Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Λοιπόν αγάπες:

α) ξεχώρισα και ξεφορτώθηκα παλιά ρουχαλάκια σε κακή κατάσταση παιδικά και μη που δεν ξέρω γιατί τα κρατούσα, μη ρωτάτε, έφυγαν τώρα

β) είμαι (σχεδόν) έτοιμη να κάνω το μεγάλο βήμα και να δώσω τα μωρουδιακά σε φίλες και γνωστές που θα γεννήσουν. Όχι ότι πρόκειται να κάνω τρίτο (θα ήθελα, αλλά που κουράγια....), αλλά λίγο δυσκολεύομαι. Επίσης, θέλω να κρατήσω ρούχα για την κουμπάρα μου, η οποία είναι άγνωστο το πότε και τι παιδί θα κάνει.

Αχ, βοηθήστε. Πείτε πειτε να το πάρω απόφαση να τα δώσω ΟΛΑ

Κόρη,

Να το κάνεις το βήμα. Ειδικά αφού δεν πας για 3ο παιδάκι {εμείς ούτε για 2ο δεν "βγαίνουμε"... :? }.

Σκέψου πόσο θα αδειάσει ο χώρος σου

Σκέψου τι θα μπορείς να βάλεις στον χώρο που θα εξοικονομήσεις και πόσο θα οργανωθείς

Σκέψου πόσο θα βοηθήσεις όπου και αν τα δώσεις

Σκέψου τι καλά που θα νιώθεις και πόσο ανάλαφρα!!!

Υ.Γ. Δώστα στην κουμπαρα σου να τα φυλλάξει!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εφαγα μεσημεριανο νωρις νωρις γτ με επιασε πεινα...

Και τωρα ετοιμαζω της μικρης.

Ειρηνη μου μπραβο για το μπλογκ σου.

Βασια μου μη μασας μια χαρα θα τακαταφερεις με το τουτου.

Χρυσα μου τι καλα που του αρεσει το καρατε του μικρου, αντε καλη αρχη.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μονο εγω δεν μπορω να δω τις γοβες που εβαλες φωτο? κλαψ

Μου βγαζει ενα μικρο κουτακι.

Και τις αλλες φωτο που εβαλες δεν μπορω να τις δω..γιατιιιι???????

Γιατί μικρό μου??? :confused:

Θα τις ξαναβάλω τις γόβες, μηπως τις δεις. Και τις άλλες όμως???? :confused::confused::confused:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα θα περάσω ένα σημαντικό τέστ....θα δώσω ένα τέστ αντοχής στους δρόμους της Αθήνας......positive thinking και το βράδυ θα σας έχω νέα!!!!!

Τεστ αντοχής????

Βρε, μήπως νομίζεις πως είσαι νέα σαν και μένα και κάνεις παλικαριές???!!! :tongue::tongue::tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες,

Σας ευχαριστώ που μπήκατε στον κόπο να μου γράψετε πως χαρήκατε για το blog μας!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ! :P:p

Υ.Γ. Τελικά χθες είχαμε 375 επισκέψεις!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κι απο μενα!!

πραγματι το σπιτι μου εχει αρχισει να ανασαινει, καθημερινα πιανουμε και απο κατι , γινεται τρελο ξεκαθαρισμα!

η αδερφη μου οργανωσε χτες το φυλλο της στην ντουλαπα, και για σημερα σκεφτομαι την δυσκολη επιχειρηση "παιχνιδια" :)

τωρα το πρωι εβαλα πλυντηριο πιατων και ρουχων, επλυνα νεροχυτη, ετοιμασα το ψωμι στον αρτοπαρασκευαστη, και επειτα εκατσα και χαλαρωσα μονη με το μωρο... :cool:

τωρα η χαλαρωση φτανει στο τελος της γιατι πρεπει να ετοιμασω το μεσημεριανο μας (καρμποναρα) και επειτα να απλωσω το πλυντηριακι μας..

Υ.Γ. ειρηνη πραγματικα νιωθουμε καθημερινα αναλαφρες και εχουμε βαλει στοχο το σπιτι να μπει σε μια ταξη μεχρι το τελος του μηνα γιατι πρεπει να ξεκινησω να δουλευω και εχω αγχωθει πολυυυυ!!!!!!!!!!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα!!

Χρύσα να τον πας γιατί τώρα που μεγαλώνει όλη τη μέρα σπίτι θα βαριέται ο καημένος- συν ότι η άθληση θα του κάνει καλό!!

Giannoula με γεια το σπιτάκι σας! καλορίζικο!

Ειρηνάκι 375 επισκέψεις!!! Άντε σε λίγους μήνες θα ξεπεράσουμε τη Martha Steward!!

Εγώ σήμερα από δουλειές έκανα τα βασικά- κρεβάτια νεροχύτη φαγητό- και μετά είχα μια μετάφραση να τελειώσω.. τελείωσα στο τσακ για να παρω το μικρό από τα νήπια- ήρθαμε, άπλωσα ένα πλυντήριο και φύγαμε να πάρουμε το μεγάλο.. γυρίσαμε, τους έβαλα να φάνε και επιτέλους βρήκα λίγη ώρα να μπω να σας διαβάσω!!

Link to comment
Share on other sites

Κόρη,

Να το κάνεις το βήμα. Ειδικά αφού δεν πας για 3ο παιδάκι {εμείς ούτε για 2ο δεν "βγαίνουμε"... :? }.

Σκέψου πόσο θα αδειάσει ο χώρος σου

Σκέψου τι θα μπορείς να βάλεις στον χώρο που θα εξοικονομήσεις και πόσο θα οργανωθείς

Σκέψου πόσο θα βοηθήσεις όπου και αν τα δώσεις

Σκέψου τι καλά που θα νιώθεις και πόσο ανάλαφρα!!!

Υ.Γ. Δώστα στην κουμπαρα σου να τα φυλλάξει!

Kaliopaki

Na prosthesw pws akoma kai an erthei ki allo paidaki tha ta exei ola kainouria opws to prwto sas eite mporei kapoia alli mama na sou dwsei opote min to skeftesai, dwsta! An thes krata mono elaxista gia anamnistika, opws to prwto rouxalaki i

kapoio allo agapimeno


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ!!!

Απο τις 4-8 (βάζω μεγάλο εύρος για να είμαστε σίγουρες) μην βγείτε με το αυτοκίνητο περιοχή Κυψέλη και γύρω περιοχές.....θα περάσει η γκαζιάρα χαααχχαχαχα (λόγω εξάτμισης το λέω, εγώ δεν τρέχω) !!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αγάπες:

α) ξεχώρισα και ξεφορτώθηκα παλιά ρουχαλάκια σε κακή κατάσταση παιδικά και μη που δεν ξέρω γιατί τα κρατούσα, μη ρωτάτε, έφυγαν τώρα

β) είμαι (σχεδόν) έτοιμη να κάνω το μεγάλο βήμα και να δώσω τα μωρουδιακά σε φίλες και γνωστές που θα γεννήσουν. Όχι ότι πρόκειται να κάνω τρίτο (θα ήθελα, αλλά που κουράγια....), αλλά λίγο δυσκολεύομαι. Επίσης, θέλω να κρατήσω ρούχα για την κουμπάρα μου, η οποία είναι άγνωστο το πότε και τι παιδί θα κάνει.

Αχ, βοηθήστε. Πείτε πειτε να το πάρω απόφαση να τα δώσω ΟΛΑ

κοιτα επειδη και εγω ειμαι σε μια παραμοια κατασταση. Θα σου προτειναι να κρατησεις αυτα που σου αρεσουν και ειναι σε καλη κατασταση..... περιμενεις 1-2 χρονια και αποφασ΄θζεις και γι αυτα.

ή δινεις λιγα, ετσι για να αδειασει λιγο ο χόρος και βαζεις ενα χρονικο οριο 1-2 χρονια και βλεπεις

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα σπίτι

Μέσα στα νεύρα

Η δουλειά αναβλήθηκε χωρίς να μας ειδοποιήσει κανένας

Έφαγα απίστευτη κίνηση, έφτασα τελικά και βλέπω 12 άτομα έξω απο το χώρο που θα φτιάχναμε να περιμένουν,πήραμε τηλ.και μας είπε ο ιδιοκτήτης πως ξεχάστηκε σε μια καφετέρια και να πάμε αύριο το απόγευμα.

Αναρωτιέμαι είναι δυνατόν αυτή η επιχείρηση που στήνεται τώρα,μέσα στη κρίση,να πάει καλά?όταν αφήνει μάστορες,διακοσμητές,καθαρίστριες να περιμένουν και δεν μπαίνει κάποιος στο κόπο να πάρει ενα τηλ.

Αυτά όμως συμβαίνουν όταν ανοίγει μαγαζί ενα κακομαθημένο κ@*^παιδι για να έχει κάτι να ασχολείται.Θύμωσα πάρα πολύ σήμερα,όχι μόνο για τη κίνηση που έφαγα,θυμώνω που δεν υπάρει σεβασμός στον εργαζόμενο.

Μη σας ζαλίζω όμως κορίτσια,

μιας και γύρισα σπίτι νωρίτερα θα ασχοληθώ με το μικρό μου κηπάκο,θα βγάλω και τα καλοκαιρινά διακοσμητικά του σπιτιου να μπουν σε κουτί στην αποθήκη.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο!Πολυ ωραια νεα!

Υ.Γ.Εισαι διακοσμητρια?

ασχολούμαι πολλά χρόνια με τη διακόσμηση και τις χειροτεχνίες,φτιάχνω κοσμήματα,γούρια,μπομπονιέρες και βιτρίνες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...