Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ν.Ηράκλειο


Recommended Posts

Γειτόνισσες μανούλες ελπίζω να κανονίσουμε καμιά συνάντηση για να κοινωνικοποιηθούν τα ζουζουνόπαιδά μας !!! Σε 1 1/2 μήνα έχω & το πάρτυ του !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 141
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βοηθεια γειτονοι, λυκοι στα προβαταααα Συνδεθειτε βρε παιδιά να μιλησουμε - εχω αρχισει να πωρωνομαι το παθατε κι εσεις με την πρωτη σας εγγραφη???! Μου φαινεται πρέπει να αποστασιοποιηθω λιγουλακι !!!

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια γειτονοι, λυκοι στα προβαταααα Συνδεθειτε βρε παιδιά να μιλησουμε - εχω αρχισει να πωρωνομαι το παθατε κι εσεις με την πρωτη σας εγγραφη???! Μου φαινεται πρέπει να αποστασιοποιηθω λιγουλακι !!!

:lol::lol::lol: gogonenaki κάπως έτσι είναι στην αρχή και στη συνεχεια μη νομίζεις πως ξεκολας .... Αμα δεν μπω μια φορά τη μερα στο καφέ δεν κοιμαμαι το βράδυ ....

vatraxi οπως τα λες είναι .. παιδικη χαρά με πλαστικο δάπεδο για να μην χτυπαν τα ζουζούνια μας . Για τους παιδότοπους εχω πολύ κακή εντύπωση απο τοτε που σαν φοιτήτρια κράταγα ενα παιδάκι και το πηγαινα εκει τα απογευματα γιατι μου το έλεγε η μαμά του. Το τι νταλαβερι γινόταν με μαμάδες και μπαμπάδες και νταντάδες δεν περιγράφεται .. Λες και περιμεναν εκέι μέσα να πιάσουν γκόμενο - γκόμενα .Τους σιχαθηκα απο τότε ...

gogonenaki βάλε τικεράκι να βλεπουμε πόσο είναι το παιδάκι σου .

Σας ειπα πως έιμαστε με ίωση απο τη Δευτερα ?? Σας το πα μάλλον ..

Απο βδομάδα θα ήθελα πολύ να βρεθούμε πάντως ..

Την τετάρτη ξεκιναμε βρεφικό Αυτον στην Χρ. Βασιλειου Εχει ακούσει καμιά σας κάτι καλό ή κακό για τον σταθμό ????


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για την παιδικη χαρα- την πρότυπη μη χεσω- λέτε αυτη που είναι στην Κολοκοτρώνη? Στην ανηφόρα? Ε καλα δεν είναι και τπτ το συγκλονιστικό! Εδω ψηλά που μενω εγω, στην Ανατολής, εχουμε γύρω γύρω παιδ, χαρες αλλά είναι για τα μπαζα όλες. Τελος παντων τί να κάνεις οταν εχεις παιδί θα πας και εκει και ας είναι αθλιοι χώροι...

Οι δήμαρχοι δεν εχουν κανει τπτ στο Ηρακλειο απο αυτη την άποψη!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, περνάει ο καιρός κι ακόμη δεν μπορώ να κατασταλάξω για το θέμα του πάρτυ του γιου μου ώστε να υπολογίσω το κόστος, τους πιθανούς προμηθευτές κόκ.! Αν δε βαριέστε πείτε καμιά ιδέα - το πάρτυ λέμε να γίνει στο σπιτι

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

filoudaki μου όντως είναι χάλια η κατάσταση με τις παιδικές χαρές αλλά τί να κάνεις? Σε παιδότοπο που τον πήγα προχθές μου άρπαξε ίωση και ανέβασε για δυο μερες 39 & μετά ακολούθησε το εξάνθημα !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τι κανετε τσουπρες?????

Εχω τη μικρη αρρωστουλα και το απογευμα θα παμε στο γιατρο να δουμε τι θα μας πει.Ελιωσε απο τον πυρετο!!!!

Εμεις εχουμε ξεκινησει παιδικο στους μικρους εξερευνητες στο Ηρακλειο.Ειναι υπεροχα και η μικρη περναει θαυμασια!!!

Αντε ρε να κανονησουμε...Ολο το λεμε και ολο εκει μενουμε!!

gogonenaki εγω μενω Ν.ιωνια.Εξω απο το νοσοκομειο ΑΓΙΑ ΟΛΓΑ!!Ειμαστε κοντα αραγε???Για να καταλαβεις εμεις παιδικη χαρα παμε στην ΑΓΙΑ ΑΝΑΣΑΤΑΣΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΥ.Περνω το τουτου μου και την παω!!!

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΕΛΑΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΦΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω τη μικρη αρρωστουλα και το απογευμα θα παμε στο γιατρο να δουμε τι θα μας πει.Ελιωσε απο τον πυρετό.!!

Καλημέρα κορίτσια.!! Περαστικά στη μικρούλα σου ΕΥΑ79. Ελπίζω να είσαστε καλύτερα σήμερα... Αυτές οι ιώσεις μας έχουν "φάει".!! Περάσαμε και εμείς κάτι παρόμοιο 2 εβδομάδες πριν...... αλλά εμένα μόνο 1 μέρα έκαναν πυρετό. Αφού και η μικρότερη ένα βράδυ ξαφνικά σηκώνει 39.2 και την άλλη μέρα τίποτα.!!!!!:shock: Τι να πω....... περαστικά σας.!

Gogonenaki, ειλικρινά δεν έχω καμμία ιδέα για πάρτυ, αν και νομίζω πως εσύ που ξέρεις το παιδάκι σου θα ξέρεις και τι του αρέσει ώστε να εμπνευστείς από εκεί. Από τι καταλαβαίνω κλείνετε τα 2 σας χρόνια.! Άντε με το καλό....... Πάντως θαυμάζω το κουράγιο σου...... εγώ δεν θα έκανα τίποτα στο σπίτι...... βέβαια εμένα είναι και οι φίλοι μας αρκετοί και είναι και μεγαλύτερα οπότε γίνεται ΠΑΝΙΚΟΣ όταν μαζευόμαστε μόνο με άλλο ένα φιλικό ζευγάρι στο σπίτι.. πόσο μάλλον να μαζευτούμε όλοι.!!!!!!!!:rolleyes:

Λοιπόν... την προηγούμενη εβδομάδα πήγαμε για κάτι δουλειές όλη η οικογένεια μαζί και μετά γύρω στις 8.00 το βράδυ περάσαμε σχεδόν έξω από την πρότυπη παιδική χαρά πάνω στην ανηφόρα που συζητούσαμε μαζί. Μπαίνουμε μέσα και τι να δω.............. ήταν λίγο πριν νυχτώσει και γινόταν ΠΑΝΙΚΟΣ.!!!!!!Είχε τόσο κόσμο, μα τόσο κόσμο και ήταν μικρή η παιδική χαρά........... πολύ μικρή..... δεν την φανταζόμουνα τόσο μικρή......... Ήταν τόσα πολλά παιδάκια που λέω του άντρα μου....... μπες εσύ με τα 2 μεγαλύτερα και εγώ θα κρατήσω τη Μυρτούλα απέξω..... ένοιωθα ότι δεν χωρούσαμε να μπούμε ούτε για να περπατήσουμε.... και ήταν αργά και ήταν και εργάσιμη μέρα...... δηλαδή τι γίνεται εκεί πχΣάββατο πρωί?????????

Δεν λέω........ σαν παιδική χαρά μου άρεσε περισσότερο απότι όλες οι άλλες εδώ πάνω, είχε ταρτάν κάτω και οι τσουλήθρες και οι κούνιες ήταν περιποιημένες αλλά........... ειλικρινά έτσι και κανονίσουμε ραντεβού και πάμε νομίζω κλείσαμε όλο τον χώρο.

Ρε παιδί μου λέω.... είναι τόσο δύσκολο κάποιος υπεύθυνος από τον Δήμο να δει αυτό που είδα εγώ και να σκεφτεί πόση ανάγκη έχει ο κόσμος και τα παιδιά από ωραίες παιδικές χαρές και παιχνίδι που κάθεται σαν σαρδέλλες σε κουτί σε ένα μέρος τόσο μικρό και περιορισμένο απλά λίγο πιο προσεχτικά φτιαγμένο για τα παιδιά του. Πόσο δύσκολο είναι να φτιάξουν ένα μεγαλύτερο??????????? Κρίμα ειλικρινά.!

Ελπίζω αν πάμε εκεί κανένα πρωινό τώρα που θα λειτουργούν τα σχολεία να έχει ησυχία.............:lol::lol::lol:


Αγάπη.... η χαραμάδα της αιωνιότητας..

Ernesto Cardenal

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


filoudaki μου όντως είναι χάλια η κατάσταση με τις παιδικές χαρές αλλά τί να κάνεις? Σε παιδότοπο που τον πήγα προχθές μου άρπαξε ίωση και ανέβασε για δυο μερες 39 & μετά ακολούθησε το εξάνθημα !

Καλημερα.Τελικα κι εμεις μαλλον αυτη την ιωση περναμε τωρα.Βεβαια μπορει να μην βγαλει εξανθηματα μου ειπε ο γιατρος.Το ευχομαι κοριτσια!!!Σημερα ειναι η τεταρτη μερα με πυρετο.Εμεις παλι μαλλον κολησαμε απο το λουνα παρκ που πηγαμε την Κυριακη.

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά στη Γιωτούλα ΕΥΑΚΙ. Ελπιζω να ειναι καλύτερα σήμερα.

Οσο για τον προτυπο παιδότοπο vatraxi οπως τα λες είναι . Εμεις όμως όλο το καλοκαιρι τον ευχαριστηθηκαμε Δεν γινοταν ο χαμός που περιγράφεις. Τωρα βέβαια εχω καιρο να πάω .. μια διακοπες , δουλευω και το απογευμα .. Την παει η κοπελα που την κρατα στο μεγαλο πάρκο στην Ροδων . Μπορουμε να βρεθούμε κι εκει.

Κοριτσια σας έιχα ξαναρωτήσει .. ξερει καμια κάτι για τον σταθμό στην Χρ.Βασιλείου ? Μου φαινεται μονο για φύλαξη Δεν βλέπω να παρέχουν καμιά διαπαιδαγώγιση ... Σημερα πάντως κλαψαμε λιγότερο ...στα 2 λεπτα ειχε σταματήσει . Μονο που αν την αφησω πανω απο 3 ώρες κλαιει πολύ και με ζητά ... Που να κλεισουμε 8ωρο εκει μέσα. Νομίζω πως βαριέται πολύ απο ενα σημειο και μετά. Αλλες εμπειριες απο σταθμό?


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

marigia, καλημέρα.! Για το σταθμό στη Χρ.Βασιλείου δεν ξέρω να σου πω..... ούτε που τον έχω ακούσει. Βέβαια δεν χρειάστηκε κανένα παιδί μου προς το παρόν παιδικό σταθμό γιατί είμαι εγώ μαζί τους αλλά πήγαμε σε ένα προνήπιο που είχαν και παιδικό σταθμό και βρίσκεται κοντά στο εμπορικό κέντρο 2000 εκεί που είναι και ο Βασιλόπουλος. Εκεί κάνουν πολύ καλή δουλειά.!! Αν θυμάμαι καλά αυτό ανήκει στη Μητρόπολη Ν.Ιωνίας απλά είναι μικρός και έχει λίγες θέσεις. Δεν χρειάζεται όμως μέσον ή κάτι άλλο για να σε πάρουν απλά φαντάζομαι είναι μόνο θέμα προτεραιότητας λόγω των λίγων θέσεων.

Η κοπέλα που έχουν εκεί κάνει πολύ καλή δουλειά. Ένα θα σου πω ο Γιώργος έμαθε γράμματα στο προνήπιο. Σε σχέση με το σχολείο που πάει τώρα και στο νήπιο δεν κάνανε σχεδόν τίποτα. Στον ίδιο παιδικό σταθμό πήγαν και τα ξαδελφάκια μας. Και αυτά ευχαριστημένα έμειναν. Αν σε ενδιαφέρει πες μου να στείλω πμ γιατί δεν ξέρω αν πρέπει να το αναφέρω εδώ.

Βέβαια το πιτσιρίκι σου βλέπω είναι ενάμησι χρονών... σαν και μας σχεδόν.!!! Αλήθεια πότε έχετε γενέθλια?? Εμείς 15 Μαίου. Πάντως είναι πολύ μικρούλι....... δεν είναι φυσιολογικό να κλαίει?????? Η ξαδελφούλα μας που πήγε στα 2 1/2 αν θυμάμαι καλά έκλαιγε ένα χρόνο ολόκληρο.... να μη σου πω και δύο.......!!! Η δική μου πάντως είναι πολύ δύσκολη.... δεν πάει σχεδόν σε κανένα...... που να την έστελνα και παιδικό... είναι και στο παιδί πάντως.!


Αγάπη.... η χαραμάδα της αιωνιότητας..

Ernesto Cardenal

Link to comment
Share on other sites

Εγω την πηγα στον συγκεκριμενο παιδικο σταθμο (ΜΙΚΡΟΙ ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΕΣ) τυχαια.Η μικρη απο την πρωτη μερα εμεινε 8αωρο κανονικα και ουτε που την απασχολησε που ελειπα.Τον συστυνω χωρις φοβο και παθος.Τα κοριτσια ειναι καταπληκτικα και η μικρη εχει αλλαξει πολυ απο τοτε που ξεκινησε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...