Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Μετά το ντεκουπάζ κάνεις κι ένα κρακελέ, κι έρχεται και γίνεται αυτό...

http://www.etsy.com/listing/94465857/decorative-metal-tray-decoupage-and

ή κάνεις ένα ντεκουπάζ με ύφασμα (έχω 2 χάλια δίσκους για τέτοιο πρότζεκτ στο μέλλον) και γίνεται αυτό: http://www.craftstylish.com/item/41751/how-to-decoupage-a-tray/page/all


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σκορδόψωμα;;; Μμμμ, τρελαίνεται ο άντρας μου για αυτά... Αφού με την πίτσα, όταν παίρνουμε ντελίβερι, παίρνει και σκορδόψωμα πάντα.... ψωμί με ψωμί του λέω ότι τρώει... Πως τα έκανες; Αλείφεις με σκόρδο ωμό το ψωμί, ή βάζεις πολτοποιημένο σκόρδο με αρωματικά;

Σκορδόψωμα τέλεια (εγώ δεν τρώω το σκόρδο, αλλά αυτά τα τσάκισα)

http://syntagesapospiti.blogspot.gr/2012/10/blog-post_16.html

Link to comment
Share on other sites

Μετά το ντεκουπάζ κάνεις κι ένα κρακελέ, κι έρχεται και γίνεται αυτό...

http://www.etsy.com/listing/94465857/decorative-metal-tray-decoupage-and

ή κάνεις ένα ντεκουπάζ με ύφασμα (έχω 2 χάλια δίσκους για τέτοιο πρότζεκτ στο μέλλον) και γίνεται αυτό: http://www.craftstylish.com/item/41751/how-to-decoupage-a-tray/page/all

Είσαι ο άνθρωπος μου!!!!!

Έχεις κάνει ποτέ ντεκουπάζ ή είσαι στο κοίταγμα ακόμα, γιατί εγώ όταν το ξεκίνησα είδα ότι δεν είναι τόσο απλό και πειραματίστηκα στην αρχή για να το πετύχω.....με ύφασμα δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά φαντάζομαι το κολλάς απο κάτω και το περνάς και απο πάνω με την ειδική κόλλα για να κολλήσει καλά!!!

Επίσης αν δεν το περάσεις απο πάνω με κόλλα ή με κάποιο υλικό, όταν λερωθεί το ύφασμα π.χ.απο καφέ τι γίνεται???

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ο άνθρωπος μου!!!!!

Έχεις κάνει ποτέ ντεκουπάζ ή είσαι στο κοίταγμα ακόμα, γιατί εγώ όταν το ξεκίνησα είδα ότι δεν είναι τόσο απλό και πειραματίστηκα στην αρχή για να το πετύχω.....με ύφασμα δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά φαντάζομαι το κολλάς απο κάτω και το περνάς και απο πάνω με την ειδική κόλλα για να κολλήσει καλά!!!

Επίσης αν δεν το περάσεις απο πάνω με κόλλα ή με κάποιο υλικό, όταν λερωθεί το ύφασμα π.χ.απο καφέ τι γίνεται???

Ντεκουπάζ έκανα στο φωτιστικό μου με χαρτοπετσέτα. Θα βάλω φωτό. Με ύφασμα έχω σκοπό για τους δίσκους. Υπάρχει η UHU textile, μάλλον με αυτή, αλλά κι η κλασική ατλακόλ θα κάνει μάλλον. Σκέφτομαι ότι θέλει τουλάχιστον 3-4 χέρια με κόλλα απο πάνω (πάλι ατλακόλ λογικά) και ίσως κι ένα χέρι σπρευ διάφανο (ή και glossy) για αδιαβροχοποίηση. Για πλύσιμο κανονικά με σαπουνάδα, δε θα το κάνεις, αλλά τοπικά με ένα βρεγμένο βετέξ θα καθαρίζει.

Ξύπνησε η μπουμπού, πάω να την ταϊσω, θα έχει λυσσάξει τέτοια ώρα... Θα επανέρθω ... Έχω ερώτηση για το πως φτιάχνεις τα σαπουνάκια σου...;) Έχω κάτι για δοκιμή.


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Γλυκειά μου, το μπιμπερό δεν το θέλει με τίποτα!!! Θηλάζει και ακόμα και την πιπίλα την έχει για μασητικό... Έχω προσπαθήσει να αρχίσω το ξένο γάλα και μάλιστα κοιμισμένη, αλλά τίποτα... Οπότε συνεχίζουμε με θηλασμό, αλλά το νερό....είναι ένα θεματάκι...

ωχ καταλαβα!

να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!

εμεις εχουμε 1 εβδ που φτιανουμε ψωμι, δηλ εγω ακομα δεν εχω φτιαξει, ο αντρας μου, σημερα θα μου δειξει, να φτιαχνω εγω απο εδω κ περα.

για το φαγητο της μεγαλης στον παιδικο δυσκολο λιγο, δεν θα μπορουν να το σημειωνουν λες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω κλασσικα, γυρισα απο την δουλεια, ταισα την μικρη, εκανα ενα συμμαζεματακι, νεροχυτη, μπανιο, εστρωσα κρεβατια, επαιξα λιγο με την μικρη, εστρωσα τραπεζι, (εφτιαξα κ μια ομελετα για συμπληρωμα) κσε λιγακι θα φαμε, μηπως προλαβω κ την πεσω κ εγω λιγακι!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.Η απουσιολογος που είναι σήμερα?

Πολλές απουσίες το καφε μας.Τελικά δεν εκανα τίποτα απο δουλειες,με πήρε μια φίλη τηλεφωνο και ηρθε για καφέ.Εφτιαξα γεμιστα,συμμάζεψα το σπίτι και μαλλον δν θα κάνω τίποτε αλλο.Ευτυχώς είχα κανει μινι καθαριοτητα την Τεταρτη και ετσι διατηρείται σε καλή κατάσταση.

Εκανα το μπάνιο μου και καθησα λίγακι αφού σε λίγο θα πάω τον μικρό καράτε και μετα ισως πάμε σε φιλικό σίτι να παίξουν τα παιδιά και να καθήσουμε και εμεις λίγο.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ωχ καταλαβα!

να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!

εμεις εχουμε 1 εβδ που φτιανουμε ψωμι, δηλ εγω ακομα δεν εχω φτιαξει, ο αντρας μου, σημερα θα μου δειξει, να φτιαχνω εγω απο εδω κ περα.

για το φαγητο της μεγαλης στον παιδικο δυσκολο λιγο, δεν θα μπορουν να το σημειωνουν λες?

Μεχρι και το καλοκαίρι εφτιαχνα τακτικά ψωμί και γλυκό παξιμάδι.Τώρα εχει τυχει να φτιάχνουν οι μαμάδες μας ,οπότε είμαι καλυμμένη.Πρεπει ομως να ξεκινήσω και πάλι.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μετά το ντεκουπάζ κάνεις κι ένα κρακελέ, κι έρχεται και γίνεται αυτό...

http://www.etsy.com/listing/94465857/decorative-metal-tray-decoupage-and

ή κάνεις ένα ντεκουπάζ με ύφασμα (έχω 2 χάλια δίσκους για τέτοιο πρότζεκτ στο μέλλον) και γίνεται αυτό: http://www.craftstylish.com/item/41751/how-to-decoupage-a-tray/page/all

Πολύ ομορφες όλες οι εικόνες που εβαλες.

Να χαιρεσαι τον αντρα σου, χιλιόχρονος κια ευτυχισμένος!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σκορδόψωμα τέλεια (εγώ δεν τρώω το σκόρδο, αλλά αυτά τα τσάκισα)

http://syntagesapospiti.blogspot.gr/2012/10/blog-post_16.html

Πολύ νοστιμα φαίνονται,δεν εχω δοκιμάσει ποτε να φτιάξω,μπραβο σου!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια.

Σας υπερ-ευχαριστω ολες και την καθε μια ξεχωριστα που μπηκατε στον κοπο να διαβασετε το προβλημα μου και σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις που μου δωσατε.

Θα ηθελα πολυ να απαντησω στην καθε μια ξεχωριστα, αλλα ειναι πολλα τα μηνυματα και με και με τη μικρη εδω μου ειναι αδυνατον οποτε συγχωρεστε με!

Διαβασα και ξαναδιαβασα τις απαντησεις σας με πολυ προσοχη.

Και ομολογω πως με κανατε να σκεφτω τα πραγματα και απο διαφορετικη οπτικη γωνια.

Ναι ο χαρακτηρας της ειναι οπως καταλαβατε και εσεις μια πανω μια κατω, αλλα επειδη ειμαι τοσο καλη μεχρι ηλιθιοτητας δεν περασε ουτε καν απο το μυαλο μου πως η ολη συμπεριφορα της αλλαξε τωρα για να της παρω ενα καλο δωρο στο γαμο!:rolleyes:

Και ναι φταιω και εγω, γιατι ενω εχω φαει πολλα χαστουκια απο ~φιλες~ συνεχιζω να συγχωρω, να υπομενω, και να μην συζυτω οταν πρεπει μονο και μονο για να αποφυγω καυγαδες.

Εκανα λαθος και το ξερω που δεν της ειπα εξ αρχης πως δεν ηταν αυτο που πληρωσα οι μπομπονιερες, αλλα πιστευα πως δεν θα μπορουσε να της αλλαξει μεσα σε μια νυχτα!Απο την αλλη ειναι τοσο οξυθυμη που θα εκνευριζοταν σιγουρα, και επιπλεον εχει κ το αλλο να προσπαθει με το ζορι να σου επιβαλει το γουστο της και πως παντα τα δικα της ειναι τα καλυτερα, οποτε παλι ακρη δεν θα εβγαζα.:?

Με στεναχωρησε πολυ η συμπεριφορα της, αλλα ειχα τοσα αλλα στο κεφαλι μου τοτε που ακομα και μετα το γαμο δεν ηθελα, ουτε ειχα το κουραγιο να της μιλησω. Αλλα ρε παιδι μου,, τουλαχιστον μια ευχετηρια καρτα την περιμενα!Ακομα και στην χαιρετηση ρε κοριτσια δεν ηρθε να μας ευχηθει και εμφανιστηκε προς το τελος!!!:| Τωρα με το να της μιλησω τοσο καιρο μετα το θεωρω ανουσιο. Οτι εγινε εγινε.

Με ρωτησατε επισης για το ποσες μπομπο εκανε.

Την πληρωσα να μου κανει 1800 [ειχα μεγαλο γαμο]

Δεν εβαλε σε ολες τα τουλια γιατι δεν προλαβε και δεν εχω ιδεα σε ποσες εβαλε. Σιγουρα στις 1000 εβαλε.

Τελος της επεστρεψα παρα πολλες μπομπο πισω χωρις να παρω καποια λεφτα εννοειτε, γιατι οι περισσοτεροι αντρες δεν ηθελαν και καποιοι δεν ηρθαν οποτε τις της εδωσα. Σιγουρα της εδωσα πανω απο 600 πισω.

Το τουλι ηταν πολυ ωραιο, με κατι σαν ασημοσκονη μεσα και δεν ειχα ιδεα ποσα στοιχιζει γι`αυτο και σας ρωτησα.

Αυτα.Απο χτες μονο που τα θυμηθηκα παντως ολα αυτα τα σκηνικα ειμαι πολυ στεναχωρημενη.:|

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ κορίτσια, που πήγατε όλες;;;; Μάλλον για φαγητό είστε ε;;; Εμένα η μεγάλη μόλις τέλειωσε και της έβλα να δει μπάρμπι, οπότε η οθόνη είναι μισή-μισή!!! Το μωρό κοιμάται, την καθυστέρησα λόγω μαγειρεμάτων...

Άσχετο... Η γιατρός, που πήγαμε προχτες, μου είπε για τη μεγάλη, που είναι άφαγη γενικώς, να κρατήσω ημερολόγιο γευμάτων για μια εβδομάδα και να δούμε πώς πάει. Στο σταθμό τους δίνουν φρούτο, αλλά ούτε ξέρω πόσο, υποθέτω κανά κομμάτι το καθένα, μισό μήλο το πολύ... Από φαγητό, κι εκεί με το ζόρι αν φάει το μισό στην καλυτερη...Πώς θα καταφέρει η δασκάλα να μετράει το φαγητό της δικιά μους για την καταγραφή,.... ούτε που προλαβαίνουν με τόσα παιδάκια και τα βάζουν 2 τμήματα μαζί με 2 δασκάλες και τη μαγείρισσα για βοήθεια.... χαμός δλδ...

Ειναι αδύνατη και σε ανησυχει?Φρόντισε να της δινεις πλούσιο απογευματινό η βραδυνό,τουλάχιστον να καλύπτεται από αυτά.;)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε Χριστιάνα μην τα ξανασκέφτεσαι και στενοχωριέσαι,δεν αλλαζεις κατι.

Βαλε της καποια χρήματα στο γαμο της και ασε τα υπόλοιπα,η πορεία θα δειξει αν αξιζει να την εχεις από κοντα η οχι.Καλο είναι πάντως να είσαι επιφυλακτική.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια απο τις κολλητές μου, έκοψε πια επαφές μαζί μου εδώ και 3 χρόνια επειδή την ημέρα της βάφτισης της κόρης μου (Αθήνα - Σεπτέμβριο) είχε κλείσει να παντρευτεί (Σπέτσες) και είχε την απάιτηση να πάω :shock: :shock:

Εγώ όταν έκλεισα εκκλησία για βάφτιση την είχα ενημερώσει απο Ιούνιο και δεν ήξερε καν αν θα παντρευτεί και ξαφνικά τον Αύγουστο με ενημερώνει και της λέω δεν μπορώ γιατί βαφτίζω την κόρη μου.....είχε την απαίτηση να αλλάξω ημερομηνία βάφτισης για να πάω Σπέτσες.....δεν το έκανα φυσικά, αλλά μετά είχε την απαίτηση στις 3 που τελείωσε η βάφτιση και έφυγε ο κόσμος μετά να πάω σπίτι να αλλάξω και να πάω στο νησί για τον γάμο (7 η ώρα) !!! Δεν πάει καλά, ήμουν κομμάτια απο το τρέξιμο των ημερών!!! Ε το τελειωτικό χτύπημα ήρθε όταν μου είπε στο τηλέφωνο ότι ο άνθρωπος δύο σημαντικά γεγονότα έχει τον γάμο του και την κηδεία του, το πρώτο το έχασες..... :shock: :shock: :shock: :shock:

ακομα γελαω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τέτοιοι άνθρωποι για μένα είναι περιττοί στην ζωή μου.....απαράδεκτοι, δεν μιλάω να μην έρθει ο άλλος για βλακεία λόγο, εκεί θυμώνω, αλλά αν πρόκειται για δουλειά ή για εκδήλωση όπως είχα εγώ, νομίζω ήμουν δικαιολογημένη!

Μια κολλητη μου,ολη μερα να ειμαστε μαζι, που μεχρι ηθελα να της βαφτισω το παιδι της οταν θα εμενε εγκυος, δεν ηρθε στη βαφτιση της κορης μου.:? και το χειροτερο?δεν με πηρε ουτε ενα τηλ μετα να μου πει κατι!!!οχι πως θα την δικαιολογουσα αλλα ετσι ρε παιδι μου!!!

Απο τοτε εξαφανιστηκε.

Και την ειδα 2 βδομαδες πριν τυχαια.

Ερχεται κατα πανω μου η θρασυτατη με χαμογελο μεχρι τα αυτια και τι κανεις αγαπη μου, που χαθηκες:shock: σε πεθυμησα.. πηγε να με φιλησει και γυρισα απο την αλλη και εφυγα.

DELETE ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΤΟΜΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα και τα μηνυματα σας επισης που γραφετε για τα ϋπεροχᨨδωρα που εχετε παρει!!!!!!!!

Εχω σοκαριστει λεμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

**Χρυσα..Θα μου περασει..ετσι ειμαι εγω,δυστυχως.ξεχναω ευκολα.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...