτου κανετε το οτιδηποτε παρτε ενα σκαμπο και πηγαινετε στο καινουριο σπιτι στο καθε δωματιο ανοιγετε ολα τα ντουλαπια ντουλαπες συρταρια καθεστε στο σκαμπο και φανταζεστε πως θα μπουν τα πραγματα και πως θα βολεψουν καλο ειναι επισης να εχετε μετρησει τις διαστασεις καθε επιπλου να τις εχετε γραψει σε ενα χαρτι και στο νεο σπιτι να πατε με μετρο ωστε να δειτε πως θα μπουν....Με το σκαμπο καθεστε εκει που θα καθετε καθε επιπλο καρεκλα κρεββατι και απλα αφηνετε τον ευατο να σας να το φανταστει εμενα με αυτο τον τροπο μου τοποθετησαν τα παντα και δεν μετακινησα τιποτα ειχα παρει χαρτοταινια και τους ειχα βαλει το ακριβες σημειο και θα εμπαινε το καθε μα το καθε επιπλο...Φαναταστειτε οτι ηδη σημερα ετοιμαζω τραπεζι για τους κουμπαρους μας

Το ιδιο ειχα κανει και εγώ όταν μπήκαμε σπίτι μας και μετά από 7 χρονια,τα περισσότερα είναι στην ίδια θέση,γιατί με βολευουν εννοείται!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "κάτι" θα του φτιάξει τη μέρα!! Τι όμορφες που είναι αυτές οι μικρές εκπληξούλες! Θέλω κι εγώ "κάτι"!!!

Αν του την έφτιαξε λέει!!!

Του πήρε

1) Κασετίνα cars, ίδια με την τσάντα του

2) Ένα αυθεντικό μπουρνούζι του Ολυμπιακού

3) Ένα σετ playmobil {το "κάτι"} που λατρεύει και ξετρελάθηκε!!!

Γιαννούλα, θέλω και γώ "κάτι"!!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε ο συνδιασμός αυτός: sweet bluette 813 – moonstone 08 – mauve hint 878 – april sky 33 της Benjamin (σελίδα 4 σε αυτό το φυλλάδιο: http://www.benjaminmoore.gr/extra/inspirations/). Τα γαλάζια χρώματα στο πραγματικό φυλλάδιο είναι πιο γλυκά, σαν να πρασινίζουν ελαφρώς, ενώ τα λευκά είναι πιο έντονα και κιτρινοπά. Καμία σχέση, ξαναλέω, με το πώς φαίνονται στην οθόνη. Είναι απαλό, θολό γαλάζιο, όχι όμως κουφετί, πολύ δροσερό και χαρούμενο. Ερώτημα: Μήπως είναι πολύ country στυλ και δεν «κολλήσει» με wenge έπιπλα;

Για που είναι αυτό? Για το σαλόνι???:confused:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!

Εχω καιρο να γραψω κατι, σας διαβαζα ομως οποτε μπορουσα.

Περασε το καλοκαιρι και μπηκαμε στο φθινοπωρο, εποχη για αναδιοργανωση και ανακαταταξη!

Θα προσπαθησω να γραφω και εγω καπου καπου!

Ειρηνη, οπως παντα μας εμπνεεις και μας παρακινεις να κανουμε τη ζωη μας ευκολη.

Χτες πηρα μια σακουλα και μετρησα 30 μικροαντικειμενα, μικροσκουπιδακια, σπασμενα παιχνιδια, διαφημιστικα κλπ που πεταξα με τη μια. Δεκα λεπτα μου πηρε και ενιωσα ξαφνικα τοσο αναλαφρη!

icon_smile.gif))

Θαυματάκι μου, σ' έχασα! Που είσαι? Τι κάνεις? Περνάς καλά???

Ευχαριστώ γι αυτό που μου γράφεις! Το ξέρεις πως μου δίνεις κουράγιο ΚΑΙ χαρά! icon_wink.gif

Έχεις απόλυτο δικιο, πως το φθινόπωρο είναι η εποχή της αναδιοργάνωσης!!! ΜΑΖΙ ΣΟΥ!

Υ.Γ. Και παλιότερα δεν το έκανες αυτό με τα 30 αντικείμενα???

ΕΥΓΕ, ΕΥΓΕ, ΕΥΓΕ! Ανάλαφρη! Ηρεμη! Τελεια αίσθηση!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε Praktiker σήμερα....πήραμε επιτέλους αυτήν την περιβόητη κρεμάστρα που δεν θέλει τρύπες και την στερέωσα πάνω στην κουκέτα, σε μια πλευρά που δεν πολυφαίνεται για να κρεμάνε τα μπουφανάκια τους....τόσα χρόνια τα έβαζα στο σαλόνι σε μια καρέκλα και μου την έσπαγαν επειδή ο άντρας μου δεν ήθελε να κάνει τρύπες...οπότε τώρα του βρήκα την λύση ;) ;)

πήραμε και ράφια για το γραφείο της μεγάλης για να βάλει τα βιβλία της....εκεί αναγκάστηκε να τα πάρει και να κάνει τρύπες γιατί τα βιβλία θα έμεναν σε μια σακούλα....χιχιιχι

πήραμε και καρέκλα με ροδάκια για το γραφείο της....σε χρώμα πορτοκαλί για να ταιριάζει με το κρεβάτι της που είναι πορτοκαλί - μπέζ.....

άλλαξε η διάθεση μου :)

Αχ μπράβο! Τι όμορφες αγορές!!!

Να τις ευχαριστηθειτε!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια μου γεια σας!!!!!!! ποσο μου εχετε λειψει να ξερετε!!!!! στελνω σε ολες απο ενα φιλι! και καλη σχολικη χρονια σε ολες οσες πανε τα παιδακια τους σχολειο. εγω εμπαινα! οσο και οποτε μπορουσα ισα για να διαβασω κανα μην. και να παρω τα πανω μου! με τη βαπτιση τελικα δεν εχω προλαβει να ασχοληθω!!! αφηστε. ψυχολογια ηταν επισης τι να σας πω?! τελικα το να βρεις σπιτι με τις προυποθεσεις που θελεις ειναι μη χειροτερα! βεβαι ειχαμε και εμεις καποιες απαιτησεις αλλα τα ενοικια βρε παιδια τι να πω?! ο καθενας οτι ηθελε ζητουσε. μονο κανα δυο συνειδητοποιημενους βρηκαμε απλα δεν ταιριαζε στα σπιτια η κατασταση. τεσπα! σημερα κοριτσια κλεισαμε!!!!!!!! προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη γιατι σε σχεση μ αυτα που ειδαμε λεω δοξα τω θεο! ειναι ενα καλο σπιτακι σε καλη περιοχη σχετικα και καλο ενοικιο! το σημαντικο μειον ειναι οι μικροι χωροι! γενικως δηλ. ειναι ενα μικρο σπιτακι. οποτε εαν αρχισω να γκρινιαζω οταν θα προσπαθω να τακτοποιηθω παρακαλω να δειξετε κατανοηση!!!!!!!!!! οσες εχετε τη διαθεση μπορειτε να μου δωσετε ιδεες για χρωματα στο σπιτι!!!. οσο για τη βαπτιση τελικα δεν θα κανω προσκλητηρια και απο μπομπονιερες πηρα ενα ξυλινο αριθμητηριο και τις φτιαξω μονη μου. απλα πραγματα. αντιγονη πραγματι μπραβο σου για τη βοηθεια που προσεφερες, μπραβο. ξερεις ειναι πολυ διαφορετικο οταν ζητας βοηθεια απο το οταν σου τη δινουνε τοσο απλοχερα. λοιπον αυτα. χαρηκα που επανηλθα και ευχομαι να μην ξανα χαθω! τοσο πολυ. αληθεια μου λειψατε. α!!!!! καλο φθινοπωρο. αγαπημενη εποχη! πολυ μου αρεσει. φιλια σε ολες

Να γκρινιάζεις όσο θέλεις σε μας, αντέχουμ!!! ;)

Καλορίζικο το νέο σπιτάκι και όσο για τους μικρούς χώρους, να ξέρεις, πως αυτό απαιτεί ακόμα καλύτερη οργάνωση!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτο που διαπιστωνω ειναι οτι αν οργανωσεις ενα χωρο οπως σου αρεσει και ειναι λειτουργικος για την οικογενεια μετα ειναι και πιο ευκολο να το διατηρεις καθαρο και τακτοποιημενο

Ακριβώς!!

Είναι και πιο εύκολο και γλυτώνεις χρόνο και γλυτώνεις εκνευρισμό και το κρατάς πιο καθαρό αφού ξέρεις πως δεν θα σε κουράσει τόσο πολυ! ;)

παντα βεβαια χρειαζονται μικρες παρεμβασεις και αλλαγες.

Σας το ειπα :

1)εξαφανισα την τοστιερα (εξαλλου δεν τη χρησιμοποιω καθε μερα)

2)εξαφανισα γκαζακι καφε ζαχαρη (προτειμω να τα βγαζω 1-2 φορες το πολυ εξω)

3) εξαφανισα το ταπερ που ειχα με το ψωμι Μεσα και αυτό

...αλλαξε ο παγκος.. και ναι μου αρεσει πιο πολυ ετσι γιατι φαινεται και απο το σαλονι

:!::!::!: Αχ θέλω να σε φιλήσω τώρα!!!! :mrgreen::mrgreen: Μπράβο!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αύριο έχουμε τη βάφτιση του μπεμπούλη μας:P:p, λυπάμαι μεν που βρέχει αλλά είμαι τόσο χαρούμενη που έχουμε οικογενειακό γεγονός και τα οργάνωσα όλα μόνη μου και έφτιαξα κ πολλά χειροποίητα!Μου βγήκε η δημιουργικότητά μου!

Ειρήνη μου έκανα μόνη μου το γαλλικούλι μου χέρια - πόδια (κυρίως ελλείψει χρόνου κ υπομονής) με το "του πάγου" που μου πρότεινες κ βγήκε άψογο....όχι να το παινευτώ :tongue::tongue::tongue: αλλά είναι σαν επαγγελματικό!Βρε μπας και να το ξεκινήσω κ γω το επάγγελμα εδω στα βόρεια? Δυστυχώς όμως μου λείπει η σημαντική αρετή της υπομονής:rolleyes:

Μπράβο κοριτσάκι μου! Φαντάζομαι πόσο θα ανέβηκαν τα κέφια σου!!!!

Να σου ευχηθώ καλοφώτιστος ο κούκλος σου για αύριο με την πιο αγαπημένη μου ευχή:

ΠΡΑΓΜΑ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ

ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΤΟΡΘΩΣΕΙΣ

ΓΑΜΠΡΟ, ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΠΠΟΥ

ΝΑ ΤΟΝΕ ΚΑΜΑΡΩΣΕΙΣ!!

Η πιο αγαπημένη μου ευχή, μέσα από την καρδιά μου!!! ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε οικογενειακώς για φαγητό στη μαμά μου(μεγάλη εφευρεση οι μαμάδες!) και επιστρεψαμε,κάναμε τα μπανάκια μας και κοιμηθήκαμε.Για το βραδυ εχει κανονίσει ο αντρας μου να ψήσουμε,οπότε μια χαρα θα περάσουμε...;)

Καλή ξεκούραση και να περάσετε υπέροχο βράδυ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

-Ποιος σου κράτησε εχτές το μωρό μια για να πάς τουαλέτα, μια για να μου τηγανήσεις (συνολικά δεν το είχε κρατήσει πανω απο 10 λεπτά έτσι).

... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...