Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

Αν και λιγο νωρις..ονοματααααααα


Recommended Posts

Γεια σας σε ολες τις εγκυουλες!αν και λιγο νωρις επειδη κοντευω μηνα ξαπλα και δεν εχω τι αλλο να κανω ολο σκεφτομαι ονοματα... Για αγορι το εχουμε το ονομα το κοριτσι ομως μας προβληματιζει... Οποια θελει μας λεει τη γνωμη της η προτινει κατι αλλο!

Υγ:επειδη το θεμα αυτο ανοιχτηκε αλλου και συνεχιζει εδω αυτα ειναι τα ονοματα που εξακολουθουν να ειναι στη λιστα!!!:

Ναταλια

Αρτεμις

Φαιδρα

Εμιλη

Αμελια

Σας ευχαριστωωω πολυ οοολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια. κι εγω ηλουν ξαπλα οταν ημουν εγκυοσ.υπομονη..το αρτεμισ ειναι ωραιο και το ναταλια.εγω εχω μια μπουμπου 1,5 μηνων κι ακομα δεν εχουμε ονοματακι.εγω θελω να βγαλω τη μαμα μου που μασ βοηθουσε καθολη τη διαρκεια τησ εγκυμοσυνησ αλλα ο αντρασ μου αν και τησ εχει αδυναμια δε του πολυαρεσει το ονομα τησ που ειναι ευδοξια.μηπωσ εχετε καμια ιδεα κ για μενα υποκοριστικα του ονοματοσ ή κ κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Χριστιαννα, εγω την μεγαλη μου Ναταλια την βαφτισα και ολοι μου λενε ποσο πολυ τους αρεσει το ονομά της.

Όμως και τα άλλα ειναι πολυ ωραια. Το Αμέλια υπαρχει απο μονο του σαν ονομα?

Link to comment
Share on other sites

Χριστιανα εμενα το αγαπημενο ονομα σε γυναικιο ειναι το Αφροδιτη αλλα αν με αξιωσει ο Θεος να κανω και δευτερο μωρακι και βγει κοριτσακι θα το πουμε στης μαμας μου..Ολγα!

Τωρα απο τα ονοματα που αναφερεις μου αρεσει πολυ το Αμελια, αν και δεν ξερω αν βαπτιζονται ετσι?

Το Αρτεμις κατα τη γνωμη μου ειναι πολυφορεμενο!!! :P


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

το Ναταλία μου αρέσει

είναι και αέρινο και πιο δυναμικό από τα άλλα

έχω και φίλη Ναταλία και το έχει κάνει Ναταλί

περί ορέξεως όμως...κολοκυθόπιτα

γούστα είναι αυτά


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

αντί για αμέλια γιατί δεν τη βαφτίζεις εμμέλεια?είναι το ονομα της κολλητής μου κ ακούγεται απ'ιστευτα γλυκά....κ εχει κ γιορτή τις 30 μαίου...ήταν η μητέρα του αγίου βασιλείου...σκέψου το πάντως...

Link to comment
Share on other sites

να θέσω κ γω το δικό μου θέμα?με τον καλό μου εχουμε αρραβωνιαστεί κ σκεφτόμαστε από τώρα(!) ονοματάκια για τα παιδάκια μας...για αγοράκι έχουμε αποφασίσει μα για κοριτσάκι ειμαι πολύ αναποφασιστη...ετσι λοιπόν είπα να πάρω κ τη γνώμη σας κ να ψηφισετε τα 2 αγαπημένα σας απο την εξης λίστα: Βαλέρια Δανάη Χριστιάννα Αλίκη Εβελίνα Νεφέλη Μαρίλια Ηλιάνα Καλυψώ Ιωάννα Μαρίζα Φένια Βεατρίκη (της αγαπημένης μου γιαγιάς) Ισμήνη Ήριννα Αγγελική Φοίβη Λουίζα Ιόλη Εμμέλεια Νάντια Κατερίνα Γλαύκη Ηδύλη Κορίνα (της γιαγιάς του δικού μου που της είχε αδυναμία) κ Μαρίνα?τα αγαπημένα του καλού μου ειναι τα Κορίνα Φένια Καλυψώ κ Ισμήνη....μα εμένα το Φένια κ Ισμήνη δεν μου πολυαρέσουν...τα υπόλοιπα είναι στην δικιά μου λίστα....περιμένω ψηφοφορία....φιλάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

να θέσω κ γω το δικό μου θέμα?με τον καλό μου εχουμε αρραβωνιαστεί κ σκεφτόμαστε από τώρα(!) ονοματάκια για τα παιδάκια μας...για αγοράκι έχουμε αποφασίσει μα για κοριτσάκι ειμαι πολύ αναποφασιστη...ετσι λοιπόν είπα να πάρω κ τη γνώμη σας κ να ψηφισετε τα 2 αγαπημένα σας απο την εξης λίστα: Βαλέρια Δανάη Χριστιάννα Αλίκη Εβελίνα Νεφέλη Μαρίλια Ηλιάνα Καλυψώ Ιωάννα Μαρίζα Φένια Βεατρίκη (της αγαπημένης μου γιαγιάς) Ισμήνη Ήριννα Αγγελική Φοίβη Λουίζα Ιόλη Εμμέλεια Νάντια Κατερίνα Γλαύκη Ηδύλη Κορίνα (της γιαγιάς του δικού μου που της είχε αδυναμία) κ Μαρίνα?τα αγαπημένα του καλού μου ειναι τα Κορίνα Φένια Καλυψώ κ Ισμήνη....μα εμένα το Φένια κ Ισμήνη δεν μου πολυαρέσουν...τα υπόλοιπα είναι στην δικιά μου λίστα....περιμένω ψηφοφορία....φιλάκια!!!

Καλησπέρα. Λοιπόνη λίστα σου είναι τεράστια αλλά και ταυτόχρονα αρκετά ενδιαφέρουσα. Από όλα αυτά τα ονόματα το Μαρίζα ανήκει στην μικρή μου διδυμου΄λα που την βαφτίσαμε Ιωάννα Μαρία και την φωνάζω Μαρίζα. Οπότε καταλαβαίνεις ότι μου αρέσει. Βέβαια εμένα μου άρεσαν τρελά επίσης το Λυδία, Κλειώ,Αριάδνη αλλά και πολλά από αυτά που ήδη ανέφερες. Το Δανάη επίσης πολύ ωραίο. Εγώ λοιπόν θα ψήφιζα αυτά. Για αγοράκι τι αποφασίσατε αν επιτρέπεται? Εμείς πάντως τα διδυμάκια μας Τα βγάλαμε Κωνσταντινο Μάριο και Ιωάννα Μαρία όπως προανέφερα και την λέμε Μαρίζα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λοιπόνη λίστα σου είναι τεράστια αλλά και ταυτόχρονα αρκετά ενδιαφέρουσα. Από όλα αυτά τα ονόματα το Μαρίζα ανήκει στην μικρή μου διδυμου΄λα που την βαφτίσαμε Ιωάννα Μαρία και την φωνάζω Μαρίζα. Οπότε καταλαβαίνεις ότι μου αρέσει. Βέβαια εμένα μου άρεσαν τρελά επίσης το Λυδία, Κλειώ,Αριάδνη αλλά και πολλά από αυτά που ήδη ανέφερες. Το Δανάη επίσης πολύ ωραίο. Εγώ λοιπόν θα ψήφιζα αυτά. Για αγοράκι τι αποφασίσατε αν επιτρέπεται? Εμείς πάντως τα διδυμάκια μας Τα βγάλαμε Κωνσταντινο Μάριο και Ιωάννα Μαρία όπως προανέφερα και την λέμε Μαρίζα.

ααα για αγοράκι τον πρώτο Γιώργο(επειδη κ εγω κ ο καλός μου εχουμε αδερφό με αυτό το ονομα) κ αν κανουμε δεύτερο Σταύρος Ιγνάτιος(το Ιγνάτιος γιατί εχουμε επέτειο ανημερα της γιορτής του)...μα για αγορια τόση σκέψη δεν πέφτει οσο για τα κοριτσάκια...με τοοοσα ομορφα ονοματα που εχει η ιστορία μας...!μακάρι να μπορούσα να τα βγαζα όλα....!:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλλιστώ, Φαίδρα, Ηλέκτρα, Μαριζέτα(Μαρία-Ζωή ή Μαρία Γεωργία), Αριάδνη, Σαββινα

το μακραν χειρότερο που εχω ακουσει ειναι το Σαββ-ιωάννα(Σαββινα Ιωάννα)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

λοιπόν αναγκαστικά μίκρυνα τη λίστα μου...το πρώτο μας κοριτσάκι αν αξιωθούμε θα το πούμε Κορίνα στη μνήμη της προγιαγιάς της...αλλά για την δεύτερη θέλω τη γνώμη σας:

Δανάη

Βαλέρια

Νεφέλη

Ηλιάνα

Καλυψώ

Ιωάννα

Ειρήνη

Μαρίζα

Αλίκη

Μαρίλια

Αγγελική

Ολυμπία

Όλγα

Λουϊζα

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...