Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μπράβο υπέροχα !!! Όλα καλα είναι μην ανησυχείς !!! Εγώ καλα αναμένω να περάσουν οι μέρες ! 

      Καλημέρα κοπέλα μου ! Εδώ στην αναμονή … περιμένω να περάσουν οι μέρες ! Εαυ όλα καλα Ε ;;; 

      Όλα καλά να πάνε εύχομαι! Με μια ζουμπουρλουδικη χοριακη!! 💕

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Θελω και εγω να παω στον ΣΑΑΑΑΚΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! κλαψ κλαψ!!

Εχω κατι αιωνες να παω μπουζουκια.

Εδω δυο μαγαζια εχει μονο και ειναι....της κακιας ωρας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εκανα και καποιες δουλιτσες τωρα το μεσημερι.

καθαρισα νεροχυτη κ παγκους με χλωρινη γιατι εμφανιστηκαν ετσι ξαφνικα πολλα μυρμηγκια [τα νευρα μου]

σκουπισα, επλυνα την μπροστα βεραντα και εξω απο την κουζινα με λαστιχο, επλυνα το χαλακι της εισοδου, ξεσκονισα, και σκουπισα το δωματιο της μικρης.

Τωρα εφτιαξα μια λεμοναδα κ χαλαρωνω λιγο.

Παρεπιπτοντως το κολπο που σας εγραψα με το στυμενο λεμονι για να καθυστερησεις την περιοδο επιασε σε εμενα!;)

Πρωτη φορα εχω καθυστερηση στη ζωη μου, ποναω βεβαια αλλα απο αιμα τιποτα.Μακαρι να καθυστερησει και αλλη μια μερα και θα ειμαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.Η απουσιολογος που είναι σήμερα?

Πολλές απουσίες το καφε μας.Τελικά δεν εκανα τίποτα απο δουλειες,με πήρε μια φίλη τηλεφωνο και ηρθε για καφέ.Εφτιαξα γεμιστα,συμμάζεψα το σπίτι και μαλλον δν θα κάνω τίποτε αλλο.Ευτυχώς είχα κανει μινι καθαριοτητα την Τεταρτη και ετσι διατηρείται σε καλή κατάσταση.

Εκανα το μπάνιο μου και καθησα λίγακι αφού σε λίγο θα πάω τον μικρό καράτε και μετα ισως πάμε σε φιλικό σίτι να παίξουν τα παιδιά και να καθήσουμε και εμεις λίγο.

Ήρθε κι η απουσιολόγος!!! Πωπω...σχολείο μου θυμίζει αυτό, δεν ήμουν ποτέ, κι έγινα μια εβδομάδα που έλειπε η κανονική απουσιολόγος λόγω ίωσης... μιλάμε το τί γλύψιμο έφαγα από όλους που αργούσαν την 1η ώρα....:shock::shock::shock:

Μπήκα στα γρήγορα, μια και τάισα την μπουμπού, την άλλαξα (σε κάθε φαί και χ΄....ιμο :D μα τι κακό κι αυτό) και διακόσμισα στα γρήγορα την τούρτα του σύζυξ. Έριξα σπασμένα στο χέρι πουράκια, και έφτιαξα το περίγραμμα με σπρέυ σαντιγύ που είχα, με ροζέτες. Θέλει κι η μεγάλη μου να της φτιάξει ροζέτες στο απέξω, μόλις ξυπνήσει..:tongue::rolleyes: Μεγαλώνει το γυναικάκι μου...:D


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

ωχ καταλαβα!

να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!

εμεις εχουμε 1 εβδ που φτιανουμε ψωμι, δηλ εγω ακομα δεν εχω φτιαξει, ο αντρας μου, σημερα θα μου δειξει, να φτιαχνω εγω απο εδω κ περα.

για το φαγητο της μεγαλης στον παιδικο δυσκολο λιγο, δεν θα μπορουν να το σημειωνουν λες?

Ευχαριστώ!

Δεν σημειώνουν, είναι δημόσιος σταθμός. Απλά όταν ρωτάω τη δασκάλα, μου λέει. Βέβαια, ξέρουν ότι έχω μια ανησυχία με το φαϊ γιατί από πέρσι που ήταν εκεί, δεν έτρωγε καθόλου και ενδιάμεσα αδυνάτισε και κανά 1-1,5 κιλό. Είμαι η μόνη που ασχολειται ακόμα με το θέμα φαγητό, έτσι νομίζω...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ ομορφες όλες οι εικόνες που εβαλες.

Να χαιρεσαι τον αντρα σου, χιλιόχρονος κια ευτυχισμένος!

Ειναι αδύνατη και σε ανησυχει?Φρόντισε να της δινεις πλούσιο απογευματινό η βραδυνό,τουλάχιστον να καλύπτεται από αυτά.:wink:

Ευχαριστώ!

Αδυνατούλα είναι ναι, σανιδούλα... Τα κολάν της είναι φαρδιά πάντα, φαντάσου της κάνουν ρούχα 2-3 νούμερο, ενώ είναι 4 χρ. Είναι 1 μ ακριβώς και τώρα έπιασε τα 14,5 κιλά. Τουλάχιστον ψηλώνει...

Το πρόβλημα είναι ότι γενικά δεν τρώει μόνη της καλα, θέλει στον υπολ/στή (έκανα την βλακεία να τη μάθω μικρότερη έτσι :?) και τελικά με 3-4 κουτ λέει φούσκωσα... Έχει κόψει φρούτα, γιαούρτι, ψωμί... για αυτό θα τα γράφω τώρα. Χτες την έπιασα να πετάει τα σταφυλια για να μου δείξει ότι τα έφαγε... :shock::cry: κουφάθηκα... λες κι είναι ανορεξική...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Turwethiel αν σε ανησυχει τοσο το βαρος της μικρης, θα σου ηταν πολυ δυσκολο να της εφτιαχνες εσυ το φαγητο και να το επαιρνε στον παιδικο, ετσι για να εισαι και σιγουρη για το τι τρωει? εστω για λιγο καιρο μεχρι να παρει τα πανω της..

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και κατι σιροπακια ειδικα για παιδια που τα δινουν οι γιατροι για να τους ανοιξει η ορεξη.τα πηρε προσφατα μια γνωστη μου για το παιδι της και οντως εκανε δουλεια και εβαλε βαρος.

Link to comment
Share on other sites

Turwethiel μου, να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!!

Ακουγεται πολυ ωραια η τουρτα που του εφτιαξες!!!

Ευχαριστώ... έχω κι εγώ την κακιά συνήθεια να υποχωρώ, να ξεχνάω εύκολα, κλπ... μέεεεεγα λάθος.... θα σου πω αναλυτικά... πάω να βάλω το μωρό για ύπνο, να κάνω κι ένα ντουζάκι, μέχρι να αρχίισουν να έρχονται....


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεία σας και απο ΄μένα!!!

Τurwethiel να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!

Χριστιάννα συμφωνώ με όσα σου είπαν και τα υπόλοιπα κορίτσια σχετικά με το θέμα που σε απασχολεί,οπότε να μην επαναλαμβάνομαι...Δυστυχώς υπάρχουν και τέτοιοι άνθρωποι με αυτό τον χαρακτήρα στην ζωή μας το ευτήχημα είναι πως κάποια στιγμή αργά ή γρήγορα(συνήθως αργά :() αποκαλύπτονται οπότε έχουμε την ευκαιρία να τους απομακρύνουμε απο την ζωή μας. Πονάει αλλά περνάει...

Αχ κορίτσια έχω ένα σπίτι χάλια...αλλά έστειλα τα αγόρια στα πεθερικά μου για να συμμαζέψω.Είπα όμως πρώτα να κάνω ένα πέρασμα απο ΄δώ :D

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Κι άλλο αρρωστούλικο παιδάκι! Περαστικά και γρήγορα!

Κορίτσια, τα φάρμακα χρειάζονται σκιερό και δροσερό μέρος ακόμα κι αν ανοιχτούν, τα σιρόπια όταν τα ανοίγετε για να δώσετε στα μικρούλια σας να τα κλείνετε αμέσως, μην τα ξεχνάτε ανοιχτά.

Σας τα λέω υπεύθυνα όλα αυτά, η δουλειά μου ήταν ακριβώς αυτή, αναλύτρια φαρμάκων.

Τα ρούχα κι εγώ όταν τα μαζεύω, εννοείται τα πλένω, τα σιδερώνω, τους βάζω τα αρωματικά τους και τα αποθηκεύω. Οταν όμως τα ξαναβγάζω κάτι με πιάνει και τα ξαναπλένω!!!

Στο ντουλαπι τα εχω, ενταξει ειναι σκιερο και δροσερο το χειμωνα αλλα το καλοκαιρι? Και ποσο καιρο μετα που τα ανοιγουμε τα κραταμε ?Μεχρι την ημερομηνια ληξης ή πρεπει να τα πεταμε νωριτερα? Τωρα που σε βρηκα θα σε τρελλανω :-P

Σκορδόψωμα τέλεια (εγώ δεν τρώω το σκόρδο, αλλά αυτά τα τσάκισα)

http://syntagesapospiti.blogspot.gr/2012/10/blog-post_16.html

Την ιδια συνταγη χαζευα τις προαλλες και λεω να τα δοκιμασω κι εγω τρελαινομαι για σκορδοψωμα αφου λες κι εσυ οτι ειναι πετυχημενα θα τα κανω σιγουρα.

Ευχαριστώ!

Δεν σημειώνουν, είναι δημόσιος σταθμός. Απλά όταν ρωτάω τη δασκάλα, μου λέει. Βέβαια, ξέρουν ότι έχω μια ανησυχία με το φαϊ γιατί από πέρσι που ήταν εκεί, δεν έτρωγε καθόλου και ενδιάμεσα αδυνάτισε και κανά 1-1,5 κιλό. Είμαι η μόνη που ασχολειται ακόμα με το θέμα φαγητό, έτσι νομίζω...

Μπα μη το λες κι εγω ασχολουμαι ακομη γιατι η μικρη μου ειναι 5 χρονων και 15 κιλα και 105 υψος . Δεν εχει σχεση που ειναι δημοσιος σταθμος κι εγω δημοσιο την πηγαινα αλλα την ταιζαν μεχρι και περσι και παντα μου ελεγαν τι εφαγε,φετος στο νηπιαγωγειο ομως δεν τρωει σχεδον καθολου ευτυχως ειναι για λιγες ωρες. Σε εναν αλλο σταθμο που πηγαινε η μεγαλη τους εβαζαν βαθμο στο χερακι ή σφραγιδουλα αν ετρωγαν το φαγητο τους και ετσι παντα ηξερα. Καλα με την μεγαλη δεν ειχα θεμα ειναι ακριβως το αντιθετο ολο Α'' επαιρνε.

Αχ με χτυπησες στοι ευαισθητο σημειο μου τωρα σταματαω γιατι μπορω να μιλαω ωρες γι αυτο.

Να χαιρεσαι τον αντρα σου να ειναι παντα γερος και ευτυχισμενος.

Ηλιαχτιδα κι εσυ να χαιρεσαι το παιδακι σου.


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ντεκουπάζ έκανα στο φωτιστικό μου με χαρτοπετσέτα. Θα βάλω φωτό. Με ύφασμα έχω σκοπό για τους δίσκους. Υπάρχει η UHU textile, μάλλον με αυτή, αλλά κι η κλασική ατλακόλ θα κάνει μάλλον. Σκέφτομαι ότι θέλει τουλάχιστον 3-4 χέρια με κόλλα απο πάνω (πάλι ατλακόλ λογικά) και ίσως κι ένα χέρι σπρευ διάφανο (ή και glossy) για αδιαβροχοποίηση. Για πλύσιμο κανονικά με σαπουνάδα, δε θα το κάνεις, αλλά τοπικά με ένα βρεγμένο βετέξ θα καθαρίζει.

Ξύπνησε η μπουμπού, πάω να την ταϊσω, θα έχει λυσσάξει τέτοια ώρα... Θα επανέρθω ... Έχω ερώτηση για το πως φτιάχνεις τα σαπουνάκια σου...;) Έχω κάτι για δοκιμή.

Βάλε φώτο να δούμε!!!

Εγώ χρησιμοποιώ ατλακόλ!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια απο τις κολλητές μου, έκοψε πια επαφές μαζί μου εδώ και 3 χρόνια επειδή την ημέρα της βάφτισης της κόρης μου (Αθήνα - Σεπτέμβριο) είχε κλείσει να παντρευτεί (Σπέτσες) και είχε την απάιτηση να πάω :shock: :shock:

Εγώ όταν έκλεισα εκκλησία για βάφτιση την είχα ενημερώσει απο Ιούνιο και δεν ήξερε καν αν θα παντρευτεί και ξαφνικά τον Αύγουστο με ενημερώνει και της λέω δεν μπορώ γιατί βαφτίζω την κόρη μου.....είχε την απαίτηση να αλλάξω ημερομηνία βάφτισης για να πάω Σπέτσες.....δεν το έκανα φυσικά, αλλά μετά είχε την απαίτηση στις 3 που τελείωσε η βάφτιση και έφυγε ο κόσμος μετά να πάω σπίτι να αλλάξω και να πάω στο νησί για τον γάμο (7 η ώρα) !!! Δεν πάει καλά, ήμουν κομμάτια απο το τρέξιμο των ημερών!!! Ε το τελειωτικό χτύπημα ήρθε όταν μου είπε στο τηλέφωνο ότι ο άνθρωπος δύο σημαντικά γεγονότα έχει τον γάμο του και την κηδεία του, το πρώτο το έχασες..... :shock: :shock: :shock: :shock:

:-P:razz::-Pεγω παλι γελαω με κατι τετοιες συμπεριφορες!!!!!!

θα της απαντουσα καλα μην σε νοιαζει το δευτερο δεν θα το χασω με τιποτα!!!!!!!!:cool:

Τέτοιοι άνθρωποι για μένα είναι περιττοί στην ζωή μου.....απαράδεκτοι, δεν μιλάω να μην έρθει ο άλλος για βλακεία λόγο, εκεί θυμώνω, αλλά αν πρόκειται για δουλειά ή για εκδήλωση όπως είχα εγώ, νομίζω ήμουν δικαιολογημένη!

μονο περιτοι??? ειναι να αναρωτιεσαι που κρυβταν τετοια κακια-βλακεια κ δεν την ειχες ανακαλυψει????

Link to comment
Share on other sites

Αμάν- αμάν!!! Πόσα έχετε γράψει; Δε σας προλαβαίνω με τίποτα και πρέπει να διαβάζω και τα προηγούμενα!!!

Στα γρήγορα όμως γιατί λίγη ώρα έχω που ήρθα και ξαναφεύγω σε λίγο:

Ηλιαχτίδα, Χιλιόχρονο το μπουμπούκι σου! Turwethiel, Χρόνια Πολλά στον άντρα σου, να τον χαίρεσαι!

Margio, η ιδανική θερμοκρασία για τα φάρμακα είναι 23 με 25 βαθμούς εκτός αν στη συσκευασία αναγράφεται κάτι άλλο.

Η αναγραφόμενη λήξη αφορά σε όλο το χρόνο της ζωής του, είτε το ανοίξεις είτε όχι.

Ενα φάρμακο που το έχεις ξεχασμένο σε μέρος πιο ζεστό απλώς δεν έχει την αρχική αποτελεσματικότητα.

Ολα τα παραπάνω ισχύουν και για τις κρέμες προσώπου.

Πάω σινεμά:D

Καλό βράδυ σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...