Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Γονείς - Φοιτητές


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια..τελικα η γεννα μου παει για καπου στις 20 μαρτιου και εγω πρεπει να μαι πισω 11 απριλιου..ειναι τραγικο αλλα τι να κανω!..

σημερα θα παω στη σχολη για να βρω τον καθηγητη μου που ειναι υπευθυνος για την πτυχιακη μου για να με καθοδηγησει λιγο..δεν εχω ιδεα τι πρεπει να κανω..

εσεις που εχετε μια εμπειρια πως πρεπει να κινηθω και σε ποσο χοντρικα διαστημα βγαινει?βεβαια σιγουρα αυτο εξαρταται απο την καθε πτυχιακη αλλα λεω εγω εαν κατσω 3 εβδομαδες και ασχοληθω μονο μ αυτο θα χω βγαλει ενα 60 με 70 %??το σκεφτομαι να αρχισω απο δευτερα και για 3 εβδομαδες εως οτου κατεβω ελλαδα για να γεννησω..εσεις τι λετε??τα φωτα σας!!την καλημερα μου σε ολες σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 192
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πουλάκι, καλησπέρα και με το καλό να δεχθείς το μωράκι σου.

Για την πτυχιακή δεν ξέρω πόσος χρόνος χρειάζεται. Για τις απλές εργασίες που φτιάχνω για το ΕΑΠ με ένα καλό διάβασμα, σημειώσεις, βοηθήματα κι ανάλογα με το θέμα, χρειάζομαι περίπου 1 εβδομάδα.

Οπότε, νομίζω ότι εάν στρωθείς ναι θα βγει η εργασία σε περίπου 3 εβδομάδες.

Κάνε υπομονή κι όλα θα γίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!!!Εχω πολυ καιρο να μπω στο φορουμ ε?

Με τις εξετασεις πατωσα και τωρα ολο λεω να αρχισω να διαβαζω απο τωρα για τον Ιουνιο αλλα ποτε δεν το κανω....:rolleyes:

Κατι εχει παθει και ο γιος μου και θελει συνεχεια αγκαλια!!!!!

Οποτε δεν προλαβαινω.

Πουλακι ο χρονος που χρειαζεται μια πτυχιακη εξαρταται απο το ειδος της πτυχιακης.Αν παρεις μια απλη μεταφραση πχ δεν θα χασεις πολυ χρονο...

Οσο για το μωρο σου δεν εχω να σου πω πολλα...

Γιατι εγω προσωπικα θα παρατουσα τις σπουδες και θα πηγαινα ξανα του χρονου....Αλλα αυτο θα το εκανα εγω...

Εσυ μαλλον θα πρεπει να κανεις υπομονη...


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!

πηγα σημερα νοσοκομειο και ευτυχως ολα καλα..βεβαια ειμαι με γιουτοπαρ αλλα ευτυχως ολα καλα!

με την πτυχιακη ακομη δεν αρχισα..μου ειπε ο καθηγητης να παω την νπαρασκευη να δω τι θα κανω και τι θα μου πει..μαλλον θα την αρχισω μετα τη γεννα..τωρα εχω μια αλλη να κανω για να τη δωσω σε μια βδομαδα αλλα αυτη ειναι 20 σελιδες οποτε θα προλαβω μαλλον..

παντως ζωη ο γιοκας σου ειναι κουκλακι..ισως να βγαζει κανενα δοντακι και θελει αγκαλιτσες συνεχεια!

σας φιλω κοριτσια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια..χαθηκατε!εγω εδω με τις συσπασεις μου περιμενω να ρθει η παρασκευη για να φυγω ελλαδα και να γεννησω με το καλο μετα απο κανα 10ημερο..να δουμε πως θα πηγαινει και η μπεμπα..οποτε αυτη ειναι η τελευταια μου εβδομαδα στη σχολη αι η αληθεια ειναι πως ειμαι πολυ χαρουμενη που θα κανω κανα μηνα να τους ξαναδω!!με την πτυχιακη μου δεν ασχοληθηκα καθολου μιας και 2 συνεχομενες παρασκευες εφαγα ακυρο απο τον καθηγητη που ειναι υπευθυνος και περιμενα και 2 ωρες για να ρθει..τραγικο..τωρα τι θα γινει δε ξερω.μαλλον θα την αφησω για μετα τη γεννα.τωρα παλευω με μια πιο μικρη εργασια που τελειωνει σημερα αυριο!!

ζωη ο γιοκας σου πως ειναι?ξεμυτισε κανενα δοντακι?εμενα παντως ο δικος μου απο οτι μου λενε ουρλιαζει αυτες τις μερες και εχει πολυ γκρινια..βγαινει αλλο ενα αναθεματισμενο και το ταλαιπωρει πολυ το καημενο.πραγματικα εχουμε τρελαθει μ αυτα τα δοντια..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, έχω καιρό να ασχοληθώ με την εργασία μου. Ελπίζω όταν ανοίξει ο καιρός και ησυχάσουμε λίγο από τις ιώσεις να μπω σε καλύτερο ρυθμό.

πουλάκι, πώς πας; Τα άλλα κορίτσια; Ελπίζω να είστε καλύτερα από μένα. Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Αχ ειχα πει για να μην παθω ην πανωλεθρια του χειμερινου εξαμηνου να διαβαζω λιγο καθε μερα.....

Αλλα μεχρι τωρα δεν ανοιξα βιβλιο...

ΚΑι οσο μεγαλωνει ο μικρος μεγαλωνουν και οι απαιτησεις του..

Νιωθω οτι τα παρατησα....:(


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

00020461.gif

Ως μαμά-φοιτήτρια (νέα στο άθλημα, το Δεκέμβρη ξεκίνησα μεταπτυχιακό), θέλω να δηλώσω ότι η εργασία που έχω να παραδώσω την Τρίτη μου έχει κάνει τα νεύρα κρόσια.........δεν προλαβαίνω λέμε.....τί τα θελα στα γεράματα;;;;;;


eNortjK1UjKzsLA0U7IGXDATAQKx72.pngeNortjK1UjKzsLA0V7IGXDATBAKy59.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


00020461.gif

Ως μαμά-φοιτήτρια (νέα στο άθλημα, το Δεκέμβρη ξεκίνησα μεταπτυχιακό), θέλω να δηλώσω ότι η εργασία που έχω να παραδώσω την Τρίτη μου έχει κάνει τα νεύρα κρόσια.........δεν προλαβαίνω λέμε.....τί τα θελα στα γεράματα;;;;;;

Κι εγώ έτσι ήμουν πέρσι με τις υποχρεωτικές παρακολουθήσεις και τις εργασίες. Φέτος έχω μόνο την κύρια εργασία, αλλά έχω πολύ δρόμο ακόμη. Αύριο παραδίδεις; Πες μας πώς τα πήγες!

Τα υπόλοιπα κορίτσια πώς είστε; Όλα καλά;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα!!!

Να 'μαι!!! Επέστρεψα!!!:)

Καλωσορίζω τις νέες μανούλες-φοιτήτριες κι εύχομαι όλα να πάνε καλά στα μωρά, κυρίως, και μετά σε διαβάσματα, εργασίες, εξετάσεις κι ό,τι άλλο.

Πουλάκι, τι κάνεις; Εάν δεν κάνω λάθος ή γέννησες (να χαιρέσαι το μωράκι σου) ή γεννάς (με το καλό να το δεχθείς).

Τα υπόλοιπα κορίτσια;;; Πώς πάτε;;;

Προσωπικά, μέχρι στιγμής, εντάξει δεν έχω παράπονο για το διάβασμα που κάνω, δεν μπορώ να έχω και περισσότερες απαιτήσεις.

Όμως, βρε κορίτσια, την Κυριακή που τελείωνα μία ακόμη εργασία, έγινε κάτι, με το οποίο συγκινήθηκα αφάνταστα. Ναι, το παραδέχομαι, έκλαψα. Εκεί που έγραφα, έσβηνα, διόρθωνα, ξέρετε εσείς, έρχεται το κοριτσάκι μου, μου φιλάει το χέρι (ούτε παπάς να ήμουν) και μου λέει: "Μανούλα, σ'αγαπώ". Τι να πω, αφού και τώρα έτοιμη είμαι να με "πάρουν τα ζουμιά" κι είμαι στο γραφείο. Τρελλάθηκα, την αγκάλιασα, την ευχαρίστησα που υπάρχει στη ζωή μου κι άφησα την εργασία στη μέση και πήγαμε βόλτα, παίξαμε, κάναμε τρέλλες. Μετά ξενύχτι. Άλλο θέμα αυτό. Ήταν το καλύτερο "σ'αγαπώ" που έχω ακούσει.

Κοριτσάκι μου, σ' ευχαριστώ πολύ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Και μία χάρη: Για την επόμενη εργασία, μας έχουν δώσει ως προτεινόμενη βιβλιογραφία:

- Χριστίνα Αγριαντώνη, Οι απαρχές της εκβιομηχάνισης στην Ελλάδα τον 19ο αιώνα, Αθήνα: Εμπορική Τράπεζα της Ελλάδας, 1986, (έχει εξαντληθεί).

- Γιώργος Β. Δερτιλής, Ελληνική οικονομία (1830-1910) και βιομηχανική επανάσταση, Αθήνα: Σάκκουλας, 1984, (έχει εξαντληθεί).

Γιώργος Β. Δερτιλής, Ιστορία του ελληνικού κράτους, 1830-1920, Αθήνα: βιβλιοπωλείον της Εστίας, 2005, 2 τόμοι, (αυτό μπορεί να το βρω).

- Γ. Β. Δερτιλής, και Κ. Κωστής (επιμ.), Θέματα Νεοελληνικής Ιστορίας (18ος-20ος αιώνας), Αθήνα-Κομοτηνή: Σάκκουλας, 1991, (μάλλον εξαντλημένο).

- Κώστας Κωστής και Σωκράτης Πετμεζάς (επιμ.), Η ανάπτυξη της ελληνικής οικονομίας τον 19ο αιώνα, Αθήνα: Αλεξάνδρεια, 2006, (ίσως το βρω).

- Χρήστος Χατζηιωσήφ, Η γηραιά σελήνη: η βιομηχανία στην Ελλάδα, 1830-1940, Αθήνα: Θεμέλιο, 1993, (μάλλον εξαντλημένο).

Οι απαντήσεις που δίνω στις παρενθήσεις είναι από τα βιβλιοπωλεία που ρώτησα.

Σημειωτέον ότι με τα βιβλία είμαι πολύ προσεκτική, δεν υπογραμμίζω, δεν λερώνω, τα έχω μακριά από τη ζουζούνα μου.

Εάν κάποια μανούλα δεν τα χρειάζεται μέχρι τις 10 Μαΐου και μπορεί να μου τα δανείσει, θα της είμαι ευγνώμων.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

να δώσω κι εγώ τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς!

αν και βγαίνω αισίως απ αυτή τη κατηγορία.

έμεινα έγκυος στο 2ο έτος μτχ έχασα 2 μαθήματα και τη διπλωματική που με ταλαιπωρούσαν μέχρι προσφάτως. τη διπλωματική την έγραφα μέχρι 19 αυγούστου έγκυος στο δεύτερο παιδί μου, την επόμενη μέρα είχα προγραμματισμένη καισαρική. χτες έλαβα τη θετική απάντηση και τώρα είμαι υπό κρίση, υπο βαθμολόγιση δηλ.

το ίδιο ακριβώς και ο άντρας μου.

μεγάλη ταλαιπωρία βρε κορίτσια τι να σας πω!

στο απθ κι εγώ τμήμα φιλολογίας.

Link to comment
Share on other sites

να δώσω κι εγώ τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς!

αν και βγαίνω αισίως απ αυτή τη κατηγορία.

έμεινα έγκυος στο 2ο έτος μτχ έχασα 2 μαθήματα και τη διπλωματική που με ταλαιπωρούσαν μέχρι προσφάτως. τη διπλωματική την έγραφα μέχρι 19 αυγούστου έγκυος στο δεύτερο παιδί μου, την επόμενη μέρα είχα προγραμματισμένη καισαρική. χτες έλαβα τη θετική απάντηση και τώρα είμαι υπό κρίση, υπο βαθμολόγιση δηλ.

το ίδιο ακριβώς και ο άντρας μου.

μεγάλη ταλαιπωρία βρε κορίτσια τι να σας πω!

στο απθ κι εγώ τμήμα φιλολογίας.

Α..εσείς προχωρήσατε κυρία μου! Για πες μας τη συνταγή της επιτυχίας.:-D

Καλή επιτυχία, θα στενάξουν οι έδρες από τα χτυπήματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...