Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια,

εμεις σημερα δεν ειμαστε καλα ολο το βραδυ η μεγαλη μου εκανε εμετο :(:(οποτε καταλαβαινετε πως ειμαι σημερα,ευτυχως τα αφεντικα δεν εχουν ερθει ακομη :-P και πινω τον καφε μου με την ησυχια μου μη σας πω οτι αν δεν ερθουν καθολου δεν εχω σκοπο να δουλεψω σημερα ειμαι κομματια :(.

Μα ποσα γρψατε παλι..ας πω οτι θυμαμαι

Το οτι η Τζωρτζινα θα παει με γυναικοπαρεα στον ημιγυμνο βρεγμενο Σακη ΔΕΝ το θυμαμαι :tongue::tongue:

Θυμαμαι τον πανηγυρισμο της Ειρηνης για την απεργια (το ιδιο εκανα κι εγω) και ενιωσα λιγο σαν να ξαναζουμε τα μαθητικα τα χρονια, δεν το περιμενα οτι θα ξαναχαιρομαι τις απεργιες των δασκαλων.

Α να πω λιγο και για το μεγαλο κειμενο εμας οποτε μας βαζει μεγαλο κειμενο απο το ανθολογιο συνηθως μας λεει να το διαβαζουμε μονο 2 φορες.

Απαραδεκτη η κουμπαρα της Χριστιανας εμενα με πειραξε πιο πολυ το θεμα με τις μπομπονιερες παρα με το δωρο.Θα της εβαζα ενα ποσο που θα με εκανε να αισθανομαι ενταξει απεναντι της αλλα να μην κλαιω και τα λεφτα μου.

Με απλη σκουπα δεν σκουπιζω ποτε δεν εχω καν εχω μονο μια για το μπαλκονι.

Τα ρουχα δεν τα ξαναπλενω,με τιποτα ομως.

Να ρωτησω και κατι? τα σιροπια πχ depon ,aerolin κλπ τα βαζετε στο ψυγειο ή σε ντουλαπι?

περαστικα κ σε εσας! κ καλο κουραγιο στην δουλεια σημερα!

ξεχασα να σχολιασω για τον σακη! αχχχχχχχχχχ!!! θεος......

aerolin δεν εχω (κ ελπιζω να μην χρειαστω) το depon το εχω στο ντουλαπι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

φυσικα ησουν δικαιολογημενη! δεν ηξερε οτι βαπτηζεις? εγω με την κουμπαρα μου συννενοηθηκαμε, της βαπτησα την μικρη κ σε 1 μηνα παντρευτηκα! δεν μπορουσε να σε ρωτησει τουλαχιστον?

Εγώ όταν έκλεισα ημερομηνία πήρα τήλ όλες τις καλές φίλες και λέω βαφτίζω Σεπτέμβριο μην κανονίσετε εκείνη την ημέρα τίποτα, πήρα και την συγκεκριμένη κοπέλα, εκείνη απαίτησε να το αλλάξω επειδή η ταβέρνα δεν είχε άλλη ημερομηνία και έπρεπε να γίνει ο γάμος την ημερομηνία που ήταν και η δική μου βάφτιση....τελοσπάντων, ευτυχώς που έγινε αυτό για να καταλάβω τι ανθρώπους είχα γύρω μου....κολλητή δεν την έλεγες απλά καλή φίλη, λάθος έκανα στο προηγούμενο πόστ :P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν έκλεισα ημερομηνία πήρα τήλ όλες τις καλές φίλες και λέω βαφτίζω Σεπτέμβριο μην κανονίσετε εκείνη την ημέρα τίποτα, πήρα και την συγκεκριμένη κοπέλα, εκείνη απαίτησε να το αλλάξω επειδή η ταβέρνα δεν είχε άλλη ημερομηνία και έπρεπε να γίνει ο γάμος την ημερομηνία που ήταν και η δική μου βάφτιση....τελοσπάντων, ευτυχώς που έγινε αυτό για να καταλάβω τι ανθρώπους είχα γύρω μου....κολλητή δεν την έλεγες απλά καλή φίλη, λάθος έκανα στο προηγούμενο πόστ :P

καταλαβα.... εμενα στο γαμο μου δεν ηρθε μια καλη φιλη γιατι μου ειπε οτι θα ερχοταν ΜΟΝΟ αν ερχοταν μαζι με την γκευ φιλη της...... (ηταν ζευγαρι!)μεχρι τοτε δεν ειχα ιδεα για αυτο. δεν εχω προβλημα γενικα με τετοιου ειδους ανθρωπων, αλλα στο γαμο μου?????? με εφερε σε πολυ δυσκολη θεση. τελικα δεν ηρθε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα τι να πω τώρα!!! καταρχήν γιατί σας έφεραν παιχνίδια??? είχατε και βάφτιση μαζί???? επίσης ο άλλος με τον δίσκο είναι πολύ γύφτος!!! εμένα κορίτσια στην κουνιάδα μου της είχαν φέρει ένα σετ μαχαιροπίρουνα στην βαλίτσα σκουριασμένα και όταν πήγε να τα αλλάξει της είπαν ότι δεν τα πουλάνε πια!!!

όχι mamavasia δεν είχαμε βάφτιση, δεν είχαμε καν παιδί! Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πώς το σκέφτηκαν. Φίλοι του άντρα μου ήταν, από Θεσσαλονίκη.

Δεν σας έγραψα όμως και το *κορυφαίο* δώρο γάμου που μας έκαναν:

Χρησιμοποιημένο σετ φοντύ, σε κατατσαλακωμένο πακέτο:rolleyes: (και εδώ το καλύτερο:) με υπολείμματα τυριού κολλημένα στα πηρουνάκια:tongue:

Εδώ είμαι λιγότερο αυστηρή γιατί η κοπέλα ήταν τότε φοιτήτρια - άφραγκη- και μου είχε πει ήδη από πριν ότι το πήρε από φιλανθρωπικό bazaar. Μάλλον δεν έλεγξε το περιεχόμενο :| - ο άντρας μου όμως ούτε να τη δει δε θέλει μετά από αυτό!


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

όχι mamavasia δεν είχαμε βάφτιση, δεν είχαμε καν παιδί! Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πώς το σκέφτηκαν. Φίλοι του άντρα μου ήταν, από Θεσσαλονίκη.

Δεν σας έγραψα όμως και το *κορυφαίο* δώρο γάμου που μας έκαναν:

Χρησιμοποιημένο σετ φοντύ, σε κατατσαλακωμένο πακέτο:rolleyes: (και εδώ το καλύτερο:) με υπολείμματα τυριού κολλημένα στα πηρουνάκια:tongue:

Εδώ είμαι λιγότερο αυστηρή γιατί η κοπέλα ήταν τότε φοιτήτρια - άφραγκη- και μου είχε πει ήδη από πριν ότι το πήρε από φιλανθρωπικό bazaar. Μάλλον δεν έλεγξε το περιεχόμενο :| - ο άντρας μου όμως ούτε να τη δει δε θέλει μετά από αυτό!

χαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

όχι mamavasia δεν είχαμε βάφτιση, δεν είχαμε καν παιδί! Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πώς το σκέφτηκαν. Φίλοι του άντρα μου ήταν, από Θεσσαλονίκη.

Δεν σας έγραψα όμως και το *κορυφαίο* δώρο γάμου που μας έκαναν:

Χρησιμοποιημένο σετ φοντύ, σε κατατσαλακωμένο πακέτο:rolleyes: (και εδώ το καλύτερο:) με υπολείμματα τυριού κολλημένα στα πηρουνάκια:tongue:

Εδώ είμαι λιγότερο αυστηρή γιατί η κοπέλα ήταν τότε φοιτήτρια - άφραγκη- και μου είχε πει ήδη από πριν ότι το πήρε από φιλανθρωπικό bazaar. Μάλλον δεν έλεγξε το περιεχόμενο :| - ο άντρας μου όμως ούτε να τη δει δε θέλει μετά από αυτό!

καλά με την φοιτήτρια με έστειλες τώρα, χαχαχχχαχα ......μωρέ θα μπορούσε να πάρει κάτι απλό π.χ. σετ πετσέτες ή ένα διακοσμητικό με 20 ευρώ......έπρεπε να φέρει αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες για τα περαστικα,μιλησα με την πεθερα και παμε καλυτερα δεν εχει ξανακανει απο τις 8 η ωρα.

Τα φαρμακα τοσα χρονια τα εχω στο ντουλαπι και δεν ξερω γιατι φετος μ'επιασε μια ανησυχια μηπως κανω λαθος η αληθεια ειναι οτι δεν θελω να μου πιανουν χωρο στο ψυγειο μαλλον θα ρωτησω την παιδιατρο να μου φυγει η ιδεα.

Για τα δωρα γαμου ρε κοριτσια τι ναπω..εχω παθει πλακα εμενα αυτο που μου εχει μεινει ειναι απο γαμο φιλης που της ειχαν παρει 7 ηλεκτρικα μαχαιρια,μα τετοια ταυτιση ολοι πια.. και γελουσαμε και λεγαμε μα καλα γυραδικο θ'ανοιξω ή σπιτι? αλλα τα δικα σας δεν υπαρχουν.

Ευτυχως τα αφεντικα ηρθαν για λιγο,η χαλαρωση συνεχιζεται...ευτυχως γιατι με περιμενει δυσκολη μερα μπορειτε να φανταστειτε νομιζω οτι λερωσαμε πολυ πραμα εχθες το βραδυ...


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια,

εμεις σημερα δεν ειμαστε καλα ολο το βραδυ η μεγαλη μου εκανε εμετο :(:(οποτε καταλαβαινετε πως ειμαι σημερα,ευτυχως τα αφεντικα δεν εχουν ερθει ακομη :-P και πινω τον καφε μου με την ησυχια μου μη σας πω οτι αν δεν ερθουν καθολου δεν εχω σκοπο να δουλεψω σημερα ειμαι κομματια :(.

Μα ποσα γρψατε παλι..ας πω οτι θυμαμαι

Το οτι η Τζωρτζινα θα παει με γυναικοπαρεα στον ημιγυμνο βρεγμενο Σακη ΔΕΝ το θυμαμαι :tongue::tongue:

Θυμαμαι τον πανηγυρισμο της Ειρηνης για την απεργια (το ιδιο εκανα κι εγω) και ενιωσα λιγο σαν να ξαναζουμε τα μαθητικα τα χρονια, δεν το περιμενα οτι θα ξαναχαιρομαι τις απεργιες των δασκαλων.

Α να πω λιγο και για το μεγαλο κειμενο εμας οποτε μας βαζει μεγαλο κειμενο απο το ανθολογιο συνηθως μας λεει να το διαβαζουμε μονο 2 φορες.

Απαραδεκτη η κουμπαρα της Χριστιανας εμενα με πειραξε πιο πολυ το θεμα με τις μπομπονιερες παρα με το δωρο.Θα της εβαζα ενα ποσο που θα με εκανε να αισθανομαι ενταξει απεναντι της αλλα να μην κλαιω και τα λεφτα μου.

Με απλη σκουπα δεν σκουπιζω ποτε δεν εχω καν εχω μονο μια για το μπαλκονι.

Τα ρουχα δεν τα ξαναπλενω,με τιποτα ομως.

Να ρωτησω και κατι? τα σιροπια πχ depon ,aerolin κλπ τα βαζετε στο ψυγειο ή σε ντουλαπι?

Ωχ! Κι άλλο αρρωστούλικο παιδάκι! Περαστικά και γρήγορα!

Κορίτσια, τα φάρμακα χρειάζονται σκιερό και δροσερό μέρος ακόμα κι αν ανοιχτούν, τα σιρόπια όταν τα ανοίγετε για να δώσετε στα μικρούλια σας να τα κλείνετε αμέσως, μην τα ξεχνάτε ανοιχτά.

Σας τα λέω υπεύθυνα όλα αυτά, η δουλειά μου ήταν ακριβώς αυτή, αναλύτρια φαρμάκων.

Τα ρούχα κι εγώ όταν τα μαζεύω, εννοείται τα πλένω, τα σιδερώνω, τους βάζω τα αρωματικά τους και τα αποθηκεύω. Οταν όμως τα ξαναβγάζω κάτι με πιάνει και τα ξαναπλένω!!!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε με μπιμπερο, εγω της το δινω οταν ειναι ξαπλα στην κουνια, αλλιως δεν πινει!

Γλυκειά μου, το μπιμπερό δεν το θέλει με τίποτα!!! Θηλάζει και ακόμα και την πιπίλα την έχει για μασητικό... Έχω προσπαθήσει να αρχίσω το ξένο γάλα και μάλιστα κοιμισμένη, αλλά τίποτα... Οπότε συνεχίζουμε με θηλασμό, αλλά το νερό....είναι ένα θεματάκι...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τωρα?σοβαρα σου κανατε κατι τετοιο???:shock:τι να πω?

εγω βρηκα 3 φακελους παλι αδειους!!!ποιος μας τους εδωσε?αγνωστο!!:rolleyes:

Εχεις δικαιο οτι ειναι τα 300 πολλα για τουλια.Και οχι πως τα διαθετω, ειμαστε πολυ στριμωγμενοι. απλα δεν εχω ιδεα γι`αυτο ειπα να σας ρωτησω.

Κι εγώ βρήκα έναν άδειο και κάποιοι δεν δώσαν καθόλου. Το καλό είναι ότι είχα τη λίστα των καλεσμένων.... το κακό, ότι τώρα πια δε θυμάμαι ποιοι ήταν οι τσαμπατζήδες...

Και σημειώνω, εγώ δεν έιχα ξεχωριστούς καλεσμένους σε εκκλησία και τραπέζι.... Όσους διάλεξα να καλέσω, τους κάλεσα και στα δύο.


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Χριστιάνα Κι εγώ συμφωνώ να της βαλεις τα 300 ευρω που ειναι παραπάνω από αξιοπρεπές, και εσύ θα είσαι εντάξει με τον εαυτό σου, εγώ πάντως αυτό θα έκανα, αλλιως θα ένοιωθα περίεργα.

Εύχομαι όμως να βρεις το κουράγιο να κάνεις συζήτηση μαζί της, μόνο όμως αν νοιώθεις ότι είναι φίλη σου και ότι αξίζει τον κόπο.

Είδα που γράφατε για δώρα γάμου και θέλησα να γράψω κι εγώ τα τρία πιο απαράδεκτα που μας έκαναν:

1) παιδικό τηλέφωνο- μίκυ μάους:confused: (ναι, στο γάμο μας το χάρισαν!!! - το έκανα δώρο επί τόπου στον ανηψιό μου - 11 ετών τότε)

2) ραδιόφωνο cars με αυτό τον ήρωα που είναι φορτηγό:?(αυτό μας το χάρισε ο αδερφός του παραπάνω καλεσμένου- το έκανα δώρο στον τρίχρονο γιο φίλης μου)

3) and the winner issss....:tongue:δίσκος σερβιρίσματος που πήγαμε να τον αλλάξουμε και μας είπαν ότι τον κωδικό αυτό δεν τον δουλεύουν 4 χρόνια τώρα, άσε που είναι χαραγμένος - χρησιμοποιημένος :| και δεν μπορούμε να τον δώσουμε πουθενά.

Τον άφησα στο πατρικό μου και τώρα τον βρίσκω πάλι. Πείτε μου τί να τον κάνω:mad:; να τον πετάξω ή να τον κοπανήσω στο κεφάλι του (καλεσμένου από τους γονείς μου) γείτονα - βουλευτή - πρώην υφυπουργού;;;:evil::evil::evil: οι υπόλοιποι καλεσμένοι μας ήταν κατά πολύ φτωχότεροι και κανείς δεν μας έκανε δώρο αυτό που φέρανε στο γάμο του!!!

Χαχαχα... Καλά είναι απίστευτοι μερικοι!!!! Έχω ιδέα για το τί να τον κάνεις. Είναι μεταλλικός να υποθέσω;


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια απο τις κολλητές μου, έκοψε πια επαφές μαζί μου εδώ και 3 χρόνια επειδή την ημέρα της βάφτισης της κόρης μου (Αθήνα - Σεπτέμβριο) είχε κλείσει να παντρευτεί (Σπέτσες) και είχε την απάιτηση να πάω :shock: :shock:

Εγώ όταν έκλεισα εκκλησία για βάφτιση την είχα ενημερώσει απο Ιούνιο και δεν ήξερε καν αν θα παντρευτεί και ξαφνικά τον Αύγουστο με ενημερώνει και της λέω δεν μπορώ γιατί βαφτίζω την κόρη μου.....είχε την απαίτηση να αλλάξω ημερομηνία βάφτισης για να πάω Σπέτσες.....δεν το έκανα φυσικά, αλλά μετά είχε την απαίτηση στις 3 που τελείωσε η βάφτιση και έφυγε ο κόσμος μετά να πάω σπίτι να αλλάξω και να πάω στο νησί για τον γάμο (7 η ώρα) !!! Δεν πάει καλά, ήμουν κομμάτια απο το τρέξιμο των ημερών!!! Ε το τελειωτικό χτύπημα ήρθε όταν μου είπε στο τηλέφωνο ότι ο άνθρωπος δύο σημαντικά γεγονότα έχει τον γάμο του και την κηδεία του, το πρώτο το έχασες..... :shock: :shock: :shock: :shock:

Τέτοιοι άνθρωποι για μένα είναι περιττοί στην ζωή μου.....απαράδεκτοι, δεν μιλάω να μην έρθει ο άλλος για βλακεία λόγο, εκεί θυμώνω, αλλά αν πρόκειται για δουλειά ή για εκδήλωση όπως είχα εγώ, νομίζω ήμουν δικαιολογημένη!

Πραγματικά κακοχαρακτηρίζουμε τα γαϊδούρια έτσι τελικά!!! Εμένα η 2η κολλητή μου, έπαψε να μιλάει σε μένα και στην κοινή κολλητή μας, γιατί η τελευταία με διάλεξε για κουμπάρα της!!! Έχει τώρα 8 χρόνια κι ήμασταν μαζί από την 1η γυμνασίου....

Κι εγώ θυμώνω απίστευτα με την γαϊδουριά, την αδιακρισία και την βλακεία!!!

ΥΓ Περαστικά σας. Ρίξε και κάμποσο φυσιολογικό ορό στη μυτούλα, βοηθάει... Έτσι είμαστε κι εμείς ...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...