Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κοριτσούδες και μπαμπάκα!!!

ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΚΟΥΚΛΟΣ ΣΟΥ ΤΙ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!

Τι μου κάνετε;

Παπατρίκος άντε να πάνε όλα καλά αγάπη μου εύχομαι η πρόκληση να πετύχει και να μην χρειαστεί να πας για καισαρική!!!!!!!!

Σοφάκι δεν πειράζει που πας προγραμματισμένα! Να δεις το αποτέλεσμα που θα έχεις ένα μωράκι :) Εμένα απο τη πρώτη βδομάδα κιολας και δεν με ενοχλεί καθόλου η τομή δεν ξέρω για τις άλλες κοπέλες!!!

Νενάκι ρωτάς πόση ώρα αφήνει να περάσει για τη καισαρική...Εμένα άφησε 8 ώρες και δεν έκανα ούτε λίγο διαστολή ούτε είχα πονάκια ούτε τίποτα σχετικό (απλά με έτσουζε το πιπί μου δεν μπορούσα να κάτσω). Άλλες κοπέλες (συγκεκριμένα η κοπέλα που ήταν δίπλα μου) τις άφηναν μέχρι και 3 μέρες!!!!!!! Εξαρτάται απο το μωράκι σου αν είναι καλά το αφήνει όσο πάρει... Στο νοσοκομείο που γέννησα τουλάχιστον..

Σήμερα πήγαμε παιδίατρο. Βάλαμε 1 κιλό και 100 γρ.!!! :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: Είμαι πολύ περήφανη που παίρνει το μωρό μου κανονικό βάρος με αποκλειστικό θηλασμό :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Είναι μοναδικό συναίσθημα κορίτσια!!! Χαλάλι όλα τα ξενύχτια και όλες οι ώρες με το μωρό στο στήθος :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Φιλάκιααααααα!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοριτσάκια μου ελπίζω την επόμενη φορά που θα τα πούμε να κρατώ και τη μπεμπούλα μου!! Πάω να ετοιμαστώ, να φάω και να φύγω. Φιλιά σε όλες σας!!!:tongue::tongue::tongue:


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη 6 Δεκεμβρίου 2012

6:00πμ είμαστε στο σπίτι ακόμα βγάζουμε τις τελευταίες φωτογραφίες με τη γοργονίτσα στην κοιλίτσα μου ακόμα....

7:00πμ ξεκινάμε για το μαιευτήριο στην Πάτρα μια ωρίτσα δρόμος...εγώ ο αντρούλης μου η αδερφή μου με τον αδερφό μου και οι γονείς μου, στο δρόμο έχουμε βάλει τραγούδια χαρούμενα για να φύγει το άγχος και για να γεννηθεί η γοργονίτσα μου μέσα στα τραγούδια και να είναι χαρούμενη σε όλη τη ζωή της!

8:00πμ φτάνουμε στο μαιευτήριο τη στιγμή που ανεβαίνουμε στον τρίτο όροφο και βγαίνουμε από το ανσανσερ ένα περιστέρι μπαίνει μέσα κάνει ένα κύκλο πάνω μας και μετά φεύγει....!!!!!!!!!! 8 και κάτι κάνω κλύσμα, "καλωπισμό" δεν χρειάστηκα γιατί ήμουν έτοιμη από την προηγούμενη μέρα....8 και μισή μου βάζουν ορό...ο άντρούλης μου είναι δίπλα μου και μου κρατάει το χέρι...έρχεται ο αναισθησιολόγος και μου εξηγεί τα πάντα για την επισκληρίδιο...έχω από το πρωί έχω ένα τρέμουλο και νοιώθω ότι κρυώνω ο αναισθησιολόγος είπε ότι θα στο χειρουργίο θα μου βάλει ένα ορό θερμαντικό και θα μου έχει και ζέστη!!!!! έρχεται ο γυναικολόγος μου μου κρατάει το χέρι και μου λεει όλα θα πάνε τέλεια και να μην φοβάμαι τίποτα τον ρωτήσαμε αν μπορεί ο αντρούλης μου να μπει μεσα αλλά αυτός φοβάται μήπως δεν αντέξει τα αίματα ο καημένος και σωριαστεί....

9:30 με παιρνουν στο χειρουργείο...εκεί ο αναισθησιολόγος έχει ζεστάνει την ατμόσφαιρα μου κάνει μια τοπική αναισθησία για να μην καταλάβω την επισκληρίδιο και στη συνέχεια μου κάνει την ένεση...δεν κατάλαβα τίποτα !!!! περισσότερο πόνεσα με τον ορό παρά με την επισκληρίδιο!!! αρχίζουν τα πόδια μου και μουδιάζουν και τα νοιώθω βαρια...ξαπλώνω μου βάζουν ένα πανί μπροστά μου ο αναισθησιολόγος μου βάζει ένα βαμβάκι με κρύο οινόπνευμα στη κοιλιά και με ρωτάει αν το νοιώθω εγώ δεν νοιώθω τίποτα ούτε καν οτι με ακουμπάει έχω μουδιάσει ολοκληρη...τρέμω λίγο από το φόβο μου....αλλά αγέρωχη...μου δένει τα χεράκια μου..μου αλλάζει τον ορό για να ζεσταθώ...μπαίνει ο γυναικολόγος μου με τον βοηθό του με ρωτάει αν θέλω να μου βάλουν μουσική κλαρίνα....και του λέω ούτε κατά διανοια!!! μου βάζει ξένα αλλα ούτε άκουγα τι ήταν γιατί είχα το μυαλό μου στη γοργονίτσα μου....ξεκινάει η διαδικασία...σε λίγα λεπτά νοιώθω μια μικρή πίεση στην κοιλίτσα μου και ο αναισθησιολόγος μου λεει ότι βγήκε η κόρη μου!!! η μαία μου τη δείχνει και η γοργονίτσα μου με κοιτάει και βγάζει ένα παραπονιάρικο κλάμα!!!! είναι μια γλύκα!!!!!!!!! την παίρνουν για να την καθαρίσουν και συνεχίζουν με εμένα οι γιατροί για να τελειώσει η εγχείρηση...δεν καταλαβαίνω τίποτα το μόνο που θέλω είναι να τελειώσει η διαδικασία για να δώ τη γοργονίτσα μου τίποτα δεν με νοιάζει άλλο!!! στο διαστημα αυτό συζητάμε με τους γιατρούς και τους λεω ότι ο αντρας μου είναι από τη Δράμα ότι η γοργονίτσα μοιάζει στον μπαμπά της και διάφορα άλλα....περνάει η ώρα με τη συζήτηση κι επιτέλους τελειώνουμε....έρχονται οι μαιες για να με καθαρίσουν στο σημείο αυτό μπαίνει ο αντρούλης μου μέσα στο χειρουργείο και με βλέπει σε αυτή την κατάσταση....αιματα στο πάτωμα ...βαμβάκια και άλλα γεμάτα στα αίματα...η μαια του λεει να μην μπει αν δεν μπορεί να βλεπει αλλά αυτός έρχεται δεν πτοείται...με φιλάει και μου λεει πόσο ανησύχησε μέχρι να βγώ...μου λέει για το μωράκι μας κι εγώ του λεω για την εμπειρία μου....(στη συνέχεια μου είπε ότι όταν με είδε σε αυτή την κατάσταση κατάλαβε πόσο πολύ με αγαπάει και πως φοβήθηκε μην πάθω τίποτα και τι θα έκανε χωρίς Θεωνίτσα....με συγκινεί πραγματικά ..)

10:20 με πάνε στο δωμάτιο....εγώ δεν μπορώ να κουνηθώ, πονάω λίγο και νοιώθω νυστα κλείνουν τα ματάκια μου...η γοργονίτσα δίπλα σε ένα όμορφο λίκνο κοιμάται....

Στις 7 το απόγευμα σηκώνομαι και κάνω τα πρώτα πέντε βήματα και μετά από 2 ώρες άλλα πεντε....ο αντρας μου πάντα δίπλα μου στήριγμά μου !!! έμεινε μαζί μου όλες τις μερες και νύχτες που ήμουν στο μαιευτήριο!!! την επόμενη μερα η βόλτα έγινε μεγαλύτερη κι ετσι ανεκτησα και πάλι τις δυνάμεις μου σιγά σιγά και η ανάρρωση ήταν γρηγορότερη....

Σήμερα στο σπίτι πια μπορώ να κάνω τα πάντα πονάω λίγο αλλά δεν με εμποδίζει από το να φροντίζω τη μικρή μου γοργόνα..!!!

Οι λέξεις φτωχές για να περιγράψω τι νοιώθω....τα συναισθήματα μικρά....ευτυχία??? ολοκλήρωση??? χαρά??? τίποτα από όλα αυτά δεν μπορεί να περιγράψει το πως νοιώθει μια γυναίκα όταν γίνεται μητέρα!!!! είμαι πλέον μητέρα και έχω δίπλα μου ένα μικρό θαυματάκι που ζούσε 9 μήνες στην κοιλίτσα μου....είναι απίστευτο....ευχαριστώ την Παναγίτσα κάθε μέρα που με έκανε άξια να γίνω μητέρα και την παρακαλώ να έχει η κόρη μου υγεία και να γίνει καλός άνθρωπος...

ΥΓ η μικρή γοργόνα στην πρώτη συνάντηση με τον μπαμπά της του έδωσε καρτούλα που έλεγε "χρόνια πολλά μπαμπούλη μου! από φέτος θα γιορτάζουμε μαζί" και ο μπαμπάς της συγκινήθηκε πολύ....

ο αντρούλης μου μου έφερε ένα όμορφο δαχτυλίδι για το δώρο που του έκανα και για να μου δείξει την αγάπη του και τριαντάφυλλα με καρτούλα που έλεγε "στην αγαπημένη μου γυναικούλα που με έκανε ανήμερα της γιορτής μου τον πιο ευτυχισμένο άνθρωπο του κόσμου"..............

Σας έχω πει πόσο τον λατρεύω....?????


861fp3.png

WmXFp2.png

oZs5p2.png

Link to comment
Share on other sites

papatrikos Μου με το καλο η επομενη φορα που θα μας γραφεις να εχεις μια υπεροχη μπεμπα διπλα σου κ να μας λες οτι βιαζεσαι να κλεισεις για να την παρεις αγκαλια.....η σκεψη μας θα ειναι κοντα σου κ η Παναγιτσα θα σε βοηθησει να πανε ολα τελεια...!!

φραουλιτσα μου πραγματικα διαβασα λεξη προς λεξη ολη σου την ιστορια κ ανυπμονω να κρατησω αγκαλια τον μπεμπουλη μου κ εγω....με την σειρα μου οταν ερθει η ωρα...!πραγματικα το περιεγραψες σαν μια 10λεπτη διαδικασια που ειχε το ωραιοτερο αποτελεσμα!!!!οσο για τον συζυγο σου ..τι να πω..???τα λογια ειναι περιττα.....!!:D:D:D


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Papatrikos μου με το καλό η μπέμπα. Δεν πρόλαβα χθες να σου ευχηθώ. Ελπίζω να την κρατάς στην αγκαλιά σου και να είσαι η πιο ευτυχισμένη μαμά του κόσμου.

Fraoulitsa τέλεια η περιγραφή.:tongue:Να σας ζήσει η γοργονίτσα

Nenaki με το καλό αύριο και εσύ. με ένα πόνο

Linaki τι κάνετε? ο μπέμπης? να σε ρωτήσω μια που είσαι πιο έμπειρη πλέον μπανάκι που τον κάνεις? Εγώ φοβάμαι μην κρυώσουν και είμαι με την ψυχή στο στόμα. έρχεται και η μάνα μου και με πρήζει (τι θα κάνω με αυτήν την γυναίκα:evil:). Α και το λαδάκι που βάζεις μετά τι μάρκα είναι? είναι καλό?

ουφ σε ζάλιζα:(


imQRp2.png
Link to comment
Share on other sites

παπατρικος μου λογικα αυτη την στιγμη θα κρατας την μπεμπουλα σου αγκαλιτσα κ οοολα θα ειναι υπεροχα....!!!ευχομαι να πηγαν ολα ΤΕΛΕΙΑ κ μονο χαμογελα απο εδω κ περαααααααα!!!!

καλημερα σε οοοοολα τα κοριτσιαααααααα!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμενα!!!!!!!

Παπατρικος μου τις καλυτερες ευχες μας!!!! Τωρα θα κρατας τη μπουμπου σου αγκαλια και θα εισαι απο τις πιο ευτυχισμενες μανουλες του κοσμου!!!!!!!!!!! θα περιμενουμε νεα σου το συντομότερο!!!

Νενακι μου, έφτασε η μεγάλη μέρα και για εσενα!!!!!!! Με το καλο!!!! Με ένα πόνο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φραουλίτσα μου γλυκιά πραγματικά περιεγραψες τη γέννηση της γοργονίτσας σαν παραμύθι!! Ειδικά εκει με το περιστέρι ανατριχιασα!!! Γερή κι ευτυχισμένη να ναι μια ζωη η κορούλα σας!!!! Και τι γλυκος κι ο σύζυγος! Πάντα ερωτευμένοι κι αγαπημένοι να είστε!!!

Λινακι μπραβο για το μπέμπη μας!!! συγχαρητηρια που παλεψες τον αποκλειστικο θηλασμο μακάρι να τα καταφέρουμε όλες και να σου μοιάσουμε!!!!! και μολις τελειωσουμε με τις γεννες να ανταλασσουμε πληροφοριες και βοήθεια για αυτά τα θέματα!!!

Αρκουδομανουλίτσα τι κανουν οι νυφουλες μας!! σε παιδέυουν?

Σημερα θα δω και εγώ τον πριγκιπάκο μου και ανυπομονώ να δώ που βρισκόμαστε!!!

Τα φιλιά μου σε όλες!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

γοργονιτσα μου τι ομορφη κ η δικη σου ιστορια, στιγμες μοναδικες, μαγικες!!!

παπατρικος μου φανταζομαι κρατας την μπεμπα αγκαλιτσα!!κ ολα πηγαν σουπερ, περιμενουμε μηνυματακι

μαιρουλα μου με το καλο να δεις σημερα τον μπεμπακο σου

μπαρμπ μου ολα καλα?

αρκουδιτσα με τα διδυμακια σου , τι κανετε?αχ το μπανιο κ εγω το ψιλοφοβαμαι..οσο για τις μαμαδες-πεθερες κ δεν σημαζευετε τι να πω, υπομονηηηη

σοφακι με το καλο κ εσυ την τριτη !!!!!!!μερα με την μερα θα εχουμε γεννητουρια

κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας κ τα καλα σας λογια, ευχομαι κ εγω ολα μα ολα να πανε τελεια κ να κυλησουν ομαλα, με την 1η ευκαιρια θα σας ενημερωσω στο φεις

σας φιλω..


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Linaki τι κάνετε? ο μπέμπης? να σε ρωτήσω μια που είσαι πιο έμπειρη πλέον μπανάκι που τον κάνεις? Εγώ φοβάμαι μην κρυώσουν και είμαι με την ψυχή στο στόμα. έρχεται και η μάνα μου και με πρήζει (τι θα κάνω με αυτήν την γυναίκα:evil:). Α και το λαδάκι που βάζεις μετά τι μάρκα είναι? είναι καλό?

ουφ σε ζάλιζα:(

Εγώ έχω αγοράσει μπανάκι μαζί με βάση και το μεταφέρω στο δωμάτιο όπου ανοίγω το καλοριφέρ. Μεταφέρω ζεστό νερό που έχω βράσει στο βραστήρα (ή και σε κατσαρόλα) και βάζω αναλογία ζεστού - κρύου. Το ελέγχω με τον αγκώνα μου, το νερό πρέπει να είναι αρκετά ζεστό χωρίς να τσουρουφλάει. Έχω δίπλα μου την αλλάχτρα και αφού τελειώσουμε με το μπανάκι (ο μικρός το λατρεύει) τον βάζω γρήγορα εκεί πάνω στη πετσέτα του και τον τυλίγω γρήγορα και τον σκουπίζω πολύ καλά. Κλαίει λίγο γιατί κρυώνει αλλά τον ντύνω όσο πιο γρήγορα γίνεται και του περνάει :rolleyes: Βάζω το johnsons για ήσυχο ύπνο (ή κάτι τέτοιο - ενα μωβ) είναι τέλειο και επειδή το ζεσταίνω στα χέρια μου του αρέσει του μικρού μου και μυρίζει και απίστευτα μετά θες να φας το μωράκι :tongue: Όσο για το πρήξιμο εεεε δεν υπάρχει λύση η αν υπάρχει εγώ δεν έχω βρεί! :| Πολλά φιλάκια στις νυφούλες μας!!!!!!!!

Παπατρίκος εύχομαι μέχρι τώρα να έχεις το μωράκι σου αγκαλίτσα! Εύχομαι με τη πρώτη ευκαιρία να μάθουμε νέα σου!!

Μαιρούλα με το καλό να δείς το μωράκι σας σήμερα!!!!!!!!!

Νενάκι άντε αύριο θα είσαι και εσύ ευτυχισμένη μανούλα :rolleyes:

Φραουλίτσα τέλεια η ιστορία σου και μου θύμισε πολύ τη δικιά μου. Αν και εγώ στο χειρουργείο πόναγα μάλλον κατί πήγε λάθος :rolleyes:

Κορίτσια σήμερα πήρα το πρώτο μου χαμόγελο!!!!!!!!!!!!! ΕΛΙΩΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ... Άλλες μέρες έκανε αυτά τα ακούσια χωρίς κανένα ερέθισμα. Αλλά σήμερα τον έντυνα και του έλεγα "πόσο έχει μεγαλώσει το μωρό μου?" (τα φορμάκια tiny baby που είχα πάρει απο το mothercare μας έχουν μικρύνει :D) και του έκανα γούτσου γούτσου και γλύκες και μου έσκασε ένα χαμόγελο απίστευτο!!!!!!!!!!!! Και μετά τον κράταγα αγκαλιά και του έκανα γλύκες και μου χαμογέλασε ξανά κοιτώντας με στα μάτια! ΑΧ Είμαι και επίσημα χαζομαμά! Με το καλό να το ζήσετε όλες :D

Η Γεωργία που είναι; Λέτε να μας έκανε την έκπληξη; :rolleyes:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

παπατρικος ευχομαι να πηγαν ολα τελεια και να εχεις αγκαλιτσα ενα γερο και χαρουμενο μωρο τωρα!!!!!!!

νενα ευχομαι να πανε ολα τελεια και αυριο να εισαι και εσυ μια ευτυχισμενη μανουλα!!!!!!!Θα περιμενουμε νεοτερα...με ενα πονο κουκλα μου!!!!!!

Φραουλιτσα πολυ ομορφη η ιστορια σας...φανταζομαι τα συναισθηματα οπως λες δεν περιγραφοντε!!Μακαρι να το ζησουμε ετσι ομορφα και οι υπολοιπες!!Να χαιρεσε τη ζουζουνα σου!!!!

Mary αντε με το καλο να δεις τον μικρο σου σημερα ....!!!Θα περιμενουμε νεα απο το γιατρο σου!

sofoula ετοιμαζεσε και εσυ σιγα σιγα??Κοντευουμε !!!

Linaki παντα χαμογελα να σου δινει το αντρακι σου να σε κανει ευτυχισμενη!!

Η Γεωργια οντως χαθηκε...ισως να μην προλαβαινει να μπει...

Φιλακια και απο μενα!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο εμένα!! Γυρίσαμε απο το γιατρο! Λοιπον έτσι οπως πάμε μεχρι στιγμής εγω προτελευταία θα γέννησω πρώτα ο Θεός, αν δεν με προλάβει η μπαρμπούλα!! Να φανταστείτε μου έκλεισε επόμενο ραντεβου οταν θα ειμάι 38&3 σε δυο βδομάδες!!! Χαλαρα πράγματα!!! Τα κιλάκια μας 2900 και μας ειπε οτι ειναι ψηλό παιδάκι και με μεγάλη τσουτσού παρακαλώ!!! Μαζέψτε τις κόρες σας χαχαχαχα!!! Βέβαια η θεση του ειναι τελείως λάθος οπότε μου ειπε να συνεχίσω τις ασκήσεις για να κατέβει το μωρο. Σημερα θα μου έκανε κι εμένα την εξέταση τραχήλου αλλα ο μπεμπούλης ούτε καν ειναι στη λεκάνη ειναι ξαπλωτος οπότε δεν είχε νοημα. Παρόλαυτα είδε τον τραχηλο με τον υπέρηχο κι ηταν 4 χιλιοστα οπότε ούτε κατα διάνοια για τοκετο. Σημερα ομως είχα ένα περιστατικό για πρώτη φορα. Σε μέτρηση σακχάρου μετα απο γάλα με δημητριακά το πρωι ηταν 1.67 κι αυτο μας τρομοκράτησε παρα πολυ γιατι μπορει τωρα στον τελευταιο μηνα να εμφανίστηκε διαβήτης κύησης δεδομένου οτι δεν έκανα κι εγω ποτε διατροφη.. Οπότε μπαίνω στο προγραμμα διατροφής γιατι οπως ειπε το μωράκι ειναι σχηματισμενο σε ολα του κι απο δω και πέρα μαζεύει μονο λίπος οπότε δεν θελουμε να βγει ένα παιδι 4 κιλα!!! Είδαμε και 4d και για πρώτη φορα μπόρεσα να δω κάτι παραπάνω αφου δεν είχε το χερι μπροστά και ναι τα χειλάκια και τη μυτούλα τα πήραμε σπο το μπαμπα αλλα ολο το τούτο μας το υπόλοιπο ειναι ίδιο εγω κι έχω τρελαθεί!!! Τι μέτωπο τι μαγουλήθρες!!! Στρογγυλοπρόσωπος σαν τη μαμα!!! Ενας γλυκας!!

Μετα πήγαμε στο μαιευτήριο να δω την αίθουσα τοκετού και τα δωμάτια! Αυτα τα νεα μας!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με τα προϊόντα περιποίησης, επειδή το έψαξα λίγο, αποφασίσαμε να δοκιμάσουμε τη βρεφική σειρά της Weleda, η οποία δεν περιέχει καθόλου χημικά. Ειδικά για την ευαίσθητη περιοχή, είναι σημαντικό. Το λαδάκι για μασάζ είναι πάρα πολύ καλό ενώ σήμερα θα δοκιμάσω το λάδι μασάζ με αμύγδαλο για την κοιλίτσα του μωρού. Η καλέντουλα μυρίζει υπέροχα ενώ ο μικρός απολαμβάνει το μασάζ.

Όσες θέλετε να δοκιμάσετε προϊόντα χωρίς χημικά αλλά δυσκολεύεστε να βρείτε τα Weleda ή τα θεωρείτε ακριβά, ανάλογη σειρά έχουν η frezyderm και η apivita η οποία όπως και η weleda έχει προϊόντα με βάση τη καλέντουλα.


Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites

Νενα μου αυριο ειναι η μεγαλη μερα.....χεχεχε..!!αντε με τις θερμοτερες ευχες μας κ την θετικη μας σκεψη να πανε ολα υπεροχα κ να κρατας γερο κ δυνατο τον μπεμπουλη αυριο τετοια ωρα...!!!

Παπατρικος περιμενουμε νεακια για να μας πει οτι ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΤΕΛΕΙΑ..!!

Λινακι τελεια εεε??χαμογελακαια εεε???υπεροχαααα!!!φτοου φτου κ μονο χαμογελα απο τον αντρουλη σουυυυ!!!

η Γεωργια μας οντως εχει χαθει αλλα ισως εχει αφιερωθει στον Αποστολακο της...!:D

για τα λαδακια πειτε κ αλλα...ενδιαφερομαι κ εγω πολυ...για το μπανακι φοβαμαι κ εγω λιγακι αλλα θα τα καταφερουμε πιστευωωωω!!!!

marry Μου εδω γερααα εμεις οι 2 θα μεινουμε για το τελος..εμενα εχει παρει θεση προς το παρον εδω κ ενα μηνα κ καθε φορα μου μετραει τον τραχηλο με υπερηχο αλλα ειναι στα 5 κ εμενα οποτε εχοουμε μελλονννν..!!μεγαλη τσουτσου το ζουζουνακι σου εε?????χεχεχε!!φτου φτου...!!

εγω ολα καλα κοριτσια μου..σημερα ειχα εκπληξη απο την κουμπαρα μου..εφερε την μικρη της αδερφη για lower απο την Ικαρια κ ξαφνικα την ειδα μπροστα μου...φευγει Κυριακη κ δεν ηθελε να πει σε κανενα οτι ερχεται αλλα δεν αντεξε να μην δει την κουμπαρουλα κ να μην φιλησει την κοιλιτσα μου λεει ...ψιθυρισε κ τα μυστικα της στον μπεμπουλη παλι κ εκανε παρτυ ο μικρος...!!!αχαχαχα!!

Καλο βραδυυυυυυυυ σε ολεςςςςςς!!κ με το καλο αυριοοοοοοο Νενα κ παλι...!!:D:D:D


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...