Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

      Νομίζω ότι ξεκινάει την 31η, αν θυμάμαι καλά.Πως είσαι τώρα? Πέρασε ο πόνος?

Mπορώ να αλλάξω παιδικό σταθμό ή θα επηρεαστεί?


Recommended Posts

Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.

Θα ήθελα σας παρακαλώ τη συμβουλή σας, την άποψή σας , τη γνώμη σας..... σε ένα θέμα που έχω μπερδευτεί πολυ.

Έχω δυο αγοράκια 2,5 χρονών και 8 μηνών. Τον πρώτο τον πήγα σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό στο Π.Φάληρο στα 2 του λόγω δεύτερου παιδιού. Είναι εκει, ακριβώς ενα εξάμηνο και ακόμα δεν έχει προσαρμοστεί ιδιαίτερα, κλαίει πολύ το πρωί για να φύγει, αλλά οταν επιστρέφει σπίτι είναι χαρούμενος. Στον σταθμό είναι ήσυχος, συμμετέχει σε όλες σχεδόν τις δραστηριότητες αλλά μου λένε πως δεν γελάει σχεδόν καθόλου, είναι σοβαρός. Δεν παίζει με άλλα παιδάκια,απλά κάθεται δίπλα τους και στον κήπο παίζει μόνος του με διάφορα παιχνίδια αλλά όχι απομονωμένος.Και τώρα αρχίζει το μπέρδεμα....και οι ερωτήσεις. Ακόμα να προσαρμοστεί? Μήπως καταπιέζεται? Να αλλάξω σταθμό ή θα επηρεαστεί ψυχολογικά?

Αν τον άλλαζα σταθμό θα τον πήγαινα σε δημόσιο της Καλλιθέας, καθαρά για λόγους οικονομικούς γιατί αυτός που πάει στο Π.Φάληρο φοβερός αλλά πολλά τα λεφτά τελικά.

Και δεν έχω και ιδέα τι γινεται με τους σταθμούς του Δήμου, κατα πόσο καλοί είναι,κτλ,κτλ.

Αν πάλι κάποια μαμά τυγχάνει να πηγαίνει το παιδί της σε κάποιο Δημοτικό Σταθμό της Καλλιθέας ας μου πει κάτι.

Εσεις τι θα κάνατε στη θέση μου θα του αλλάζατε σταθμό ή πιστεύετε να μείνει εκει που είναι και όλα θα στρώσουν. Τι να κάνω έχω μπερδευτεί.Σας ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν σας κούρασα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...