Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Ν.Ηράκλειο


Recommended Posts

που είσαι βρε χαρα και σε χάσαμε? να σου ζήσει! έλα απο το καφέ μας

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=183

να τα πούμε!!!

Οσο για τις υπόλοιπες, τί κάνετε??? Εγώ είμαι στη δουλειά, φεύγω σε λίγο για να πάω στο μωράκι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 141
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα! Εμείς δεν μένουμε Νέο Ηράκλειο αλλά σύντομα θα μετακομίσουμε γιατί αγοράσουμε σπίτι εκεί, στην οδό Κηφισίας περίπου στο ύψος της Ναρκίσσων! Οπότε παίρνω μια ιδέα από εδω για το πώς θα είμαστε με το παιδάκι μας εκεί σε λίγο καιρό. :-)


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εμείς δεν μένουμε Νέο Ηράκλειο αλλά σύντομα θα μετακομίσουμε γιατί αγοράσουμε σπίτι εκεί, στην οδό Κηφισίας περίπου στο ύψος της Ναρκίσσων! Οπότε παίρνω μια ιδέα από εδω για το πώς θα είμαστε με το παιδάκι μας εκεί σε λίγο καιρό. :-)

Με το καλό να έρθετε.!! Όμως από Καλλιθέα -Ν.Ηράκλειο μεγάλη αλλαγή.!! Το λέω γιατί εγώ είμαι Πειραιώτισσα και ήρθα εδώ πριν 9 χρόνια λόγω του γάμου και για να είμαστε κοντά στη δουλειά του άντρα μου. Όχι ότι δεν μου αρέσει, μια χαρά είμαστε και εδώ:).... αλλά.... άλλη χάρη έχει ο Πειραιάς.!;)


Αγάπη.... η χαραμάδα της αιωνιότητας..

Ernesto Cardenal

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

και εμενα ο αντρας μου ειναι πειραιωτης, και μεναμε εκει (καλλιπολη) για 2 χρονια. μετα ηρθαμε εδω γιατι ειμαι απο ηρακλειο και δουλευω εδω.

τωρα θα μετακομισουμε στο παλαιο.

για πειτε, εχει κοντα στην ανατολης κανενα παρκο καλο? απο αγορα τί λεει η περιοχη?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

γεια σας και απο μενα!

Μετακομίσαμε λοιπον ψηλα στο ηρακλειο, κοντα στην Κολοκοτρώνη! Ομως δεν εχω αμαξι ακόμα, οποτε δυσκολα με το καροτσι σε αυτες τις ανηφορες και κατηφόρες. Θα αγοράσω ομως ενα με φρενο στο χερι, οποτε θα κατεβαινω και στο κεντρο του Ηρακλειου.

Πού χαθήκατε όλες???????????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

E, όχι και κανέναν.! Απλά μου φαίνεται ότι όλοι πήγαν διακοπές και δεν έχουν γυρίσει ακόμα.! Άντε να ξεκινήσει ο Χειμώνας, να αρχίσουν τα σχολεία, να πάνε τα μεγαλύτερα για να έχουμε περισσότερο χρόνο με τα μικρότερα.!

gogonenaki είσαι Ν.Ηράκλειο ή κάπου εκεί γύρω????


Αγάπη.... η χαραμάδα της αιωνιότητας..

Ernesto Cardenal

Link to comment
Share on other sites

vatraxi ειμαι συνορα Νεο Ηρακλειο με Νεα Ιωνια. Τωρα βρηκα ησυχια & καταφερα να ξανασυνδεθω εσεις πως τα πατε με τα ζουζουνια σας, σας ταλαιπωρουν ???Ισχυει αυτο που λένε οτι ξαφνικά μπορεί να βγαζουν διαφορα? π.χ. εκεί΄που λατρευαν τον παιδοτοπο, ξαφνικα να σπαράζουν στο κλαμα οταν αντικρύσουν την πορτα κοκ? Γιατι τωρα τελευταια εχει αρχισει να αντιδρα ετσι με τα αγαπημενα του παιχνιδια - δεν τα θελει πια! Πως τα απασχολειτε δημιουργικα? Παιζει τιποτα της προκοπης εδω γυρω? Ο γιόκας μου τρελενεται να παιζει στις παιδικες χαρες με τα αλλα παιδάκια καθότι μοναχοπαιδι...ειμαι νεα κατοικος της περιοχης κι εχω εντοπισει μονο 2 παιδ. χαρές της προκοπης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.! Εμένα είναι μεγαλύτερα. Είναι 7, 5 χρονών, μόνο η Μυρτώ είναι 16 μηνών. Δεν με ταλαιπωρούν (εκτός εξαιρέσεων βέβαια.!:rolleyes:). Δεν θυμάμαι κάποια στιγμή να αντέδρασαν όπως περιγράφεις. Όμως κάποια στιγμή ακόμα και ο Γιώργος που ήταν ο πρώτος και μόνος του στο σπίτι, ( τι ωραία ησυχία που είχαμε τότε!)γύρω στα 2 1/2 με 4 περίπου έβγαλε μία πολύ αντιδραστική συμπεριφορά σε ότι και αν κάναμε.......

Τότε που είχα ρωτήσει και συζητάγαμε μου είχαν πει ότι σε αυτή την ηλικία είναι η 1η εφηβεία:shock: όπου δοκιμάζει τα όριά του και τις αντοχές μας.!!!!!!

Τώρα όσο αφορά την απασχόλησή τους υπάρχουν πολλοί τρόποι αλλά πρέπει να βρεις τι του αρέσει και τι προτιμά. Εμάς προτιμούν να βγαίνουμε έξω τα απογεύματα όπως και κάνουμε συνήθως.

Η περιοχή τώρα, εγώ είμαι από την πάνω μεριά του τραίνου, δεν θα έλεγα ότι έχει κάτι συγκλονιστικό, πρότυπο και αξιόλογο..... Οι κούνιες είναι από μέτριες και κάτω... δεν υπάρχει καμμία πρότυπη παιδική χαρά και τα παιχνίδια είναι συνήθως ελάχιστα και αφαιρούν κιόλας από αυτά και χαλασμένα όσα μένουν επίσης. Υπάρχει το πάρκο των Ρόδων όπως έχουν γράψει και πιο πάνω αλλά αυτό είναι με χαλίκια οι κούνιες και ίσως μπορεί κάποιος να το αξιοποιήσει κάνοντας ποδήλατο. Επίσης είναι "γυμνό" από δέντρα και σκίαστρα οπότε μόνο για απόγευμα που δεν έχει ήλιο το προτείνω.

Αυτό που είναι πολύ ωραίο για ποδήλατο είναι το Ολυμπιακό Στάδιο. Είναι σχετικά ασφαλές γιατί δεν κυκλοφορούν αυτοκίνητα εκτός από κάποιους "έξυπνους" και προσωπικό ασφαλείας που τριγυρνά με αυτοκίνητο.

Εγώ έχω προβληματιστεί πολύ τώρα τελευταία γιατί ψάχνω δραστηριότητες χειμερινές του Δήμου -και όχι μόνο βέβαια- για τα πιτσιρίκια και δεν βρίσκω τίποτα εδώ γύρω......... όσο για του Δήμου είναι για κλάμματα από αυτά που είχα πάει και βέβαια πολύ μακριά μας για να πηγαίνω με τα πόδια.! Σε αντίθεση με τον Δήμο Πεύκης που είναι στα βορινά σύνορα του νομού μας και έχει πολύ ωραίες δραστηριότητες (ακόμα και καλοκαιρινές μέχρι 13 Αυγούρτου είχε!). Φέτος εκεί θα πάμε κατά πάσα πιθανότητα..... το μόνο μείον είναι ότι θα πρέπει να πηγαίνουμε όλοι μαζί με το αυτοκίνητο και τον μπαμπά μας που οδηγεί..... εγώ είμαι από τις φοβιτσιάρες του είδους....!!:mrgreen:


Αγάπη.... η χαραμάδα της αιωνιότητας..

Ernesto Cardenal

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mανούλες καλησπέρα :D,

Εκτος απο το πάρκο στην Πευκων και Ροδων εχουμε βρέι κι ενα άλλο που είναι στην πρασίνου λόφου ψηλά , Ειναι στον λόφο της Παναγίτσας, το συγκεκριμενο είναι προτυπος παιδότοπος , Ειναι λίγο μικρούλι αλλα τωρα το καλοκαιρι που λειπαν αρκετά παιδάκια το ευχαριστηθήκαμε .. Θελετε να κανονισουμε να βρεθούμε ?? Ακουω συμμετοχες !!!:tongue:


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

... Ειναι στον λόφο της Παναγίτσας, το συγκεκριμενο είναι προτυπος παιδότοπος.. Θελετε να κανονισουμε να βρεθούμε ?? Ακουω συμμετοχες !!!:tongue:

Ευχαρίστως.! Είναι κοντά μου και το έχω δει -όσο φαίνεται- από το δρόμο αλλά ποτέ δεν έχω πάει εκεί.... Μόνο που διατηρώ μία επιφύλαξη για πιο νωρίς από τις 13 Σεπτεμβρίου γιατί ακόμα δεν έχει ξεκινήσει το σχολείο και θα μου ήταν πολύ δύσκολο να έρθω και με τα 3 μαζί.:mrgreen:! Μόλις όμως αρχίσουν τα σχολεία είμαστε ελεύθερες:lol:...... Κανονίστε και πείτε μας.!


Αγάπη.... η χαραμάδα της αιωνιότητας..

Ernesto Cardenal

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει καλά δεν είναι παιδότοπος..... είναι πρότυπη παιδική χαρά...... οπότε είναι και ελεύθερη σε όποιον θέλει.... δεν πληρώνεις είσοδο.


Αγάπη.... η χαραμάδα της αιωνιότητας..

Ernesto Cardenal

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...