Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια! χρόνια πολλά στις Μανούλες! εγώ ξύπνησα με αίμα σήμερα στις 5 το χάραμα και ειμαι στο νοσοκομείο! μου βάζουν όρους αλλά δεν σταματάει η μήτρα τις συσπάσεις , το ράμμα και ο τράχηλος οκ ! ο γιατρός είπε ότι δε καμια ώρα θα μ πει αν θα πάμε για τοκετό η οχι επειδή αν δεν σταματήσουν δεν μπορεί να διακινδυνεύσει ! αυτά τα νέα μ! 

      Με τη βοηθεια του Θεου όλα θα πάνε καλά!!! Οι σκέψεις μας και οι ευχες μας είναι μαζί σου. 🙏

      On 8/5/2024 at 1:17 ΜΜ, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Σάββατο 28.40 Δευτέρα 68.10 Τετάρτη 227.60 Παρασκευή 732.40 Κυριακή 1957.20 η γιατρός είπε να μην κάνουμε άλλη αλλά ξέρεις από το άγχος μασ πήγαμε και  σήμερα Τετάρτη που βγήκε 5.127 λες να τα καταφέρουμε νομίζω ότι από τότε που βλέπεις θετικό έχεις περισσότερο άγχος εύχομαι να τα καταφέρουμε όλοι μασ αλήθεια. Έχουμε ραντεβού για υπέρηχο την Παρασκευή άντε να δούμε τ θα δούμε.Εσύ κορίτσι μου όλα καλά έκανες σήμερα;; Κάναμε μαζί εμβρυομεταφορα μαζί με την γυναίκα μου θα γεννάται 🥰🥰 άρα λες ότι δεν έχουμε κανένα θέμα με την προγεστερόνη για μια φορά που άργησε;;

      Η τελευταία βλέπω δεν έγινε*2 κάτι δεν μου αρέσει 

      @η ζωή είναι όμορφηΠως είστε? Κάνατε υπέρηχο? Ελπίζω να είναι όλα σούπερ 🙏

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τι κάνετε?

Εγώ σήμερα έχω να πάω λαϊκή και στη συνέχεια να γυρίσω, να τακτοποιήσω τα πράγματα και να προετοιμαστώ για το απογευματινό μου μάθημα.

Τώρα ο μικρός κοιμάται, οπότε θα ασχοληθώ λίγο με το σπίτι. Το πρωί που σηκώθηκα έστρωσα κρεβάτια και σιδέρωσα ένα πλυντήριο (με περιμένει άλλο ένα). Μαγείρεψα για εμάς και το παιδί και συμμάζεψα το νεροχύτη. Πάω να κάνω ένα γρήγορο σκούπισμα - ξεσκόνισμα - σφουγγάρισμα και επανέρχομαι.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν αγάπες:

α) ξεχώρισα και ξεφορτώθηκα παλιά ρουχαλάκια σε κακή κατάσταση παιδικά και μη που δεν ξέρω γιατί τα κρατούσα, μη ρωτάτε, έφυγαν τώρα

β) είμαι (σχεδόν) έτοιμη να κάνω το μεγάλο βήμα και να δώσω τα μωρουδιακά σε φίλες και γνωστές που θα γεννήσουν. Όχι ότι πρόκειται να κάνω τρίτο (θα ήθελα, αλλά που κουράγια....), αλλά λίγο δυσκολεύομαι. Επίσης, θέλω να κρατήσω ρούχα για την κουμπάρα μου, η οποία είναι άγνωστο το πότε και τι παιδί θα κάνει.

Αχ, βοηθήστε. Πείτε πειτε να το πάρω απόφαση να τα δώσω ΟΛΑ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

εμενα γινεται ενας πανικος στο σπιτι αλλα φευγω να παω να βαψω μαλλι στην μαμα μου. θα τα κανω μετα. :D:D

μετεφερα την βιβλιοθηκη. θα βαλω φωτο να ακουσω γνωμες


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα

Σημερα η διαθεση ειναι καλυτερη. Ειναι και ο αντρουλης σπιτι οποτε ανελαβε τη μπουμπου κ εγω εκανα δουλιτσες : σκουπισμα, σφουγγαρισμα, εβαλα στεγνωτηριο το νυχτερινο πλυντηριο και εχω κρατησει τωρα μονο τα πουκαμισα που θελουν ελαφρυ πατημα.

Τωρα παω να τακτοποιησω λιγο και σελιγο ξεκιναω μαγειρεματα μπιφτεκακια με πατατες στο φουρνο για εμας και κοτοπουλακι λαχανικα για την σουσουραδα μου.

Giannoula μου καλοριζικο το σπιτακι να το χαρειτε!

Sweet February να χαιρεσαι τον αντρουλη σου.

Ταζ μου να βαλεις φωτογραφιες (εγω σε παρομοιο επιπλο κοτσαρα πανω την τηλεοραση χαχα).

Σας ευχαριστω ολες για τις ιδεες για τον διαδρομο ξεκιναω ερευνα και εχω θεσει χρονικο οριο μεχρι τις 15 Οκτωβρη για να ειναι ετοιμος.

Καλη συνεχεια


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλες!Και εκεί που ελεγα,πάει πέρασε το καλοκαίρι,θα μαζευτούμε μέσα,μας βλέπω να ξαναπηγαίνουμε για μπάνιο με αυτή τη ζέστη!

Πήγα το πιτσιρίκι μου σχολείο και μετα πήρα τη μαμά μου και κατεβήκαμε για δουλίτσες. Συμβολαιογράφο,τραπεζα,λιμεναρχείο,φαρμακείο,σούπερ μαρκετ για τη μαμά,χασάπικο και βεβαια λαική, απ'όπου πήρα πάλι λίγα φυτώρια,μπρόκολο,λάχανο και σελινο ,οπότε το απόγευμα εχουμε φορμα εργασίας και δουλειά στον κήπο!:)

Γύρισα ,εβαλα τα ριχτάρια μου να πλένονται,απλωσα ενα πλυντήριο ,μάζεψα αλλο ενα ,εβαλα κοτοπουλάκι να μαρινάρεται για να το ψήσω αργότερα και εφτιαξα καφεδάκι γιατί σημερα εφυγα χωρίς πρωινό και δεν τη παλευω!:rolleyes:

Είρήνη μου συγχαρητήρια για το μπλόγκ,όχι που δεν θα πήγαινε καλά με τέτοιο υλικό!Πάντα χαρές και ευχαριστα να εχουμε!:):)

Γιαννούλα ,αν καταλάβαμε καλά,αγοράσατε σπίτι?Να το χαίρεστε,καλόγουρο!:D


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου!

Ειρηνη μπραβο για το μπλογκ!! Για ριχτε κανενα λινκ ρε κοριτσια να σας διαβαζω κι εγω! :wink:

Giannoula αγορασατε σπιτι; Καλαλαβα καλα; Καλοριζικο, με το δεξι! :D

Λοιπον... Εχθες ξεβιδωθηκα στην κυριολεξια...

Σηκωθηκα το πρωι, ετοιμασα το μικρακι μου για το σχολειο και μετα την εκανα - πηγα Σ/Μ ψωνισα, ανοιξα σπιτι να αεριστει, εστρωσα κρεβατια, επλυνα νεροχυτη, εβαλα το φαγητο μας, ζυμωσα ψωμακι οπως καθε Τεταρτη και εφτιαξα και την τουρτιτσα του αντρουλη μου που εχθες εγινε 33!!! :D:D:D Επισης επλυνα τη βεραντουλα μπροστα που θα καθομασταν, μαζεψα ενα πλυντηριο, εβαλα αλλο ενα και λιγο πριν μαζεφτουν τα φιλαρακια μας εκανα μπανιο, βαφτηκα και ετοιμασα και το παιδι..

Το βραδυ πριν πεσουμε για υπνο επλυνα το νεροχυτη και ξαναματαεκανα τη βεραντα καθως φαγαμε εξω και επεσαν ψιχουλα και διαφορα αλλα (ειχαμε και 4 πιτσιρικια στην παρεα μαζι με το δικο μου) και λιγο πριν πεσω να πεθανω (:lol:) απο την κουραση, καναμε "αγαπες" με τον αντρα μου! :oops::-P

Σημερα το κwλοπαιδακι μου με ξυπνησε απο τις 06:30 (ο μπαμπας μας ειχε φυγει για δουλεια απο τις 05:00).. Στις 9 παρα εφυγε για το σχολειο και εγω ξεκινησα την καθημερινη μας ρουτινα.. Ανοιξα να αεριστει το σπιτι, εστρωσα κρεβατια και εβαλα φαγητακι να γινεται.. Για σημερα εχουμε γιουβαρλακια αυγολεμονο :wink: Τωρα θελω να απλωσω το πλυντηριο που εβαλα εχθες και να περασω το μπανιο με χλωρινη..

Καλημερα ειπα;

Καλημερα σε ολες! :D

Πολύχρονος και ευτυχισμένος να είναι και εσύ να τον χαίρεσαι!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόρες!!!

Τι κάνουν τα κορίτσια μου?

Εγώ πήγα το φιογκάκι στο σχολείο και έφυγα για δουλειά.

Επέστρεψα, ανεβασα ένα νέο χρώμα στο face (το λατρεύωωωω!!! :P), έκανα σάντουϊτς για να πάρει ο Νίκος στη δουλειά και τον έβαλα και μου κατέβασε το φωτιστικό του χωλ. Το έπλυνα, στέγνωσε και μου το ξανατοποθέτησε. Πάει μία δουλίτσα ακόμα. Πετάχτηκα μέχρι το σούπερ και πήρα 2-3 πραγματάκια.. επέστρεδα και έπλυνα πιατικά, έφαγα πρωϊνό και σε λίγο θα πάω να πάρω το μικρό από το σχολείο.

Σήμερα, επειδή είχα δουλίτσα και εξωτερικές, θα κάνω αυγουλάκια με τηγανητές πιπερίτσες (κέρατο) που μας αρέσουν πολυ.. Δεν υπάρχει λόγος να αγχωθώ για το φαγητό αφού δεν υπάρχει χρόνος.

Σας φιλώ όλες!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τι κάνετε?? είχα μέρες να μπω στο καφέ, είχα ένα σωρό τρεξίματα.

Η ιδέα με τα πατζούρια είναι πολύ ωραία,την είχα εφαρμόσει σε ενα μαγαζί που διακόσμησα πριν 5 χρόνια και κρεμάσαμε επάνω στολίδια,ήταν μαγαζί με είδη δώρων και έκανα το χριστουγεννιάτικο ντεκόρ!!!Τα είχα κάνει τεχνιτή αναπαλαίωση ώστε να έχουν ένα καφετι ξεβαμμένο χρώμα και είχαν γίνει πανέμορφα!

Το σπίτι μου είναι πεντακάθαρο και μαζεμένο, δεν υπάρχει ίχνος περιττού αντικειμένου,ξεφορτώθηκα τα πάντα απο καλοκαιρινά ρούχα που δεν ήθελα,αυτό το κάνω πάντα ωστε να μη μαζεύω οτι είναι άχρηστο!

Το σπίτι της κουμπάρας μου απ οτι μου λέει προσπαθεί να το διατηρήσει και είναι σε καλό δρόμο,βρήκαμε και μια κυρία στη γειτονιά να της κρατάει το μωρό κάποιες ώρες το πρωί με ενα συμβολικό ποσό το μήνα ,ώστε να μπορεί να κάνει τα ψώνια της ή εξωτερικές δουλειές χωρίς να το έχει μαζί,μαλιστα η κυρία της είπε οτι μπορεί να το κρατήσει και απόγευμα αν θέλει να πάει καμμια βόλτα και θα είναι χαρά της,βολεύει τρομερά οτι μένει σχεδόν απέναντι!

Ετοιμάζω το φαγάκι μας,φασολάκια με πατάτες,περιμένω να γίνει και να φύγω για δουλειά,θα γυρίσω κατά τις δέκα!

φιλια κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα..ειμαι ολιγον κομματια σημερα!:|

Πηγα χθες τη μικρη στην πεθερα και εκανα απιστευτες δουλειες!

Εκτος απο ολα τα αλλα εκανα και γενικη στο μπανιο των ξενων και στο δωματιο της μικρης.Τα εβγαλα ολα εξω,καθαρισα πολυ καλα τα παντα και ειχε εκει μεσα και 6 σακουλες μεγαλες με διαφορα..τις ανοιξα ολες, πεταξα παιχνιδια μισοσπασμενα, εβαλα καποια αλλα στην αποθηκη και ετσι μεινανε μονο 2 σακουλιτσες με παιχνιδια.

Τωρα μενει να καθαρισω και το τριτο υπνοδωματιο που καταντησε σαν αποθηκη..:?:evil::shock:

Σημερα περασα με ηλεκτρικη σκουπα ολες τις γωνιες του σπιτιου,τους καναπεδες, παραθυρα, μπαλονοπορτες..

Θα μαγειρεψω κατι προχειρο και θα συμμαζεψω μετα τα καθημερινα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Το σπίτι της κουμπάρας μου απ οτι μου λέει προσπαθεί να το διατηρήσει και είναι σε καλό δρόμο,βρήκαμε και μια κυρία στη γειτονιά να της κρατάει το μωρό κάποιες ώρες το πρωί με ενα συμβολικό ποσό το μήνα ,ώστε να μπορεί να κάνει τα ψώνια της ή εξωτερικές δουλειές χωρίς να το έχει μαζί,μαλιστα η κυρία της είπε οτι μπορεί να το κρατήσει και απόγευμα αν θέλει να πάει καμμια βόλτα και θα είναι χαρά της,βολεύει τρομερά οτι μένει σχεδόν απέναντι!

Μπραβο!Πολυ ωραια νεα!

Υ.Γ.Εισαι διακοσμητρια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρηνη μονο εγω δεν μπορω να δω τις γοβες που εβαλες φωτο? κλαψ

Μου βγαζει ενα μικρο κουτακι.

Και τις αλλες φωτο που εβαλες δεν μπορω να τις δω..γιατιιιι???????

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο εμένα.....σήμερα καθάρισα το σπίτι (:P :p :P ) ξεσκόνισα, σκούπισα, σφουγγάρισα και 'εκανα και το μπάνιο.....όλα λάμπουν, μέχρι να γυρίσουν το σχολείο οι κόρες και να τα δω χάλια πάλι !!!!!

Σήμερα το απόγευμα θα περάσω ένα σημαντικό τέστ....θα δώσω ένα τέστ αντοχής στους δρόμους της Αθήνας......positive thinking και το βράδυ θα σας έχω νέα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eδώ και πάλι...

Πήγαμε με τον μικρό για το πρώτο μάθημα καράτε.Απ'όσο φαίνεται του αρέσει,θα πάμε λίγες φορές και θα απόφασίσουμε αν τελικά του ταιριάζει και θέλει να συνεχίσει,αλλωστε ο πρώτος μήνας είναι δοκιμαστικός και δωρεαν.

Εγώ ηπια ενα γρήγορο καφεδάκι στην κουμπάρα μου,επιστρέψαμε,πηρα την μαμά μου και πήγαμε να ανάψουμε το καντηλάκι του μπαμπά μου,πότισα τον κήπο μου και ως συνήθως ακολούθησαν τα υπόλοιπα.Μπάνια για όλους,ετοιμασία βραδυνού,και αφού κοιμήθηκε και ο μικρός καθάρισμα στην κουζίνα και τακτοποίηση στο σαλόνι.Εχω βάλει το σίδερο να ζεσταίνεται και ξεκινάω για λίγη ωρα σιδέρωμα...

Μπράβο Χρύσα μου! Φαίνεται να του αρέσει ε? Θα δεις και αποφασίζετε! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!

Ειρηνη μπραβο για το μπλογκ!! Για ριχτε κανενα λινκ ρε κοριτσια να σας διαβαζω κι εγω! :wink:

Giannoula αγορασατε σπιτι; Καλαλαβα καλα; Καλοριζικο, με το δεξι! :D

Λοιπον... Εχθες ξεβιδωθηκα στην κυριολεξια...

Σηκωθηκα το πρωι, ετοιμασα το μικρακι μου για το σχολειο και μετα την εκανα - πηγα Σ/Μ ψωνισα, ανοιξα σπιτι να αεριστει, εστρωσα κρεβατια, επλυνα νεροχυτη, εβαλα το φαγητο μας, ζυμωσα ψωμακι οπως καθε Τεταρτη και εφτιαξα και την τουρτιτσα του αντρουλη μου που εχθες εγινε 33!!! :D:D:D Επισης επλυνα τη βεραντουλα μπροστα που θα καθομασταν, μαζεψα ενα πλυντηριο, εβαλα αλλο ενα και λιγο πριν μαζεφτουν τα φιλαρακια μας εκανα μπανιο, βαφτηκα και ετοιμασα και το παιδι..

Το βραδυ πριν πεσουμε για υπνο επλυνα το νεροχυτη και ξαναματαεκανα τη βεραντα καθως φαγαμε εξω και επεσαν ψιχουλα και διαφορα αλλα (ειχαμε και 4 πιτσιρικια στην παρεα μαζι με το δικο μου) και λιγο πριν πεσω να πεθανω (:lol:) απο την κουραση, καναμε "αγαπες" με τον αντρα μου! :oops::-P

Σημερα το κwλοπαιδακι μου με ξυπνησε απο τις 06:30 (ο μπαμπας μας ειχε φυγει για δουλεια απο τις 05:00).. Στις 9 παρα εφυγε για το σχολειο και εγω ξεκινησα την καθημερινη μας ρουτινα.. Ανοιξα να αεριστει το σπιτι, εστρωσα κρεβατια και εβαλα φαγητακι να γινεται.. Για σημερα εχουμε γιουβαρλακια αυγολεμονο :wink: Τωρα θελω να απλωσω το πλυντηριο που εβαλα εχθες και να περασω το μπανιο με χλωρινη..

Καλημερα ειπα;

Καλημερα σε ολες! :D

To link του blog μας, κοριτσάκι.

http://easylivingbyirene.blogspot.gr/

Πόσα έκανες!!! :shock: Βρε, εσύ εισαι χρυσοχέρα!! ;)

Να σου ζήσει ο αντρούλης σου! Πάντα ευτυχισμένοι και γερός να είναι!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...