Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια! χρόνια πολλά στις Μανούλες! εγώ ξύπνησα με αίμα σήμερα στις 5 το χάραμα και ειμαι στο νοσοκομείο! μου βάζουν όρους αλλά δεν σταματάει η μήτρα τις συσπάσεις , το ράμμα και ο τράχηλος οκ ! ο γιατρός είπε ότι δε καμια ώρα θα μ πει αν θα πάμε για τοκετό η οχι επειδή αν δεν σταματήσουν δεν μπορεί να διακινδυνεύσει ! αυτά τα νέα μ! 

      Με τη βοηθεια του Θεου όλα θα πάνε καλά!!! Οι σκέψεις μας και οι ευχες μας είναι μαζί σου. 🙏

      On 8/5/2024 at 1:17 ΜΜ, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Σάββατο 28.40 Δευτέρα 68.10 Τετάρτη 227.60 Παρασκευή 732.40 Κυριακή 1957.20 η γιατρός είπε να μην κάνουμε άλλη αλλά ξέρεις από το άγχος μασ πήγαμε και  σήμερα Τετάρτη που βγήκε 5.127 λες να τα καταφέρουμε νομίζω ότι από τότε που βλέπεις θετικό έχεις περισσότερο άγχος εύχομαι να τα καταφέρουμε όλοι μασ αλήθεια. Έχουμε ραντεβού για υπέρηχο την Παρασκευή άντε να δούμε τ θα δούμε.Εσύ κορίτσι μου όλα καλά έκανες σήμερα;; Κάναμε μαζί εμβρυομεταφορα μαζί με την γυναίκα μου θα γεννάται 🥰🥰 άρα λες ότι δεν έχουμε κανένα θέμα με την προγεστερόνη για μια φορά που άργησε;;

      Η τελευταία βλέπω δεν έγινε*2 κάτι δεν μου αρέσει 

      @η ζωή είναι όμορφηΠως είστε? Κάνατε υπέρηχο? Ελπίζω να είναι όλα σούπερ 🙏

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

λοιπον κρατησα την υποσχεση μου και εδω συνεχιζουμε ακαθεκτοι!

εχτες στο σπιτι μας εγινε τρελη αναδιοργανωση! πεταξαμε 4 κουτες πραγματα + το παλιο γραφειο του αντρα μου μιας και αγορασαμε ενα καινουριο με πολλα ραφακια και χωρους για τακτοποιηση. τωρα ολα ειναι πολυ συμμαζεμενα και φαινεται σουπερ!

επισης εκανα μια εκκαθαριση στα καλοκαιρινα μου ρουχα, οσα δεν ειχα φορεσει εδω και πολυ καιρο (η και καθολου ορισμενα) εφυγαν! (με την αδερφη μου να απορει "μα αυτο ειναι τοσο ομορφο! γιατι το πετας? κριμα.." -εγω:"μα δεν μου κανει πια!/ εχω να το φορεσω 2 χρονια!/ κτλ.."

σημερα θελουμε να ετοιμασουμε και ενα φυλλο της ντουλαπας του παιδικου για να βαλει κι αυτη τα δικα της ρουχα γιατι ειναι ακομη στις βαλιτσες, και οποια αλλη δουλεια μας προκυψει!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

yotou και εγω για το μπανιο μετα τη βαφτιση ξερω 3 μερες μετα οπως ειπαν και τα κοριτσια, οπως και τα ρουχαλακια. και το νερακι μετα στο χωμα. αυτο γινεται γιατι ξεπλενεται το λαδι που εβαλε ο νονος και δεν πρεπει να πεταχτει(κατι αντιστοιχο με το ξεματιασμα με λαδι..) μαλιστα αν μπορει να το κανει μπανιο ο νονος ακομα καλυτερα γιατι ετσι το λαδι το ξεπλενει αυτος που το εβαλε. ετσι ξερω εγω τουλαχιστον.


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Κόρες καλημέρα!!!!!! ;)

Ομορφη μέρα σήμερα!

Εγώ ξύπνησα.... ορεξάτη! :tongue:

Ο άντρας μου έχει το ρεπό του, οπότε πήγε το φιογκάκι σχολείο, που δεν το είχε δει καθόλου χθες.

Έτσι εγώ, καταπιάστηκα αμέσως με δουλειές, που τις είχα καιρό στο μυαλό μου!

1) Έκοψα το κοτοπουλάκι μου σε μερίδες και το έβαλα κοκκινιστό στο φούρνο. Θα το κάνω με κριθαράκι...

2) Μου κατέβασε ο Νίκος τις κουρτίνες της κρεβατοκάμαρας μας και ήδη πλένονται στο πλυντήριο!!! Αντε... προχωρώ με τις κουρτίνες!

3) "Έλυσα" την ηλεκτρική σκούπα και ο μέσα κάδος {δεν παίρνει σακούλες η δική μου, είναι με κάδο} και τα εξαρτήματά του είναι ήδη μέσα σε λεκάνη με νερό, απορρυπαντικό και λίγο χλωρίνη. Οταν είναι καθαρά... άλλο πράγμα το πως ρουφάει βρε παιδιά η σκούπα... ;)

4) Ξεσκόνισα την κρεβατοκάμαρά μας και έκανα ξεσκαρτάρισμα στα βιβλία μας. Κράτησα μόνο αυτά που θέλουμε.

5) Διάλεξα τα άλμπουμ που δεν θέλω στο τραπεζάκι του σαλονιού και τα τοποθέτησα στο κάτω ράφι από τα βιβλία μας. Έτσι, κράτησα 4 άλμουμ μόνο, τα οποία θα μπουν το ένα πάνω στο άλλο και δεν θα μου πιάνουν χώρο, θα φαίνεται δηλαδη ο χώρος πιο "άνετος" αλλά και θα το ξεσκονίζω ευκολότερα {πολύ σημαντικό για μένα!}

Συνεχίζω... καλημέρα!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

noni και εμας το σπιτι μας εχει περιπου την ιδια ιστορια! και δεν το μετανιωνω καθολου! και ποτε δεν ζηλεψα τα αλλα σπιτια γιατι το καθετι μου θυμιζει τους κοπους που καναμε για να το αγορασουμε!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ Ειρήνη συμφωνώ την ξέρεις τη φιλοσοφία μου, αλλά ρε γμτ πως μας καταντήσανε να μην μπορούμε να αλλάξουμε το σαλόνι μας βρε αδερφέ μετά από 15 χρόνια!!!

Δυστυχώς έχεις απόλυτο δίκιο κοριτσάκι μου... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερούδια σε όλες σας!!!!

Σήμερα έχω να πάω τράπεζες και για λαική αγορά!!!! Για φαγητό έχουμε καρμπονάρα οπότε είμαι χαλαρή....για δουλειές δεν το συζητάω, δεν έχω κέφι για τίποτα σήμερα.....

Link to comment
Share on other sites

Για όσες δεν το έχετε δει, στις 30-9 στην Ακαδημία Πλάτωνος θα κάνουμε πάρτυ ανταλλαγής παιδικών ειδών.....φέρνεις ότι δεν χρειάζεσαι πια και παίρνεις ότι άλλο θέλεις χωρίς περιορισμό και χωρίς κόστος.....its free!!!!!

Για πληροφορίες δείτε εδώ http://happyswap.blogspot.gr/ και εδώ https://www.facebook.com/events/529325623751471/

Σας περιμένουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρεψεις μονο μια ενσταση:?:Το τραπεζομάντηλο της κουζίνας:)Προφανως ομως εσενα σε βοηθάει και αυτό εχει σημασια!:):)

αυτο με το τραπεζομαντηλο θα σου πω γιατι το εκανα

καταρχας εχουμε μονο ενα τραπεζακι για να τρωμε στην κουζινα, οχι τραπεζαριες και τετοια. εβαζα τραπεζομαντηλα απο αυτα τα "αλεκιαστα" αλλα μου σπαγαν τα νευρα γιατι ολο γεμιζε ψιχουλα που δεν μπορουσα να τα μαζεψω και επρεπε να το τιναζω εξω και ερχοντουσαν μυρμηγκια(μενω σε ισογειο) ασε που επρεπε συνεχεια να πλενω γιατι ο μικρος μου τρωει μονος του φυσικα και του ξεφευγουν καποιες μπουκιτσες!:rolleyes:


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για όσες δεν το έχετε δει, στις 30-9 στην Ακαδημία Πλάτωνος θα κάνουμε πάρτυ ανταλλαγής παιδικών ειδών.....φέρνεις ότι δεν χρειάζεσαι πια και παίρνεις ότι άλλο θέλεις χωρίς περιορισμό και χωρίς κόστος.....its free!!!!!

Για πληροφορίες δείτε εδώ http://happyswap.blogspot.gr/ και εδώ https://www.facebook.com/events/529325623751471/

Σας περιμένουμε!!!

ΤΕΛΕΙΟ! θα προσπαθησω να ερθω!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον κρατησα την υποσχεση μου και εδω συνεχιζουμε ακαθεκτοι!

εχτες στο σπιτι μας εγινε τρελη αναδιοργανωση! πεταξαμε 4 κουτες πραγματα + το παλιο γραφειο του αντρα μου μιας και αγορασαμε ενα καινουριο με πολλα ραφακια και χωρους για τακτοποιηση. τωρα ολα ειναι πολυ συμμαζεμενα και φαινεται σουπερ!

επισης εκανα μια εκκαθαριση στα καλοκαιρινα μου ρουχα, οσα δεν ειχα φορεσει εδω και πολυ καιρο (η και καθολου ορισμενα) εφυγαν! (με την αδερφη μου να απορει "μα αυτο ειναι τοσο ομορφο! γιατι το πετας? κριμα.." -εγω:"μα δεν μου κανει πια!/ εχω να το φορεσω 2 χρονια!/ κτλ.."

σημερα θελουμε να ετοιμασουμε και ενα φυλλο της ντουλαπας του παιδικου για να βαλει κι αυτη τα δικα της ρουχα γιατι ειναι ακομη στις βαλιτσες, και οποια αλλη δουλεια μας προκυψει!

Πόσο χαίρομαι που σας διαβάζω να ξεκαθαρίζετε ντουλάπες, συρτάρια και ντουλάπια.... πόσο όμορφα με κάνετε να νιώθετε!

Εσείς, πείτε μου, νιώθετε πιο ανάλαφρες ή μόνο εγώ που σας διαβάζω??? :mrgreen::mrgreen:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

μου ρθε και μια ιδεα. πως θα σας φαινοταν να φτιαξουμε μια λιστα με tips - κολπακια για τις καθημερινες δουλειες και καθε μερα να προσθετουμε κι απο κατι ετσι ωστε να τα εχουμε συγκεντρωμενα καπου;

πχ.

Πλύσιμο ρούχων

* Ανα 2-3 πλυσεις καθαριζουμε την θηκη του απορρυπαντικου για να απομακρυνουμε υπολλειματα απο σκονη ή μαλακτικο

Οργανωση

* Εχουμε παντα προχειρο ενα σημειωματαριο να σημειωνουμε τι θελουμε να κανουμε για να μην χανομαστε

κλπ

τι λετε;

Ματάκια μου, αν το θελεις και μπορείς να το αναλάβει εσυ, οκ. Γιατί εγώ με το θέμα και το blog μας, οριακά τα καταφέρνω.. :D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Για όσες δεν το έχετε δει, στις 30-9 στην Ακαδημία Πλάτωνος θα κάνουμε πάρτυ ανταλλαγής παιδικών ειδών.....φέρνεις ότι δεν χρειάζεσαι πια και παίρνεις ότι άλλο θέλεις χωρίς περιορισμό και χωρίς κόστος.....its free!!!!!

Για πληροφορίες δείτε εδώ http://happyswap.blogspot.gr/ και εδώ https://www.facebook.com/events/529325623751471/

Σας περιμένουμε!!!

Επιτέλους, θα έρθω φέτος!!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το τραπεζομαντηλο θα σου πω γιατι το εκανα

καταρχας εχουμε μονο ενα τραπεζακι για να τρωμε στην κουζινα, οχι τραπεζαριες και τετοια. εβαζα τραπεζομαντηλα απο αυτα τα "αλεκιαστα" αλλα μου σπαγαν τα νευρα γιατι ολο γεμιζε ψιχουλα που δεν μπορουσα να τα μαζεψω και επρεπε να το τιναζω εξω και ερχοντουσαν μυρμηγκια(μενω σε ισογειο) ασε που επρεπε συνεχεια να πλενω γιατι ο μικρος μου τρωει μονος του φυσικα και του ξεφευγουν καποιες μπουκιτσες!:rolleyes:

ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ σε βολεύει!! ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...