Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

2 ΚΑΛΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ


Recommended Posts

ΦΟΡΕΜΑΤΑ :

1. Αυτο το φορεσα στη γαμοβαφτιση μας, απεχθανομαι τα νυφικα τουρτες οποτε διαλεξα αυτο το απλο φορεμετακι για να με βολεψει κ υστερα στη βαπτιση, ειναι BCBG Maxazria, νουμερο 12,L θα ελεγα ελληνικο..οποια φοραει αυτη τη μαρκα ξερει τη ποιοτητα και μεγεθη... μπορει να φορεθει ως απλο φορεμα και ως νυφικο!! το χρωμα ειναι ιβουαρ. Τιμη 150 ευρω ( το εχω παρει σε διπλασια τιμη ).. οτι μετρησεις θελετε πειτε μου. Το φορεσα μονο στην εκκλησια, μετα φορουσα το δευτερο..

dress1o.jpg

dress2l.jpg

img0064yx.jpg

Μπορω να στειλω κ αλλες φωτο σε οποια ενδιαφερεται...

2. το φορουσα αυτο στο γλεντι, ανετο, πισω εχει λαστιχακια.. ωραια εφαρμογη, ανετο και για μικρο κ για μεγαλο στηθος, κρυβει κοιλιτσα κ περιφερεια..νουμερο M/L θα ελεγα, εκοψα το ταμπελακι.. τιμη 50 ευρω ( ειχε 130 ευρω ). Φορεμενο κ αυτο μονο μια φορα.

p2260026.jpg

p2260028.jpg

p2260029.jpg

ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ :

3. Γοβα Fulah Sugar, νουμερο 40, τιμη 15 ευρω φορεμενη μια φορα.

p1280034z.jpg

p1280033.jpg

4. πλατφορμα, δερμα και πανω κ πατος, φορεμενη μια φορα, νουμερο 39 (κανει κ για 40) τιμη 15 ευρω

p3280028.jpg

p3280027.jpg

p3280029.jpg

6.σπορ πλατφορμα VAGABONDA φορεμενη ελαχιστα,νουμερο 40 τιμη 15 ευρω

p3280031.jpg

p3280032n.jpg

7.οποια κοπελα παρει 2 δωρο αυτο το πεδιλακι, φορεμενο μια φορα...

p3280033.jpg


jwbueiou2qa7no0o.png

empty.gif

empty.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το ασπρομαυρο φορεματακι τι μηκος έχει? δε χρειαζεται να κατσεις να μετρας πες μου απλα αν εινα μιντι ή μαξι μεχρι κατω.στην κοιλια και την περιφερεια πεφτει εφαρμοστό ή ειναι πίο χαλαρό?

Link to comment
Share on other sites

το ασπρομαυρο φορεματακι τι μηκος έχει? δε χρειαζεται να κατσεις να μετρας πες μου απλα αν εινα μιντι ή μαξι μεχρι κατω.στην κοιλια και την περιφερεια πεφτει εφαρμοστό ή ειναι πίο χαλαρό?

ειμαι 1.75 και η μυτες φτανουν κατω απο το γονατο..η απο κατω φοδρα-φουστα ειναι λιγακι πιο πανω απο το γονατο.. δεν ειναι μαξι ..τωρα εαν ειναι εφαρμοστο, ειμαι 77 κιλα τωρα, ειναι καπως πιο εφαρμοστο, αλλα οι λωριδες αυτες καλυπτουν τις ατελειες.. οτι αλλο θες πες μου!!! ;)


jwbueiou2qa7no0o.png

empty.gif

empty.gif

Link to comment
Share on other sites

se ευχαριστω αλλα ψαχνω για μακρυ φορεμα γιατι οι γαμπες μου δεν ειναι το δυνατο μου σημειο...

ευχομαι καλοπουλητα τα φορεματακια γιατι ειναι πολυ ομορφα και τα δυο!

Link to comment
Share on other sites

se ευχαριστω αλλα ψαχνω για μακρυ φορεμα γιατι οι γαμπες μου δεν ειναι το δυνατο μου σημειο...

ευχομαι καλοπουλητα τα φορεματακια γιατι ειναι πολυ ομορφα και τα δυο!

να'σαι καλα!!!!!!!!!!!!!!!;)


jwbueiou2qa7no0o.png

empty.gif

empty.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσι μου μηπως θα μπορουσες να μου πεις διαστασεις για το δευτερο το φορεμα;υψος και μασχαλη με μασχαλη; η στο στηθος ποσο ειναι;εχω εναν γαμο και σκεφτηκα μηπως το εβαζα επανω απο καλη παντελονα εκτος και εαν ειναι μακρυ αρκετα,εγω ειμαι 1,63

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσι μου μηπως θα μπορουσες να μου πεις διαστασεις για το δευτερο το φορεμα;υψος και μασχαλη με μασχαλη; η στο στηθος ποσο ειναι;εχω εναν γαμο και σκεφτηκα μηπως το εβαζα επανω απο καλη παντελονα εκτος και εαν ειναι μακρυ αρκετα,εγω ειμαι 1,63

θα σου ειναι οκ και χωρις παντελονα στο υψος..ειναι Μ-L μαλλον, ειμαι 75 κιλα και 1.73 και μου ειναι μια χαρα..μου εφταναν μεχρι τη μεση της γαμπας οι μυτες του..θα σου το μετρησω αυριο ή πιο αργα σημερα..φιλια


jwbueiou2qa7no0o.png

empty.gif

empty.gif

Link to comment
Share on other sites

θα σου ειναι οκ και χωρις παντελονα στο υψος..ειναι Μ-L μαλλον, ειμαι 75 κιλα και 1.73 και μου ειναι μια χαρα..μου εφταναν μεχρι τη μεση της γαμπας οι μυτες του..θα σου το μετρησω αυριο ή πιο αργα σημερα..φιλια

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου θα περιμενω νεα σου εαν ειναι ωστε να δω τι θα κανω,καλο μεσημερι

Link to comment
Share on other sites

λοιπον επανηλθα!!!!

προσπαθησα να το μετρησω οσο γινεται καλυτερα..

να και η φωτο

platie.jpg

οποτε απο μασχαλη σε μασχαλη ειναι 40 εκ, αλλα πισω εχει σφιγγοφωλια, οποτε ανοιγει πολυ..

p2260028.jpg

απο την τιραντα μεχρι κατω κατω το τελος της μυτης του φορεματος ειναι 117 εκ

και απο την τιραντα μεχρι τη φοδρα ειναι 96 εκατοστα.

εχει και φερμουαρ στο πλαι

το κουπ ( η πως το λενε) για το στηθος ειναι αρκετα ευρυχωρο κανει και για μικρο (σαν το δικο μου) και πιο μεγαλο ( οταν θηλαζα)..

p2260029.jpg


jwbueiou2qa7no0o.png

empty.gif

empty.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...