Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Είμαι στα 20 και θέλω να γίνω μάνα!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! Διαβάζω πολύ καιρό τα μηνύματά σας και είπα να γράψω κι εγώ την δικιά μου εμπειρία. Θέλω πολύ να διαβάσω τα σχόλιά σας γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να ανοιχτώ ακόμη και να το πω σε κάποια φίλη, ίσως γιατί φοβάμαι την αντίδρασή τους. Λοιπόν ξεκινάω.. :arrow:

Παντρεύτηκα πριν από περίπου 1 χρόνο και ενώ πριν το γάμο, δεν είχα βλέψη να κάνω μωρό, μόλις παντρευτήκαμε είχα μια απίστευτη επιθυμία να γίνω μάνα! Σας ακούγεται κουφό; :tongue: Ναι κι όμως είναι αλήθεια.

Είπα, εντάξει, είναι περαστικό θα περάσει. Αλλά έχει περάσει ένας ολόκληρος χρόνος και το μόνο που σκέφτομαι είναι αυτό. Το συζητήσαμε με τον άντρα μου και η άποψη του είναι ότι αν είναι να έρθει, θα έρθει. Οπότε τους τελευταίους μήνες δε χρησιμοποιούμε προφυλάξεις και τώρα 2 μήνες έχουμε ολοκληρωμένες επαφές. (καταλάβατε) :rolleyes:

Το θέμα είναι όμως ότι αναρωτιέμαι. Μήπως είναι νωρίς; Μήπως θα το μετανιώσω αργότερα; Αφού το θέλω τόσο! Πφφ! :?

Υπάρχει κάποια κοπέλα εδώ μέσα που να έχει γίνει μανούλα σε μικρή ηλικία και να μας πει την εμπειρία της;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!

Απο τη στιγμη που παντρευτηκες.. λογικο ειναι να θελεις να ολοκληρωσεις την οικογενεια σου!Και κυριως απο τη στιγμη που το θελει και ο αντρας σου εξισου!Τωρα οσο επειδη εισαι μικρουλα.. το εχουμε κανει ψωμοτυρι πια..και αν δεν πατησει μια γυναικα τα 30 ειναι λεμε μικρη για παιδια.Δεν συμφωνω καθολου!Οι μαναδες ολων μας κανανε σε μικρη ηλικια.!Αν δεν ησουν παντρεμενη θα ελεγα ναι.. κατσε ακομα και βλεπεις.Απο τη στιγμη που εισαι ομως και το θελετε δεν βλεπω λογο να προβληματιζεσαι!

Σου ευχομαι να μεινεις συντομα!


FvxMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χαίρομαι ιδιαιτέρως γιατι είμαι σε παρόμοια φάση με έσενα.22 εγώ αλλα αυτό το τραβάω απ τα 18!!Η απίστευτη προσπάθεια να πείσεις τον εαυτό σου οτι αυτό που αισθάνεσαι αυτό που θες ειναι λάθος και είναι ντροπή ειναι τραγικό λαθος Το πέρασα και τι κατάλαβα?Στο τέλος απλά για να μην "τρομάξουν" οι γύρω μου καταπίεζα αυτό που είμαι και αισθάνομαι!!Όταν το θες...το θες!Σημαίνει οτι το θες! Γιατί αμφιβάλεις?Επειδή δεν το εγκρίνει το κοινωνικό σύνολο?Όχι.Κακώς και λάθος σου!!Εγω αν μπορώ να σου δώσω μερικές συμβουλές θα σου έλεγα να στηρίξεις τις επιλογές και τα "θέλω" σου και θα δεις οτι και οι αλλοι θα σε στηριξουν!Το μόνο "αρνητικό" που θα σου πω επειδή το έζησα...είναι οτι υπάρχει κατι για το οποίο είσαι μικρή όντως....Το να επιλέξεις τον άνθρωπο με τον οποίο θα περάσεις την υπόλοιπη ζωή σου μαζί του και που θα είναι πατέρας του παιδιού που τόσο θες είναι δύσκολη υπόθεση..Εγω έκανα λάθος επιλογη την πρώτη φορα και ευτυχώς!! δεν μπορέσαμε να κάνουμε παιδί...Αν όμως το είχα κάνει?Τώρα σε αυτούς που μου λέγανε τουλάχιστον εμένα "είσαι μικρή για να γίνεις μαμα δεν ξέρεις...δεν έχεις ζήσει θα θες να ζήσεις πράγματα και δεν θα μπορείς" η απάντηση μου πάντα ηταν...Δεν ξέρεις τι έχω ζήσει και τι όχι, ακόμα και να είναι έτσι δεν μπορεί να μετανοίωσεις για κάτι που το θες ουτε αυτο να είναι ικανό να σου στερήσει πράγματα γιατι αυτο σημαίνει οτι δεν το θες, τέλος κανείς δεν μαθαίνει σε καμία ηλικία να είναι γονιός παρα μόνο οταν κάνει παιδί και μέχρι να πεθάνει μαθαίνει." Δεν ξέρω αν η απαντησή μου σε καλύπτει και εσενα....Αν είσαι σίγουρη λοιπόν για όλο αυτο να πάει στο καλό οοοοοοόποιος διαφωνεί μαζί σου!Κοπελάρα μου είναι επιλογή σου στήριξέ την! Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Διαβάζω πολύ καιρό τα μηνύματά σας και είπα να γράψω κι εγώ την δικιά μου εμπειρία. Θέλω πολύ να διαβάσω τα σχόλιά σας γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να ανοιχτώ ακόμη και να το πω σε κάποια φίλη, ίσως γιατί φοβάμαι την αντίδρασή τους. Λοιπόν ξεκινάω.. :arrow:

Παντρεύτηκα πριν από περίπου 1 χρόνο και ενώ πριν το γάμο, δεν είχα βλέψη να κάνω μωρό, μόλις παντρευτήκαμε είχα μια απίστευτη επιθυμία να γίνω μάνα! Σας ακούγεται κουφό; :tongue: Ναι κι όμως είναι αλήθεια.

Είπα, εντάξει, είναι περαστικό θα περάσει. Αλλά έχει περάσει ένας ολόκληρος χρόνος και το μόνο που σκέφτομαι είναι αυτό. Το συζητήσαμε με τον άντρα μου και η άποψη του είναι ότι αν είναι να έρθει, θα έρθει. Οπότε τους τελευταίους μήνες δε χρησιμοποιούμε προφυλάξεις και τώρα 2 μήνες έχουμε ολοκληρωμένες επαφές. (καταλάβατε) :rolleyes:

Το θέμα είναι όμως ότι αναρωτιέμαι. Μήπως είναι νωρίς; Μήπως θα το μετανιώσω αργότερα; Αφού το θέλω τόσο! Πφφ! :?

Υπάρχει κάποια κοπέλα εδώ μέσα που να έχει γίνει μανούλα σε μικρή ηλικία και να μας πει την εμπειρία της;

Κ εγω 20 ειμαι!!!!:P

Αμα πραγματικα αισθανεσαι μεσα σου οτι θελεις να γινεις μητερα,τοτες μην καταπιεζεις τα συναισθηματα σου κ μπες βουρ στο πατσα;)

Εγω 2 φορες παρα λιγο να γινω μαμα δυστηχως ομως δεν εγινα:cry:

σου ευχομαι απο τα βαθη της καρδιας μου να γινεις γρηγορα μανουλα κ θα δεις τοτες ειναι που θα λες καλα τι αναρωτιομουν παω καλα?ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙΣ


 

idavarwvhrzbu3ws.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...