Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?????


BOUKIE

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!! ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!

ελπίζω όλες να είστε καλά. κοριτσια sos θέλω την άποψη σας:

το περασμένο μήνα αδιαθέτησα την 20 μέρα (ενώ έχω κύκλο σταθερό 26-28 ημερών).σήμερα έιμαι στην 24η ημέρα και δεν έχω αδιαθετήσει(ούτε να αδιαθετήσω παναγίτσα μου!!!). κλασικά έκανα τέστ και έβγαλε αχνή γραμμή στο θετικό :P (έκανα το πρόωρης διάγνωσης που δείχνει 5 μέρες μετά τη σύλληψη). λέτε να έιμαι? έχω αρκετά νεύρα,το βράδυ κλείνουν τα μάτια μου σαν μαγνήτες και χάνω κιλά (είχα πάρει αρκετά λόγω αφαίρεσης θυροειδή) φυσικά όμως έχω αλλάξει και τη διατροφή μου.φοβάμαι και να το ανακοινώσω. τι λέτε τα κατάφερα?:P:p:p


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • minaki

    3463

  • mpap

    3415

  • kisha

    3069

  • Τόνια 1712

    2778

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΜΑΛΛον τα καταφερεςχαχαχαχαχ με το καλο@καλημερα κοριτσιαααααααααααααααα


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα και χρονια πολλα!! θελω τη γνωμη σας! τελευταια μου περιοδος στις 14 του μηνα (σταθερος κυκλος μετα τη χρονια ληψη αντισσυληπτικων). αμεσως μετα τη ληξη της περιοδου εδω και μια βδομαδα, εχω υπνηλια, αναγουλες, ρεψιματα και δεν αντεχω καποιες μυρωδιες που ποτε δεν ειχα προβλημα..ολα αυτα σε καθημερινη βαση και χωρις να εχω ξαναπαθει κατι παρομοιο. υπαρχει περιπτωση να εχω σπορακι??

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!!!!!!!! Να είσαστε όλες καλά και κάθε σας ευχή να γίνει πραγματικότητα :D:D:D:D:D

Μόλις 57 μέρες έμειναν μέχρι την ΠΗΤ! απίστευτο... Ε.. ε.. ερχεταιιιιιιιι:D

Τονίνο, Ξανθούλα ευχαριστώωωωω

Κισσάκι, φιλιά στα μωρά σου:tongue:

Με το καλό να μας μπεί το 2014:D

Φιλιά πολλά!!!

ΥΓ. rory καλώς ήρθες, πραγματικά έυχομαι να συμβαίνει ότι εύχεσαι.

anastasiat28 Με το καλό!!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη. Κοίτα να τη χαρείς όσο μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια :D

Τι κάνετε;

Χρειάζομαι τη βοήθειά σας...

1ον κλείνω στην 32η εβδομάδα και η ζουζούνα είναι με τα πόδια κάτω και το κεφάλι κοντα στο στήθος μου. Πότε πότε γυρναει και ξαπλώνει αλλά πάλι μετά τα πόδια κάτω:? Παίζουν τίποτα ασκήσεις να πάρει τη σωστή θέση;

(αν δεν γυρίσει πάμε για καισαρική και δεν το θέλω καθόλου :cry: )

2ον Αν τελικά γυρίσει δεν θέλω με τίποτα να κάνω επισκληρίδιο αλλά ο γιατρός μου δεν έχει την ίδια άποψη. Τι με συμβουλέυετε; ποιά είναι η γνώμη σας; Οσο πλησιάζει η ώρα με πιάνει πανικός παρόλο που έχω κάνει ήδη 2 γέννες με ΦΤ χωρίς επισκληρίδιο αλλά νομίζω πως εκεί ήταν πολύ διαφορετικά μιας και τα μωρά ήταν περίπου μισό κιλό.

Ξανθούλα, Κισσάκι εσείς από ότι θυμάμαι φυσ. τοκετούς κάνατε (Ξανθούλα θυμάμαι οτι η τελευταία γέννα σαου ήταν καισαρική γιατι ήταν ανάποδα και εσένα).

Φοβίες κορίτσια ... πολλές φοβίες.... και πάααααρα πολύ άγχος ουφ!

Ακούει καμια;;;;;;;;; please....

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και Χρονια Πολλα!!!!

Ευχομαι οτι επιθυμειτε!!!

Ριτα κατα τυχη διαβασα τις ανυσηχιες σου....:) ειχα ακριβως της ιδιες!!! Πηγα στο γιατρο στις 35 εβδομαδες και η μπεμπα ηταν εγκαρσια (ποτε με τα ποδια κατω, ποτε οριζοντια, παντως όχι πανω) ο γιατρος μου ειπε πως εχει καιρο και θα γυρισει γιατι εχει χωρο!!!! Τελικα στις 36 εβδομαδες και 3 μερες γυρισε και γεννησα ενω πρις μια εβδομαδα ουτε θεση δεν ειχε η μικρη:):):):)

Γεννησα γρηγορα σε 3 ωρες και ενω δεν πολύ ηθελα επισκληριδιο γιατι το φοβομουν εκανα οταν ειχα διαστολη 4(τοτε ξεκινησαν οι πονοι μου) και δεν ηταν τπτ!!!! Την χαρηκα την γεννα μου:):):) Σου ευχομαι με εναν πονο να παρεις αγκαλια το μωρακι σου!!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου παλαια και καινούρια και Χρονια πολλά,

Ριτακι μου λογικες οι ανησυχιες σου ολες τα ιδια ειχαμε αυτο που εγω συμβουλευω γιατι καθε περιπτωση όπως και καθε γυναικα ειναι διαφορετικη είναι να ακουσεις την συμβουλη του γιατρου σου. Μην αγχωνεσαι οπως πηγαν ολα καλά μεχρι τωρα θα πανε και στον τοκετο. Φιλακια κοριτσακι μου


eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή Χρονιά με υγεια, ευτυχία και αγαπη στα σπιτικα και στις καρδιες σας.

Σας φιλω ολες και ελπιζω να μας περιμενουν μονο καλά την χρονια που ερχεται.


eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά με υγεία...

Ριτάκο έλα κοντεύεις να πάρεις αγκαλιά την μπουμπού..Μη σκας θεωρητικά μέχρι 38 εβδομάδες γυρίζουν εμένα στις 38 και 4 γύρισε εγκάρσια δηλαδή ξάπλα στην κοιλιά για αυτό έφαγα καισαρική μιας και είχαν σπάσει τα νερά....Για επισκληρίδιο ότι και να σου πούμε θα δεις εκείνη την ώρα ίσως να θες ίσως και όχι μη σκάς επικεντρώσου στην ξεκουρασή σου τώρα και στο μωράκι σου.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

KALH XRONIA!!!!ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕς ΜΑΣ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΜΕ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΟΣΕς ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ,ΓΕΡΑ ΜΩΡΑ ΓΙΑ ΟΛΕς!ΡΙΤΑΚΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙς επισκληριδιο κοριτσι μου εγω εω...αλλιως σφιγγεσαι αθελα σου και επιβραδυνεις τη γεννα δυσκολευοντας τον τραχηλοναανοιξει... εγω εκανα στην πρωτηη με διαστολη 4 και στο δευερο με διαστλη 7...μι χαρα μηνεχεις αγχος, η φυση ξερει κι εμπιστευσου το γιατρο σουκαι τη μαια


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!

Να είσαστε γερές και εσεις και τα μωρά σας:D μικρά και μεγάλα. Και σε όσες προσπαθούν για μωράκι εύχομαι γρήγορα να το αποκτήσουν.

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Για το αν θα γυρίσει η μικρή δεν μπορώ να κάνω και πολλά θα περιμένω και βλέπουμε. Οσο για την επισκληριδιο... την φοβάμαι περισσότερο από τον πόνο των συσπάσεων. Και δεν φοβάμαι αυτό που λένε μερικοί οτι μπορεί να μείνεις παράλυτη, αυτά είναι βλακίες, πλέον οι άνθρωποι που τις κάνουν είναι πολύ καλά εκπαιδευμένοι. Θα δω.... θα το ξανακουβεντιάσω με το γιατρό και βλέπουμε.

Οσο για την εμπιστοσύνη στο γιατρό... έχω και δεν έχω. Μετά από όσα μου έχουν συμβεί δεν εχω σε κανέναν. Πάντα θα έχω αμφιβολίες.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τι κανετε? καλη χρονια να εχουμε Ριτακο μου με το καλο να παρεις αγκαλια την ζουζουνα σου πολυ χαρηκα κοριτσακι μου ευχομαι το 2014 να φερει υγεια και ευτυχια σε ολο τον κοσμο φιλιαα


0hrOp2.png

zygvp2.pngyPhUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...