Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Κερασιά μου κι εγώ είχα δύσπνοιες, ξυπνούσα μες την νύχτα με κομμένη την ανάσα, το πολύ κάθε μία ώρα! Εμένα όμως ήτανε από ίωση, είχα και φλέματα.. Για 2 βδομάδες το πάλευα μόνη μου, ώσπου έφτασε στο απροχώρητο και μετά από πολύ ταλαιπωρία μου έδωσαν κι εμένα αντιβίωση και το fixotyde! Πραγματικά ζορίστηκα όλο αυτό το διάστημα, ώρες ώρες νόμιζα ότι αυτό ήτανε, θα μείνω στον τόπο!!! :? Τώρα δόξα το θεό είμαι καλύτερα!! Περαστικά σου κι εσένα εύχομαι γρήγορα!! ;)


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kαλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνετε? Είναι πολύ άδικο αυτό που συνέβει στη Γιοβάννα. Γιοβάννα, άμα μας διαβάζεις, για μια ακόμη φορά λυπάμαι πολύ για το χαμό σας. Εύχομαι να μπορέσετε να προχωρήσετε παρακατω, και σύντομα να μπεις να μας ανακοινώσεις ευχάριστα.

Βλέπω αυτή η βδομάδα είναι βδομάδα εξετάσεων. Μακάρι να ακούμε μόνο ευχάριστα από εδώ και πέρα, και από ότι βλέπω όλο ευχάριστα εύχομαι μέχρι στιγμής!

Ροδακινούλα, evri πώς πήγαν οι εξετάσεις σας σήμερα?

Αννα, Σοφία, Λίμπερο, Μαριλένα, Μιμιάκ καλά αποτελέσματα να έχετε στις εξετάσεις σας.

Χαρά δε ξέρω για το σίδηρο, εύχομαι να μπορέσετε να το αντιμετωπίσετε φαρμακευτικά. Περιμένουμε νεώτερα! Εντωμεταξύ ρίξτο στο μοσχαράκι!

Και εγώ έχω διαβάσει πως πρέπει να αποφεύγουμε το ανάσκελα. Γενικα έχω διαβάσει πως καλύτερα να ξαπλώνουμε στα αριστερά. Αλλά και να κοιμάσε όλη τη νύχτα έτσι λίγο πιάνεσαι!

Κερασιά από ότι διάβασα σα κάπως να βελτιώθηκε η αλλέργία. Ακουσε το πνευμονολόγο και εύχομαι σύντομα να νιώθεις καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Στα δικά μου τώρα, αν ξέρει καμιά κοπελιά ας μου πει την γνώμη της.

Με όλα αυτά που έγιναν και επειδή τη μπέμπα δε την ένιωθα πολύ συχνα, τελικά πήγαμε χτες για ιδιωτικό υπέρηχο. Ο γιατρός ήταν ευγενικός, αν και ως άγγλος πολύ χαλαρός και κάπως μας την είπε που αγχωνόμαστε τόσο πολύ και καταφεύγουμε στους ιδιωτικούς υπέρηχους (βεβαια τι τον νοιάζει που ξοδεύουμε τα λεφτά μας?)

Οι μετρήσεις φάνηκαν φυσιολογικές, αν και η περίμετρος της κοιλίτσας της βγήκε σχετικά μεγάλη, 233mm. Πριν ακόμα τη μετρήση ο γιατρός το σχολίασε. Από το ίντερνετ βρήκα πως η τιμή είναι στο 96% της φυσιολογικής τιμής, ενώ κανονικά θα πρέπει να είναι έως 90%. Και ενώ όλες οι αλλες μετρήσεις όπως είπα βγήκαν φυσιολογικές, τη μπεμπούλα την έβγαλε ΄1κιλο. Σα πολύ μου φαίνεται. Μιμίκα, και εσένα αν θυμάμαι ο γιατρός σου είχε πει πως το μικράκι σου είναι μεγαλούτσικό? Τώρα να ανησυχήσω ή όχι?

Κάπου σα να διάβασα πως η κοιλιά του μωρού ίσως να επηρεάζεται από το διαβήτη κυήσεως. Ομώς το πιο πιθανόν είναι πως δε θα κάνω την εξέταση. Και όπως καταλαβαίνετε, για μια ακόμη φορά δε χαλάρωσα. Τη Παρασκευή έχω ραντεβού με τη μαία, άντε να δούμε τι θα πει και αυτή!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα!Μπράβο σε όλες για τα αποτελέσματα!Πήγα και εγώ για τον τρισδιάστατο και ευτυχώς μετά από καιρό έφυγα ανακουφισμένη! Το μωράκι είναι μια χαρά σε όλα του!903 γραμ.πάνω από το μέσο όρο αλλά μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια! Και ο πλακούντας μου ανέβηκε οπότε τουλάχιστον λόγω πλακούντα γλιτώνω την καισαρική! Πάντως βρε κορίτσια άλλο πράγμα ο τρισδιάστατος. Φαίνεται τόσο καλά το μωράκι!!! Τώρα χαζεύω τις φωτογραφίες!!Πόσο περίεργο είναι!!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Στα δικά μου τώρα, αν ξέρει καμιά κοπελιά ας μου πει την γνώμη της.

Με όλα αυτά που έγιναν και επειδή τη μπέμπα δε την ένιωθα πολύ συχνα, τελικά πήγαμε χτες για ιδιωτικό υπέρηχο. Ο γιατρός ήταν ευγενικός, αν και ως άγγλος πολύ χαλαρός και κάπως μας την είπε που αγχωνόμαστε τόσο πολύ και καταφεύγουμε στους ιδιωτικούς υπέρηχους (βεβαια τι τον νοιάζει που ξοδεύουμε τα λεφτά μας?)

Οι μετρήσεις φάνηκαν φυσιολογικές, αν και η περίμετρος της κοιλίτσας της βγήκε σχετικά μεγάλη, 233mm. Πριν ακόμα τη μετρήση ο γιατρός το σχολίασε. Από το ίντερνετ βρήκα πως η τιμή είναι στο 96% της φυσιολογικής τιμής, ενώ κανονικά θα πρέπει να είναι έως 90%. Και ενώ όλες οι αλλες μετρήσεις όπως είπα βγήκαν φυσιολογικές, τη μπεμπούλα την έβγαλε ΄1κιλο. Σα πολύ μου φαίνεται. Μιμίκα, και εσένα αν θυμάμαι ο γιατρός σου είχε πει πως το μικράκι σου είναι μεγαλούτσικό? Τώρα να ανησυχήσω ή όχι?

Κάπου σα να διάβασα πως η κοιλιά του μωρού ίσως να επηρεάζεται από το διαβήτη κυήσεως. Ομώς το πιο πιθανόν είναι πως δε θα κάνω την εξέταση. Και όπως καταλαβαίνετε, για μια ακόμη φορά δε χαλάρωσα. Τη Παρασκευή έχω ραντεβού με τη μαία, άντε να δούμε τι θα πει και αυτή!

Despoina όπως βλέπεις τα μωράκια μας έχουν περίπου το ίδιο βάρος και είμαστε και στις ίδιες μέρες.Ποια ένδειξη στα αγγλικα είναι αυτή που λες να κοιτάξω και τις δικές μας και να σου πω.Πες μου τη συντομογραφία της!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια καλησπέρα!Μπράβο σε όλες για τα αποτελέσματα!Πήγα και εγώ για τον τρισδιάστατο και ευτυχώς μετά από καιρό έφυγα ανακουφισμένη! Το μωράκι είναι μια χαρά σε όλα του!903 γραμ.πάνω από το μέσο όρο αλλά μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια! Και ο πλακούντας μου ανέβηκε οπότε τουλάχιστον λόγω πλακούντα γλιτώνω την καισαρική! Πάντως βρε κορίτσια άλλο πράγμα ο τρισδιάστατος. Φαίνεται τόσο καλά το μωράκι!!! Τώρα χαζεύω τις φωτογραφίες!!Πόσο περίεργο είναι!!

Καλησπέρα Evri. Μπράβο για τα αποτελέσματα σου... Όλα καλά και με τον πλακούντα. Θα πρέπει να χαίρεσαι Όσο για τον τρισδιάστατο κι εμένα μου αρέσει πολύ. Ο γιατρός μου έχει τρισδιάστατο υπέρηχο και κάθε μήνα που πάω βλέπω το μωράκι μου που μεγαλώνει κι εξελίσσεται και πολλές φορές κοιτάζω τις "φωτογραφίες" του.

Εύχομαι να είναι καλά τα μικρούλια μας και με το καλό να τα πάρουμε αγκαλιά.


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Evri

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Και εγώ χτες ήμουν 26 εβ ακριβώς. Αν μπορείς για κοίτα τι τιμές σου έδωσε για

BPD (62.4), HC (238), TCD (30), AC (233-αυτή μου φαίνεται κάπως έξω από τα όρια!), FL 49.

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου μου εδωσε θερπεια τελικα πνευμονολογος γιατι δεν την παλευα με τιποτα .Εντωμεταξυ διαβασα οτι αν η μητερα σεν μπορει να ανασανει το εμβρυο δυσφορει ακομα περισσοτερο και αφου κοντεψα να μεινω εγω σκφτητε σε τι δοκιμασια μπηκε το μωρακι το καημενο.Μου εδωσε μασκα aerolin και flixotyde εναλλαξ.Μουειπαν ο,τι ειναι ακινδυνα και να μην παρω καθολου ομως ειναι τεραστιο ρισκο.Ο θεος βοηθος.

Ενιωσα σημερα μια σουβλια απο κατω σαν μαχαιρια και τα χρειστηκα το εχει παθει καμμια σας πεστε μου να ξεαγχωθω.

Την Τεταρτη κανω β επιπεδου τελικα

Καταρχήν περαστικά και δεύτερον, βρε κορίτσια, δεν πρέπει να φτάνει η κατάσταση στο απροχώρητο για να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε με την υγεία μας... έχουμε και τα μικρούλια μας που πρέπει να σκεφτόμαστε...

Καλά αποτελέσματα να έχεις στη β επιπέδου.. Μου έχει τύχει να νιώσω σουβλιά, ξάπλωσα και χάιδεψα την κοιλίτσα μου... Ήταν μετά από κούραση!

Εγώ αναγκαστικά θα κάνω την καμπύλη ζαχάρου περίπου σε 2 εβδομάδες... Έχω ραντεβού στον γιατρό στις 21 Μαίου και ο γυναικολόγος και η μικροβιολόγος είναι στο Βόλο (εγώ μένω Σκιάθο) και αναγκαστικά όποτε πάω για στον γιατρό μου κάνω και τισ εξετάσεις!!!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καμπύλη ζαχάρου πότε θα κάνετε?

Γιατί δεν είναι ίδια σε όλα τα κορίτσια? δηλαδή έγώ θα κάνω την εξέταση με 50 γρ. γλυκόζης. Όπως μου εξήγησε μία λήψη αίματος πρίν τήν γλυκόζη και μία λήψη μετά από μία ώρα περίπου. φυσικά να πάω πρωί και να μην έχω φάει τίποτα.

Γιατί όμως άλλες γυναίκες κάνουν περισσότερες φόρες? Ντράπηκα να ρωτήσω τον γιατρό εκείνη την στιγμή.

Εγώ αναγκαστικά θα κάνω την καμπύλη ζαχάρου περίπου σε 2 εβδομάδες... Έχω ραντεβού στον γιατρό στις 21 Μαίου και ο γυναικολόγος και η μικροβιολόγος είναι στο Βόλο (εγώ μένω Σκιάθο) και αναγκαστικά όποτε πάω στον γιατρό μου κάνω και τις εξετάσεις αίματος κλπ!!!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Evri

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Και εγώ χτες ήμουν 26 εβ ακριβώς. Αν μπορείς για κοίτα τι τιμές σου έδωσε για

BPD (62.4), HC (238), TCD (30), AC (233-αυτή μου φαίνεται κάπως έξω από τα όρια!), FL 49.

Σε ευχαριστώ.

Δέσποινα bpd 70,hc 251,3, tcd 29,ac 210,5 kai είναι ακριβώς ο μέσος όρος,έχει όμως άλλο τόσο μέσα στα φυσιολογικά όρια όπως βλέπω στο διάγραμμα οπότε είστε μια χαρά,εμένα to hc είναι πάνω από το μέσο όρο αλλά φυσιολογικό,οπότε μην ανησυχείς!Φιλιά και καλό βράδυ!!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε κορίτσια, τί είναι αυτά που συμβαίνουν; Τώρα αντιλήφθηκα τί συνέβη στην παρέα μας... Τί οδύνη είναι αυτή....

Εγώ στις δύο προηγούμενες εγκυμοσύνες ήμουν πολύ τυπική καθότι αγχώδης και φοβιτσιάρα σε αυτήν δεν προσέχω σχεδόν καθόλου (σήμερα χτύπησε η μικρή μου στο πόδι και την κουβαλούσα εδώ κι εκεί μέσα στο σπίτι παρά τα 20 κιλά της, κατέβηκα και στο κέντρο για μάθημα, στην επιστροφή έκανα 25 λεπτά από Κάνιγγος για το Πανεπιστήμιο, με πονούσε η κοιλιά μου....). Γενικά δουλειές κάνω κανονικά, αλλά στο περπάτημα δυσκολεύομαι, είμαι μια φαλαινίτσα.Και τρώω συνεχώς παρόλο που ο γιατρός μου είπε να προσέχω τις θερμίδες μου. Μαλώστε με λίγο μπας και συνέλθω. Μηπως να κάνω την καμπύλη να σιγουρευτώ ότι πάω καλά ως προς αυτό; Την κάνουμε οποτεδήποτε έτσι δεν είναι; Δεν είναι όπως οι υπέρηχοι που γίνονται σε συγκεκριμένη εβδομάδα, ε;

Με τη δουλειά σας πώς τα πάτε; Εγώ δουλεύω σε φροντιστήριο και πιέζομαι πολύ, είναι και τα παιδιά περίεργα φέτος, τους φωνάζω κι εγώ πολύ. Δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν φταίνε μόνο τα παιδιά ή αν φταίει και η εγκυμοσύνη μου. Στην πρώτη μου ήταν πάλι έτσι, αλλά πάλι ήταν δύσκολη χρονιά. Στη δεύτερη δεν θυμάμαι κάτι ιδιαίτερο. Φέτος φωνάζω πάρα πολύ. Δεν ξέρω αν είναι δικαιολογία η εγκυμοσύνη, δεν αντέχω πάντως. Και δεν δουλεύω παρά τρεις φορές την εβδομάδα. Και δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα, να σταθώ λεπτό... Και τώρα πρέπει να κοιτάξω για τα χαρτιά για τον παιδικό, για το δημοτικό, να κάνουμε ένα εμβόλιο στη μεγάλη, εξετάσεις αίματος στη μικρή, να ετοιμάσω την φορολογική δήλωση.... Δεν αντέχω τόση πίεση...

Ευτυχώς, τουλάχιστον, με τις ντουλάπες τελείωσα!!!

Με έχει πάρει λίγο από κάτω σήμερα το βράδυ. Καλύτερα να πάω να ξαπλώσω γιατί η μέρα αρχίζει νωρίς πάλι αύριο.


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Evri. Μπράβο για τα αποτελέσματα σου... Όλα καλά και με τον πλακούντα. Θα πρέπει να χαίρεσαι Όσο για τον τρισδιάστατο κι εμένα μου αρέσει πολύ. Ο γιατρός μου έχει τρισδιάστατο υπέρηχο και κάθε μήνα που πάω βλέπω το μωράκι μου που μεγαλώνει κι εξελίσσεται και πολλές φορές κοιτάζω τις "φωτογραφίες" του.

Εύχομαι να είναι καλά τα μικρούλια μας και με το καλό να τα πάρουμε αγκαλιά.

Είμαι πολύ χαρούμενη,δόξα τω θεώ όλα καλά! Και εύχομαι έτσι να είναι για όλες μας! Όσο για την καμπύλη ζαχάρου και την 1η φορά που την έκανα και τώρα που θα την κάνω με 50 γλυκόζη θα κάνω δηλαδή μιας ώρας. Αυτή θεωρείται η μικρή καμπύλη αλλά τα αποτελέσματα είναι τα ίδια. άσε που είναι και πιο εύκολη!! Καληνύχτα και σε σένα :P


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στα κορίτσια που είχαν καλά αποτελέσματα... Πάντα καλά να έχουν.

Δέσποινα πιστεύω πως δεν είναι κάτι ανησυχητικό διαφορετικά θα σε είχαν ενημερώσει και θα σου είχαν πει να κάνεις κάποιες εξετάσεις παραπάνω. Όσο για διαβήτη - ζάχαρο, αυτό θα το δεις στην εξέταση καμπύλης ζαχάρου-γλυκόζη.

Για τα κορίτσια που ανεβαίνουν σε μηχανάκι - μηχανί, κι ο δικός μου γιατρός μου απαγορευσε να οδηγάω ή να ανεβαίνω σε μηχανάκι ή ποδήλατο από την αρχή της εγκυμοσύνης.

Εγώ συνήθιζα να κοιμάμαι πλάι προς το μπρουμητο. Δεν ρώτησα τον γιατρό εάν κάνει ή όχι να κοιμάμαι ανάσκελα, αλλά αυτό που παρατήρησα είναι ότι ανάσκελα ψιλοζαλίζομαι και καμιά φορά που βλέπω τηλεόραση πρέπει οπωσδήποτε να βάλω μαξιλάρι. Οι επιλογές δεν είναι και πολλές. Συνέχεια στο πλάι κοιμάμαι και πιάνομαι. Πονάει το κορμάκι μου μερικές φορές.

Τυχερές οι μανόύλες που έχουν ρουχαλάκια από τα πρώτα τους παιδάκια. εμείς στον μπεμπούλη μας θα τα πάρουμε όλα από την αρχή. Μέχρι και η νύφη μου, η κουνιάδα μου και μερικοί καλοί φίλοι έχουν όλοι κορίτσια :o. Κανένας αρσενικός σε αυτή την παρέα...:):) Και ένα ζαυγάρι πολύ φίλοι μας που έχουν αγόρια, αυτά είναι μεγάλα και η μαμά τα έχει δωσει τα ρουχαλάκια... Δεν πειράζει καλά να είναι το μπεμπάκι μου το γλυκό και θα τα πάρουμε όλα.

Αχ κορίτσια πολλά έγραψα... Σας καληνυχτώ και πολλά φιλιά!!! ααα και καλά αποτελέσματα σε αυτές που έχουν εξετάσειςνα κάνουν!!!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιλουμπίτσες!

Αν και το κλίμα λίγο πεσμένο, χαίρομαι να ακούω για καλά αποτελέσματα εξετάσεων. Προσωπικά, επειδή πλησιάζει η μέρα της β' επιπέδου, όλο και αγχώνομαι περισσότερο. Ειδικά μετά από αυτό που συνέβει στην Γιοβάννα. Ακροάζομαι κάθε πρωί αν θα δώσει το μωρό μου το παρόν του. Για παράδειγμα σήμερα είναι λίγο νωχελικό και ανησυχώ. Τέτοια ανησυχία δεν είχα μέχρι τώρα ομολογώ. Είναι καινούργιο αυτό και ελπίζω μόνο να μου περάσει σύντομα.

Δέσποινα, αν ο γιατρός που σου έκανε την εξέταση δεν ήταν ιδιαίτερα ανήσυχος μη αγχώνεσαι χωρίς λόγο. Έχω παρατηρήσει ότι στην φάση που είμαστε μεγαλοποιούμε τα πάντα και πολλές φορές βγάζουμε συμπεράσματα από μόνες μας. Δεν μιλάω μόνο για σένα αλλά για πολλές έγκυες ακόμα και για μένα που στις δύο πρώτες εγκυμοσύνες μου δεν σκεφτόμουν τίποτα. Δεν είχε περάσει ποτέ από το μυαλό μου ότι μπορεί κάτι να πάει στραβά και ήταν πραγματικά όλα υπέροχα. Πέρασα δύο εγκυμοσύνες φανταστικές χωρίς προβλήματα. Σ' αυτήν που διανύω τώρα όλο και κάτι βρίσκω να αγχώνομαι και σ' αυτό συμβάλουν οι δύο αποβολές που είχα πριν μείνω έγκυος αλλά σε πολύ μεγάλο ποσοστό και το ιντερνετ. Όλα καλά θα πάνε και να είμαστε πάντα αισιόδοξες.

Αγλαΐα, το ίδιο πρόγραμμα αισθάνομαι ότι έχουμε. Με τη διαφορά όπως έλεγα πάνω ότι σ' αυτήν την εγκυμοσύνη προσέχω ιδιαίτερα τα βάρη. Μόλις τελειώσω μία δουλειά ή κουβαλήσω κάτι βαρύ με πιάνει ένα πόνος κάτω στα γεννητικά όργανα που πολλές φορές επεκτείνεται (πως να το εξηγήσω τώρα) γύρω από τη βάση του ποδιού μου. Είναι ενοχλητικός και γι' αυτό προσπαθώ να μην κουβαλώ τίποτα. Αλλά το ρυθμό στο περπάτημα δεν κατάφερα να τον ρίξω ακόμα...:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

χαρηκα πολυ που ειχατε καλα νεα απο τις εξετασεις σας!Παντα τετοια να ακουμε!

Δεσποινα χαλαρωσε και προσπαθησε οσο μπορεις να μην αγχωνεσαι!

Χτες τελικα δεν τελειωσα με τις ντουλαπες γιατι στο ενδιαμεσο σκεφτηκα να πλυνουμε και τις κουρτινες μιας και την αλλη εβδομαδα λεω να βγαλω τα χαλια και κυριως γιατι βρηκα τον καλο μου προθυμο να μου τις κατεβασει. Τωρα λοιπον παω να φτιαξω ενα καφεδακι και βουρ να τελειωσω! Το μονο θετικο ηταν οτι χτες κοιμηθηκα χωρις να ξυπνησω μαλλον ειχα κουραστει πολυ! Σχετικα με το πως πρεπει να κοιμομαστε και γω ξερω οτι το ανασκελα απαγορευετε αλλα παντα ετσι καταληγω να ξυπναω. Ε δε γινετε και ολο στο πλαι πιανεσαι!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...