Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Πόσο χαίρομαι όταν προχωρούν οι δουλίτσες μου... :P:p

Ήδη άπλωσα τις κουρτίνες μου (είναι διπλές και σίγουρα θα αργήσουν να στεγνώνουν...)

Το άλμπουμ από το γαμήλιο ταξίδι μας, είναι ένα λευκό, υφασμάτινο {σουέτ} άλμπουμ, το οποίο με τα χρόνια λερωνόταν. Έτσι λοιπόν μου ήρθε η ιδέα από το ντύσιμο των βιβλίων του φιόγκου, να το ντύσω κι αυτό με το ίδιο διάφανο, πλαστικό. Μόλις το φτιάξαμε με τον Νίκο και είναι υπέροχο!!! Πλέον δεν θα λερώνεται!! ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ξύπνησα κουρασμένη και με πονοκέφαλο και ετσι συνεχίζει η ημέρα,δυστυχώς...

Παρόλα'αυτά επειδή κάποια πραγματα πρέπει να γίνουν,

επλυνα ενα κομμάτι από τη μοκέτα του σαλονιού(εχουν μείνει όλα απλυτα στην αποθήκη, από όταν ξεστρώσαμε,και πρεπει να τα πλύνω προτού τα χρειαστώ:rolleyes:),

εβαλα φακές να γίνονται,επλυνα παγκους και νεροχύτη και εβαλα ενα συντομο πλυντήριο με τα βραδυνα πιατικά και τα πρωινα,

μαζεψα τα απλωμένα και απλωσα ενα ακόμη πλυντήριο,που εβαλα το πρωι,σκουπισα σαλόνι και υπνοδωμάτια και ξεκινάω λίγο σίδερο γιατί αρχισαν πάλι να μαζευονται επικινδυνα:confused:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξύπνησα κουρασμένη και με πονοκέφαλο και ετσι συνεχίζει η ημέρα,δυστυχώς...

Παρόλα'αυτά επειδή κάποια πραγματα πρέπει να γίνουν,

επλυνα ενα κομμάτι από τη μοκέτα του σαλονιού(εχουν μείνει όλα απλυτα στην αποθήκη, από όταν ξεστρώσαμε,και πρεπει να τα πλύνω προτού τα χρειαστώ:rolleyes:),

εβαλα φακές να γίνονται,επλυνα παγκους και νεροχύτη και εβαλα ενα συντομο πλυντήριο με τα βραδυνα πιατικά και τα πρωινα,

μαζεψα τα απλωμένα και απλωσα ενα ακόμη πλυντήριο,που εβαλα το πρωι,σκουπισα σαλόνι και υπνοδωμάτια και ξεκινάω λίγο σίδερο γιατί αρχισαν πάλι να μαζευονται επικινδυνα:confused:

Σου εύχομαι σύντομα να νιώσεις λίγο καλύτερα.

Μήπως να μην κάνεις και πολλά σήμερα??? Αστα, καρδούλα μου...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Πόσο χαίρομαι όταν προχωρούν οι δουλίτσες μου... :P:p

Ήδη άπλωσα τις κουρτίνες μου (είναι διπλές και σίγουρα θα αργήσουν να στεγνώνουν...)

Το άλμπουμ από το γαμήλιο ταξίδι μας, είναι ένα λευκό, υφασμάτινο {σουέτ} άλμπουμ, το οποίο με τα χρόνια λερωνόταν. Έτσι λοιπόν μου ήρθε η ιδέα από το ντύσιμο των βιβλίων του φιόγκου, να το ντύσω κι αυτό με το ίδιο διάφανο, πλαστικό. Μόλις το φτιάξαμε με τον Νίκο και είναι υπέροχο!!! Πλέον δεν θα λερώνεται!! ;);)

Καλολέρωτες οι κουρτίνες σου Ειρήνη μου,θα μοσχομυρίσει πάλι το δωματιό σας!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι σύντομα να νιώσεις λίγο καλύτερα.

Μήπως να μην κάνεις και πολλά σήμερα??? Αστα, καρδούλα μου...

Πάντα ετσι πολεμάω την κακοαδιαθεσία μου αλλα μεχρι εκεί που μπορώ....


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο με το τραπεζομαντηλο θα σου πω γιατι το εκανα

καταρχας εχουμε μονο ενα τραπεζακι για να τρωμε στην κουζινα, οχι τραπεζαριες και τετοια. εβαζα τραπεζομαντηλα απο αυτα τα "αλεκιαστα" αλλα μου σπαγαν τα νευρα γιατι ολο γεμιζε ψιχουλα που δεν μπορουσα να τα μαζεψω και επρεπε να το τιναζω εξω και ερχοντουσαν μυρμηγκια(μενω σε ισογειο) ασε που επρεπε συνεχεια να πλενω γιατι ο μικρος μου τρωει μονος του φυσικα και του ξεφευγουν καποιες μπουκιτσες!:rolleyes:

Εννοείται,οπως ξαναείπα,εσυ αποφασίζεις αυτό που σου αρέσει και σε βολευει.Και εγώ το ιδιο κάνω αλλωστε:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον κρατησα την υποσχεση μου και εδω συνεχιζουμε ακαθεκτοι!

εχτες στο σπιτι μας εγινε τρελη αναδιοργανωση! πεταξαμε 4 κουτες πραγματα + το παλιο γραφειο του αντρα μου μιας και αγορασαμε ενα καινουριο με πολλα ραφακια και χωρους για τακτοποιηση. τωρα ολα ειναι πολυ συμμαζεμενα και φαινεται σουπερ!

επισης εκανα μια εκκαθαριση στα καλοκαιρινα μου ρουχα, οσα δεν ειχα φορεσει εδω και πολυ καιρο (η και καθολου ορισμενα) εφυγαν! (με την αδερφη μου να απορει "μα αυτο ειναι τοσο ομορφο! γιατι το πετας? κριμα.." -εγω:"μα δεν μου κανει πια!/ εχω να το φορεσω 2 χρονια!/ κτλ.."

σημερα θελουμε να ετοιμασουμε και ενα φυλλο της ντουλαπας του παιδικου για να βαλει κι αυτη τα δικα της ρουχα γιατι ειναι ακομη στις βαλιτσες, και οποια αλλη δουλεια μας προκυψει!

Με γεια τα επιπλάκια σας!Τι ωραία η αισθηση του καινούριου και της ανανέωσης!Να τα ευχαριστηθείτε!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

YOTOU να σου ζησει το κοριτσακι σου και να την καμαρωσετε οπως επιθυμει η ψυχουλα σας.Λοιπον κοριτσια κατι που κανω τωρα που οργανωθηκα και μου ανεβαζει πραγματικα τη διαθεση καθε πρωι ειναι το καθαρισμα του νεροχυτη και συμμαζεμα απο το προηγουμενο βραδυ.το πρωι πραγματικα αισθανομαι πολυ ομορφα και χωρις καθολου αγχος.Κατι το οποιο παλιοτερα δεν εφαρμοζα ποτε.Απλα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας μπας και φανει χρησιμο και σε καποια αλλη κοπελα.:P

Το ιδιο κάνω και εγώ και νομίζω πως είναι από τους "βασικούς κανόνες",για να νιώθουμε καλύτερα το σπίτι και να μην μας κουράζει.

Προσωπικά το βράδυ ,βαζω τον μικρό για υπνο και τακτοποιώ την κουζίνα και το σαλόνι και το πρωί ξυπνάω 10 λεπτά νωρίτερα ωστε πριν φύγουμε για το σχολείο να εχω προλάβει να στρώσω τα κρεβάτια και να ψιλοσυμμαζέψω(αν και το δωμάτιο του το μαζέυει το παλικάρι μου πριν κοιμηθεί,οπότε είναι εντάξει).Ετσι μόλις γυρίσω μπορώ χαλαρά να πιω τον καφέ μου και να ξεκινήσω με μαγείρεμα και καθαριότητα.:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου ενα σου λεω : εχω ερωτησεις απο το χριστουγεννιατικο θεμα και περιμενω ποτε θα ανοιξεις το φετινο. 1η Νοεμβρη ακουω...αχ τι καλα :P

Εκτός αν βιάζεστε και με πιέζετε πολυ!!! Τοτε θα ΑΝΑΓΚΑΣΤΩ να το ανοιξω νωριτερα!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια ευχαριστώ όλες για τις ευχές!!!

Μ'αρέσει που οι περισσότερες έχετε διακοσμήσει το σπιτάκι σας με συγκεκριμένο στυλ... εμένα περισσότερο mix and match δε γίνεται λέμε...

Πιάσαμε σπίτι με τον άντρα μου χωρίς φράγκο ... και έπιπλο! Την πρώτη μέρα πήγαμε σούπερ και πήραμε ένα πάπλωμα και έτσι .. βουαλά το κρεβάτι μας! Σε καμιά βδομάδα μας έστειλαν λεφτά οι γονείς και πήραμε τα βασικά ηλεκτρικά.. και έτσι το σπίτι μας είχε πλέον ηλεκτρικά και βοηθητικά τραπεζάκια και κομοδίνα (οι κούτες από τα ηλεκτρικά καλέ!!!)! Μετά μας έφεραν οι μπαμπάδες ένα ημίδιπλο κρεβάτι, ένα σπαστό τραπεζάκι και κουβερτοσέντονα που στείλαν οι μαμάδες... Σε λίγο πήραμε το σαλόνι μας με δόσεις παρακαλώ και μόλις τελείωσαν οι δόσεις πήραμε μια βιβλιοθήκη προσφορά από τη νεοσετ 50 χιλιάρικα τότε... ε μετά παντρευτήκαμε, μας έδωσε λεφτά η πεθερά για την κρεβατοκάμαρα και μαζί μας έδωσε η γυναίκα και τα τραπεζάκια του σαλονιού της και κάπως έτσι έφυγαν οι κούτες μας!! Μετά το γάμο που είχαμε λεφτά, πήραμε την τραπεζαρία και ένα επιπλάκι από νεοσέτ με γυαλί μπροστά και κάναμε τη βιβλιοθήκη σύνθετο... και από τότε πορευόμαστε με αυτά!!! Τρελό mix and match τι να λέμε...

Το θέμα είναι να περνάμε όμορφες στιγμές στα σπίτια μας,να είναι το καταφύγιο μας!Εμείς είχαμε το σπίτι από τους παππούδες του αντρα μου αλλλα το επισκευάσαμε και το ανακαινήσαμε πλήρως,πριν παντρευτούμε.Τα επιπλα μας τα εφτιαξε επιπλοποιός, φιλος, αλλα ακόμη θέλει πραγματα το σπίτι,μια ντουλάπα στο τρίτο υπνοδωμάτια,διακοσμητικές πινελιες,διαμόρφωση της αυλής...Δυστυχώ,οπως φτάσαμε απλά παρακαλάω να μπορούμε να διατηρούμε όσα εχουμε:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλησπέρα!!!

Σας διαβάζω ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ , μαθαίνω πράγματα, προσπαθώ να τα εφαρμόσω κ κάνω τη ζωή μου καλύτερη! Έχω να γράψω νομίζω από τότε που ήμουν λεχώνα κ δεν την πάλευα καθόλου.. Τώρα το μικρό μου είναι 6 μηνών κ εγώ την παλεύω μια χαρά!

Μιας κ μιλάτε για ήδη διακόσμησης κ εφόσον με απασχολεί κ μένα το θέμα είπα να σας ενοχλήσω.. Αγαπημένο το country αλλά επειδή δεν αρέσει ιδιαίτερα στο σύζυγο, όταν φτιάξαμε το σπίτι κ τα έπιπλά μας καταλήξαμε κ μεις στο mix ʼnʼ match! Μπαίνω επιτέλους στο θέμα!! Λόγω αύξησης της οικογένειας αναγκαστήκαμε να αλλάξουμε υπνοδωμάτιο. Έχει βαμμένη λευκή ξύλινη στέγη και ο τοίχος ενώ τον θέλαμε λιλά(όπως στο παλιό δωμάτιο) μας βγήκε κάπως.εεε…μμμ… ροζουλί! Ερώτηση!! Τι χρώμα κουρτίνες να βάλω?? Κ πώς να το διακοσμήσω ώστε να μην είναι πολύ κοριτσίστικο το δωμάτιο;;οέο;;( δεν μπορούμε δυστυχώς αυτή τη στιγμή να αλλάξουμε το χρώμα στον τοίχο..) Η κρεβατοκάμαρα είναι ξύλινη δρυς, πολύ λιτό σχέδιο.

Επίσης να αναφέρω ότι έχω βάλει στόχο στο τέλος της εβδομάδας το 0 άπλυτα 0 ασιδέρωτα,για να δούμε!

Στέλνω τον απέραντο θαυμασμό μου στην αρχηγό Ειρήνη αλλά κ σε όλες εσάς βεβαίως βεβαίως που προσπαθείτε καθημερινά κ δίνετε κ σε μας κουράγιο!

Θα συμφωνήσω με την Ειρήνη,το γκρι θα του πήγαινε τρελά και με τα επιπλα και με το χρώμα!

Αλλη μια ιδέα είναι το καφέ,όχι όμως το ανοιχτό αλλά το σοκολατί,πολύ ζεστό αλλα περισσότερο χειμωνιάτικο.:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χρύσα έσπειρες μαρούλια και τέτοια δηλαδή??

Εσπειρα σπανάκι,πατζαρι και καρότο και διαδοχικά θα βάλω μπροκολα,λάχανο και μαρούλια,αλλα περιμένω να δροσίσει λιγάκι.;)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μερικές πρώτες σκέψεις:

2) Ένα παλιό πατζουρόφυλλο, να βαφτεί και πάνω του να βάλεις μικρές φωτογραφίες σας.

timthumbphp.jpg

Φοβερή η ιδέα με το παντζούρι!

Εγώ σκέφτηκα Εύα -επειδή έχω παρόμοιο διάδρομο- αυτά τα υπέροχα αυτοκόλλητα τοιχου που τελευταία βρίσκεις παντού. Υπάρχουν και αυτοκόλλητα - κορνίζες όπου μπορείς να βάλεις δική σου φωτογραφία:

8002499312_190aea7bd4_s.jpg

onthewall


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...