Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι η γιατρός δίνει στην γυναίκα μου σαλοσπιρ 100 mg η κουμπάρα μου μου λέει ότι σε μια από τις εγκυμοσύνες είχε θρομβοφιλια και το βρήκε από εξετάσεις. Το είπα στην γιατρό και μου λέει όχι όχι δεν υπάρχει λόγος και απλά της έγραψε εξετάσεις αίματος τα συχνά γενική αίματος ούρων και κάτι άλλα . Κα μετά από τόσα χρόνια ήρθε ένα μωρό δεν θα έπρεπε να κάνει ξανά και για θρομβοφιλια είχε κάνει αλλά πριν 2 χρόνια. Διαβάζω για την αποκόλληση και λέει ότι μπορεί να γίνει από μικρόβια από θρομβοφιλια. Δεν ξέρω αλήθεια. Της είπε την άλλη φορά να κάνει και τέστ Παπ μπορεί να κάνει έγκυος τέστ Παπ;;; Υπάρχει κίνδυνος;;;

      Κάτι δε. Μου πάει καλά με την αποκόλληση γιατί να γίνει αφού δύο εβδομάδες δεν είχαμε σχολείο την έβγαλε στο κρεβάτι όλα εγώ τα κάνω μέχρι και φαγητό στο κρεβάτι αποκόλληση δεν ξέρω φοβάμαι μην υπάρχει κάτι άλλο συγνώμη κορίτσια απλά το συζητάμε και έχουμε λίγο άγχος μέχρι τς 30 Μαίου που έχουμε ραντεβού 

Αυτά που θέλω να φωνάξω και δεν μπορώ


monicaa

Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας.Επειδή το συγκεκριμένο topic έκλεισε στο parents,είπα να το ανοίξω πάλι για να μπορούμε να γράφουμε και να λέμε τα εσώψυχα μας.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Μόνικα!

Νέο περιβάλλον βλέπω...Και είχα συνηθίσει το parents.gr...Βασικά είχα συνηθίσει τα nicknames που έβλεπα και ήταν ωραία...Τα θέματα τα ανοίγουμε εμείς μόνες μας ξανά?Οι προηγούμενες συζητήσεις μας έχουν χαθεί?Ας μας πει κάποιος...

Link to comment
Share on other sites

να σου πω εγώ τι με πειράζει?? η αδιακρισία απο τους συγγενείς και τους γνωστούς μετά από 2 χρόνια γάμου σε ρωτάνε συνέχεια αν σκαρώνουμε κανένα παιδάκι:mad:

θέλω να τους δείρω........ αλλά δυστυχώς χαμογελάω και λέω ό,τι ηλίθιο και ασήμαντο μπορώ για να αλλάξω την κουβέντα....

Link to comment
Share on other sites

theodor πλέον έπαψα να ασχολούμε με τους συγγενείς και τους αδιάκριτους...μιά δυο τρεις κάποια στιγμή σε μιά γιορτή που μου είπαν αντέ και του χρόνου διπλή γύρισα και τους ειπά, αν παχύνω το κέντρο αδυνατίσματος θα μου το πληρώσετε εσείς διότι εγώ χρήματα λόγω της κρίσης δεν έχω.Σιωπή μετα.

floralique τα θέματα τα ανοίγουμε εμείς τώρα για τις προηγούμενες συζητήσεις έχω την εντύπωση ότι δεν χάνονται απλά δεν μπορείς να μπεις και να γράψεις, είναι κλειδωμένο.


Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία

Link to comment
Share on other sites

theodor πλέον έπαψα να ασχολούμε με τους συγγενείς και τους αδιάκριτους...μιά δυο τρεις κάποια στιγμή σε μιά γιορτή που μου είπαν αντέ και του χρόνου διπλή γύρισα και τους ειπά, αν παχύνω το κέντρο αδυνατίσματος θα μου το πληρώσετε εσείς διότι εγώ χρήματα λόγω της κρίσης δεν έχω.Σιωπή μετα.

floralique τα θέματα τα ανοίγουμε εμείς τώρα για τις προηγούμενες συζητήσεις έχω την εντύπωση ότι δεν χάνονται απλά δεν μπορείς να μπεις και να γράψεις, είναι κλειδωμένο.

Ι know...αδιαφορία στις αηδίες τους! πάντως νομίζω ότι λες "άντε και του χρόνου τριπλή" γιατί διπλή σημαίνει παντρεμένη!!:tongue:

τέλοσπάντων, πείτε μου monica και floaralque πως να ξεχάσω τη σκέψη του άντε να μείνω έγκυος:confused: εσείς τι κάνετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοίτα να δεις,εύκολο δεν είναι διότι κάτι που σε βασανίζει πολύ το σκέφτεσαι συνέχεια.απλά επειδή το έχω φιλοσοφίσει το θέμα, όσο στεναχωριόμαστε και βασανιζόμαστε στεναχωρούμε και τους γύρω μας ιδιαίτερα τους άντρες μας και χάνουμε τις ωραίες στιγμές που περνάνε από δίπλα μας - και που δεν είναι και πολλές στις δύσκολες μέρες που διανύουμε...οπότε δεν είναι άδικο αυτο???

Προσωπικά προσπαθώ να απασχολώ τον εαυτό μου με διάφορα πράγματα.μαγείρεμα - σκέφτομαι να γραφτώ και κολυμβητήριο - γενικά ψάχνω τρόπους να απασχολώ τον εγκέφαλό μου


Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία

Link to comment
Share on other sites

ναι συμφωνω!!

οι δραστηριότητες κάνουν καλό.

εκτός απο τις καθημερινές δουλειες του σπιτιού μου αρέσει να ασχολούμαι με τα λουλούδια μου.

καταφεύγω επίσης στην πεζοπορία, κάνω yoga

και μη γελάσεις αλλά μου κάνει καλό η προσευχή:idea:

όλα θα μας πάνε καλά.

keep walking:tongue:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια.....

το ποσο γκαντεμουλα ειμαι δεν εχει τελος..... σκεφτομαι εδω και ενα μηνα που μπαινω στο site να γινω μελος και δεν το κανω. προχτες μπηκα και εγραψα πρωτη φορα σε αυτη την ενοτητα και σημερα μπαινω με αγωνια να δω απαντησεις και βλεπω οτι κλεινει!!!!!:confused::confused::confused: ακομα και εδω τρωω πορτα;;;;;:-(:sad: ομως επειδη ο επιμενον νικα σας βρηκα και εδω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα αυτο που με θυμωνει ειναι που βλεπω συχνα στη δουλεια μου γυναικες που ειναι στη χρηση ναρκωτικων να κανουν παιδια να τα παρατανε ή να τα εχουν στην αθλιοτητα κι εμεις που τι να πω ολα τα προσεχουμε ακομα και το τσιγαρο εχω κοψει απο την πρωτη στιγμη που ξεκινησα να προσπαθω (1,5 χρόνο) τον καφε το αλκοολ όλα τρωω καλα γυμναζομαι ολα τα κανω και γενικα στη ζωη μου παντα ημουνα προσεκτικη σε ολα......

συγνωμη για το παραληρημα αλλα θυμωνω τι αλλο να κανω γιατι ειναι τοσο αδικο!!!! μετα λεω σταματα δεν θα κρινεις εσυ σε ποιον αξιζει ενα τετοιο δωρο αλλα δεν ξερω με καταλαβαινετε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι και βέβαια σε καταλαβαίνουμε.Τα ίδια περνάμε όλες.όταν έμαθε πριν 1.5 χρόνο 'οτι είμαι εγκυος (αλλά δυστυχώς παλινδόμησε) δεν το περίμενα καν.και ξενύχτια έκανα και θυμάμαι είχα πάει και εκδρομή και γενικά δεν πρόσεχα.από εκεί που δεν το περίμενα μου ήρθε και έτσι όπως ήρθε έτσι έφυγε και γρήγορα.Δεν πειράζει όμως το αγγελουδάκι μου με προσέχει από εκεί ψηλά που είναι.


Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμενα αυτο που με θυμωνει ειναι που βλεπω συχνα στη δουλεια μου γυναικες που ειναι στη χρηση ναρκωτικων να κανουν παιδια να τα παρατανε ή να τα εχουν στην αθλιοτητα κι εμεις που τι να πω ολα τα προσεχουμε ακομα και το τσιγαρο εχω κοψει απο την πρωτη στιγμη που ξεκινησα να προσπαθω (1,5 χρόνο) τον καφε το αλκοολ όλα τρωω καλα γυμναζομαι ολα τα κανω και γενικα στη ζωη μου παντα ημουνα προσεκτικη σε ολα......

συγνωμη για το παραληρημα αλλα θυμωνω τι αλλο να κανω γιατι ειναι τοσο αδικο!!!! μετα λεω σταματα δεν θα κρινεις εσυ σε ποιον αξιζει ενα τετοιο δωρο αλλα δεν ξερω με καταλαβαινετε;;;;

και εμένα δυστυχώς πέρασε η ίδια σκέψη από το μυαλό μου, και λεω δυστυχως,

γιατί αυτό δείχνει έλλειψη υπομονής και όπως είπες και εσύ δεν πρέπει να κρίνουμε...

άδικο-ξεάδικο το βιώνουμε όλες μας καθημερινά.

διάβασα κάπου ότι πρέπει να κάτσουμε εμείς μόνες μας και να κάνουμε μια ενδοσκόπηση και να σκεφτούμε ότι θέλουμε και μας αξίζει να γίνουμε μάνες, γιατί λέει το υποσυνείδητό μας δεν το έχει αποδεκτεί:!: δεν ξέρω αν ήταν μαλ...α, όσα έγραφε το άρθρο,

αλλά αναρωτήθηκα μήπως έχω καμία κρυμμένη φοβία να ξεπεράσω.

προσπαθούμε ήδη δύο χρόνια βλέπετε.

monica, λυπάμαι για τη παλινδρόμησή σου.

να είσαι σίγουρη ότι το 2012 θα είναι γουρλίδικο για όλες μας!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι έχω αναρρωτηθεί πολλές φορές μήπως δεν θα είμαι καλή μανούλα γι αυτό δεν θέλει να κάτσει.

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση... Αν δεν γινοσουν Καλή μάνα, δεν θα εμπαινες στα forum, δεν θα έκανες καν προσπάθειες!!! Αυτο σημαίνει Ότι σε νοιάζει κ θα γίνεις υπεροχή μανούλα!!!!!


S4iNp3.png

BU56p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση... Αν δεν γινοσουν Καλή μάνα, δεν θα εμπαινες στα forum, δεν θα έκανες καν προσπάθειες!!! Αυτο σημαίνει Ότι σε νοιάζει κ θα γίνεις υπεροχή μανούλα!!!!!

θα συμφωνησω με την annast!!!!!!!!! η αγωνια σου, οι προσπαθειες σου και οτι εισαι σε τετοιο φορουμ δηλωνουν οτι θα γινεις μια υπεροχη μανουλα!!!!! ολες εδω αργα η γρηγορα θα γινουν ΤΕΛΕΙΕΣ μανουλες!!!!!!!!!

ΜΑΣ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΟΛΟΨΥΧΑ!!!!!!:P

annast ολα καλα με την εγκυμοσυνη σου??????πως νιωθεις??????απο οτι βλεπω στα τικερακια σου ειναι το δευτερο εεε??????? να σου πανε ολα πολυ καλαααααα να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και να χαιρεσαι τα αγγελουδια σου!!!!!:D


T4YJp2.png

Ο μπαμπας και η μαμα ανυπομονουν να ερθεις στη ζωη τους!!!!!!!!σε περιμενουμε....πειρατη μας!!!!!

2013.pngMake a pregnancy ticker

wSStp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...