Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Βάπτιση στην Πάτρα


vikystam

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολη την παρέα. θα ήθελα αν μπορουσατε να με βοηθησετε λίγο οσες κοπελες ξέρουν απο Πάτρα.Αν και ειμαι Πατρινια επειδη λειπω πολλα χρονια εχω χασει λιγο την μπάλα σχετικα με τα μαγαζια εκει.Σκοπευουμε το δευτερο παιδακι μου να το βαφτισουμε τον Ιουλιο στην Πατρα.Ακριβή ημερομηνια δεν ξέρω ακομα.Λοιπον για εκκλησια ηθελα να σας ρωτήσω αν γνωριζεται αν γινονται βαπτισεις στο εκκλησακι που ειναι στο καστρο του Ριου.Μια αλλη εκκλησια που ειναι στα βραχνεικα κατω στην παραλια δεν θυμαμαι πια ειναι αλλα θα μου αρεσε και εκει.Οσο για το τραπεζι μετα θα μαστε γυρω στα 60 ατομα αλλα επειδη θα χω κοσμο απο μακρια θελω ενα κεντρο οχι πολυ εξω απο την Πατρα, το πολυ μεχρι Ρίο η Βραχνεικα.Κατι που να εχει χωρο ισωσ και για τα παιδακια να παιξουν μιας και θα ναι και Καλοκαιρακι.Υπαρχει κατι τετοιο βρε κοριτσια η χλωμό να βρώ?θα χαρω πολυ να με βοηθησετε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου Βικυ, εγω δεν ειμαι Πατρινη αλλα ειναι ο αντρας μου Πατρινος και θα βαπτισουμε την μικρη μας στο εκκλησακι του Καστρου στο Ριο τον Μαιο. Φυσικα και γινονται μυστηρια εκει και ειναι και πολυ ωραια. Αν θελεις στειλε μου πμ να σοτ δωσω και τηλεφωνα.

Για τα αλλα που ρωτας δεν ξερω οσο για το τραπεζι και εμεις καπου στην παραλια του Ριου θα το κανουμε αλλα θα το κλεισουμε τον Φλεβαρη που θα ερθουμε Πατρα.

Αν θελεις εχω και φιλη φωτογραφο να κλεισετε φωτο και βιντεο.

Με το καλο!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλημέρα και από εμένα....λογικά τώρα θα τα έχετε κάνει τα βαπτίσια ωστόσο γράφω σε περιπτωση που χρειαστεί άλλη κοπέλα.

Τα μαγαζιά στον Ρίο είναι μια καλή λύση για τραπέζι και το εκκλησάκι (Ζωοδόχου Πηγής λέγεται) μέσα στο κάστρο κάνει μυστήρια και είναι τέλεια...εκεί παντρεύτηκα. Και ο ιερέας πολύ καλός!

Όποια χρειαστεί πληροφορίες ή κάτι τέτοιο με χαρά να βοηθήσω!


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα την Πατρινια καναμε τα βαπτισια της ανηψιας μου στο εκκλησακι στο Ριο τον Ιουλιο πραγματικα ειναι υπεροχα σαν μερος αλλα να πω δυο πραγματα ΚΑΗΚΑΜΕ ΟΛΟΙ.το εκκλησακι ειναι μικρο και δεν χωραει ο κοσμος και καηκαν ολοι εξω στον ηλιο εγινε η βαπτιση 11 ωρα.Να πω και το αλλο μετα το περας ωραριου του φυλακα το πληρωνεις εσυ.Αυτα απλα για να το ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

εχει ενα φοβερο εκκλησακι πισω απο το βολκανο μεσα στα πλατανια. εγω τα διδυμα εκει τα βαπτισα ήταν υπεροχα. ολοι το λέγανε και παπας τρελος με την καλη εννοια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχει ενα φοβερο εκκλησακι πισω απο το βολκανο μεσα στα πλατανια. εγω τα διδυμα εκει τα βαπτισα ήταν υπεροχα. ολοι το λέγανε και παπας τρελος με την καλη εννοια

Λες λογικά στα πλατάνια εσύ....πολύ ωραίο και κάτω από τα δέντρα είναι καλύτερα πράγματι για βάπτιση.

Εχω πάει και μου έκανε εντύπωση η καθαριότητα στα W.C. πραγματικά δεν το περίμενα...συγχαρητήρια στον παπά που το έχει τόσο φροντισμένο.

Σχετικά με το εκκλησάκι στο Ρίο εννοείται ότι αν χτυπάει ο ήλιος καίγεσαι έτσι και είσαι έξω....και οι φύλακες πληρώνονται μετά το πέρας της βάρδιας. Αν όμως η βάπτιση γίνει νωρίς (μετά την λειτουργία δηλαδή, να προλάβουν να κατέβουν οι παπάδες από τον Κύριο Ναό), τότε προλαβαίνεις το ωράριο των φυλάκων!!!

Επίσης, στον γάμο μου είχε απίστευτο αέρα και είναι επίσης ένα θέμα....γενικά είναι για μικρές βαπτίσεις εκεί προκειμένου να μπορεί ο κόσμος να προστατευθεί από πιθανή βροχή, καύσωνα ή αέρα!!!

Ωστόσο, είναι πολύ ρομαντικό εκκλησάκι (για εμένα τουλάχιστον)!


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
εχει ενα φοβερο εκκλησακι πισω απο το βολκανο μεσα στα πλατανια. εγω τα διδυμα εκει τα βαπτισα ήταν υπεροχα. ολοι το λέγανε και παπας τρελος με την καλη εννοια

Μάλλον θα εννοείς το Εκκλησάκι του Αγ. Αναστασίου!

Πράγματι, είναι πολύ όμορφα όλα! Και το Εκκλησάκι και η τοποθεσία! Ονειρεμένα!


eNortjKzUjIyNDG1NFWyBlwwFY4C1w,,76.png
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...