Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

Ωχ βρε Λινακι περαστικά μωρε!!! Ευτυχώς δεν ειναι κάτι που μπορει να κολλήσει το μωρο, οπότε μακάρι να περάσει γρήγορα για να αισθάνεσαι εσυ καλύτερα! Είχες και τσούξιμο κατα την ουρηση;

Αληθεια βρε κορίτσια κάτι άσχετο. Έκανε καμία κοπέλα μασάζ στο περινεο;; Μου το συνέστησε σημερα η Μαια μου για να μη σκιστώ κατα τον τοκετο!!

Επίσης να πω οτι τα δυο καινουρια μωράκια μας της παπατρίκος και της zophie ειναι ειλικρινά πανέμορφα οπως και ολα τα μωράκια μας!!! Έχω ενθουσιαστεί που εχει γεμίσει το άλμπουμ μας απο κει με μπεμπάκια!!! Άντε σύντομα όλες να το συμπληρώσουμε!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!!!! Πάλι δεν κοιμήθηκα ούτε μια ωρα και είπα τωρα να πιάσω το σίδερο!!!

Παπατρίκος η μπέμπα ειναι φτυστή εσυ τον έπιασες στον ύπνο τον άντρα σου!!! Θα περιμένουμε με μεγάλη αγωνία να μας γράψεις την εμπειρία σου!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!!!!

αχ τι όμορφα μπεμπάκια που έχουμε!!! είναι κουκλιά πραγματικά!!! με το καλό να γεμίσει το άλμπουμ και με τα μωρά των υπολοίπων κοριτσιών!!!

Μαίρη εγώ δεν θηλάζω γιατί η μικρή δεν έπιανε το στήθος καθόλου και δεν είχα και πολύ γάλα οπότε της δίνω ξένο το Νουτριμπεν αλλά μπορεί να της το αλλάξω γιατί δεν μου πολυχορταίνει!!!!!

Μπανάκι της κάνω ως εξής: την τυλίγω με πετσετούλα το κορμάκι της και της λούζω το κεφαλάκι...αυτά γίνονται μέσα στην κρεβατοκάμαρα αφού έχω βάλει στη μπανιερίτσα της ζεστό νεράκι κι έχω ζεστάνει το δωμάτιο για να μη μου κρυώσει...να λουζουμε το κεφαλάκι μας αρέσει πάαααρα πολύ!!! στη συνέχεια τη βάζω μέσα στη μπανιερίτσα και πλένουμε και το κορμάκι μας αλλά αυτό δεν μας αρέσει και πολύ και κλαίμε....αλλά κάνω πολύ γρήγορα!!!! μη φοβάσαι μόλις γεννήσεις δεν φοβάσαι τίποτα από όλα αυτά...θα γίνονται ενστικτωδώς!!!!!!!!

Χαρά ναι ξεφούσκωσα!!!! λίγο μου έχει μείνει που με τα ρούχα δεν φαίνεται!!! για μένα η κτ ήταν δύσκολη τις πρώτες 3 μέρες μετά ήμουν αέρας!!! κι έμενα είναι λίγο μουδιασμένη εκείνη η περιοχή αλλά αυτό δεν επηρεάζει πουθενά!!! εμένα μου έδινε ο γιατρός μου υπόθετα βολταρεν ένα πρωί κι ενα βράδυ για να μην πονάω και να μπορώ να σηκώνομαι και να περπατάω για να αναρώσω γρήγορα και όταν πήγα σπίτι μου έδωσε 4 υπόθετα να παίρνω ένα τη μερα και μετά αν πονάω ένα παναντολ!!! εγώ πήρα 3 υπόθετα προληπτικά γιατί είναι αντιφλεγμονώδη και 1 παναντόλ μετά δεν χρειάστηκε τίποτα άλλο!!! αλλά με βοήθησαν πολύ τα υπόθετα!!! επίσης μου έδωσε κι ενα σπρευ να βάζω στην τομή για μολύνσεις μια φορά το πρωί και μια το βράδυ!!!! αυτά !!!!

Λινάκι περαστικά σου κοριτσάκι μου!!!!!

Γεωργία με το καλό το μωράκι σου σήμερα γερό και τυχερό να είναι!!!

Παπατρίκος και Σοφία τα μωράκια σας είναι κουκλάκιααααααααααααααα!!!!!

κορίτσια εγώ έχω πρόβλημα τη νύχτα...η γοργονίτσα είναι ανήσυχη και δεν κοιμάται...να φανταστείτε έχω και βοήθεια και πάλι κουτουλάω από τη νύστα...ενώ τη μέρα το πάμε ανα τρίωρο και κοιμάται μια χαρά...το βράδυ δεν ξεραίνεται με τίποτα νυχτόβια κόρη έχω!!!χαχαχα σκέφτομαι να της αλλάξω το γάλα μήπως δεν χορταίνει...ααα χθες ζυγιστήκαμε κιόλας είμαστε 3140...έχουμε κάνει και λίγο μαγουλάκι!!!!!!!!!

κατά τα άλλα νοιώθω τρισευτυχισμένη τη βλέπω και δεν τη χορταίνω και δεν σας κρύβω ότι ανυπομονώ για το δεύτερο!!!!!!!!!!!! αν και ο γιατρός μου βέβαια μου είπε να περιμένω κάνα 9 μηνο και μετά!!!!!!!!!!!!! πάντως όταν επανέλθω πλήρως μου φαίνεται θα βάλω μπροστά!!!!!!!!!!!!

φιλάκια σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!


861fp3.png

WmXFp2.png

oZs5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες, σύντομα μανούλες και μπαμπάκα!

Φραουλίτσα μου δοκίμασες να βγάλεις λίγο με το θήλαστρο; Μπορεί να βγάζεις έστω και λίγο γάλα και να το δίνεις συμπληρωματικό στο μωράκι σου...

Να σας ρωτήσω κάτι βρε μανούλες, τι φοράτε στα παιδάκια σας μέσα στο σπίτι; Έχετε θέρμανση; Εγώ του φοράω μακρυμάνικο φανελάκι, ολόσωμο φορμάκι και τον έχω τυλιγμένο στη κουβερτούλα του.. μήπως γίνομαι υπερβολική; μερικές φορές του φοράω και ζακέτα! Πως ξέρουμε πότε κρυώνουν; :confused: Και έχουμε ηλεκτρικό καλοριφέρ που το ανάβουμε για ένα 2ωρο κάθε τόσο (2 το πρωί, 2 το απόγευμα, 2 το βράδυ π.χ )


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

γειααααααααααα σας!!!τι κανουμε????

αρχικα να πω οτι οσο βλεπω τις φωτο απο τα μωρακια σας που ειναι ολα κουκλιαααααα τρελαινομαι κ χαιδευω την κοιλιτσα μου κ ανυπομονω...!!:D:D:D

Λινακι μου περαστικα κοριτσι μου κ συντομα για να αποκτησεις ξανα τις δυναμεις σου ευχομαι...!!

marry για τις αυπνιες σου δεν σχολιαζω πιααααα...!!αχαχαχα!!

εμενα χθες κ σημερα ο αμορες δεν εχει κανει πυρετο...ηταν πολυ δυνατη η αντιβιωση που πηρε..κ τωρα μαγειρευει μακαροναδα να φαμε κ μετα παμε jumbo για μικροδωρακια.....λεγαμε να παμε το Σαββατο αλλα σκεφτηκα οτι Σαββατο θα αμολυθουν ολοι στα μαγαζια κ δεν θα μπορουμε να κουνηθουμε...οποτε αφησαμε μονο τις βιτρινες για Σαββατο κ παμε σημερα για τα δωρακια...!!:D:D οποτε εχω κ τρεληηηηη διαθεσηηηηη...!!!

σας φιλωωωωω ολες...!γειααααααα!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια ας μου απαντήσει σε κάτι οποία γνωρίζει γιατι έχω κάτι νεύρα άμα με πιάσεις απο τη μύτη θα σκάσω!! Μου έβαλε ο εργοδότης δώρο Χριστουγέννων 200 ευρω αντι για ολόκληρο μισθό που περίμενα!!!! Μήπως επειδη όλους αυτούς τους μήνες ήμουν με ασθένεια;; Υπάρχει περίπτωση να πάρω κανά φραγκο απο το ΙΚΑ; Εξαλλη είμαι σίδερα μασάω!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου, μολις σημερα γυρισαμε απο το διαβαλκανικο..κ ειπα θα μπω να σας γραψω τα πανω πανω, πριν με προλαβει ο μπομπιρας

την παρασκευη 14.12 στις 12 το βραδυ μπηκαμε για προκληση κ μετα απο 18 ωρες γεννηθηκε ο γιος μου με καισαρικη, ειχε 3 περιεδεσης λωρου στο λαιμο, κ 1 στο σωμα του, κ εενω ειχα κανονικα συσπασεις κ διατολη το καημενο δεν μπορουσε να χωρεσει..ετσι αποφασισαμε καισαρικη γιατι κατι δεν πηγαινε καλα, κ ευτυχως δλδ προλαβαμε ισως τα χειροτερα...ετσι στις 18"35 το απογευμα γεννηθηκε ο μικρος 50 ποντους κ 3300 κιλα, ο γιατρος μολις τον ειδε κοκορετσακι:rolleyes::rolleyes: τοσο μπλεεγμενο ηταν

μπηκε 1 ωριτσα θερμοκοιτιδα για να ζεσταθει, κ μετα ολα τελεια, θηλαζω αποκλειστικα, ο μπεμπης σημερα που βγηκαμε ηταν 3140 αλλα με ειπε ο παιδιατρος ειναι φυσιολογιικο, αυτα ..

συγνωμη που δν αναφερομαι σε καθεμια ξεχωριστα, αλλα ειμαι κομματια κ πολυ βιατικη θα μπω να σας διαβαζω ομως με την 1η ευκαιρια

ευχομαι στις υπολοιπες εγκυουλες ολα καλα, με ενα πονο κ γερα μωρακια πανω απο ολα


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι βρε μανούλες, τι φοράτε στα παιδάκια σας μέσα στο σπίτι; Έχετε θέρμανση; Εγώ του φοράω μακρυμάνικο φανελάκι, ολόσωμο φορμάκι και τον έχω τυλιγμένο στη κουβερτούλα του.. μήπως γίνομαι υπερβολική; μερικές φορές του φοράω και ζακέτα! Πως ξέρουμε πότε κρυώνουν; :confused: Και έχουμε ηλεκτρικό καλοριφέρ που το ανάβουμε για ένα 2ωρο κάθε τόσο (2 το πρωί, 2 το απόγευμα, 2 το βράδυ π.χ )

Linaki περαστικά για την ουρολοίμωξη.

Αν του βάζω ζεστό φορμάκι το εσώρουχο είναι κοντομάνικο ή φανελάκι. Αλλιώς βάζω μακρυμάνικο εσώρουχο και λεπτό φορμάκι. Η ιδανική θερμοκρασία δωματίου για το βρέφος είναι 18-22 βαθμοί κελσίου. Έχω βάλει ένα θερμόμετρο στο πορτ μπεμπέ του και ξέρω τη θερμοκρασία ανα πάσα στιγμή. Εκεί που το γυμνώνεις πρέπει να έχει γύρω στους 27. Προσοχή στην υπερβολική ζέστη διότι δημιουργεί συνθήκες ευδοκίμησης μικροβίων. Αν το μωρό κρυώνει το βλέπεις στα χειλάκια του που τρέμουν.

Ο γενικός κανόνας είναι πως αν κρυώνεις εσύ, κρυώνει και αυτό. Αν ντύνεσαι ελαφριά εσύ, έτσι πρέπει και αυτό.


Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου, μολις σημερα γυρισαμε απο το διαβαλκανικο..κ ειπα θα μπω να σας γραψω τα πανω πανω, πριν με προλαβει ο μπομπιρας

την παρασκευη 14.12 στις 12 το βραδυ μπηκαμε για προκληση κ μετα απο 18 ωρες γεννηθηκε ο γιος μου με καισαρικη, ειχε 3 περιεδεσης λωρου στο λαιμο, κ 1 στο σωμα του, κ εενω ειχα κανονικα συσπασεις κ διατολη το καημενο δεν μπορουσε να χωρεσει..ετσι αποφασισαμε καισαρικη γιατι κατι δεν πηγαινε καλα, κ ευτυχως δλδ προλαβαμε ισως τα χειροτερα...ετσι στις 18"35 το απογευμα γεννηθηκε ο μικρος 50 ποντους κ 3300 κιλα, ο γιατρος μολις τον ειδε κοκορετσακι:rolleyes::rolleyes: τοσο μπλεεγμενο ηταν

μπηκε 1 ωριτσα θερμοκοιτιδα για να ζεσταθει, κ μετα ολα τελεια, θηλαζω αποκλειστικα, ο μπεμπης σημερα που βγηκαμε ηταν 3140 αλλα με ειπε ο παιδιατρος ειναι φυσιολογιικο, αυτα ..

συγνωμη που δν αναφερομαι σε καθεμια ξεχωριστα, αλλα ειμαι κομματια κ πολυ βιατικη θα μπω να σας διαβαζω ομως με την 1η ευκαιρια

ευχομαι στις υπολοιπες εγκυουλες ολα καλα, με ενα πονο κ γερα μωρακια πανω απο ολα

Νενάκι καλώς ήρθατε σπιτάκι σας!!! Να σου ζήσει ο μπόμπιρας να ναι πάντα γερός κι ευτυχισμένος!!!!τον είδαμε σε μια φωτο που ανέρτησε ο άντρας σου πραγματικα ειναι ένας κουκλος και κατάξανθος σαν κι εσάς!!! Ερωτεύτηκα πάλι!!! Χιχιχι!! Πάλι καλα που μπήκες με πρόκληση δηλαδη που το παιδι ηταν τόσο τυλιγμένα! Καλα ρε γαμωτο αυτο δεν φαίνεται απο τους υπερηχους;; Και βγήκε παιδάρος 3300!!! ΚΑλε και στον υπέρηχο 3 μέρες πριν γεννήσεις σου τον έβγαζε 2500 κιλα και ανυσηχούσες για θερμοκοιτίδα! Τόσο μεγάλη απόκλιση πια; Σχεδόν ένα κιλο προς τα πανω!!! Επίσης Νενα μου τι εννοείς είχες διαστολή κανονικα αλλα το μωρο δεν χωράγε;

Με την πρώτη ευκαιρία να μας περιγράψεις τη ζωη μαζι του!!! Το πιστεύεις οτι επιτέλους έχεις αυτο το θαυματάκι μπροστά σου; Αχ θέλω κι εγω!!!

Εγω νομίζω οτι δεν θα γέννησω ποτε!! Αιώνας αυτές οι εβδομάδες!! Θέλω να σπάσουν τα νερά λέμε!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!!

Νενα να σου ζησει ο μπομπιρακος σου!!!!Παντα γερο και χαρουμενο να ειναι!!!!Εχω και εγω τις ιδιες αποριες με τη μαιρη...Την περιδεση δεν την ειχε δει στον υπερηχο???Τελος καλο ολα καλα παντως και αυτο ειναι που μετραει...!!!Καλη προσαρμογη και καλους θηλασμους ευχομαι!!

Γεωργια ευχομαι με ενα πονο και να εχεις ενα γερο μωρο στην αγκαλια σου σε λιγο...!!Θα περιμενουμε νεα!!

Λινακι περαστικα σου...Τυχαινουν και αυτα δυστυχως...Να προσεχεις!!

barboula ελπιζω να περασετε ωραια χθες ψωνιζοντας!!!Τρελενομαι και εγω οταν ψωνιζω δωρα για τους αλλους περισσοτερο απο οταν ψωνιζω για μενα!!

Mary για το δωρο δεν ξερω εγω να σου πω ,ισως καποια απο τα κοριτσια να ξερει να σου πει...Για τα υπολοιπα νιωθω τα ιδια...εχω ενα αγχος,νευρα ,υπερενταση,ανυπομονησια!!Θελω και εγω να σπασουν τα νερα!!!!!!!!!!

Αυπνιες φουλ παλι και εγω ........

Φιλια


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!! Chotaki εγω σκέφτομαι μήπως όντως αυριο γίνει η καταστροφή του κόσμου γιατι απόψε κοιμήθηκα σαν πουλάκι!! Βέβαια ήμουν πτώμα απο τη κούραση κι είχα κλείσει ήδη ένα 24ωρο αυπνη απο το προπροηγούμενο βραδυ!! Μάλιστα είδα οτι είχα ένα μωρο και παλεύα να το θηλάσω αλλα ηταν μεγάλο και δεν μπορούσα να το κουμανταρω αλλα και οτι έμπαιναν διάφοροι στο δωμάτιο και δεν με άφηναν!!!

Εσυ πως πας; Πονάκια έχεις ακόμα; Εγω τίποτα χαμπάρι βλεπω να πηγαίνω με πρόκληση στις 40 εβδ. Λόγω εξάντλησης χρονικού περιθωρίου χαχαχα!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Chotaki εγω σκέφτομαι μήπως όντως αυριο γίνει η καταστροφή του κόσμου γιατι απόψε κοιμήθηκα σαν πουλάκι!! Βέβαια ήμουν πτώμα απο τη κούραση κι είχα κλείσει ήδη ένα 24ωρο αυπνη απο το προπροηγούμενο βραδυ!! Μάλιστα είδα οτι είχα ένα μωρο και παλεύα να το θηλάσω αλλα ηταν μεγάλο και δεν μπορούσα να το κουμανταρω αλλα και οτι έμπαιναν διάφοροι στο δωμάτιο και δεν με άφηναν!!!

Εσυ πως πας; Πονάκια έχεις ακόμα; Εγω τίποτα χαμπάρι βλεπω να πηγαίνω με πρόκληση στις 40 εβδ. Λόγω εξάντλησης χρονικού περιθωρίου χαχαχα!!!

τουλαχιστον πιστευω να ξεκουραστηκες το βραδυ αφου καταφερες να κοιμηθεις !!!Ελπιζω μεχρι να γεννησεις να καταφερεις να κοιμασε καλα εστω λιγο πριν ερθει το μωρο γιατι μετα τα ξενυχτια τα εχουμε στανταρ!!

Ψιλοποναω αλλα 5-6 φορες τη μερα μπροστα χαμηλα, η μεση μου εχει χειροτερεψει στον πονο αλλα δεν καθομαι και εγω,συνεχεια καθαριζω μην τυχον και γεννησω λεει και βρωμαει το σπιτι!!

Εχω αγχος για αυριο πολυ με το τι θα κανω με το γιατρο,οσο και αν ανυπομονω να γεννησω δε θελω να με βαλει με προκληση ,θελω να ζησω το "οταν αποφασισει η φυση να ξεκινησουμε τοκετο"...!Ουφ δεν ξερω τι θα μου πει και τι αποφασεις θα παρω...Αν αυριο το βραδυ δεν μπω να σας γραψω νεα ή εστω το Σαββατο το πρωι παει να πει οτι θα εχω γεννησει :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:!!!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από την ηλιόλουστη σήμερα Θεσσαλονίκη :)

Κάθε μέρα είναι μια νέα μέρα .. σκέφτομαι και περνάει ο καιρός .. μάλλον το κάνω όταν δεν είμαι και πολύ στα πάνω μου :)

maryy: Αν κατάλαβα καλά .. δεν εργαζόσουν πριν πάρεις το επίδομα κυοφορίας, ήσουν δηλαδή σε άδεια ασθενείας/αναρρωτική και πληρωνόσουν από το ΙΚΑ. Στην περίπτωση αυτή λοιπόν δικαιούσαι να πάρεις Δώρο Χριστουγέννων για το χρονικό διάστημα που πραγματικά δούλευες από 1/5-31/12/2012. Υπολόγισε περίπου 3 ημερομίσθια ανά μήνα. Το ημερομίσθιό σου το βρίσκεις διαιρώντας τον μισθό σου με το 25 (ο αριθμός των ενσήμων που μας κολλούν τον μήνα εφόσον έχουμε πλήρη απασχόληση). Ελπίζω να βοήθησα :)

Όσο αφορά το ντύσιμο του μωρού, αυτά που λέει ο soch πάνω κάτω κάνω κι εγώ. Η απορία μου είναι για όταν κοιμάται με τι το σκεπάζετε; Και για τις βόλτες έξω έχετε πάρει φόρμα εξόδου; Καλτσάκια του φοράτε; Πόσο μεγάλα του είναι τα φορμάκια; Εκτός από αυτα που γράφουν 00 (jumbo), όλα τα άλλα 0-3 του είναι μεγάλα! Και είναι τώρα και 54 εκ.!

nena: Καλή προσαρμογή τώρα που επιστρέψατε σπίτι!

chot: Μην την φοβάσαι καλέ την πρόκληση στην περίπτωση που κάνεις επισκληρίδιο βέβαια .. μια που μόνο αυτή την εμπειρία είχα εγω .. Είπατε όμως τίποτα με το γιατρό για κάτι τέτοιο .. ή είναι που είναι οι μέρες και αγχώνεσαι από μόνη σου;

Επίσης έχω να προσθέσω ότι δυστυχώς με τον υπέρηχο δεν μπορούν να δουν αν έχει τυλιχτεί ο λώρος γύρω από το παιδί! Για αυτό τόσο άγχος! Ίσως στο μέλλον να βρουν τρόπο!

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως τα πάνε;


XzvPp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου zophie με τον όμορφο γιο!! Τι κάνει ο μικρούλης; Ξανάξεκινησες το θηλασμο; Ποιο θηλαστρο χρησιμοποιουσες αληθεια;;

Σε ευχαριστω για τις πληροφορίες μίλησα κσι με τον εργοδότη και μου ειπε πως ένα ποσό θα το πάρω απο το ΙΚΑ μιας και αυτο με επιδοτούσε τους μήνες ασθένειας!

Όσο για το λώρο βρε κορίτσια εμένα πάντα μου λέει ο γιατρός μου σε τι φαση βρίσκεται. Να πχ την προηγούμενη φορα μου ειπε πως ο μπέμπης εχει δυο περιτυλιξεις στο λαιμο αλλα θα ξετυλιχτεί οπως κι έγινε και τωρα τον είχε περάσει στον ένα ώμο. Βέβαια να σημειώσω οτι το μηχάνημα που εχει κάνει και ντόπλερ οπότε ίσως το βλέπει απο εκει!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

nenaki καλως γυρισατε και να σου ζησει!!!!!!!!!!!

κοριτσια κι εμενα ειχαν δει την περιτυλιξη απο 5 μηνων, αλλα φαινοταν σαν μια. Η αλλη στον ωμο δεν φαινοτανε κι τελικα αυτη ηταν μου μας εκανε τη ζημια και δεν κατεβαινε το παιδι!!

Απο κρυο εμεις εχουμε εδω κ αφου φοραω εγω ζακετα και φανελακι φοραει και το μωρο. το βραδυ κουβερτακι. Δστυχως συγκεκριμενες θερμοκρασιες δεν μπορω να διατηρησω γτ δε εχω καλοριφερ..αλλα κ στα κοριτσια μονο τζακι ειχα και δε παθανε τιποτα! Δεν ειχε κι η γιαγια στο χωριο (που λενε) καλοριφερ!!! χαχαχαχα:tongue::tongue:

Απο θηλασμο καλα παμε και τη νυχτα ξυπναει καθε 2 ή 3 ωρες για φαι :P !

Αυριο θα παω γιατα ραμματα επιτελους, να κανω και κανα μπανιο σαν ανθρωπος..βρωμισα πια!! :oops: :oops:

Φυγαν και τα κοριτσακια μου πριν μια ωρα για τις γιορτες, στην Αθηνα με τον πατερα τους!! :(:( μονοι λοιπον τα Χριστουγεννα....κι ειναι τα 1α του μικρου κι ηθελα να μασταν ολοι μαζι :(


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...