Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Εσπειρα σπανάκι,πατζαρι και καρότο και διαδοχικά θα βάλω μπροκολα,λάχανο και μαρούλια,αλλα περιμένω να δροσίσει λιγάκι.;)

Αχ το πόσο σε ζηλεύω, αδερφή, δεν λέγεται!!!

Να είστε γεροί να καμαρώνετε τον κήπο σας και να τον ευχαριστιέστε!

Εγώ προχωράω τις δουλίτσες μου.

Τώρα ο Νίκος πήγε να φέρει το φιογκίδιο από το σχολείο και εγώ χλωρίνιασα το μπάνιο. Το άφησα λιγάκι να δράσει και σε λίγο θα ξαναμπω.. Χαίρομαι που προχώρησα τόσες δουλίτσες σήμερα γιατί Πέμπτη και Παρασκευή δουλεύω πιο εντατικά οπότε να μην πιεστώ πολυ...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πήρα το γιόκα μου από το σχολείο και επιστρέψαμε.Το σιδέρωμα,ως συνήθως αναβλήθηκε και δεν ξέρω πότε θα τα φτιάξω.Το απόγευμα θα πάω τον μικρό στο καράτε,δοκιμαστικα να δούμε αν μας βολευει και του αρέσει,οπότε θα κανονίσω να πιω καφεδάκι με την κουμπάρα μου όση ωρα θα περιμένω για να τον πάρω και το απόγευμα θα φύγει εκτός σπιτιού.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ το πόσο σε ζηλεύω, αδερφή, δεν λέγεται!!!

Να είστε γεροί να καμαρώνετε τον κήπο σας και να τον ευχαριστιέστε!

Εγώ προχωράω τις δουλίτσες μου.

Τώρα ο Νίκος πήγε να φέρει το φιογκίδιο από το σχολείο και εγώ χλωρίνιασα το μπάνιο. Το άφησα λιγάκι να δράσει και σε λίγο θα ξαναμπω.. Χαίρομαι που προχώρησα τόσες δουλίτσες σήμερα γιατί Πέμπτη και Παρασκευή δουλεύω πιο εντατικά οπότε να μην πιεστώ πολυ...

Καλά εκανες αφού είχες και την ορεξη και το κουραγιο!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες, φάγαμε φαγάκι μούρλια, οι κουρτίνες στέγνωσαν και εγώ τις σιδέρωσα και ο Νικος τις κρέμασε και ήδη το υπνοδωμάτιό μας μοσχομυρίζει μαλακτικό! :tongue:

Πάμε να ξαπλώσουμε λιγάκι για μεσημεράκι, να το ευχαριστηθούμε, γιατί μετά έχουμε... διάβασμα! :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια

Αργησα να μπω στο καφε σήμερα.Ειδα ότι εχετε γράψει αρκετά μηνυματάκια.Προσπαθώ να τα διαβάσω...

Ο μικρός μου εχει απίστευτη γκρίνια γιατι εκανε ενα εμβόλιο χθες και του εχει πέσει βαρύ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειρήνη αν κατάλαβα καλά έχεις γενέθλια;;

Όχι ματάκια μου. Είχα στις 7! :P

Λοιπόν.. σκέφτηκα λιγάκι το θέμα σου και έχω μερικές σκέψεις να μοιραστώ:

1) Να κρατήσεις το ροζ, ως έχει, σε συνδιασμό με το λευκό και μόνο! Και να το κάνεις πιο "δωμάτιο-για-2" με μερικές πινελιές.

Δες εδώ

http://www.flickr.com/photos/7841611@N04/461201407/lightbox/

{απλά και μόνο για να πάρεις μερικές ιδέες}

2) Έχεις σκεφτεί να βάλεις μερικές πινελιές μαύρες στο ροζ-λευκό? Τα τελευταία χρόνια είναι πολύ της μόδας αυτός ο συνδυασμός!

images_zps6f35b8de.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή η ιδέα με το παντζούρι!

Εγώ σκέφτηκα Εύα -επειδή έχω παρόμοιο διάδρομο- αυτά τα υπέροχα αυτοκόλλητα τοιχου που τελευταία βρίσκεις παντού. Υπάρχουν και αυτοκόλλητα - κορνίζες όπου μπορείς να βάλεις δική σου φωτογραφία:

8002499312_190aea7bd4_s.jpg

onthewall

Και γω την λάτρεψα την ιδέα με το πατζούρι, την οποία μπορούμε να την προσαρμόσουμε στο στυλ μας!

Υπέροχο αυτοκόλλητο-κορνίζα! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

Σήμερα είχα τρελά κέφια για δουλειές! Έκανα διάφορα αλλά μη σας κουράζω! Το καλό είναι ότι η επιχείρηση 0 άπλυτα 0 ασιδέρωτα προχωράει κ ελπίζω μέχρι το τέλος της εβδομάδας να το καταφέρω!


xhbDp2.png863np2.png
Link to comment
Share on other sites

Όχι ματάκια μου. Είχα στις 7! :P

Λοιπόν.. σκέφτηκα λιγάκι το θέμα σου και έχω μερικές σκέψεις να μοιραστώ:

1) Να κρατήσεις το ροζ, ως έχει, σε συνδιασμό με το λευκό και μόνο! Και να το κάνεις πιο "δωμάτιο-για-2" με μερικές πινελιές.

Δες εδώ

http://www.flickr.com/photos/7841611@N04/461201407/lightbox/

{απλά και μόνο για να πάρεις μερικές ιδέες}

2) Έχεις σκεφτεί να βάλεις μερικές πινελιές μαύρες στο ροζ-λευκό? Τα τελευταία χρόνια είναι πολύ της μόδας αυτός ο συνδυασμός!

images_zps6f35b8de.jpg

Θα συμφωνήσω με την Ειρήνη,το γκρι θα του πήγαινε τρελά και με τα επιπλα και με το χρώμα!

Αλλη μια ιδέα είναι το καφέ,όχι όμως το ανοιχτό αλλά το σοκολατί,πολύ ζεστό αλλα περισσότερο χειμωνιάτικο.:)

Χρόνια πολλά Ειρήνη Έστω κ πολύ καθυστερημένα! Ευχαριστώ για τις ιδέες πολύ πολύ! Σου στέλνω στο fb φωτο για να δεις το χρωμα..

Σ ευχαριστώ Χρύσα! Θα επεξεργαστώ τις ιδέες σας κ θα καταλήξω κάποια στιγμή! Άλλωστε πρέπει να αρχίσω να ψάχνω για κουρτίνες(φυσικά οικονομικές οπότε μάλλον θα χρειαστεί να ψάξω πολύ...)


xhbDp2.png863np2.png
Link to comment
Share on other sites

Κόρες μου, πως είστε?

Τα κέφια σας? Οργάνωση!? Σας χαίρομαι που κάνετε τρελά ξεσκαρταρίσματα! ;)

Και γω προχωρησα αρκετά τις δουλίτσες μου!

Ξεσκόνισα και όλο το σπίτι... είμαι πλέον σε καλή φάση. Μου χει μείνει και λίγο σίδερο αν και ήδη έχω έτοιμο πλυντήριο με σκούρα για την νύχτα...:rolleyes:

Σας φιλώ και θα τα πούμε αύριο!

Υ.Γ. Να σας πω και όμορφα νέα? Σήμερα το blog μας είχε {μέχρι τώρα} 266 επισκέψεις!! Χθες 195!!! Το πάει καλά κι αυτό!!! :tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eδώ και πάλι...

Πήγαμε με τον μικρό για το πρώτο μάθημα καράτε.Απ'όσο φαίνεται του αρέσει,θα πάμε λίγες φορές και θα απόφασίσουμε αν τελικά του ταιριάζει και θέλει να συνεχίσει,αλλωστε ο πρώτος μήνας είναι δοκιμαστικός και δωρεαν.

Εγώ ηπια ενα γρήγορο καφεδάκι στην κουμπάρα μου,επιστρέψαμε,πηρα την μαμά μου και πήγαμε να ανάψουμε το καντηλάκι του μπαμπά μου,πότισα τον κήπο μου και ως συνήθως ακολούθησαν τα υπόλοιπα.Μπάνια για όλους,ετοιμασία βραδυνού,και αφού κοιμήθηκε και ο μικρός καθάρισμα στην κουζίνα και τακτοποίηση στο σαλόνι.Εχω βάλει το σίδερο να ζεσταίνεται και ξεκινάω για λίγη ωρα σιδέρωμα...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Το πήραμε, το πήραμε το πηραμε!!!!!!!!!!!!!!!!! (το σπίτι) :rolleyes:

Και τώρα τρέχουμε, τρέχουμε, τρέχουμε!

Μόλις ξεκλέψω λίγο χρόνο θα μπω να δω τα νέα σας (πω πω πόσες σελίδες γεμίσατε!!!) Ελπίζω να είναι όλα καλά!

Γρήγορα τώρα, δουλειά, να βγει το μεροκάματο! (με μουσικό background "κάτω στον Πειραιά στα Καμίνια.... λαλαλα" ) Σας φιλώ!


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!

Ειρηνη μπραβο για το μπλογκ!! Για ριχτε κανενα λινκ ρε κοριτσια να σας διαβαζω κι εγω! :wink:

Giannoula αγορασατε σπιτι; Καλαλαβα καλα; Καλοριζικο, με το δεξι! :D

Λοιπον... Εχθες ξεβιδωθηκα στην κυριολεξια...

Σηκωθηκα το πρωι, ετοιμασα το μικρακι μου για το σχολειο και μετα την εκανα - πηγα Σ/Μ ψωνισα, ανοιξα σπιτι να αεριστει, εστρωσα κρεβατια, επλυνα νεροχυτη, εβαλα το φαγητο μας, ζυμωσα ψωμακι οπως καθε Τεταρτη και εφτιαξα και την τουρτιτσα του αντρουλη μου που εχθες εγινε 33!!! :D:D:D Επισης επλυνα τη βεραντουλα μπροστα που θα καθομασταν, μαζεψα ενα πλυντηριο, εβαλα αλλο ενα και λιγο πριν μαζεφτουν τα φιλαρακια μας εκανα μπανιο, βαφτηκα και ετοιμασα και το παιδι..

Το βραδυ πριν πεσουμε για υπνο επλυνα το νεροχυτη και ξαναματαεκανα τη βεραντα καθως φαγαμε εξω και επεσαν ψιχουλα και διαφορα αλλα (ειχαμε και 4 πιτσιρικια στην παρεα μαζι με το δικο μου) και λιγο πριν πεσω να πεθανω (:lol:) απο την κουραση, καναμε "αγαπες" με τον αντρα μου! :oops::-P

Σημερα το κwλοπαιδακι μου με ξυπνησε απο τις 06:30 (ο μπαμπας μας ειχε φυγει για δουλεια απο τις 05:00).. Στις 9 παρα εφυγε για το σχολειο και εγω ξεκινησα την καθημερινη μας ρουτινα.. Ανοιξα να αεριστει το σπιτι, εστρωσα κρεβατια και εβαλα φαγητακι να γινεται.. Για σημερα εχουμε γιουβαρλακια αυγολεμονο :wink: Τωρα θελω να απλωσω το πλυντηριο που εβαλα εχθες και να περασω το μπανιο με χλωρινη..

Καλημερα ειπα;

Καλημερα σε ολες! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...