Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα!! Επικοινώνησα με τη παπατρίκος γέννησε χτες στις 1 το μεσημέρι με καισαρικη μια Μπουμπού 2850 και 51 πόντους!!!!

Λογικά θα εχει γεννήσει και το Νενάκι που ελπίζω να έκανε την αρχη με τους φυσιολογικους τοκετους!!! Να σας ζήσουν κοριτσάρες μου!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι καλά και νέο μωράκι στη παρέα! Πως γέννησε τελικά; Φ.Τ;

Απο το Νενάκι μας κανένα νέο;

Με καισαρικη Λινακι, δεν ξέρω λεπτομέρειες θα μας ενημέρωσει ομως με τη πρώτη ευκαιρία!!! Τι κάνουν τα μπεμπάκια σας πως τα πάτε; Η zophie εξαφανίστηκε... Λέτε να ειναι ζόρικος ο μικρός; Περιμένουμε και τη δικιά της εμπειρία και φυσικα νεάκια απο τη Νενα!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

01. soch............ΠΗΤ 11/11/12.....αγοράκι!..........Έλενα........... :P 15/11/2012 :tongue: 08:15 :tongue: 4.010γρ

02. Linaki2012...ΠΗΤ 10/12/12.....αγορακι!..........Γ.Ν.Λ..............:P15/11/2012 :tongue: 20:00 :tongue:2.500γρ - 47 cm.

03. andria27......ΠΗΤ 26/11/12.....κοριτσάκι!......../.................. 25/11/2012 :tongue: 11:00 :tongue: 3.300γρ :P

04. happybear....ΠΗΤ 25/12/12....2 κοριτσάκια!....Γένεσις..........:P 30/11/2012 :tongue: 09:00 :tongue: 2.120 και 2.370 γρ :P

05. fraoulitsa6....ΠΗΤ 06/12/12.....κοριτσάκι!.......Ηώ.................:P 06/12/2012 :tongue:09:45 :tongue:3.050γρ -51cm :P

06. zophie..........ΠΗΤ 22/12/12.....αγοράκι!..........Γ.Κ.Θεσ/κης....:P 07/12/2012 :tongue: 17:20 :tongue: 3.400γρ -52cm :P

07. grace3..........ΠΗΤ 29/12/12.....αγοράκι!.........Γ. Ν. Κ.............:P 12/12/2012 :tongue: 12:00 :tongue: 3.360γρ - 52cm

09. papatrikos....ΠΗΤ 14/12/12.....κοριτσάκι!........Μητέρα.............:P 14/12/2012:tongue:13:00 :tongue: 2850 γρ. - 51cm

08. lena25..........ΠΗΤ 02/12/12.....αγοράκι!........../

10. georgia.g......ΠΗΤ 22/12/13.....αγοράκι!..........Ιασώ

11. sofoula27......ΠΗΤ 23/12/13.....αγοράκι!..........Βιοκλινική ή Γένεσις

12. nena1984.....ΠΗΤ 27/12/12......αγοράκι!..........Βιοκλινική ή Διαβαλκανικό Θεσ/νικης

13. belleblue ......ΠΗΤ 30/12/12.....κοριτσακι!........Ιασω

14. maryy...........ΠΗΤ 08/01/13.....αγοράκι!..........Ρέα

15. chot..............ΠΗΤ 09/01/13.....αγοράκι!..........Ασκληπείο Κρήτης

16. barboula........ΠΗΤ 31/01/13.....αγοράκι!..........Αττικό


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με καισαρικη Λινακι, δεν ξέρω λεπτομέρειες θα μας ενημέρωσει ομως με τη πρώτη ευκαιρία!!! Τι κάνουν τα μπεμπάκια σας πως τα πάτε; Η zophie εξαφανίστηκε... Λέτε να ειναι ζόρικος ο μικρός; Περιμένουμε και τη δικιά της εμπειρία και φυσικα νεάκια απο τη Νενα!!!

Α καλά τώρα είδα οτι το ανέφερες και πριν! Οι παρενέργειες της αυπνίας βλέπεις!!

Μια χαρά ο μπέμπης πήγαμε βολτίτσα σήμερα, ήρθαμε σπίτι κάναμε μαμ και ξεκούραση!!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α καλά τώρα είδα οτι το ανέφερες και πριν! Οι παρενέργειες της αυπνίας βλέπεις!!

Μια χαρά ο μπέμπης πήγαμε βολτίτσα σήμερα, ήρθαμε σπίτι κάναμε μαμ και ξεκούραση!!!

Ασε μη μιλάς για αυπνιες!!! Έχω να κοιμηθω απο προχτές!!! Και χωρις μωρο!! Τουλάχιστον εκτος κοιλιάς!! Απόψε ούτε μιση ωρα ύπνος ούτε το μεσημέρι, ελπίζω το βραδυ... Μάλλον με επηρέασε η επίσκεψη μου στο μαιευτήριο κι όλο σκεφτόμουν την αίθουσα τοκετού, τα δωμάτια και όλο αυτο μου φαίνονταν σαν ονειρο!!! Λέω Παναγίτσα μου να τα ζήσω κι εγω!!!

Φίλησε μας τον κούκλο σου!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Papatrikos να σας ζήσει.

Maryy πολύ καλός ο μπέμπης. Μπράβο. Δεν έμεινε πολύ ούτε θα καταλάβεις πως περνάνε οι μέρες.

Και η Nena σίγουρα θα είναι μια ευτυχισμένη μανούλα τώρα. εύχομαι να πήγαν όλα τέλεια

Λινάκι βγαίνετε και βόλτες? άντε να μπορέσω και εγώ να βγω με τις μικρές. Θα τρελαθώ από την χαρά μου.:tongue:


imQRp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπεραααα κοριτσια μου....απο οσο ειδα στο φεης γεννησε η νενα μας πριν 3 ωρες περιπου...τους εσκασε λεει για να βγει...αλλα ολα ειναι καλα απο οσο διαβασα...!!!

καλο βραδυ απο εμενα...αυριο εχουμε μνημοσυνο το πρωι....οποτε παλι εχει πρωινο ξυπνημα!!φιλακιαααααα!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!!!!!! Γέννησε και το Νενάκι μας χτες στις 7 το απόγευμα με καισαρικη!!! Να μας ζήσει!!! ( μα τι γινεται με αυτές τις καισαρικές φυσιολογικα θα παει καμία); Εβαλαν και φωτο!!! Ειναι ένας καταξανθος μπόμπιρας!!! Κουκλος και αυτός!!!! Υπέροχος πανέμορφος!!! Ξανθοι και οι δυο γονείς του βέβαια απο που θα παίρνε το παιδι!!!

Άντε και στα δικα μας οι υπόλοιπες 3-4 μείναμε!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

Αχ γεννησαν τα κοριτσια μας!!!!Αντε να βγουν να μας πουν την εμπειρια τους!!!

να τους ζησουν τα μωρακια τους!!!!!!!

Mary μια χαρα αντρακι το δικο σου...Ε και με τη διατροφη προσεχε λιγακι τωρα γιατι ετσι και αλλιως εμεινε λιγοτερο απο μηνας!!!!Εχεις δικιο με τις καισαρικες....Αντε να δουμε εμεις τι θα κανουμε οταν ερθει η ωρα!!!!

Εγω κοιμαμαι λιγο περισσοτερο τωρα τελευταια και παραξενευομαι!!!Καλα μη φανταστητε να συμπληρωνω ωρες αλλα οχι τοσο χαλια οσο πριν....Νιωθω και τον μικρο μου να με πιεζει χαμηλα και νομιζω οτι κατεβηκε στη λεκανη...Αντε να ερθει η Παρασκευη να δουμε τι μας πει ο γιατρος!!

Καλη Κυριακη σε ολους και σε ολα τα μωρακια μας!!!!!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Chotaki μπράβο που κοιμηθηκες! Εγω προχτές ούτε μια ωρα και απόψε 3-4.. Ειναι μια πρόοδος μετα απο τόσο ξενυχτι.. Άντε να δεις κι εσυ τη Παρασκευή το αντράκι σου!! Εμένα μου εχει κλείσει ραντεβου σε δυο εβδ. Οταν θα μαι 38 και 3 ημερών!! Πως θα αντεξω μου λες!!! Ξέρεις πως φοβάμαι μην με πιάσουν οι πόνοι ωστόσο!! Οκ ο μπέμπης ειναι ψηλα και ξαπλωτος αλλα αν γυρίσει και πει τωρα θέλω να βγω μανούλα αρκετα εδω μεσα βαρέθηκα!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Chotaki μπράβο που κοιμηθηκες! Εγω προχτές ούτε μια ωρα και απόψε 3-4.. Ειναι μια πρόοδος μετα απο τόσο ξενυχτι.. Άντε να δεις κι εσυ τη Παρασκευή το αντράκι σου!! Εμένα μου εχει κλείσει ραντεβου σε δυο εβδ. Οταν θα μαι 38 και 3 ημερών!! Πως θα αντεξω μου λες!!! Ξέρεις πως φοβάμαι μην με πιάσουν οι πόνοι ωστόσο!! Οκ ο μπέμπης ειναι ψηλα και ξαπλωτος αλλα αν γυρίσει και πει τωρα θέλω να βγω μανούλα αρκετα εδω μεσα βαρέθηκα!!!!

Για να σου κλεισει σε 2 βδομαδες ραντεβου παει να πει πως ειναι σχεδον σιγουρος οτι δεν θα προκυψει κατι νωριτερα!!Κατι παραπανω ξερουν απο μας, μην αγχωνεσε καλε!!!Αν εσυ φυσικα δεις οτι κατι αλλαζει ,ή πονας ή κατι τετοιο φυσικα θα τον ενοχλησεις να πας πιο νωρις να σε δει !!!

Αν σε πιασουν οι πονοι νωριτερα και τι εγινε???Ετσι και αλλιως μαλλον δεν τους γλιτωνουμε και πρεπει να ειμαστε προετοιμασμενες....οσο μπορουμε τουλαχιστον!!Πιστεψε με τα ιδια νιωθω και εγω και μαλλον ολες που πλησιαζουν οι μερες για τοκετο!!Ολα μια χαρα θα πανε ...!!!Ας απολαυσουμε τις τελευταιες μερες με τη κοιλουμπα μας!!!!:tongue::tongue::tongue:


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσούδες!!

Αχ και το Νενάκι μας μανούλα λοιπόν!

Όσο για τις καισαρικές όντως ρε παιδί μου τι γίνεται; Η Ζόφη δεν έμαθα πως γέννησε τελικά... Αλλά αυτό έχει η πρόκληση αν δεν πετύχει και ζοριστεί πολύ το μωράκι πάμε για σφαγή τι να πεις; Δεν έχει σημασία φυσικά το μωράκι μας να έρθει καλά και υγιής και τίποτα δεν έχει σημασία πραγματικά. Βλέπω πως στο διαδίκτυο γίνεται πόλεμος για τις καισαρικές ενάντια στο φ.τ και δεν βλέπω το γιατί! Είναι πραγματικά αξιοθαύμαστες οι γυναίκες που γεννάνε με φ.τ αλλά και η καισαρική είναι γέννα και έχει αρκετό πόνο δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλο αυτό το θέμα...

Μαιρούλα μου μην ανησυχείς για τίποτα για να σου βάλει ο γιατρός ραντεβού τόσο αργά μάλλον δεν ανησυχεί και ο ίδιος. Φυσικά με το παραμικρό που θα αισθανθείς τρέχεις αμέσως στη κλινική για έλεγχο! Απο τη στιγμή που είσαι στο μήνα σου μπορεί να αποφασίσει οποιαδήποτε στιγμή να σου έρθει το μικρό σου!!!!

Αρκουδομανούλα μου για πες έχεις αγοράσει διπλό καρότσι; Στις 2 εβδομάδες και μετά μπορούμε να βγάλουμε βολτίτσα τα μικρά μας όταν οι συνθήκες το επιτρέπουν. Εμείς πήγαμε και για ψώνια το περασμένο Σάββατο για να πάρω δώρο στη βαφτιστήρα μου και όλα καλά!! Βέβαια καλό είναι να αποφεύγουμε το συνωστισμό. Ο μικρός μου (όπως όλα τα παιδάκια δηλαδή) τρελαίνεται για βόλτες με το αυτοκίνητο! Και μου κάνει και μένα καλό να βγαίνω λίγο απο το σπίτι. Δεν θα άντεχα να μείνω 40 μέρες!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...