Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Λέτα μου πόσο δίκιο έχεις με τον καιρό νομίζω θα είμαστε καλύτερα. Τι ώρα θα πάρεις τα αποτελέσματα απο την καμπύλη ????

Χαρα δεν νομίζω να είναι κάτι σοβαρό θα βρεθεί λύση απλά μάλλον θα πρέπει να χαπακοθείς πολύ για να πάρει την ανηφόρα !!!

Δεν ξέρω ακόμα.... Είμαι εδω και περιμένω έχω κίνα ώρα ακόμα.... Ανακαταευομαι και Πειναω λέμε.... Μάλλον απόγευματα τα αποτελέσματα...


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Δεν ξέρω ακόμα.... Είμαι εδω και περιμένω έχω κίνα ώρα ακόμα.... Ανακαταευομαι και Πειναω λέμε.... Μάλλον απόγευματα τα αποτελέσματα...

Υπομονή μόλις τελειώσεις θα φας όσο θέλεις ;);););););) Να μπεις να μας πεις το απόγευμα !! Εμένα τα είχαν τα αποτελέσματα έτοιμα στις 4 όταν την έκανα !!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα!

λετα καλα αποτελεσματα στη καμπυλη!

ροδακινουλα και μαριλενα με το καλο να κανετε το β επιπεδου καλα αποτελεσματα και σε σας!

κ εγω αυριο τ απογευμα εχω β επιπεδου βαθια επηρεασμενη απ αυτο που συνεβει στη γιοβαννα το αγχος στο κοκκινο.χθες εκανα κ ενα σωρο δουλειες στο σπιτι γυρισα τα στρωματα εβγαλα και τα καλοκαιρινα..ευτυχως ειχα βοηθεια απ τον αντρα μου.πολυ κουραση ομως.

κ εγω με τη ζεστη δε τη παλευω αλοιμονο αν αρχισαμε απο τωρα!

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

λετάκι έχεις κάποιον μαζί σου; καλό θα ταν σ αυτή την εξέταση γιατί σε εξαντλεί.

με το καλό ροδάκινο να δεις το αγοράκι σου!

μην αγχώνεστε κορίτσια, δυστυχώς τ άσχημα νέα επηρεάζουν πολύ! αλλά δυστυχώς, χίλια δυστυχώς συμβαίνουν τέτοια πολλά. το μόνο που μένει είναι να ευχομαστε για το καλύτερο από δω και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ απο μένα!αυτή η ζέστη δεν υποφέρεται!Τα πόδια μ κάθε βράδυ σα φούσκες!

Λέτα καλά αποτελέσματα κ καλή υπομονή!

Ροδακινούλα καλή επιτυχία κ σε σένα με τη β-επιπέδου κ στ'άλλα κορίτσια.

Έχω κ εγω το απόγευμα ραντεβού μ'εναν εμβρυολόγο για τρισδιάστο κ να σας πω την αλήθεια ειμαι πιο αγχωμένη από κάθε άλλη φορά!να δω τι θα μου πει κ για τον πλακούντα!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και απο μένα πολυ ζέστη ουφ,να δω αργότερα τι θα κανουμε..χτες και σήμερα ασχολούμαι με τα καλοκαιρινά μας χαμός γίνετε εδω μέσα...και εγω έχω επηρεαστεί απο αυτο που έγινε στην γιοβαννα μας,και ανυπομονω να κάνω αύριο την β επιπέδου να ηρεμήσω


:-D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ευχόμαστε να το ξεπεράσει όσο μπορει πιο συντομα αν μπορέσει ποτε..... Και να της ευχηθούμε να αποκτήσει συντομα άλλο μωράκι...

Άννα είμαι Μονή μου και θα πάω και στη δουλεια μετα.... Τι να κάνω;;; Δεν μπορούσα να πάρω άδεια....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!πως ειστε? ειμαστε ολες επηρεασμενες απο το ασχημο γεγονος που συνεβει στην φιλεναδα μας....κουραγιο γιοβαννακι μας...

να πω καλα αποτελεσματα σε ολα τα κοριτσακια που εχουν τον β επιπεδου αυτες τις μερες!!!

εγω αυριο εχω ραντεβου με τον γιατρο να δουμε τον μικρο...


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

λετα υπομονη οσο μπορεις , δεν αντεχετε αυτη η εξεταση! συμπασχω μαζι σου:tongue:. Εγω την Δευτερα εχω γιατρο και θα μου πει ποτε θα την κανω.

Χαρα λογικα θα σου αρχισει χαπια. Σιδηρο επειαρνες τοσο καιρο?

ΚΑλη επιτυχια τα κοριτσια που εχουν β επιπεδου αυτες τις μερες κα ισε οσες εχουν τη μηνιαια εξεταση! Θετικη σκεψη φιλες και ολα θα ειναι καλα:P

Εγω απο το πρωι προσπαθω να κανω καμια δουλεια και να συμμαζεψω το χαος αλλα ποναω πολυ απο κατω και κανω μια δουλεια ,καθομαι κτλ σε καμια βδομαδα με βλεπω να τελειωνω. Περιμενω να τελειωσει και η μαμα μου με κατι δουλειες που εχει εξω να παρει τη μικρη για να τελειωσω κα ιτις ντουλαπες, με εκνευριζει αυτο το χαος με τα ρουχα που επικρατει αυτη τη στιγμη:evil:

Τα ποδια μου και εμενα πρηζονται πολυ κα ιτα χερια μου επισης, που να πιασουν κα ιγια τα καλα οι ζεστες! Ολοκληρο βραδυ εχω ξεχασει ποσο καιρο εχω να κοιμηθω, δεν βολευομαι, ζεσταινομαι, πονανε τα κοκαλα μου και συνηθως απο τις 5 ειμαι ξυπνια. Πω πω γκρινια:oops: Ελπιζω ο καλος μου να με αντεξει απο δω και περα γιατι βλεπω οτι θα χειροτερεψω:tongue:


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλό μήνα!

Εγώ έκανα το Σάββατο την καμπύλη και περιμένω αύριο τα αποτελέσματα. Η εξέταση ήταν σκέτη αηδία και ταλαιπωρία, αλλά αν τα αποτελέσματα είναι καλά χαλάλι. Επίσης έκανα ξανά την εξέταση για το τοξόπλασμα και ανυπομονώ να βγούν τα αποτελέσματα. Έχω αρκετό άγχος.

Κι εγώ επηρεάστηκα πάρα πολύ από αυτό που συνέβη στην Γιοβάνα μας. Δεν σκέφτομαι κάτι άλλο αυτές τις μέρες.

Χαρά στο 25 ο αιμοτοκρίτης? Έχεις κάποιο στίγμα? Η αιμοσφαιρίνη σου πόσο είναι?


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια να ευχόμαστε να το ξεπεράσει όσο μπορει πιο συντομα αν μπορέσει ποτε..... Και να της ευχηθούμε να αποκτήσει συντομα άλλο μωράκι...

Άννα είμαι Μονή μου και θα πάω και στη δουλεια μετα.... Τι να κάνω;;; Δεν μπορούσα να πάρω άδεια....

κι εγώ θα τη κάνω αύριο πρωί και στις 12.30 θα πάω για μάθημα!

αλλά αγγάρεψα τον άντρα μου να ρθει να με πάρει και να με πάει εκείνος με τη μηχανή (ω ναι ανεβαίνω ακόμα :oops: )

Link to comment
Share on other sites

Παιρνω σιδηρο απο την πρωτη στιγμη αλλα επειδη εχω το στιγμα δεν αφηνει να γινει καλη απορροφηση.

mimika84 η αιμισφαιρινη ειναι 7,6.

Απο οτι καταλαβα η θεραπεια σιδηρου που θα μου κανει μαλλον θα ειναι σε ενεσιμη μορφη:confused::confused::confused:.

Θα δουμε την Παρασκευη.....


q3Owp3.png

aijjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρά κι εγώ έχω στίγμα και ο αιμοτοκρίτης μου έπεσε στο 29,7 και η αιμοσφαιρίνη στο 8,9. Ο γιατρός μου μου είπε ότι εαν πέσει η αιμοσφαιρίνη κάτω από το 8 θα χρειαστώ μετάγγιση. Ευτυχώς δεν έπεσαν άλλο και παραμένουν σταθερά στα νούμερα αυτά. Εσένα τί σου λέει ο γιατρός? Πλακώσου στο μοσχαρί. Καλά τα χάπια, αλλά θέλει κυρίως να παίρνουμε σίδηρο από τροφές. Εγώ μια μέρα τρώω μοσχαρίσια μπριζόλα, την΄άλλη μπιφτέκια, την επόμενη μακαρόνια με κιμά κλπ. Έχω μπουχτίσει στο μοσχάρι. Και στο σύνολο παίρνω 4 ρισοφερον την ημέρα και δεν λέει να ανέβει ο άτιμος ο αιματοκρίτης


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Καλησπερα κοριτσια τι κανετε? Το ξερω οτι το κλιμα ειναι πολυ ασχημο στην παρεα μας αλλα ειπα να μπω να πω μια καλησπερα....

η σκεψη μου ηταν και μενα συνεχεια στην φιλη μας και δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να συμβαινουν αυτα στην ζωη μας...

αυριο θα παω και γω στον γιατρο. ελπιζω να ειναι καλα η μπεμπα μου γιατι εχω επηρεαστει ψυχολογικα παρα πολυ και σημερα δεν την εχω ακουσει σχεδον καθολου..

θα μπω αυριο να σας γραψω νεα....σας χαιρετω φιλια......

Καλημερα κοριτσακι μου με το καλο να πας και να δεις την μπεμπουλινα σου; Ο Δημητρακης τι κανει;

να δουμε πως θα ξημερωσω αποψε απο την αλλεργια.Νωριτερα δεν μπορουσα ουτε να ανασανω λγω ελειψε να παω για οξυγονο αλλα φοβομουν μην με κρατουσαν μεσα.:shock:

Κερασια τοσο πολυ σε ενοχλει κ σενα η αλλεργια ε; Σε καταλαβαινω ο αντρας μου υποφερει χρονια αυτην την εποχη...υπομονη...περνεις καποια χαπι η δεν κανει τωρα;

Καλημέρα.... Μόλις ήρθα στο μικροβιολογικό για την καμπύλη ζαχαρου... Ήπια την αηδία και έχω 2 ώρες μπροστά μου γεμάτες....

Kerasia σε τι κανείς αλλεργία;;;

Καλημερα Λετα! Την εκανα κι εγω αυτην την αηδια η αληθεια ειναι οτι δεν Παλευεται ευκολα αλλα κ τι να κανεις; Εγω ειχα παρει για παρεα την κολλητη μου και ετσι περασε λιγο πιο γρηγορα η ωρα. Καλα αποτελεσματα!!

καλημέρα!

απ τις 6. 30 ορθια λόγω ζέστης και είναι μόνο 2 μαίου. καλά θα πάμε!

αύριο θα πάω για τη καμπύλη κι εγώ. τη 2ωρη θα κάνω.

καλά αποτελεσματα λέτα!

Καλα κουραγια κ σε σενα Αννουλα κ καλα αποτελεσματα!!!!! Οσο για την ζεστη ασε πικρα....

Καλημέρα κορίτσια !!!!

Καλή επιτυχία Λέτα μου με την καμπύλη ελπίζω να βγει φυσιολογική και να χαλαρώσεις !!!

Και γω σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό για τον β΄επιπέδου και έχω άγχος πολύ είναι και η ψυχολογία κάπως απο αυτό που έγινε στη Γιοβάννα !!

Ροδακινουλα κι εγω εχω σημερα την β επιπεδου!!! Εχεις καθολου αγωνια; Καλα αποτελεσματα κοριτσακι!!!

Καλημερα κοριτσια!!!

Προχωραμε σιγα σιγα βλεπω...απο το πρωτο ραντεβου για να ακουσουμε την καρδουλα φτασαμε στα ραντεβου για καμπυλες ζαχαρου και β'επιπεδου οι περισσοτερες.Πως περναει ο καιρος!!!!Εγω θα κανω την β' επιπεδου σε 10 μερες αλλα εχω και το μηνιαιο ραντεβου μου με τον γιατρο αυριο.

Προς το παρον ομως και εμενα η ψυχολογια μου δεν ειναι και στα καλυτερα της γιατι την δευτερα πηρα τα αποτελεσματα της γενικης αιματος και ο αιματοκριτης μου εχει πεσει στο πατωμα:( στο 25....Με προτροπη του γιατρου εκλεισα ραντεβου την Παρασκευη με εναν ειδικο αιματολογο για να ξεκινησω ειδικη θεραπεια :(:(.Για να δουμε τι ειναι παλι αυτο......

Χαρα δεν περνεις σιδηρο;


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρά κι εγώ έχω στίγμα και ο αιμοτοκρίτης μου έπεσε στο 29,7 και η αιμοσφαιρίνη στο 8,9. Ο γιατρός μου μου είπε ότι εαν πέσει η αιμοσφαιρίνη κάτω από το 8 θα χρειαστώ μετάγγιση. Ευτυχώς δεν έπεσαν άλλο και παραμένουν σταθερά στα νούμερα αυτά. Εσένα τί σου λέει ο γιατρός? Πλακώσου στο μοσχαρί. Καλά τα χάπια, αλλά θέλει κυρίως να παίρνουμε σίδηρο από τροφές. Εγώ μια μέρα τρώω μοσχαρίσια μπριζόλα, την΄άλλη μπιφτέκια, την επόμενη μακαρόνια με κιμά κλπ. Έχω μπουχτίσει στο μοσχάρι. Και στο σύνολο παίρνω 4 ρισοφερον την ημέρα και δεν λέει να ανέβει ο άτιμος ο αιματοκρίτης

Μιμικα και εμενα οταν μιλησα την δευτερα με τον γιατρο μου μου ειπε οτι κατω απο 7,5 θα χρειαστει μεταγγιση :cry::cry: και μου κοπηκανε τα ποδια.

Γι'αυτο θα παω την Παρασκευη σε αυτον τον ειδικο να δουμε τι μπορουμε να κανουμε να τα σηκωσουμε.

Ασε μου εριξε την ψυχολογια πολυ....


q3Owp3.png

aijjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...