Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Βιβλία Ένιντ Μπλάιτον


Recommended Posts

Καλημέρα! Επανέρχομαι στο θέμα που είχα ανοίξει πριν λίγο καιρό καθώς από τα προσωπικά σας μηνύματα είδα ότι πολλοί ενδιαφέρονται. Ψάχνω κάποια από τα βιβλία της Μπλάιτον-το πρώτο από τα Πέντε Λαγωνικά και κάποια των Πέντε Φίλων. Μετά από αναζήτηση σε ηλεκτρονικά βιβλιοπωλεία τελικά βρήκα 2 που μου έλειπαν σε ένα από αυτά. Είναι και το μόνο που ενημέρωσε την ιστοσελίδα του ότι τα υπόλοιπα βιβλία πλέον δεν κυκλοφορούν. Όλα τα άλλα βιβλιοπωλεία αν και δε μπόρεσαν να βρουν τα βιβλία που ζητούσα εξακολουθούν να τα εμφανίζουν ως διαθέσιμα. Για εσάς που θέλετε πάντως εξακολουθούν να κυκλοφορούν κάποια βιβλία της σειράς των Πέντε Φίλων, τα Πέντε Λαγωνικά με τη μορφή που είχαν πρωτοεκδοθεί δεν υπάρχουν πλέον. Σκέφτομαι να παραγγείλω από το amazon τη σειρά The Famous Five (την αγγλική έκδοση των Πέντε Φίλων). Τη βρήκα με 36 λίρες περίπου, απλά τα παιδιά μου πρέπει να μάθουν πρώτα κλά αγγλικά για να τη διαβάσουν. Κυκλοφορούν και οι Secret Seven (Μυστικοί Επτά).Τα Πέντε Λαγωνικά δεν τα βρήκα ούτε στα αγγλικά, ίσως και να μην έψαξα καλά, δεν ξέρω. Στο youtube υπάρχουν και επεισόδια από τη σειρά των Πέντε Φίλων, στα αγγλικά πάντα. Δε βρήκα ακόμη χρόνο να τα δω αλλά θα το κάνω οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα στα νιάτα μου ήταν τ'αγαπημένα μου βιβλία κ έχω διαβάσει πολλά, πρέπει να έχω κ κάποια κάπου καταχωνιασμένα. Πάντως τα περισσότερα τα είχα διαβάσει αφου τα έπαιρνα απ'τη δανειστική βιβλιοθήκη της πόλης μου που είχε έναν σωρό...:D


365di7jqttmk8pzn.pngwg46c8j2yz77h0v2.png
Link to comment
Share on other sites

ωχ....είδα κάποια στα μπαζάρ βιβλίου στο μέτρο μολ που τελείωσε χθες... :-(

κι είπα κι εγώ να πάρω αλλά το θεώρησα ξεπερασμένο σκεπτόμενη πως όταν ο δικός μου θα είναι σε ηλικία να διαβάζει θα υπάρχουν άλλα πιο σύγχρονα όπως αυτά

http://www.politeianet.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&entity=writer&keyword=68502&limitstart=0

Η τιμή τους ήταν κανα δίευρω νομίζω.

Στο επόμενο μπαζάρ που σίγουρα θα ξαναγίνει, πιστεύω θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Δε μένω Αθήνα οπότε bazaar βιβλίου δεν παίζει...εκτός αν κάνουν επιτέλους στη Θεσσαλονίκη. Στο βιβλιοπωλείο που λες υπάρχουν κάποια μόνο-όσα έχω.Τα υπόλοιπα δυστυχώς έχουν εξαντληθεί. Ψάχνω τα νούμερο 1, 4, 9, 10, 16, 19, 21, αχ, δε θυμάμαι ποιό άλλο.Όσα κυκλοφορούν τα έχω πάρει πάντως. Και το ρπώτο από τη σειρά των Πέντε Λαγωνικών, Το μυστήριο της χαμένης γάτας.Αυτό με το bazaar βιβλίου εδώ στα βόρεια καημό το έχω, αν μάθει κανείς ας ενημερώσει το φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όπως είπα και στο πρώτο μήνυμα, σε πολλά βιβλιοπωλεία εμφανίζονται οι τίτλοι που ψάχνω ως διαθέσιμοι αλλά στην πραγματικότητα έχουν εξαντληθεί. Έχω κάνει 2 μήνες τώρα πόσες παραγγελίες αλλά δεν έβρισκαν τα βιβλία που ζητούσα. Πονεμένη ιστορία...Μόνη λύση να τα βρω από κάποιον που τα έχει και δεν τα θέλει πλέον. Ευχαριστώ πολύ που ασχολείστε με το θέμα και μου απαντάτε!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...