Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

Γονείς - Φοιτητές


Recommended Posts

οχι δεν εχω κατι αλλο..το καλοκαιρι τωρα!δε μου ειπανε για το ποσο φτανουν..απλα το οτι πρεπει να μαι οσο μπορω παραπανω ξαπλωμενη!λεω να γυρισω ελλαδα για 2 εβδομαδες μεχρι να αρχισει το αλλο εξαμηνο να με φροντισει και η μαμα μου λιγο να δω το γιοκα μου και να παω και στη γιατρο μου να δω τι θα γινει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 192
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, καλησπέρα!!!

Τι μου θυμήσατε; Ημέρα παράδοσης εργασίας κι αμνιοκέντηση. Ωραία πράγματα.

Πουλάκι, κάνε υπομονή, ξεκουράσου, ηρέμησε κι όλα θα πάνε καλά. Μην στεναχωριέσαι και μην αγχώνεσαι. Όλα θα πάνε καλά. Κι εάν μπορέσεις, να γυρίσεις πίσω, έστω και για λίγο, θα είναι ακόμη καλύτερα.

Τώρα γράφω αυτά, αλλά την περασμένη εβδομάδα, ήμουν "να με κλαίνε οι ρέγγες". Η μικρή μέσα στη νύχτα στο νοσοκομείο με πόνους στο αυτί. Οξεία μέση ωτίτιδα, στο τσακ γλιτώσαμε τη ρήξη τυμπάνου. Κι εγώ να πρέπει να παραδώσω δύο εργασίες. Η μία έφυγε κανονικά, η άλλη, μίλησα με τον καθηγητή, ευτυχώς ο άνθρωπος κατάλαβε (του είπα ότι θα του έδειχνα και τα χαρτιά του νοσοκομείου) και την έστειλα με μία ημέρα καθυστέρηση. Τώρα, τι έχω γράψει, ούτε που ξέρω. Τη βάση και βλέπουμε. Να είναι καλά το παιδάκι μου (κι όλα τα παιδάκια) και σκοτίστηκα για βαθμούς και τέτοια.

Κορίτσια, υπομονή κι όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!!

Τι κανετε?

Αυριο δινω και ατο το μαθημα.Παλι δεν εχω διαβασει.Δεν νομιζω οτι μπορω να διαβασω πια:-(:-(

Του χρονου ελπιζω να ειναι καλυτερα τα πραγματα και να προσπαθησω πιο πολυ....

Πουλακι τι εκανες?Γυρισες?Ελπιζω να εισαι ξαπλωμενη.Περιμενω νεα σου....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!εγω σημερα ετοιμαζομαι να γυρισω ελλαδα για 2 εβδομαδες περιπου..εδω εχει παρα ποπλυ κρυο -14 και χιονιζει ασταματητα ελπιζω να μην ακυρωθει καμια πτηση!ημουνα οσο μπορουσα ξαπλα..και ειμαι καλυτερα ειναι η αληθεια και κυριως ψυχολογικα..νοιωθω τη μικρη πολυ ηρεμη..δεν εχει πια τοση κινητικοτητα οπως τοτε που ειχα τεραστιο αγχος..θα παω στη γιατρο μου στην ελλαδα και θα σας ενημερωσω..ελπιζω να πηγαινουν ολα καλα

ζωη(εχεις και το ονομα που θα δωσω στηνκορολα μου!!) καλη επιτυχια αυριο!!θα σε σκεφτομαι να σου στελνω θετικη ενεργα!!θα περιμενω να πεις τι εγινε!!

kate με τη μικρη ειναι ολα καλα??ολα καλα θα πανε με την εργασια..πιστευω πως απο τη στιγμη που το ειπες για το παιδι θα ναι πιο ελαστικος!ποτε θα βγουνε τα αποτελεσματα?

κοριτσια σας φιλω

φιλια στα ζουζουνια σας..θα τα ξαναπουμε απο τη θεσσαλονικη πλεον!

καλημερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, γεια σας και πάλι!!!

Πουλάκι, σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.

Ελπίζω ότι κι εσύ έχεις επιστρέψει στα πάτρια εδάφη, είσαι χαλαρή κι όλα κυλούν ομαλά. Γράψε μας τα νέα σου.

Τώρα είμαστε κάπως καλύτερα. Παίρνουμε ακόμα αντιβίωση, μέχρι κι αύριο, αλλά τουλάχιστον δεν πονάμε. Θα αφήσουμε να περάσει η ερχόμενη εβδομάδα και μετά θα πάμε πάλι στο νοσοκομείο για να κάνουμε τυμπανόγραμμα και να δούμε πού βρισκόμαστε. Δεν νομίζω ότι θα είναι άσχημα τα πράγματα, εφόσον προλάβαμε τα χειρότερα.

Ε, κι η εργασία, όπως κι ο βαθμός, δεν με απασχολεί. Τα αποτελέσματα δεν ξέρω πότε θα τα μάθω, γιατί ο καθηγητής καθυστερεί λίγο. Εάν κρίνω από την πρώτη που τα έμαθα λίγο πριν παραδώσω τη δεύτερη. Εντάξει, δεν πειράζει. Τέτοιες περιπέτειες να μην περνάμε, όπως και κανείς άλλος, και στα υπόλοιπα θα τα καταφέρουμε.

Ζωή, τι έγινε; Το έδωσες το μάθημα; Πώς πήγες; Μην στεναχωριέσαι, όλα καλά θα πάνε.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, γεια σας και πάλι!!!

Πουλάκι, σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.

Ελπίζω ότι κι εσύ έχεις επιστρέψει στα πάτρια εδάφη, είσαι χαλαρή κι όλα κυλούν ομαλά. Γράψε μας τα νέα σου.

Τώρα είμαστε κάπως καλύτερα. Παίρνουμε ακόμα αντιβίωση, μέχρι κι αύριο, αλλά τουλάχιστον δεν πονάμε. Θα αφήσουμε να περάσει η ερχόμενη εβδομάδα και μετά θα πάμε πάλι στο νοσοκομείο για να κάνουμε τυμπανόγραμμα και να δούμε πού βρισκόμαστε. Δεν νομίζω ότι θα είναι άσχημα τα πράγματα, εφόσον προλάβαμε τα χειρότερα.

Ε, κι η εργασία, όπως κι ο βαθμός, δεν με απασχολεί. Τα αποτελέσματα δεν ξέρω πότε θα τα μάθω, γιατί ο καθηγητής καθυστερεί λίγο. Εάν κρίνω από την πρώτη που τα έμαθα λίγο πριν παραδώσω τη δεύτερη. Εντάξει, δεν πειράζει. Τέτοιες περιπέτειες να μην περνάμε, όπως και κανείς άλλος, και στα υπόλοιπα θα τα καταφέρουμε.

Ζωή, τι έγινε; Το έδωσες το μάθημα; Πώς πήγες; Μην στεναχωριέσαι, όλα καλά θα πάνε.

Αχ katesps τωρα την περασατε την ωτιτιδα βρε?Δεν το καταλαβα καθολου....Νομιζα παλια.Περαστικα κοπελα μου?Ποσο ειναι το παιδακι σου?

Πολυ τρεξιμο και αγχος.Ολα περαστικα να ειναι .Παλι καλα που το προλαβατε.

Πουλακι τι εγινε κοριτσακι?Να ξερεις οτι ανησυχω πολυ για εσενα γιατι περασα και εγω τα ιδια.Πες μου τα νεα σου απο τον γιατρο οταν πας μην μας ξεχασεις ε?

ΚΑτα τα αλλα εγω και παλι δεν εγραψα καλα.Επεσαν κατι θεματα οτι να 'ναι...ΚΑι ακομα αναρωτιεμαι που θα μου χρειαστουν εμενα ολα αυτα....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!απο θεσσαλονικη!!το λεω και δε το πιστευω πως ειμαι εδω!!εγω ειμαι καλυτερα απο συσπασεις δεευτερα θα παω και στο γιατρο να με ξαναδει..ελπιζω ολα να ειναι καλα...ζωη δε πειραζει για το μαθημα..εσυ να σαι καλα..τωρα ποτε μπορεις να το ξαναδωσεις?εχεις δευτερη εξεταστικη η οχι?καλο κουραγιο κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

Zoi γιατί λες ότι δεν θα σου χρειαστούν; Ό,τι μαθαίνει κανείς καλό είναι:D.

Ξεκινάω πάλι επισκέψεις στη βιβλιοθήκη και βιβλιογραφία.

Πουλάκι, όλα να πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα!!!

Πουλάκι, τι έγινε; Πήγες στο γιατρό; Όλα καλά; Όποτε μπορείς, γράψε μας τα νέα σας.

Ζωή, σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Το μικρούλι μου είναι 3,5 ετών κι είναι αλήθεια, ότι αυτή η ωτίτιδα την έριξε κάπως. Όχι ότι τώρα δεν κάνει τις ζουζουνιές σας, αλλά εντάξει είναι λίγοοοο πιο ήσυχη. Αυτό τώρα, μάλλον, είναι καλό, αλλά εμείς δεν την έχουμε συνηθίσει.:rolleyes:

Α, και κάτι τελευταίο και χωρίς παρεξήγηση: ό,τι μαθαίνεις κάπου, κάποτε, κάπως θα σου χρειαστεί. Θα δεις, ακόμη κι εκεί που δεν το περιμένεις.

bouboukakia, καλή επιτυχία στις αναζητήσεις σου. Κι εγώ από την άλλη εβδομάδα σε αυτή την κατάσταση θα είμαι. Έχω μάθημα το Σαββατοκύριακο και θα πάρω τα θέματα, τις διευκρινίσεις, τις ημερομηνίες παράδοσης για τις επόμενες δύο εργασίες.

Κορίτσια, τα λέμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια..Πως ειστε?

Οσο για το αν θα μου χρειαστουν αυτα που δινω ρε κοριτσια γενικα σαν ανθρωπος εγω δεν ειμα της θεωριας και μισω οτιδηποτε ειναι θεωρητικο το συγκεκριμενο λοιπον μαθημα ειναι αχρηστο στον τομεα που σπουδαζω και αν θα μου χρειαστει καπου δεν το βλεπω με τιποτα........

Καλη επιτυχια σε οσες δινουν..........

Πουλακι τι εγινε? τι σου ειπε η γιατρος?


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Απορώ μερικές φορές τι στο καλό κάνω...Οπωσδήποτε δίνω προτεραιότητα στο σχολείο, γιατί ΄γι' αυτή τη δουλέιά πληρώνομαι και μου αρέσει πολύ. Πρέπει να πηγαίνω καλά προετοιμασμένη.

Με τα παιδιά οι δουλειές ποτέ δεν τελειώνουν...

Περάσαμε και μια μπόρα με την υγεία της μεγάλης, αλλά ευτυχώς είναι καλά και σκέφτηκα "τα παιδιά μου να είναι καλά, θα τα παρατήσω όλα"

Ένας φωτισμένος άνθρωπος μου είπε "να μην αφήσεις τίποτε. Τα παιδιά σου μεθαύριο θα λένε με καμάρι ότι η μαμά τους έχει μεταπτυχιακό..."

Link to comment
Share on other sites

Απορώ μερικές φορές τι στο καλό κάνω...Οπωσδήποτε δίνω προτεραιότητα στο σχολείο, γιατί ΄γι' αυτή τη δουλέιά πληρώνομαι και μου αρέσει πολύ. Πρέπει να πηγαίνω καλά προετοιμασμένη.

Με τα παιδιά οι δουλειές ποτέ δεν τελειώνουν...

Περάσαμε και μια μπόρα με την υγεία της μεγάλης, αλλά ευτυχώς είναι καλά και σκέφτηκα "τα παιδιά μου να είναι καλά, θα τα παρατήσω όλα"

Ένας φωτισμένος άνθρωπος μου είπε "να μην αφήσεις τίποτε. Τα παιδιά σου μεθαύριο θα λένε με καμάρι ότι η μαμά τους έχει μεταπτυχιακό..."

bouboykakia θα σου πω και εγω την γνωμη μου ελπιζω να μην με παρεξηγησεις.

Οντως πανω απο ολα ειναι η υγεια των παιδιων σου και των ανθρωπων που αγαπας.Εγω βαζω και την ευτυχια τους μεσα.Απο εκει και περα κανεις κατι για εσενα κατι που αγαπας και θα ηθελες να γινεις καλυτερος σε αυτο.Να μην τα παρατησεις .Σημερα μπορει να φανταζουν τα πραγματα αδυνατα αλλα θα δεις οτι θα βρεθει χρονος και γι αυτο.Απλα Κουραγιο!!!!!!


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

bouboykakia θα σου πω και εγω την γνωμη μου ελπιζω να μην με παρεξηγησεις.

Οντως πανω απο ολα ειναι η υγεια των παιδιων σου και των ανθρωπων που αγαπας.Εγω βαζω και την ευτυχια τους μεσα.Απο εκει και περα κανεις κατι για εσενα κατι που αγαπας και θα ηθελες να γινεις καλυτερος σε αυτο.Να μην τα παρατησεις .Σημερα μπορει να φανταζουν τα πραγματα αδυνατα αλλα θα δεις οτι θα βρεθει χρονος και γι αυτο.Απλα Κουραγιο!!!!!!

Φυσικά και δεν παρεξηγώ!

Έτσι κι αλλιώς γι' αυτό φτιάχτηκε το θέμα, για να λέμε τον πόνο μας:D.

Όσο είμαστε καλά συνεχίζω, αν δω ότι δεν τραβάει, τότε βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από μένα!

Μαμα 2 κοριτσιών και αιωνια φοιτήτρια στο Πανεπιστημιο Μακεδονίας στο τμημα Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών.

Που θα πάει θα το πάρω το ρημάδι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...