Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Ν.Ηράκλειο


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 141
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγω δε βλέπω κίνηση ... Αφου είμαστε όλες τις περιοχής λέω να προτείνουμε διάφορα μέρη που βγάζουμε βόλτα τα παιδιά μας εδω κοντά. Εμεις ας πούμε πριν χαλάσει ο καιρός πηγαίναμε συχνα στο άλσος Νεας Φιλαδέλφειας τώρα τη βγάζουμε σε κανα MALL αλλά κι αυτο το έχουμε κόψει τώρα λόγω ιώσεων... Επίσης τον άλλο μήνα θα ξεκινήσουμε Baby swimming στο ΟΑΚΑ. Το ξέρατε πως υπάρχει πισίνα τόσο κοντά μας ???

Περιμένουμε κι άλλες προτάσεις η οτιδήποτε άλλο ...


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.! Σήμερα μπήκα για πρώτη φορά στο cafe.... Τόσο καιρό έβλεπα μόνο το parents. Eίχα την εντύπωση πως το cafe είναι μόνο για chat.

Μένω και εγώ Ν.Ηράκλειο κοντά στην Εθνική Τράπεζα. Εμείς έχουμε 3 πιτσιρίκια: 6 χρονών, 4 χρονών και 7 μηνών.! :lol: Πάντα αναρωτιόμουν αν κάποιες μαμάδες από το parents μένουν κοντά.!:?: Χαίρομαι που βάλατε αυτό το θέμα.!

vatraxi πρέπει να μένουμε πολύ κοντά . Μπορει να σε έχω πετύχει και στο πάρκο στην Ροδων ... Ηρωιδα με 3 παιδιά !!!

Εδω με ένα και τρέχουμε να προλάβουμε ...Γερα να ναι τα βλαστάρια μας !!!


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω δε βλέπω κίνηση ... Αφου είμαστε όλες τις περιοχής λέω να προτείνουμε διάφορα μέρη που βγάζουμε βόλτα τα παιδιά μας εδω κοντά. Εμεις ας πούμε πριν χαλάσει ο καιρός πηγαίναμε συχνα στο άλσος Νεας Φιλαδέλφειας τώρα τη βγάζουμε σε κανα MALL αλλά κι αυτο το έχουμε κόψει τώρα λόγω ιώσεων... Επίσης τον άλλο μήνα θα ξεκινήσουμε Baby swimming στο ΟΑΚΑ. Το ξέρατε πως υπάρχει πισίνα τόσο κοντά μας ???

Περιμένουμε κι άλλες προτάσεις η οτιδήποτε άλλο ...

ποσο κοστιζει το Baby swimming????Εγω παιδια βγαζω βολτα τη μικρη εδω σε κατι κουνιες που ειναι κοντα στο σπιτι μου καο στο allou οταν το επιτρεπει ο καιρος!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

και μεις καναμε τον γυρο του ηρακλειου πριν χαλασει ο καιρος, απο τον σταθμο ανεβαινα την χαρας νομιζω και κατεβαινα την πρ. λοφου, περναγα κΑΙ Απο ροδων...και συχνα πηγαινα και μεχρι πλατεια οθωνος...

τωρα με τον κ$#^&%^καιρο που ολο βρεχει, δεν βγαινουμε...:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

vatraxi πρέπει να μένουμε πολύ κοντά . Μπορει να σε έχω πετύχει και στο πάρκο στην Ροδων ... Ηρωιδα με 3 παιδιά !!!

Εδω με ένα και τρέχουμε να προλάβουμε ...Γερα να ναι τα βλαστάρια μας !!!

Κορίτσια.... μένω στο Ηράκλειο 8-9 χρόνια.......... αλλά το πάρκο των Ρόδων.... πρώτη φορά το ακούω........ φαντάζομαι ότι είναι κάποιο πάρκο κοντά μου που το έχω δει αλλά με το όνομα αυτό δεν το αναγνωρίζω......!!!! :confused:

Δυστυχώς εμείς βόλτες τέτοιες δεν κάνουμε προς το παρόν........ τα μεγάλα είναι σχολείο βέβαια και πρέπει να ετοιμάσω το σπίτι και να μαγειρέψω είναι και το Μυρτούλι μου που έχει ένα κόλλημα με τη βροχίτιδα (μόλις τελειώσαμε τα εισπνεόμενα..... τα ξαναρχίσαμε.!!) και δε μου αρέσει να τριγυρνώ μόνη μου στο πουθενά με ένα καρότσι...!!!!

Βέβαια βγαίνουμε για ψώνια...... Βερόπουλο, Ν.Ιωνία, the mall και τέτοια...!! Γυναίκες γαρ.....!

Αγαπητή 2411konmar όταν έχεις ένα παιδί (απότι θυμάμαι) νομίζεις ότι έκλεισαν όλες οι ώρες της ζωής σου........ τώρα με τα 3 παιδιά όταν έχω μόνο το ένα νομίζω ότι είμαι ελεύθερη.!!!! Να μη σου πω ότι νοιώθω πως έχω και ελεύθερο χρόνο....!! Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό........... ;)

Αχχχχχχχχ πέρσι και πρόπερσι πήγαμε για λίγο στο ΟΑΚΑ στο κολυμβητήριο..... ήταν ωραία αλλά ο Γιώργος δεν πολυήθελε και έτσι το σταματήσαμε..... υπάρχουν και τα δημοτικά κολυμβητήρια και άλλες δραστηριότητες. Εμείς δοκιμάσαμε πέρσι το μπαλλέτο για τη Στέλλα και ήταν όλα μια χαρά........ τώρα το κολυμβητήριο δεν με ενέπνευσε........ μου φάνηκε λίγο βρώμικο και είχα αμφιβολίες για το καθαρισμό του οπότε δεν πήγαμε. Νομίζω πως τα κολυμβητήρια του ΟΑΚΑ είναι καλύτερα...... καθώς επίσης και ακριβότερα. Πριν ένα-δυό χρόνια ήταν γύρω στα 50ευρώ το μήνα το ΟΑΚΑ αν θυμάμαι καλά, αλλά είχε και εγγραφές κτλπ, κτλπ...!

Δεν ξέρω........ η αλήθεια είναι πως εδώ που μένω είμαι στη μέση όλων των δραστηριοτήτων και είναι όλες το ίδιο μακριά...... Είναι και όλα για την ηλικία των παιδιών μου μεσημεριανές ώρες και επειδή δεν οδηγώ είναι δύσκολο να πάμε κάπου. Έχετε δει εσείς καμμιά σχολή μπαλλέτου που να είναι κοντά στο σταθμό του τραίνου??? :?:


Αγάπη.... η χαραμάδα της αιωνιότητας..

Ernesto Cardenal

Link to comment
Share on other sites

ποσο κοστιζει το Baby swimming????Εγω παιδια βγαζω βολτα τη μικρη εδω σε κατι κουνιες που ειναι κοντα στο σπιτι μου καο στο allou οταν το επιτρεπει ο καιρος!!!!

Ειναι 40ευρο το μήνα + 20 η εγγραφή ( τα δίνεις την 1η φορά μόνο ) για μισή ώρα τη βδομάδα. Παρακουλουθήσαμε μαθημα και ήταν τέλειο !!! Τα βουτάνε με το κεφάλι μέσα κι αυτά ξεκαρδίζονται !!!! Τα τμήματα είναι μέχρι 5 μωράκια αλλά κανέις δεν τα παέι τώρα οπότε το πιο πιθανό είναι να είμαστε μόνοι μας !

vatraxi το πάρκο που γράφω είναι στην οδο Ρόδων κοντά στα Λύκεια λίγο πιο πάνω απο τον Βερόπουλο. Αντε μόλις φτιάξει ο καιρός να βρεθούμε αν μπορείτε ! Απ τον Βερόπουλο ψωνίζουμε κι εμέις. Παω μόνη μου με τη μικρή στο καρότσι γιατί είναι σχετικά κοντά απ το σπίτι μου. Το οτι με 3 παιδία και νομίζεις πως έχεις και ελεύθερο χρόνο έιναι πολύ παρήγορο για εμας τις μανούλες που μέχρι χθες ούτε να το ακούσουμε θέλαμε για 2ο παιδί ... Βεβαια πρέπει κάποια στιγμή να γυρίσω και στην δουλειά μέχρι τότε βλέπουμε... Περαστικά στη Μυρτούλα έυχομαι

Filoudaki ποία έιναι η πλατεία Οθωνος ????

Ειμαστε σχετικα καινούργιοι στο Νεο Ηρακλειο περίπου 2 χρόνια. Αλλα απο αυτα τον 1 χρόνο τον έφαγα κλεισμένη μέσα με την εγκυμοσύνη γιατί ήμουν κρεβατωμένη ύστερα γεννήθηκε και το παιδί ..καταλαβαίνετε ....

Καλημέρα απο εμάς !!!


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

η πλατεια οθωνος λεγεται πλεον μανδηλαρα, ειναι απο την κατω μερια του σταθμου.

πας πχ απο καραγιωργη σερβιας και μολις φτασεις σε ενα μεγαλο ψιλικατζιδικο γωνιακο, στα αριστερα σου, κανεις αριστερα.

εχει παιδικη χαρα και περιφραγμενο χωρο. δεν ειναι και τοπ, αλλα απο το τιποτα, κατι ειναι και αυτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 40ευρο το μήνα + 20 η εγγραφή ( τα δίνεις την 1η φορά μόνο ) για μισή ώρα τη βδομάδα. Παρακουλουθήσαμε μαθημα και ήταν τέλειο !!! Τα βουτάνε με το κεφάλι μέσα κι αυτά ξεκαρδίζονται !!!! Τα τμήματα είναι μέχρι 5 μωράκια αλλά κανέις δεν τα παέι τώρα οπότε το πιο πιθανό είναι να είμαστε μόνοι μας !

χωρις να θελω να σε απογοητευσω πηρα τηλ για να ρωτησω και μου ειπαν για τις τιμες(αυτες που γραφεις κι εσυ)αλλα δεν υπαρχει κενος χωρος!!!Ειναι ολα κλεισμενα!!!

Link to comment
Share on other sites

χωρις να θελω να σε απογοητευσω πηρα τηλ για να ρωτησω και μου ειπαν για τις τιμες(αυτες που γραφεις κι εσυ)αλλα δεν υπαρχει κενος χωρος!!!Ειναι ολα κλεισμενα!!!

Ευακι στο ΟΑΚΑ ειναι πολλοί σύλλογοι, εσυ με ποιον μίλησες? Εμεις εχουμε γραφτεί ήδη για κάθε Παρασκευή .


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευακι στο ΟΑΚΑ ειναι πολλοί σύλλογοι, εσυ με ποιον μίλησες? Εμεις εχουμε γραφτεί ήδη για κάθε Παρασκευή .

Μπηκα στην σελιδα τους και ειχε ενα κινητο.Αυτο πηρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στην σελιδα τους και ειχε ενα κινητο.Αυτο πηρα!!!

Βεβαια τους ειπα για το τελευταιο γκρουπ σε ωρα που υπηρχε.Για τις 5 το απογευμα δηλαδης.....:confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα κοριτσακια.

Εμεις καναμε δοκιμαστικο στο οακα για τον μεγαλο μου (3,5 σημερα) και δεν του αρεσε και ετσι σταματησαμε.Βεβαια του επεσαν πολλα μαζεμενα, μωρο, παιδικος, κολυμβητηριο και ευτυχως αρνηθηκε το κολυμβητηριο:-P

Και εμεις παμε στο παρκο της ροδων, γιατι εκει ειναιι κοντα το πατρικο μου και πηγαινε η μαμα μου τον θανο οταν τον ειχε.Τωρα θα πηγαινει τον μικρο!!Ειναι πολυ ωραιο παρκο, μ αρεσει που εχει πετρουλες και μπορει να σκαβει με τα σκαπτικομπετονιερικα του..

Απο βολτες, εμεις παμε συχνα στην talk and drink στη μεταμορφωση που οταν εχει καλο καιρο πινουμε τον καφε μας και το παιδι παιζει.Ειναι ωραιος χωρος, τεραστιος, κλειστος και με καλο οπτικο πεδιο και ειναι ιδανικος για ποδηλατακια.Αλλιως κλασσικα Mall, και mall:o


tyazp2.png

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

[/url]

GbSbp2.png

Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα κοριτσακια.

Εμεις καναμε δοκιμαστικο στο οακα για τον μεγαλο μου (3,5 σημερα) και δεν του αρεσε και ετσι σταματησαμε.Βεβαια του επεσαν πολλα μαζεμενα, μωρο, παιδικος, κολυμβητηριο και ευτυχως αρνηθηκε το κολυμβητηριο:-P

:lol::lol::lol: σκέψου να αρνιόταν το μωρό !!!

Ποσο ειναι ο μικρoύλης σου ? Πρεπει να έχουν καμιά βδομάδα διαφορά με την δικιά μου. Αν θες μπορέις να γράφεις και στις μανούλες Μαρτιου !!!

Ο χώρος που λες στη Μεταμόρφωση είναι καλός και για μωρά ???

Ευα79 εμεις θα πάμε μεσημερι κολυμβητηριο όσο ακόμα δεν εργάζομαι για απογευμα δεν ξέρω έιναι αλήθεια ... Ο συλλογος που πάμε είναι η Υδρια . Δες εδω www.baby-swimming.gr


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

η talk and drink που γραφω ειναι καφετερια σε κλειστο χωρο.Αλλα ειναι καθαρα οικογενειακη, ειδικα εξω εχει ανετο χωρο για καροτσια, αλλα ειναι καλη για μεγαλυτερα παιδακια που κανουν ποδηλατο.Καθεσαι πινεις καφε και τα βλεπεις!!Οταν εχει καλο καιρο εξω γινεται χαμος.Ειναι το μοναδικο μερος που μπορω να πιω καφε χωρις να εχω αγχος για τον μεγαλο.

Ο μικρος μου γεννηθηκε 11 μαρτιου.


tyazp2.png

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

[/url]

GbSbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...