Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

μη στεναχωριέσαι χαρά είναι κάτι που αντιμετωπίζεται αυτό και σχετικά εύκολα. το χουμε κι εμείς στην οικογένεια και παλεύεται. διατροφή και συνδιασμός βιταμινών χρειάζεται. η μετάγγιση είναι η έσχατη λύση αλλά όχι το τέλος του κόσμου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Παιρνω σιδηρο απο την πρωτη στιγμη αλλα επειδη εχω το στιγμα δεν αφηνει να γινει καλη απορροφηση.

mimika84 η αιμισφαιρινη ειναι 7,6.

Απο οτι καταλαβα η θεραπεια σιδηρου που θα μου κανει μαλλον θα ειναι σε ενεσιμη μορφη:confused::confused::confused:.

Θα δουμε την Παρασκευη.....

Χαρα μου το ξερω οτι ψιλο φοβασαι τις ενεσεις αλλα τελικα ολα μια ιδεα ειναι..εγω απο την αρχη της εγκυμοσυνης κανω ενεση στην κοιλιτσα καθημερινα λογω θρομφοφιλιας, συνηθιζετε θα δεις! Θα νιωσεις κ καλυτερα οταν σου ανεβει ο σιδηρος!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου; Πώς είστε; Ελπίζω κάθε μέρα να ανεβαίνουμε και περισσότερο.

Κερασιά μου τις αλλεργίες τις πέρασα κι εγώ με το που μπήκε ο Μάρτιος. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Δυστυχώς το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή. Όταν μου κοβόταν η ανάσα έκανα συνέχεια πλύσεις με φιζιομέρ. Είναι ακίνδυνο και στο προτείνω ανεπιφύλακτα. Δυστυχώς τίποτα άλλο δεν γίνεται.

Άννα κι εγώ την καβαλάω ακόμη την μηχανή;) Όταν δεν έχω πόνους εννοείται!

Χαρά μην ανησυχείς καλό μου, απλά θες πιο ισχυρή αντιμετώπιση. Όλα καλά θα πάνε!

Εγώ έχω ραντεβού σε 2,5 βδομάδες γιατί με είδε δύο μαζεμένες φορές λόγω του νεφρού. Προλαβαίνω για καμπύλη έτσι;

Κι αυτή η πείνα τί είναι ρε κορίτσια; Δεν την παλεύω, πεινάω τρελά και θέλω τα πάντα.:evil:

Απο ζέστη όμως μη με ματιάσετε είμαι μια χαρά! Όλοι ζεσταίνονται εγώ νοιώθω δροσιά! Φου φτου!:tongue:

Καλά αποτελέσματα σε όλα τα κορίτσια, να μπαίνετε να μας ενημερώνετε!

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και τα αποτελεσματα της καμπυλης...χαλαλι η ταλαιπωρια βγηκαν καλες!!

Χορηγηση γλυκοζης 75 gr

Χρονοι. 0. 79

60. 102

120. 95

Μου φαινεται οτι τον διαβητη προς το παρον τον γλυτωνω...

Το απογευμα εχω ραντεβου στον γιατρο για την β επιπεδου θα σας ενημερωσω εννοειται! Φιλακια πολλα σε ολες τις κοιλιτσες!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αγγελικη μπραβο για τα αποτελεσματα της καμπυλης κια με το καλο η β επιπεδου!

οι ντουλαπες επιτελους μπηκαν σε εναν σωστο δρομο, μεχρ το απογευμα θα εχω τελειωσω λογικα. Εβγαλα και τα μουρουδιστικα για να δω τι εχω, και να τα χω ευκαιρα λιγα λιγα να τα πλενω και να τασιδερωνω κυριως:rolleyes: και εχω παθει ζημια, ειχα ξεχασει πως σε τοσο μικρα ρουχακια χωραει ανθρωπος!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλό μήνα!

Angelikig μπράβο με τα αποτελέσματα της καμπύλης. Leta καλά αποτελέσματα κ σʼεσένα! Εμένα βρε κορίτσια μου είπε να την κάνω στην 28η εβδομάδα. Μήπως είναι λίγο αργά;;

kerasia υπομονή με την αλλεργία…

Rodakinoula και Angelikig καλά αποτελέσματα στην β επιπέδου. Περιμένουμε ευχάριστα νέα!

evri κ Marilena με το καλό να δείτε κ εσείς τα μπεμπάκια σας!

taniabell κι εγώ μια από τα ίδια με τον ύπνο.. Δεν βολεύομαι με τίποτα. Σε όλη μου τη ζωή κοιμόμουν μπρούμυτα βλέπεις…Μου είπε ο γιατρός να κοιμάμαι μόνο στο πλάι κ όλο πιάνομαι. Θέλω να γυρίσω κ λίγο ανάσκελα αλλά δεν κάνει μου είπε.

ΑΝΝΑ κ afroad εμένα ο γιατρός δεν με αφήνει να ανέβω στην μηχανή του άντρα μου, από την αρχή της εγκυμοσύνης.

Χαρά όλα καλά να πάνε με τον αιματοκρίτη σου.. η κουμπάρα μου είχε κάνει 2 φορές μετάγγιση στην εγκυμοσύνη της..

Κορίτσια ο γιατρός μου είπε να μετράω κάθε μέρα την πίεση μου γιατί από τώρα πρέπει να προσέχουμε για προεκλαμψία. Σας έχουν πεί εσάς κάτι γιʼαυτό;;

Link to comment
Share on other sites

αγγελικη μπραβο για τ αποτελεσματα!πολυ καλες οι τιμες!!

ριντι δε καταλαβα γιατι δεν επιτρεπει ο γιατρος ν ακοιμασαι ανασκελα?πρωτη φορα τ ακουω!εγω μονο ανασκελα βολευομαι.για τη πιεση εμενα τη μετραει στο ιατρειο καθε φορα...αλλα ποτε δεν ειχα καποιο θεμα θα λεγα πως μαλλον χαμηλη πιεση εχω.και για το σακχαρο συνηθως αν δεν υπαρχει ιστορικο η αν ειναι πρωτη εγκυμοσυνη τη κανουν πιο αργα τη καμπυλη γυρω στς 30 εβδομαδες.

χαρα ολα καλα θα πανε θα τον ρυθμισεις τον αιματοκριτη σου.

περιμενουμε νεα κ απο τα κοριτσακια που θα κανουν β επιπεδου!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

ριντι δε καταλαβα γιατι δεν επιτρεπει ο γιατρος ν ακοιμασαι ανασκελα?πρωτη φορα τ ακουω!εγω μονο ανασκελα βολευομαι.για τη πιεση εμενα τη μετραει στο ιατρειο καθε φορα...αλλα ποτε δεν ειχα καποιο θεμα θα λεγα πως μαλλον χαμηλη πιεση εχω.

Μου είπε πως πίσω απʼτην μήτρα περνάει η κεντρική αρτηρία την οποία αν ξαπλώσουμε ανάσκελα την πλακώνει και δεν κάνει…. :?

Κι εμένα μου μέτραει την πίεση όταν πηγαίνω κ μια χαρά μέχρι τώρα! Τώρα την μετράω κ εγώ σπίτι κάθε μέρα όπως μου είπε…

Link to comment
Share on other sites

Ridi κι εμένα μου είπε να μην ξαπλώνω ανάσκελα για πολύ ώρα γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο και να έχει μια κλίση η λεκάνη για να κυκλοφορεί το αίμα.

Επίσης, πήρα πιεσόμετρο γιατί και την πίεση με προέτρεψε να μετράω αφού όντως είναι ένα δείγμα προεκλαμψίας και γενικά είναι καλό να είναι σε νορμάλ επίπεδα. Αφήστε, σαν τη γριά με τα ακουστικά να φουσκώνω!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε ευχομαι να εισαστε ολες καλα...

εγω πηγα σημερα και η μπεμπα μας ειναι καλα δοξα το θεο.. αυριο παω και γω για εξετασεις και την καμπυλη σαγχαρου επισης....το σκεφτομαι και γω αλλα στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ηταν τοσο χαλια οσο περιμενα...φανταστειτε οτι μετα εφαγα και σοκολατα :)))

ευχομαι και αυριο να μην ζοριστω πολυ..

καλη επιτυχια σε οσες κανετε αυριο καμπυλη και σε οσες κανετε την β'επιπεδου!!! αντε κοριτσια μπαινουμε στον 6!!! ευχομαι ολα να πανε καλα απο δω και περα...

φιλια πολλα!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και τα αποτελεσματα της καμπυλης...χαλαλι η ταλαιπωρια βγηκαν καλες!!

Χορηγηση γλυκοζης 75 gr

Χρονοι. 0. 79

60. 102

120. 95

Μου φαινεται οτι τον διαβητη προς το παρον τον γλυτωνω...

Το απογευμα εχω ραντεβου στον γιατρο για την β επιπεδου θα σας ενημερωσω εννοειται! Φιλακια πολλα σε ολες τις κοιλιτσες!!

μπραβο αγγελικη μου!! μια χαρα!!! μην το σκεφτεσαι ολα θα πανε καλα αυτη τη φορα!!! Ο Δημητρακης μου καλα ειναι δοξα το θεο απλα ειναι παρα μα παρα πολυ ζωηρος και γκρινιαζει πολυ γιατι υποφερει απο τα δοντια...:(

εσενα ο Λεωνιδακος τι κανει?τον ετεοιμαζεις για την αδερφουλα? :tongue:

Κι αυτή η πείνα τί είναι ρε κορίτσια; Δεν την παλεύω, πεινάω τρελά και θέλω τα πάντα.:evil:

Απο ζέστη όμως μη με ματιάσετε είμαι μια χαρά! Όλοι ζεσταίνονται εγώ νοιώθω δροσιά! Φου φτου!:tongue:

Καλά αποτελέσματα σε όλα τα κορίτσια, να μπαίνετε να μας ενημερώνετε!

και γω συνεχεια πειναω αστα....ασε που θελω συνεχεια γλυκα!!! :tongue:

εγω δεν νομιζω οτι θα την παλεψω το καλοκαιρι...ευτυχως εχω στο υπνοδωματιο κλιματιστικο..μαλλον εκει θα την βγαλω!!! :tongue:

οι ντουλαπες επιτελους μπηκαν σε εναν σωστο δρομο, μεχρ το απογευμα θα εχω τελειωσω λογικα. Εβγαλα και τα μουρουδιστικα για να δω τι εχω, και να τα χω ευκαιρα λιγα λιγα να τα πλενω και να τασιδερωνω κυριως:rolleyes: και εχω παθει ζημια, ειχα ξεχασει πως σε τοσο μικρα ρουχακια χωραει ανθρωπος!

μπραβο βρε τανια....και γω θελω να ξεκαθαρισω τα ρουχα του μικρου να δω τι μπορω να βαλει η μπεμπα αλλα πιστευω εχω καιρο...περιμενω και απο την κουμπαρα μου να μου δωσει κοριτσιστικα οποτε θα τα κανω ολα μαζι! λες να μην την παλευω αργοτερα?... :confused:

taniabell κι εγώ μια από τα ίδια με τον ύπνο.. Δεν βολεύομαι με τίποτα. Σε όλη μου τη ζωή κοιμόμουν μπρούμυτα βλέπεις…Μου είπε ο γιατρός να κοιμάμαι μόνο στο πλάι κ όλο πιάνομαι. Θέλω να γυρίσω κ λίγο ανάσκελα αλλά δεν κάνει μου είπε.

Κορίτσια ο γιατρός μου είπε να μετράω κάθε μέρα την πίεση μου γιατί από τώρα πρέπει να προσέχουμε για προεκλαμψία. Σας έχουν πεί εσάς κάτι γιʼαυτό;;

και γω κοιμαμαι ανασκελα.....θυμαμαι στην πρωτη εγκυμοσυνη τον ειχα ρωτησει και μου ειπε να κοιμαμαι οπως με βολευει αλλα και γω το εχω ακουσει για το ανασκελα....αλλα κοιμαμαι ομως γιατι με ξεκουραζει!!!

οσο για την πιεση και μενα μου ειπε μετα την 26 εβδομαδα θα την μετραω καθε μερα!!! :rolleyes: ετσι το εκανα και στον δημητρακι μου...


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαΚια.....

Πήρα τα αποτελέσματα και είναι καλα αλλα θέλει και λίγο προσοχή....

Νηστικη:78

Στο 30' :142

Στο 60': 132

Στο 120':120

Όσο αφορά την πίεση και εγω τη μετράω μέρα παρα μέρα....

Και για τον ύπνο και εγω δεν μπορω να σταματήσω να κοιμάμαι ανάσκελα.....και μου είπε και εμένα οτι δεν πρέπει.....

Μαριλενα μπράβο για την μπεμπα καλα αποτελέσματα αύριο...


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λέτα και Αγγελική (συγνώμη αν ξεχνάω κάποια άλλη) μπράβο για τα αποτελέσματά σας!! :D

Χαρά περίμενε να δεις, μπορεί τελικά να μην χρειαστεί τίποτα! ;)

Κορίτσια αν σας πω ότι εγώ δεν ζεσταίνομαι αλλά κρυώνω;; :? Ίσως φταίει και η ίωση που είχα τόσο καιρό και με ταλαιπωρούσε, τι να πω..

Σήμερα ξεπόρτισα μετά από τόσο καιρό.. Περπάτησα για αρκετή ώρα και το ευχαριστήθηκα (σαν την κότα πήγαινα βέβαια), αλλά κουράστηκα πολύ!! Πήρα και κάτι πάνες φανελένιες που τις είδα και μου άρεσαν, με σχέδια σε ουδέτερα χρώματα (πορτοκαλί, λαχανί, κοκ) :D


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου μου εδωσε θερπεια τελικα πνευμονολογος γιατι δεν την παλευα με τιποτα .Εντωμεταξυ διαβασα οτι αν η μητερα σεν μπορει να ανασανει το εμβρυο δυσφορει ακομα περισσοτερο και αφου κοντεψα να μεινω εγω σκφτητε σε τι δοκιμασια μπηκε το μωρακι το καημενο.Μου εδωσε μασκα aerolin και flixotyde εναλλαξ.Μουειπαν ο,τι ειναι ακινδυνα και να μην παρω καθολου ομως ειναι τεραστιο ρισκο.Ο θεος βοηθος.

myrina καλοριζικα τα ρουχαλακια

Angelikig τα χαπια περνανε περισσοτερο στο μωρο ενω οι εισπνοες ειναι πιο ακινδυνες

ridi μου σευχαριστω αν και ειναι μακρυς οδρομος της αλλεργειας αν δεν μπει ιουλιος δεν ησυχαζω φετος χειροτερα ομως

Ενιωσα σημερα μια σουβλια απο κατω σαν μαχαιρια και τα χρειστηκα το εχει παθει καμμια σας πεστε μου να ξεαγχωθω.

Την Τεταρτη κανω β επιπεδου τελικα


N34Jp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...