Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      5 ημερών βάλαμε. Ενημερώσαμε την γιατρό έχει δει εγκυμοσύνη με 28.40 να πάει καλά. Πιστεύει ότι είναι νωρίς για 9 ημέρα. Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι νωρίς γιατί 9 και 5 =14 . Πρώτη φορά βλέπουμε θετική απλά το 28.40 μασ φοβίζει. Δεν θέλουμε να το χάσουμε το μωράκι μασ . Σκέφτομαι και κάτι άλλο το πρωί την τρύπησαν 5 φορές για να βρούν αίμα και δεν έστειλαν πολύ μήπως παίζει και αυτό τον ρόλο του δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε έχετε ακούσει καλή εγκυμοσύνη με χοριακη 28

      Καλημέρα! Μην το υπολογίζεις έτσι, αναφέρομαι στο 9+5 που λες, γιατί δεν ξέρεις πότε έγινε η εμφύτευση. Μπορεί να πέρασαν και κάποιες μέρες από την ετ μέχρι να εμφυτευθεί το έμβρυο, οπότε να είναι πιο μικρό από όσο υπολογίζεις! Υπομονή και καλά αποτελέσματα!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

μηπως πρεπει να το βαλω κ εγω?

Ρε κορίτσια γιατί στο ψυγείο; Το γράφει η συσκευασία; Εγώ εκτός τα έχω...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλέ δε χαιρέτησα ε;;; Καλημέρα...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα έκατσα από το πρωί. Η μεγάλη μας ξενύχτησε χτες με το βήχα... πήγε 11.30 να κοιμηθεί από τις 9.00 που ξάπλωσε. Μόνο εμετός δεν της ήρθε από το βήχα. Έκανα και αερολίν, αλλά τπτ. Τελικά με σταγόνες οτριβιν κάπως συνήλθε, παρόλο που μύξες δεν έχει ακόμα, ούτε μπούκωμα...είναι στο ανώτερο αναπνευστικό μας είπε η γιατρός (απλή ιωσούλα), αλλά θέλει πολύυυυυ ορό να καθαρίζει συνέχεια. Ευτυχώς από πυρετό, μόνο δεκατάκια, ούτε ντεπον δε δίνω...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι από το πρωί, με έφαγε η κουζίνα σήμερα!!! Έκανα τηγανίτες, έφτιαξα την τούρτα για το σύζυγο το βράδυ, έκανα φακές, έκανα κιμά για παστίτσιο για αύριο και κρεατόσουπα για το μωρό. Ενδιάμεσα, φρουτόκρεμα στο μωρό και φρουτάκια στη μεγάλη να πάρει τα επάνω της, Αύριο γεννεθλιάζει το βαφτηστήρι μου, οπότε πρέπει να πάρω το δώρο του το πρωί και κάτι άλλα ψιλοπράγματα. Λέω να το φτιάξω σήμερα το παστίτσιο αλλά να το ψήσω αύριο. Μην νομίσουν σήμερα κιολας ότι θα σερβίρω παστίτσιο, αντί για τούρτα!!!

Ηλιαχτίδα, σημερα δε έχει γεννέθλια ο πιτσιρίκος σου; ΝΑ τον χαίρεσαι να το δείς όπως επιθυμείς, γερός και τυχερός!!!!


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Χριστιάνα, εγώ για τον προβληματισμό σου έχω να πω τα εξής. Συμφωνώ καταρχάς με τις κοπέλες. Η συμπεριφορά της το λιγότερο απαράδεκτη... και αντι-επαγγελματική επίσης. Επιπλέον, τα 300 σήμερα είναι παραπάνω από καλό δώρο, εγώ μάλλον 200 θα έδινα κι αυτό για να νοιώθω εντάξει. Αλλά καλύτερα να της κάνεις κουβέντα, να της πεις για όσα έγιναν και ακόμα καλύτερα, ... κράτα μικρό καλαθι για τη συνέχεια... μάλλον τα δώρα στο μωρό γίνονται για τον επικείμενο γάμο της.

Εγώ μάλλον θα αρπαζόμουν μαζί της με τη φάση με τις μπομπο, εφόσον δεν ήταν αυτό που της ζήτησες και τις πλήρωσες κιόλας...!!! Αν πήγαινες σε άγνωστο, έτσι θα τον άφηνες;;;


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΡΕ κορίτσια, που πήγατε όλες;;;; Μάλλον για φαγητό είστε ε;;; Εμένα η μεγάλη μόλις τέλειωσε και της έβλα να δει μπάρμπι, οπότε η οθόνη είναι μισή-μισή!!! Το μωρό κοιμάται, την καθυστέρησα λόγω μαγειρεμάτων...

Άσχετο... Η γιατρός, που πήγαμε προχτες, μου είπε για τη μεγάλη, που είναι άφαγη γενικώς, να κρατήσω ημερολόγιο γευμάτων για μια εβδομάδα και να δούμε πώς πάει. Στο σταθμό τους δίνουν φρούτο, αλλά ούτε ξέρω πόσο, υποθέτω κανά κομμάτι το καθένα, μισό μήλο το πολύ... Από φαγητό, κι εκεί με το ζόρι αν φάει το μισό στην καλυτερη...Πώς θα καταφέρει η δασκάλα να μετράει το φαγητό της δικιά μους για την καταγραφή,.... ούτε που προλαβαίνουν με τόσα παιδάκια και τα βάζουν 2 τμήματα μαζί με 2 δασκάλες και τη μαγείρισσα για βοήθεια.... χαμός δλδ...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες για τα περαστικα,μιλησα με την πεθερα και παμε καλυτερα δεν εχει ξανακανει απο τις 8 η ωρα.

Τα φαρμακα τοσα χρονια τα εχω στο ντουλαπι και δεν ξερω γιατι φετος μ'επιασε μια ανησυχια μηπως κανω λαθος η αληθεια ειναι οτι δεν θελω να μου πιανουν χωρο στο ψυγειο μαλλον θα ρωτησω την παιδιατρο να μου φυγει η ιδεα.

Περαστικά σας!


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Ααααα, κι έκανα και ψωμί μετά από πολύ καιρό στον αρτοπαρασκευαστή μου...

Μμμμμμ, μοσχοβόλισε το σπίτι το πρωί...

Μήπως σήμερα γράφω σε λάθος θέμα;;; μήπως να πάω στο "τί μαγειρεύουμε σήμερα;¨"...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχο... και λίγο ρετρό...

http://www.flickr.com/photos/antiquealterego/5880392929/


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΥΓ Περαστικά σας. Ρίξε και κάμποσο φυσιολογικό ορό στη μυτούλα, βοηθάει... Έτσι είμαστε κι εμείς ...

Είναι καλύτερα, της ρίχνουμε ορό συνέχεια με σύρριγγα, ευτυχώς ξέρει και φυσάει την μυτούλα της.....της έδωσα σταγόνες ζιρτέκ (η παιδίατρος το είπε) και η βραχνάδα ήδη εξαφανίστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα έκατσα από το πρωί. Η μεγάλη μας ξενύχτησε χτες με το βήχα... πήγε 11.30 να κοιμηθεί από τις 9.00 που ξάπλωσε. Μόνο εμετός δεν της ήρθε από το βήχα. Έκανα και αερολίν, αλλά τπτ. Τελικά με σταγόνες οτριβιν κάπως συνήλθε, παρόλο που μύξες δεν έχει ακόμα, ούτε μπούκωμα...είναι στο ανώτερο αναπνευστικό μας είπε η γιατρός (απλή ιωσούλα), αλλά θέλει πολύυυυυ ορό να καθαρίζει συνέχεια. Ευτυχώς από πυρετό, μόνο δεκατάκια, ούτε ντεπον δε δίνω...

Την ίδια ίωση παιρνάμε.....εμένα έχει και βραχνάδα, βήχει για να καθαρίσει ο λαιμός της και όσο μπορεί φτύνει !!!

έφτιαξα και σκορδόψωμα, τέλεια έγιναν!!!

Link to comment
Share on other sites

EVI Τον δίσκο αν θέλεις σου τον κάνω ένα ντεκουπάζ και έρχεται και στρώνει.....σαν τις φωτογραφίες που έδειξε η Turwethiel......

κορίτσια τα πορτατίφ του υπνοδωματίου μου είναι πολύ μονότονα και μονόχρωμα......κάτι χρειάζονται, χρωματάκι τους λείπει.....όταν τα ντεκουπάρω θα σας βάλω φώτο, με μια δοκιμή πάντως έγιναν τέλεια!!! :P :p :P

Link to comment
Share on other sites

EVI Τον δίσκο αν θέλεις σου τον κάνω ένα ντεκουπάζ και έρχεται και στρώνει.....σαν τις φωτογραφίες που έδειξε η Turwethiel......

κορίτσια τα πορτατίφ του υπνοδωματίου μου είναι πολύ μονότονα και μονόχρωμα......κάτι χρειάζονται, χρωματάκι τους λείπει.....όταν τα ντεκουπάρω θα σας βάλω φώτο, με μια δοκιμή πάντως έγιναν τέλεια!!! :P :p :P

Το πόοοοοοοσα πράγματα θέλω να φτιάξω με ντεκουπάζ, σπρέυ, βαψίματα, διακοσμητικό χαρτί, ταπετσαρία, κλπ, δε λέγεται.... Περιμένω να βρω χρόνο με τη μικρή, να ξεπεταχτεί λίγο....

Τελευταία, έχω βάλει κάτω την τραμπάλα ΙΚΕΑ της μεγάλης και από μαύρη.... την κάνω πασχαλίτσα!


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Σκορδόψωμα;;; Μμμμ, τρελαίνεται ο άντρας μου για αυτά... Αφού με την πίτσα, όταν παίρνουμε ντελίβερι, παίρνει και σκορδόψωμα πάντα.... ψωμί με ψωμί του λέω ότι τρώει... Πως τα έκανες; Αλείφεις με σκόρδο ωμό το ψωμί, ή βάζεις πολτοποιημένο σκόρδο με αρωματικά;


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...