Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Φάγαμε λιγάκι με το φιογκάκι {αφού γυρίσαμε από το tae know do} και τώρα το μικρό κάνει μπανάκι και εγώ έπλυνα τα πιατικά.

Κλείνω, ώστε μόλις τελειώσει το φιογκάκι το μπάνιο του να μπω και γω και μετά να του διαβάσω νέο παραμύθι που του αγόρασα σήμερα και το περιμένει πως και τι! Τους 12 άθλους του Ηρακλή, που το είχε δει πέρσι στο θέατρο και είχε ξετρελαθεί... ;)

Σας γλυκοφιλώ, καλή σας νύχτα!

Καληνύχτα Ειρηνάκι!!

Ωραίο βιβλιαράκι πήρατε, είχαμε και εμείς ένα με τους άθλους του Ηρακλή τους ήξερε απ'έξω και τον βοήθησε πολύ πολύ καθώς στην τρίτη τάξη κάνανε τα σχετικά στην ιστορία!! οπότε θα σας βοηθήσει.. έξυπνη κίνηση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμενα ειναι 7 μηνων η μπουμπου και λεμε να τη βαφτισουμε του χρονου την ανοιξη. Θα ειναι 14 μηνων. Και εμενα ειναι ηρεμη και ησυχη απο πολυ μωρο -εχει μοιασει του μπαμπα της :D-

μια χαρα θα ειναι τοτε!!! να την χαιρεσαι κ εσυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

μολις καθησα.......

τελικα ο ανηρ ηρθε στις 5,30 το μωρο κοιμηθηκε σε ασχετη ωρα κ μονο για μιση ωρα, το φαγητο της που το εχω σε γυαλινο μπωλ το πεταξα γιατι βρηκα το μπωλ ραζισμενο κ ετσι εφαγε κρεμα, τηγανισα τα ψαρια κ τις πατατες, φαγαμε μαζεψα τραπεζι κ νεροχυτη, απλωσα κ ενα 2ο πλυντηριο, επαιξα λιγο με την μπουμπου κ πριν λιγο την ταισα κ νανι!

ειμαι πτωμα!

ασχετο να ρωτησω, μου ειπε ο παπας να μην την κανω μπανιο για 7 μερες κ την εβδομη να φυλαξω τα νερα κ να τα ριξω στην θαλασσα. αυτες τις 7 μερες ουτε να την πλυνω αν κανει κακα της δεν μπορω? μονο με μωρομαντιλα να την καθαρισω?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη αν κατάλαβα καλά έχεις γενέθλια;;

ΥΟΤΟU να σου ζήσει το Ουρανάκι!

Εύα3 δεν ξέρω τι θες ακριβώς αλλά εμένα τα αυτοκόλλητα του τζαμπο δε μου αρεσαν. Στο δωμάτιο του μικρού έχω κολλήσει γυρω γύρω μία μπορντούρα από το mothercare.

mirtoula4 εγώ προτείνω να έρχετε 1 φορά το μήνα για πιο χοντρές δουλειές που δεν προλαβαίνεις να κάνεις

ευχαριστω πολυ!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να έχεις ωραίες ιδέες κ ωραίο σπίτι!
Peristeraki μου και εμεις το ιδιο καναμε οταν ανακαινισαμε το σπιτι καναμε το γουστο μας το δε δωματιο της μπεμπας θα γινει τσιρκο ετσι που το παω χαχα.

Παντως ακουγονται πολυ ωραια τα επιπλα σας και γενικα το στυλ του σπιτιου σας.

Σας ευχαριστώ κορίτσια...

Ωραία ιδέα για παιδικό-δωμάτιο τσίρκο είναι κατα τη γνώμη μου να πάρει κανείς ουδέτερα έπιπλα και μετά να δημιουργήσει ανενόχλητα!!!Ναν μην τραβούν δηλαδή τα επιπλα την προσοχή,αλλά η διακόσμηση,τα παιχνίδια κτλ

Aγαπημένο περιστερόπουλο, να γράφεις ακόμα και αν εσύ θεωρείς πως έχεις "αργήσει" να σχολιάσεις. Τέτοιου είδους αλλαγές δεν γίνονται από τη μια στιγμή στην άλλη! Δες εγώ... πόσους μήνες πριν σκέφτομαι για την αλλαγή στο υπνοδωματιο μας.... :rolleyes: ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ!!!

Φέρε μου τον έλεγχο να σου βάλω 10!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!::!: ;);););)

κυρία,κυρία,κυρία,κυρία....:tongue::tongue:δαχτυλάκι σηκωμένο για να πω μάθημα:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!!

Τελειωσα με τις δουλειες μου για σημερα!Φινιτο!

Εγω συνηθως ασχολουμαι με το σπιτι μια ωρα το μεσημερι οταν ερχετε ο αντρας μου και κραταει τη μικρη και μετα παλι το βραδυ αφου κοιμηθει η μικρη..

Το μεσημερι λοιπον..

Αφου φαγαμε, μαζεψα το τραπεζι, εβαλα τα πιατα ολα στο πλυντηριο, σαπουνισα νεροχυτη, παγκους, τραπεζι, κ τα περασα ολα μετα με ντετολ.

Επειτα, σκουπισα ολο το σπιτι, ξεσκονισα και σφουγγαρισα εκτος απο τα υπνοδωματια.

Μαζεψα και εβγαλα οοολα τα σκουπιδια εξω.

Εβαλα και απλωσα ενα πλυντηριο.

Ψεφτοκαθαρισα το ενα μπανιο.

Τελος, καθαρισα τη βεραντα της κουζινας κ το παρκινγκ με το λαστιχο.

Ολα αυτα μεσα σε μια ωρα.

Τωρα το βραδυ, αφου κοιμηθηκε η μικρη, μαζεψα ξανα τα απλυτα πιατα, εβγαλα τα καθαρα απο το πλυντηριο κ τα εβαλα στα ντουλαπια, καθαρισα παγκους.

Επειτα καθαρισα εξωνυχιστικα μεσα εξω τον φουρνο κ το φουρνο μικροκυμματων.

Καθαρισα εξωτερικα τα χαμηλα ντουλαπια της κουζινας και μεσα εξω την πορτα.

Μετα πηγα στο μπανιο μας, τα ετριψα ολα πολυ καλα με χλωρινη, τα παντα ομως ε? Καθαρισα τα ντουλαπια, τον καθρεφτη, την πορτα, το παραθυρο, το πλυντηριο, το φωτιστικο.

Τελος μαζεψα και τα ρουχα που ειχα απλωσει το απογευμα!

Παω να κανω ενα μπανακι, να βαλω τις κρεμουλες μου και αυριο παλι!;)

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ευχαριστώ όλες για τις ευχές!!!

Μ'αρέσει που οι περισσότερες έχετε διακοσμήσει το σπιτάκι σας με συγκεκριμένο στυλ... εμένα περισσότερο mix and match δε γίνεται λέμε...

Πιάσαμε σπίτι με τον άντρα μου χωρίς φράγκο ... και έπιπλο! Την πρώτη μέρα πήγαμε σούπερ και πήραμε ένα πάπλωμα και έτσι .. βουαλά το κρεβάτι μας! Σε καμιά βδομάδα μας έστειλαν λεφτά οι γονείς και πήραμε τα βασικά ηλεκτρικά.. και έτσι το σπίτι μας είχε πλέον ηλεκτρικά και βοηθητικά τραπεζάκια και κομοδίνα (οι κούτες από τα ηλεκτρικά καλέ!!!)! Μετά μας έφεραν οι μπαμπάδες ένα ημίδιπλο κρεβάτι, ένα σπαστό τραπεζάκι και κουβερτοσέντονα που στείλαν οι μαμάδες... Σε λίγο πήραμε το σαλόνι μας με δόσεις παρακαλώ και μόλις τελείωσαν οι δόσεις πήραμε μια βιβλιοθήκη προσφορά από τη νεοσετ 50 χιλιάρικα τότε... ε μετά παντρευτήκαμε, μας έδωσε λεφτά η πεθερά για την κρεβατοκάμαρα και μαζί μας έδωσε η γυναίκα και τα τραπεζάκια του σαλονιού της και κάπως έτσι έφυγαν οι κούτες μας!! Μετά το γάμο που είχαμε λεφτά, πήραμε την τραπεζαρία και ένα επιπλάκι από νεοσέτ με γυαλί μπροστά και κάναμε τη βιβλιοθήκη σύνθετο... και από τότε πορευόμαστε με αυτά!!! Τρελό mix and match τι να λέμε...

Καλο μου σοφακι εκτος απο το ιδιο ονομα μοιραζομαστε και την ιδια ιστορια αγαπης.Ετσι ξεκινησαμε και εμεις και συνεχιζουμε ακομα.Οποτε και αμα μπορουμε προσθετουμε κατι.Καμμια φορα ζηλευω και σκεφτομαι πως θα ηθελα να ειχα απο την αρχη ενα τελειο σπιτι κομπλε.Αλλα μετα συνειδητοποιω πως οτι δημιουργεις απο μονος σου το εκτιμας καλυτερα(αν και θα ηθελα ενα ετοιμο σπιτι προικα>:tongue:

Link to comment
Share on other sites

YOTOU να σου ζησει το κοριτσακι σου και να την καμαρωσετε οπως επιθυμει η ψυχουλα σας.Λοιπον κοριτσια κατι που κανω τωρα που οργανωθηκα και μου ανεβαζει πραγματικα τη διαθεση καθε πρωι ειναι το καθαρισμα του νεροχυτη και συμμαζεμα απο το προηγουμενο βραδυ.το πρωι πραγματικα αισθανομαι πολυ ομορφα και χωρις καθολου αγχος.Κατι το οποιο παλιοτερα δεν εφαρμοζα ποτε.Απλα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας μπας και φανει χρησιμο και σε καποια αλλη κοπελα.:P

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω ανακουφισμένη και περήφανη πως ασιδέρωτα τέλος!!!!!!!

Αχ,τι ωραία....΄

Α!!!Ειρηνάκι με γεια τις γόβες!Σικάτες και ευκολοφόρετες.Καλοφόρετες λοιπόν!

Καλό βράδυ σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕια σας

Εμεις πηγαμε το απογευματακι σε φιλους και περασε η ωρα και ουτε το καταλαβαμε. Η μπεμπα κυρια ολο γελακια και παιχνιδια οποτε το ευχαριστηθηκαμε ολοι.

Ειδα λετε για τα σπιτια σας να πω αι εγω. Μετα απο 7 χρονια σχεσης (6 συγκατοικησης) παντρευτηκαμε με τον αντρουλη μου και ειχαμε ακομα τα φοιτητικα μου επιπλα όοοολα αυτα τα χρονια μεχρι που περισυ οτι λεφτα ειχαμ τα ριξαμε και ανακαινισαμε το σπιτακι μας το οποιο μπορει να ειναι πολυυυυ παλιοοοοο αλλα εγινε κουκλα και ειναι δικο μας :D

Εβαλα τωρα αλλο ενα πλυντηριο και αυριο εχει σιδερο....πολυ σιδερο...

Καληνυχτα σας


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


προσεληφθην;;; ωωωωωωωωω ειμαι πολυ υπερηφανη γιατι ξεπερασα τον τεραστιο ανταγωνισμο που δημιουργηθηκε με τις χιλιαδες των αιτησεων και κερδισα επαξια την θεση !!!!!!!!!! :cool::cool::cool:

παω να κανω ενα τσιγαρο να το γιορτασω

mpouxixiixixixix

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα...Γράψατε,γραψατε εχθές....

Εμείς βγηκαμε για εξωτερικές δουλειές οικογενειακώς και γυρίσαμε αργούτσικα,οπότε καναμε τα μπάνια μας και πέσαμε για υπνο.Για την ακρίβεια ,νιώθω ακόμη κουρασμένη.

Σήμερα πήγα τον μικρό στο σχολείο και συνέχισα με τα καθημερινά,εβαλα πλυντήριο, εστρωσα τα κρεβάτια και συμμάζεψα τα υπνοδωματια και βέβαια πίνω και το καφεδάκι μου ,μήπως πάρω κουράγιο...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

ξεκιναω σε λιγο με σιδερο και ειπα να μπω για μια καλημερα

για την κοπελα που βαφτισε εχω να πω οτι καθε περιοχη εχει τα δικα της. εμεις το χουμε να λουζεται το παιδι την τριτη μερα της βαφτισης να ξεπλενονται και τα λαδοπανα στο νερο και το νερο να το ριχνουμε σε γλαστρες. επισης οποιος ειναι παρών στο λουσιμο ριχνει και λεφτα στην σκαφη :D:D


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια της Ειρήνης!!

Sofiapar όταν γκρινιάζω για καινούρια διακοσμητικά κτλ, ο σύζυγος λέει "τα καλύτερα διακοσμητικά είναι τα αγόρια μας, να τα φροντίζουμε και να τα μεγαλώσουμε σωστά να ομορφαίνουν το σπίτι μας"!! χαχαχαχαχαχα και κάπως έτσι ξεγελιέμαι...!

Και εμείς 3 μέρες το μωρό το αφήνουμε και μετά το πλένουμε, τα νερά τα πηγαίνουμε με ένα κουβά στην εκκλησία στο χωνευτήρι...

Σήμερα πρέπει να βγω να πληρώσω κάποιους από τους λογαριασμούς (όχι όλους εννοείται!!!)

Έπλυνα τα πιατικά μας από το πρωινό, άπλωσα και ένα πλυντήριο και θα φύγω, μαγείρεμα όταν επιστρέψω!!!!

Link to comment
Share on other sites

μου ρθε και μια ιδεα. πως θα σας φαινοταν να φτιαξουμε μια λιστα με tips - κολπακια για τις καθημερινες δουλειες και καθε μερα να προσθετουμε κι απο κατι ετσι ωστε να τα εχουμε συγκεντρωμενα καπου;

πχ.

Πλύσιμο ρούχων

* Ανα 2-3 πλυσεις καθαριζουμε την θηκη του απορρυπαντικου για να απομακρυνουμε υπολλειματα απο σκονη ή μαλακτικο

Οργανωση

* Εχουμε παντα προχειρο ενα σημειωματαριο να σημειωνουμε τι θελουμε να κανουμε για να μην χανομαστε

κλπ

τι λετε;


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...