Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

1) παιδικό τηλέφωνο- μίκυ μάους:confused: (ναι, στο γάμο μας το χάρισαν!!! - το έκανα δώρο επί τόπου στον ανηψιό μου - 11 ετών τότε)

2) ραδιόφωνο cars με αυτό τον ήρωα που είναι φορτηγό:?(αυτό μας το χάρισε ο αδερφός του παραπάνω καλεσμένου- το έκανα δώρο στον τρίχρονο γιο φίλης μου)

3) and the winner issss....:tongue: δίσκος σερβιρίσματος που πήγαμε να τον αλλάξουμε και μας είπαν ότι τον κωδικό αυτό δεν τον δουλεύουν 4 χρόνια τώρα, άσε που είναι χαραγμένος - χρησιμοποιημένος :| και δεν μπορούμε να τον δώσουμε πουθενά.

Τον άφησα στο πατρικό μου και τώρα τον βρίσκω πάλι. Πείτε μου τί να τον κάνω:mad:; να τον πετάξω ή να τον κοπανήσω στο κεφάλι του (καλεσμένου από τους γονείς μου) γείτονα - βουλευτή - πρώην υφυπουργού;;;:evil::evil::evil: οι υπόλοιποι καλεσμένοι μας ήταν κατά πολύ φτωχότεροι και κανείς δεν μας έκανε δώρο αυτό που φέρανε στο γάμο του!!!

Μα τι να πω τώρα!!! καταρχήν γιατί σας έφεραν παιχνίδια??? είχατε και βάφτιση μαζί???? επίσης ο άλλος με τον δίσκο είναι πολύ γύφτος!!! εμένα κορίτσια στην κουνιάδα μου της είχαν φέρει ένα σετ μαχαιροπίρουνα στην βαλίτσα σκουριασμένα και όταν πήγε να τα αλλάξει της είπαν ότι δεν τα πουλάνε πια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μια καλημέρα και από μένα στα γρήγορα!;)

Φεύγω για δουλειά στο γραφείο του άντρα μου, το μεσημέρι αναλαμβάνω το πιτσιρίκι μιας φίλης μετά ψώνια στο super και το βραδάκι σινεμά και κάτι να τσιμπήσουμε έξω.

Βρε κοριτσάκια εγώ παιδάκια δεν έχω και όλο τρέχω!

Εσείς πως τα προλαβαίνετε όλα;!!! Φτου, μη σας ματιάσω!!!

Τα χειμωνιάτικα ρούχα-πουλόβερ, ζακέτες κ.λ.π- όταν τα ξαναβγάζετε για να τα ξαναβάλετε στις ντουλάπες ,τα ξαναπλένετε;:?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

χαχαχαχααααα!!! ευη τρελο γελιο! μηπως νομιζαν οτι πηγαιναν σε βαπτησια? οσο για τον γείτονα - βουλευτή - πρώην υφυπουργο τι να πω!

οσο για την φιλια (ειμαι πονεμενη σε αυτο το θεμα) μου εχουν γινει διαφορα ευτραπελα ειδικα στον γαμο μου αλλα κ στην βαπτηση της κορης μου, δεν ηρθαν ατομα πολυ κοντινα μου για γελοιους λογους. φυσικα εκοψα καθε επαφη μαζι τους, γιατι οπως ειπε κ η ειρηνη με τους δικους μου ανθρωπους ειμαι πολυ αυστηρη, οπως ειμαι κ με τον εαυτο μου απεναντι τους. το αποτελεσμα? εχω κρατησει μονο 2-3 ατομα εγω κ 2-3 ατομα ο αντρας μου. δεν εχει νοημα να αναλωνομαστε σε σχεσεις κ φιλιες που ειναι μονοπλευρες. αυτα περι φιλιας!

κατα τα αλλα εχτες γυρισα κατα τις 9 στο σπιτι, ταισμα-αλλαγμα- υπνος κ εγω απο την υπερενταση δεν μπορουσα να κοιμηθω. κ πρωινο ξυπνημα στις 6,30 για να παω στο μαγαζι!

καλη παρασκευη να εχουμε!

Εμένα μια απο τις κολλητές μου, έκοψε πια επαφές μαζί μου εδώ και 3 χρόνια επειδή την ημέρα της βάφτισης της κόρης μου (Αθήνα - Σεπτέμβριο) είχε κλείσει να παντρευτεί (Σπέτσες) και είχε την απάιτηση να πάω :shock: :shock:

Εγώ όταν έκλεισα εκκλησία για βάφτιση την είχα ενημερώσει απο Ιούνιο και δεν ήξερε καν αν θα παντρευτεί και ξαφνικά τον Αύγουστο με ενημερώνει και της λέω δεν μπορώ γιατί βαφτίζω την κόρη μου.....είχε την απαίτηση να αλλάξω ημερομηνία βάφτισης για να πάω Σπέτσες.....δεν το έκανα φυσικά, αλλά μετά είχε την απαίτηση στις 3 που τελείωσε η βάφτιση και έφυγε ο κόσμος μετά να πάω σπίτι να αλλάξω και να πάω στο νησί για τον γάμο (7 η ώρα) !!! Δεν πάει καλά, ήμουν κομμάτια απο το τρέξιμο των ημερών!!! Ε το τελειωτικό χτύπημα ήρθε όταν μου είπε στο τηλέφωνο ότι ο άνθρωπος δύο σημαντικά γεγονότα έχει τον γάμο του και την κηδεία του, το πρώτο το έχασες..... :shock: :shock: :shock: :shock:

Τέτοιοι άνθρωποι για μένα είναι περιττοί στην ζωή μου.....απαράδεκτοι, δεν μιλάω να μην έρθει ο άλλος για βλακεία λόγο, εκεί θυμώνω, αλλά αν πρόκειται για δουλειά ή για εκδήλωση όπως είχα εγώ, νομίζω ήμουν δικαιολογημένη!

Link to comment
Share on other sites

Χριστιάνα Κι εγώ συμφωνώ να της βαλεις τα 300 ευρω που ειναι παραπάνω από αξιοπρεπές, και εσύ θα είσαι εντάξει με τον εαυτό σου, εγώ πάντως αυτό θα έκανα, αλλιως θα ένοιωθα περίεργα.

Εύχομαι όμως να βρεις το κουράγιο να κάνεις συζήτηση μαζί της, μόνο όμως αν νοιώθεις ότι είναι φίλη σου και ότι αξίζει τον κόπο.

Είδα που γράφατε για δώρα γάμου και θέλησα να γράψω κι εγώ τα τρία πιο απαράδεκτα που μας έκαναν:

1) παιδικό τηλέφωνο- μίκυ μάους:confused: (ναι, στο γάμο μας το χάρισαν!!! - το έκανα δώρο επί τόπου στον ανηψιό μου - 11 ετών τότε)

2) ραδιόφωνο cars με αυτό τον ήρωα που είναι φορτηγό:?(αυτό μας το χάρισε ο αδερφός του παραπάνω καλεσμένου- το έκανα δώρο στον τρίχρονο γιο φίλης μου)

3) and the winner issss....:tongue:δίσκος σερβιρίσματος που πήγαμε να τον αλλάξουμε και μας είπαν ότι τον κωδικό αυτό δεν τον δουλεύουν 4 χρόνια τώρα, άσε που είναι χαραγμένος - χρησιμοποιημένος :| και δεν μπορούμε να τον δώσουμε πουθενά.

Τον άφησα στο πατρικό μου και τώρα τον βρίσκω πάλι. Πείτε μου τί να τον κάνω:mad:; να τον πετάξω ή να τον κοπανήσω στο κεφάλι του (καλεσμένου από τους γονείς μου) γείτονα - βουλευτή - πρώην υφυπουργού;;;:evil::evil::evil: οι υπόλοιποι καλεσμένοι μας ήταν κατά πολύ φτωχότεροι και κανείς δεν μας έκανε δώρο αυτό που φέρανε στο γάμο του!!!

Χα, Χα, Χα!!!!!!

Εχει φαντασία ο κόσμος!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και από εμένα!Εφτασε το Σαββατοκύριακο...

Σήμερα κανονικά είναι ημέρα καθαριότητας αλλα προς το παρόν ορεξη δεν εχω,είναι και σε καλή κατάσταση το σπίτι...Ελπίζω να πάρω λίγη ενέργεια και να ξεκινήσω.

Μου φαίνεται πως θα πρεπει να κατεβάσω σιγά σιγά και τα χειμωνιάτικα γιατί απ'ότι φαίνεται ο καιρός αλλάζει.

Εvi,συνήθως οι ανθρώποι που δεν εχουν χρήματα κάνουν τα καλύτερα δωρα,και αλλοι που μπορούν κανουν χρησιμοποιημένους δισκους και λοιπά.Αυτα είναι για γέλια!

Renata,οταν ερθει η ωρα και εσύ όλα θα τα προλαβαίνεις,καλύτερη οργάνωση χρειάζεται και επαναπροσδιορισμό στις προτεραιοτητες.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχω την μικρή σπίτι, έχει κλείσει ο λαιμός της και αν πάει να βήξει ακούγεται σαν νταλικιέρης, την έχω με aerolin, ζεστό γάλα, μέλι, vicks!!!!

Περαστικά της Βασια.Κανει βροχίτιδες και της δίνεις aerolin?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχω την μικρή σπίτι, έχει κλείσει ο λαιμός της και αν πάει να βήξει ακούγεται σαν νταλικιέρης, την έχω με aerolin, ζεστό γάλα, μέλι, vicks!!!!

Ωχ! Περαστικουλια! Φεύγω!

Link to comment
Share on other sites

Μια καλημέρα και από μένα στα γρήγορα!;)

Φεύγω για δουλειά στο γραφείο του άντρα μου, το μεσημέρι αναλαμβάνω το πιτσιρίκι μιας φίλης μετά ψώνια στο super και το βραδάκι σινεμά και κάτι να τσιμπήσουμε έξω.

Βρε κοριτσάκια εγώ παιδάκια δεν έχω και όλο τρέχω!

Εσείς πως τα προλαβαίνετε όλα;!!! Φτου, μη σας ματιάσω!!!

Τα χειμωνιάτικα ρούχα-πουλόβερ, ζακέτες κ.λ.π- όταν τα ξαναβγάζετε για να τα ξαναβάλετε στις ντουλάπες ,τα ξαναπλένετε;:?

συνήθως τα αποθηκεύω καθαρά οπότε δεν τα ξαναπλένω...μόνο αν κάτι δεν μ αρέσει σ αυτά...Θα ήταν πολύυυυυυυυυυυ μεγάλη δουλειά να τα ξαναπλύνω όλα, μια ντουλάπα πράγματα δηλαδή, συν δυο των παιδιών συν μια του συζύγου...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


συνήθως τα αποθηκεύω καθαρά οπότε δεν τα ξαναπλένω...μόνο αν κάτι δεν μ αρέσει σ αυτά...Θα ήταν πολύυυυυυυυυυυ μεγάλη δουλειά να τα ξαναπλύνω όλα, μια ντουλάπα πράγματα δηλαδή, συν δυο των παιδιών συν μια του συζύγου...

Παρομοίως,τα πλένω όταν είναι να τα φυλάξω ,οπως και τώρα τα καλοκαιρινα.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια απο τις κολλητές μου, έκοψε πια επαφές μαζί μου εδώ και 3 χρόνια επειδή την ημέρα της βάφτισης της κόρης μου (Αθήνα - Σεπτέμβριο) είχε κλείσει να παντρευτεί (Σπέτσες) και είχε την απάιτηση να πάω :shock: :shock:

Εγώ όταν έκλεισα εκκλησία για βάφτιση την είχα ενημερώσει απο Ιούνιο και δεν ήξερε καν αν θα παντρευτεί και ξαφνικά τον Αύγουστο με ενημερώνει και της λέω δεν μπορώ γιατί βαφτίζω την κόρη μου.....είχε την απαίτηση να αλλάξω ημερομηνία βάφτισης για να πάω Σπέτσες.....δεν το έκανα φυσικά, αλλά μετά είχε την απαίτηση στις 3 που τελείωσε η βάφτιση και έφυγε ο κόσμος μετά να πάω σπίτι να αλλάξω και να πάω στο νησί για τον γάμο (7 η ώρα) !!! Δεν πάει καλά, ήμουν κομμάτια απο το τρέξιμο των ημερών!!! Ε το τελειωτικό χτύπημα ήρθε όταν μου είπε στο τηλέφωνο ότι ο άνθρωπος δύο σημαντικά γεγονότα έχει τον γάμο του και την κηδεία του, το πρώτο το έχασες..... :shock: :shock: :shock: :shock:

Τέτοιοι άνθρωποι για μένα είναι περιττοί στην ζωή μου.....απαράδεκτοι, δεν μιλάω να μην έρθει ο άλλος για βλακεία λόγο, εκεί θυμώνω, αλλά αν πρόκειται για δουλειά ή για εκδήλωση όπως είχα εγώ, νομίζω ήμουν δικαιολογημένη!

φυσικα ησουν δικαιολογημενη! δεν ηξερε οτι βαπτηζεις? εγω με την κουμπαρα μου συννενοηθηκαμε, της βαπτησα την μικρη κ σε 1 μηνα παντρευτηκα! δεν μπορουσε να σε ρωτησει τουλαχιστον?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχω την μικρή σπίτι, έχει κλείσει ο λαιμός της και αν πάει να βήξει ακούγεται σαν νταλικιέρης, την έχω με aerolin, ζεστό γάλα, μέλι, vicks!!!!

περαστικα στο ζουζουνακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,

εμεις σημερα δεν ειμαστε καλα ολο το βραδυ η μεγαλη μου εκανε εμετο :(:(οποτε καταλαβαινετε πως ειμαι σημερα,ευτυχως τα αφεντικα δεν εχουν ερθει ακομη :-P και πινω τον καφε μου με την ησυχια μου μη σας πω οτι αν δεν ερθουν καθολου δεν εχω σκοπο να δουλεψω σημερα ειμαι κομματια :(.

Μα ποσα γρψατε παλι..ας πω οτι θυμαμαι

Το οτι η Τζωρτζινα θα παει με γυναικοπαρεα στον ημιγυμνο βρεγμενο Σακη ΔΕΝ το θυμαμαι :tongue::tongue:

Θυμαμαι τον πανηγυρισμο της Ειρηνης για την απεργια (το ιδιο εκανα κι εγω) και ενιωσα λιγο σαν να ξαναζουμε τα μαθητικα τα χρονια, δεν το περιμενα οτι θα ξαναχαιρομαι τις απεργιες των δασκαλων.

Α να πω λιγο και για το μεγαλο κειμενο εμας οποτε μας βαζει μεγαλο κειμενο απο το ανθολογιο συνηθως μας λεει να το διαβαζουμε μονο 2 φορες.

Απαραδεκτη η κουμπαρα της Χριστιανας εμενα με πειραξε πιο πολυ το θεμα με τις μπομπονιερες παρα με το δωρο.Θα της εβαζα ενα ποσο που θα με εκανε να αισθανομαι ενταξει απεναντι της αλλα να μην κλαιω και τα λεφτα μου.

Με απλη σκουπα δεν σκουπιζω ποτε δεν εχω καν εχω μονο μια για το μπαλκονι.

Τα ρουχα δεν τα ξαναπλενω,με τιποτα ομως.

Να ρωτησω και κατι? τα σιροπια πχ depon ,aerolin κλπ τα βαζετε στο ψυγειο ή σε ντουλαπι?


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...