Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 46 λεπτά , Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ μόνο κολπικά τα έπαιρνα,αλλά καλό θα ήταν να ρωτήσεις το γιατρό σου.Καλη επιτυχία ❤️

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

Χαρά μου σου έχω πει οτι Τρελαίνομαι για τα μαγουλάκια του γιου σου!! Ειναι για φιλημα!!! Δεν το ρουφάς όλη μέρα!!! Χιχιχι!!! Εγω πάντως που είχα ρωτήσει το γιατρο μου ειπε τζάκι να μην αναψω δεν κάνει για το μωρο. Τωρα τι να πω..


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τον ρουφαω τον ρουφαω :tongue::tongue:!!

Να σου πω, τωρα τζακι δεν εχω. Ειχα στα 2 κοριτσια. Δεν καπνιζε καθολου ομως το δικο μου. Παντως απο θεμα αναπνευστικου δεν εχουν παθει ποτε τιποτα και φαντασου ουτε αντιβιωση μεχρι 2 ετων δεν ειχαν παρει,και δεν ειναι και μωρα για να πεις οτι θα το παθουν μετα. Ο αντρας μου μεγαλωσε με ξυλοσομπα (αρχαια) κ η κολλητη μου με 4 παιδια εδω και χρονια εχει ξυλοσομπα. Τι να σου πω..ο καθενας κανει οτι θελει σπιτι του απλα εχουν γινει λιγο υπερβολικοι ορισμενοι γιατροι. Δηλαδη αν του λεγες, ή τζακι ή καθολου θερμανση τί θα ελεγε? Αστο να ξυλιασει?


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μουυυ..!τι κανουμε??βλεπω εδω περα οοοολο μωροσυζητησεις κ τρελαινομαι...!!καναμε τα ψωνια μας για βαφτηστηρια....ανηψια....κ μικροδωρακια για συγγενεις...σημερα φτιαξαμε κουραμπιεδες -μπουκιτσες.....κ τωρα ειμαι κομματια...!!αχαχα!

MARRY χειροκροτημααααααααααα που κοιμηθηκες λοιπον...ευχομαι μεχρι να ερθει η ωρα να βγει το μωρουλι σου να κοιμασαι....!!

chot αναμενουμε νεαααααααα..!

Χαρα μου ο γιος σου ειναι για φιλημμα....πραγματικα τρελααααααα!!!!

εγω κοριτσια τελευταια εχω κατι πετρωματακια στην κοιλια πιο συχνα απο τις προηγουμενες μερες....εχω κ κατι ζαλαδιτσες που κ που ενω η πιεση μου κ το ζαχαρο ειναι κομπλε.,,,!την ΑΛΛΗ ΠΕΜΠΤΗ που εχουμε γιατρο θα δουμε....θα ρωτησω τον γιατρο...!!λοιπον παω για μπανακι γιατι εχουμε να παμε στα ξαδερφια μου....!!φιλακιαααα!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εγκυακια κ μανουλες , κ μπαμπακα, τι κανετε?ολα καλα?

λινακι μου περαστικα σας.τωρα για το ντυσιμο του μικρου στο σπιτι κ εγω φοραω εσωρουχο κοντομανικο κ μακρυμανικο βελουδενιο φπρμακι, κ απο πανω μια κουβερτουλα.αυτο που λεει ο σωκρατης το εχω διαβασει κ εγω , οπως εμεις ετσι κ αυτα.

εμας μας ειπαν στην κλινικη απο 20-21 βαθμους το δωματιο του μικρου κ στο μπανιο του 3-4 βαθμους παραπανω

ζοφη μου το βραδυ εγω τον σκεπαζω με σεντονακι κ κουβερτακι , κ τον εχω σχεδον κοντα στο καλοριφερ. φορμακι εξοδου τον εχω παρει, αλλα θα αργησουμε να το βαλουμε μαλλον..τα φορμακια εμενα του ειναι τεραστια, τα 00 του τζαμπου. καλτσακια του φοραω , αλλα φτανουν μεχρι το γονατο :tongue::tongue:

μαιρουλα μου κοιμηθηκες καλο μου, μπραβοοο, αλλα ειπαμε να μην κουραζεσαι

αντε υπομονη θα ερθουν κ οι δικες σου μερες με το καλο

η περιεδεση οχι δυστυχως δεν την ειδαμε στον υπερηχο, αλλα ευτυχως βγηκε νωριτερα, τωρα για τα κιλα του μικρου δεν μπορουσε να τα μετρησει ακριβως γιατι εχω εγω πολλα κιλα λεει, αλλα παντα μου ελεγε οτι θα ειναι σιγουρα παραπανω

chotaki μου πλησιαζουν οι μερες σας κ αγχωνεστε ε?λογικοτατοοο, υπομονη θα περασουν οι μερες

μπαρμπ μου να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις, αυτο το πατρωμα δεν νομιζω να ειναι κατι κακο, με το καλο να ξαναδειτε τον μπεμπη σας

εμεις ολα καλα, τρωμε, κοιμομαστε, αλλαζουμε, χτες βεβαια στην 1η μας νυχτα ηταν κομματακι δυσκολα, αλλα που θα παει θα βρεθουν οι καταλληλοι ρυθμοι

η γεωργια γεννησε?η σοφια? η αρκουδιτσα πως ειναι?

φιλια πολλα για την ωρα


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Νενακι μου τι κάνει ο μπέμπης; Πως τα πάτε; Εντάξει το πρωτο βραδυ ειναι προσαρμογής φαντάζομαι σιγα σιγα θα βρείτε τους ρυθμούς σας!! Η Γεωργία κι η Σοφουλα πρέπει να γέννησαν να ναι γερά ολα τα μωράκια μας! Εγω έχω ραντεβου στο γιατρο σε μια εβδομαδα και μετράω τις μέρες σαν τους φυλακισμένους!! Βέβαια τον μπεμπούλη τον νιώθω πολυ ψηλα ακόμα κατω απο το στήθος μου ακριβώς! Για να δούμε θα τη γλιτώσουμε τη καισαρικη; Σημερα του πήρα μπανάκι το οποίο θα μπει μεσα στη μπανιέρα και θα σκύβουμε αλλα δεν πειράζει! Ίσως στην αρχη τον κάνω όρθιο στο χερι.. Ας έρθει εκείνη η ωρα!

Chot καλη επιτυχία αυριο στο γιατρο θα περιμένουμε τα νεα σου!!

Λινάκι εγω θα έχω μόνιμα το καλοριφέρ στους 21 βαθμούς οταν με το καλο έρθει το μωρο. Τωρα το έχω στους 17.. Και το μονο που ξέρω ειναι οτι νεογέννητα δεν κάνει να τα σκεπάζουμε με πάπλωμα μονο με κουβερτούλες.


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπήκα για μια καλησπέρα!! Αύριο θα σας γράψω και τα δικά μου! Γεωργία γέννησε? Νενακι να σας ζήσει κούκλα μου το μπεμπακι σας!! Γερο και δυνατό!

Μαιρουλα οχι πάνω απο 20 βαθμούς κοπέλα μου! Τα μωράκια δεν θέλουν ζέστη περισσότερη από εμάς!! Τι κάνει το αγοράκι μας, ετοιμάζεται? Πως πάτε εσείς εγκυούλες μου? Μπαρμπούλα? Κούκλες μου θα σας τα πω αύριο. Πάω να ταΐσω τη μπέμπα γιατί λόγω ικτερου πρέπει για σήμερα να της δωσω μόνο ξένο γαλατακι και μετά να βγάλω το δικό μου με θήλαστρο. Σας φιλώ!!


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααααα κοριτσια μουυυυυ...τι κανουμε??εγω περιμενω τον βαφτησημιο μου μαζι με τον κουμπαρο μου βολτουλα....μας φερνουν κ τον αποστειρωτη κ καποια καινουρια μπιμπερο....!!ελπιζω οοοολες καλα...!σας φιλωωωωωωωωωω!!!

παπατρικος περιμενουμε την εμπειρια σου...!!!κ φυσικα νεα απο τα υπολοιπα κοριτσια...!εγω περιμενω πως κ πως να ερθει η Πεμπτη να παμε στον γιατροοοοοο...!!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και αγόρι, σήμερα είμαι στις μαύρες μου....

Βγήκαν χθες τα αποτελέσματα απο τη καλιέργεια ούρων που είχα στείλει για την ουρολοίμωξη και είδαμε πως προκαλείται απο ένα πολύ ισχυρό μικρόβιο που θέλει πολύ δυνατή αντιβίωση για να αντιμετωπιστεί και έπρεπε να κόψουμε το θηλασμό :cry::cry: Ρωτήσαμε το γιατρό μας ποιο γάλα να πάρουμε και μας πρότεινε το Μιλούπα Απταμιλ . Το πήραμε, το φτιάξαμε με τις οδηγίες και το δώσαμε στο μικρό. Το ήπιε όλο και ησύχασα κάπως. Στο επόμενο γεύμα όμως όταν τον έβαλα να ρευτεί αφού ήπιε περίπου 60μλ έκανε εμετό όοολο το γάλα... Μετά του έδωσα το υπόλοιπο σιγά σιγά αλλά και πάλι μας έκανε εμετό. Αυτό συνεχίστικε μέχρι το πρωί και έκλαιγα απο την απελπησία μου γιατί δεν ήξερα τι να κάνω. Με το που πήγε 7 η ώρα τηλεφώνησα στον παιδίατρο και τον ρώτησα τι να κάνω και μου πρότεινε ένα άλλο της μιλούπα αντιεμετικό. Δεν αρέσει καθόλου όμως στο μικρό μου. Πίνει 30-40μλ με το ζόρι γιατί πεινάει και κοιμάται. Το ξένο γάλα κάνει το μωρό μου νωχελικό, αλλιώς είναι ο χαρακτήρας του οταν τρώει γαλατάκι της μαμάς. Άστε είμαι χάλια ψυχολογικά. Τον παίρνω αγκαλίτσα και με μυρίζεται και με γλύφει και κλαίει το μωρό μου.... :cry::cry::cry: Βγάζω κάθε 3-4 ώρες γάλα με το θήλαστρο και το πετάω.

Πως στο καλό έπαθα ουρολοίμωξη την τύχη μου $#@$ ? :evil::evil::evil::evil:

Νενάκι μου καλή προσαρμογή στο σπίτι!!

Φιλάκια στις κοιλούμπες και στα μπεμπάκια-μοντέλα! Τα βλέπω όλη μέρα!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα. Αχ μωρε Λινακι τωρα βρήκε να τύχει κι αυτο!! Κανε υπομονη κορίτσι μου κι ας ελπίσουμε να περάσει γρήγορα η ουρολοιμωξη και να μπορέσεις να θηλασεις το συντομότερο. Ρε γαμωτο δεν υπήρχε κάποια αντιβίωση συμβατή με το θηλασμο; Τόσες υπάρχουν!! Η αληθεια ειναι οτι μωρο που θηλαζει αποκλειστικά δυσκολεύεται στο ξένο γάλα. Τα έβλεπα απο μια φίλη μου και της πήρε λίγες μέρες μεχρι να συνηθήσει..

Κι εγω σκασμένη είμαι. Απο την ωρα που μπήκα στο μηνα μου ανεβασα σακχαρο! Την πρώτη φορα είπα έτυχε γιατι Έφαγα γλυκακι αλλα και μετα που τα έκοψα τελείως παω απο το κακό στο χειρότερο!! Μετα απο μπιφτέκια με σαλάτα έφτασα 1.90!!! Πήρα το γιατρο μου ειπε μονο να κάνω διατροφη! Προσπαθώ αλλα οτι και να φάω το κωλοσάκχαρο ανεβαίνει!! Σημερα μετα απο ένα ποτήρι γάλα 1.38!!! Δεν ξέρω τι να κάνω πια!! Θα μου πείτε πληρώνω τα σπασμένα των προηγούμενων μηνών και ατασθαλίες αλλα τοτε ούτε καν είχα ανεβεί ποτε απο 1.20 και με γλυκα!!! Τωρα στο τελος του ήρθε ρε παιδι μου. Ελπίζω να μην πάθει τίποτα το μωρο τίποτα αλλο! Προχτές Έφτιαξα μέλομακάρονα και ίσα που δοκίμασα ένα να δω πως ειναι!! Ουφ!! Παπατρίκος zophie πως ειναι τωρα μετα τη γέννα το σακχαρο σας το παρακολουθείτε;;;;


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα!!

Papartrikos να σου ζησει και παλι!!!Θα περιμενουμε οταν βρεις χρονο την εμπειρια σου!!

Λινακι περαστικα σου και μην στεναχωριεσαι...απλα βγαζε το γαλα σου για να μη σου κοπει και μετα μπορεις να ξεκινσεις ξανα το θηλασμο σιγα σιγα!!Το μωρακι σου και εσυ να εισαι καλα και τα αλλα ειναι δευτερευοντα...!

Μαιρη αχ με το σακχαρο ..σκεψου ομως οτι εμειναν λιγες μερες ακομα!!Λιγακι προσοχη παραπανω και να το μετρας συχνα να το ελεγχεις και δε θα εχει κανενα προβλημα το μωρο σου πιστευω!!Λιγο υπομονη ακομα!!

Εγω τωρα επεστρεψα και το μωρο μου δεν εχει εμπεδωθει και ειναι ακομα ανασκελα :( !!Εχω συσπασεις μου ειπε ο γιατρος και αυτο ειναι καλο αλλα εχουμε μαλλον ακομα μερες!!!Ο τραχηλος, που τελικα τον ειδε, ειναι μαλακος αλλα καμια διαστολη ακομα...Αρα στην αναμονη ακομα και εμεις και αν μου ειπε δεν προκυψει κατι θα ξαναπαω μετα τις γιορτες..Μαλλον για το νεο ετος μας βλεπει τελικα εκτος απροοπτου!!Α και ειμαστε 2900γρ!!

Φιλακια σε ολους!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γράφω οτι προλαβαίνω Μαιρουλα μονο για το θέμα σου. Τα μπιφτεκάκια έχουν ψωμί ή φρυγανιά μεσα και γι αυτό σε ανέβασαν. Βάζε μόνο κιμά με λαχανικά ή δοκίμασε κρέας, ψάρι, κοτόπουλο μαγειρευτά ή ψητά ή βραστά όπως θες και ότι θέλεις εκτός από τηγανητό. Δοκίμασε αυτά που θα σου πω χοντρά χοντρά και πες μου αν δουλεύουν. Ούτε ζυγαριές ουτε τίποτα.

Α) Το πρωί είναι το πιο άτιμο. Εγω με νυστιας σάκχαρο κατά μέσο όρο 86-87, με ένα γιαούρτι και μια φρυγανιά εκανα 120 περίπου. Δοκίμασε το γιαούρτι με τη μια φρυγανιά. Δεν είμαι σίγουρη αν το γάλα λειτουργεί το ίδιο.

Β) Οπωσδήποτε ένα φρούτο κατά τις 12 και ένα το απόγευμα. Μπανάνα μπορείς αλλά μιση.

Γ) Το μεσημέρι φτιάχνουν πολυ τα πράγματα. Πρέπει να φας αλλη μια μερίδα υδατάνθρακα. Εγω διάλεγα ή μια πατάτα ή μια φρυγανιά ή 1 φλιτζάνι ΜΑΥΡΟ ρυζι ή 1.5 φλιτζάνι όσπρια. Σε αυτά οι μετρήσεις ειναι αυστηρές. Μαζί εσκαγα στη σαλάτα όση ήθελα και κρέας, ψάρι κλπ παλι οσο ήθελα. Οσο πιο ελαφρό μαγειρεμένο τόσο καλύτερα. Εγώ τρελαίνομαι για κοτόσουπα που έτρωγα με τα καντάρια...

Δ) Το βράδυ ακόμα καλύτερα τα πράγματα. Εγώ έτρωγα άφοβα αλλα χωρις καθόλου υδατάνθρακα. Κεμπάπ και κεφτεδακια ικεα δεν με πείραξαν άλλα απο παϊδάκια, μπριζόλα, πανάρετα κλπ και φυσικά ψάρι, κοτόπουλο όπως θες δεν με πείραξαν και εκανα βια 110. Πολύ σαλάτα φυσικά.

Ε) Σοκολάτα η μονά που μπορούσα να φάω από τα Lidl με 81% κακάο. Όσο πιο πικρή τοσο περισσότερο μπορείς να φας. Φάε καλύτερα το απόγευμα.

Αυτό χοντρά χοντρά. Το πρωινό είναι ζόρι αλλά κοντεύεις Μαιρουλα μου. Εγώ μετριέμαι αραιά και που και μου έχει φύγει.. μόλις έφαγα τσουρέκι με σοκολάτα από Max Perry.. υπομονή!!!

Στο Mητέρα μας έδιναν frisolac και αυτό πήρα για ώρα ανάγκης.

Ευχαριστώ όλες σας για τις ευχές! Άντε και στα υπόλοιπα κορίτσια μας να κρατήσουν στα χέρια τους τα μωράκια τους.!


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γυρισα σημερα κουρασμενη πολυ το μωρακι τελικα 2920 ολα καλα

Σοφουλα μου να σας ζήσει ο μπεμπάκος!!! Να ειναι γερός!!! Θα περιμένουμε να μας γράψεις λεπτομέρειες οταν μπορέσεις!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...