Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?????


BOUKIE

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες. ελπίζω να είστε καλά. Συγνώμη , δεν μπαίνω συχνά λόγω δουλειάς και δεν μπορώ να παρακολουθήσω συζητήσεις (τα ευχάριστα !!!!!!!). εύχομαι σε όλες μας σύντομα τα πολυπόθητα μωράκια!!!!!!!!!!!!!!!!! Κορίτσια μου συμβαίνει κάτι τρελό (εμένα βέβαια πάντα πάει το μυαλό μου στην εγκυμοσύνη & για αυτό θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας).

δυστηχώς (που ήρθε) πριν λίγες μέρες μου τελείωσε η καταραμένη. μόλις μου τελείωσε άρχισαν πονάκια στη μέση, ψιλοανακατωσούρες, ρίγη και μία απίστευτη βαρεμάρα να το πώ, ατονία να το πώ, ούτε που ξέρω πως να το πω!υπάρχει καμιά περίπτωση? έχει συμβεί σε καμία και τελικά να είχε μπεμπεδάκι? έχω καμιά ελπίδα? σας φιλώ και ευχαριστώ εκ των προτέρων


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • minaki

    3463

  • mpap

    3415

  • kisha

    3069

  • Τόνια 1712

    2778

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα!με το καλο τα μωρακια σας!!θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας!ηρθα σε επαφη την 9η μερα του κυκλου μου οχι ολοκληρωμενα βεβαια και την 15η μερα νοιωθω ζαλαδες ναυτια ατονια κ συχνοουρια!λετε ν ειμαι εγκυος?:o

καταρχήν καλωσήρθες σε αυτή τη πολύ όμορφη παρέα. σου εύχομαι να είσαι, είναι και αυτά συμπτώματα , αλλά πίστεψε με , εγώ προσπαθώ αν δεν κάνω λάθος πάνω απο ένα χρόνο και βάλε, και κάθε μήνα έχω συμπτώματα. στο εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου.:D


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες. ελπίζω να είστε καλά. Συγνώμη , δεν μπαίνω συχνά λόγω δουλειάς και δεν μπορώ να παρακολουθήσω συζητήσεις (τα ευχάριστα !!!!!!!). εύχομαι σε όλες μας σύντομα τα πολυπόθητα μωράκια!!!!!!!!!!!!!!!!! Κορίτσια μου συμβαίνει κάτι τρελό (εμένα βέβαια πάντα πάει το μυαλό μου στην εγκυμοσύνη & για αυτό θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας).

δυστηχώς (που ήρθε) πριν λίγες μέρες μου τελείωσε η καταραμένη. μόλις μου τελείωσε άρχισαν πονάκια στη μέση, ψιλοανακατωσούρες, ρίγη και μία απίστευτη βαρεμάρα να το πώ, ατονία να το πώ, ούτε που ξέρω πως να το πω!υπάρχει καμιά περίπτωση? έχει συμβεί σε καμία και τελικά να είχε μπεμπεδάκι? έχω καμιά ελπίδα? σας φιλώ και ευχαριστώ εκ των προτέρων

Γειά σου Αναστασία, εύχομαι γρήγορα να έρθει το πολυπόθητο :wink:

Αυτό που περιγράφεις μπορεί να είναι οτιδήποτε. το καλύτερο που έχεις να κάνεις για να είσαι σίγουρη είναι μία β-χοριακή. Τα τεστ δεν είναι ξεκάθαρα. Αλλωστε οι γιατροί πάντα τη ζητάνε γιατί οι τιμές της τους δίνουν μια πρώτη εικόνα...

Ολα μπορεί να συμβούν πάντως... έχω ακούσει περιπτώσεις που είχαν περίοδο και τελικά ήταν έγκυες :D Μια εξέταση αίματος πάντως θα σε βγάλει από την αγωνία. Αν παρόλα αυτά δεν πάρεις ξεκάθαρες απαντήσεις από κει τότε να πας σε έναν γιατρό μήπως παίζει κάτι άλλο ορμονικό.

Επίσης, το άγχος ΔΕΝ είναι καλος σύμβουλος, προσπάθησε να χαλαρώσεις και να απολαύσεις τη διαδικασία...:wink::wink::wink: (αν ψάξεις σε παιλιές δημοσιεύσεις πολλές από μας ήμασταν κατα φαντασίαν έγκυες και όσο το σκεφτόμασταν τόσο δεν ερχόταν)

Ευχομαι να είναι αυτό που θες τόσο πολύ.

melinakiangel, είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα. Είναι πιθανότερο να έχεις ωορρηξία ή πολύ άγχος. Ωορρηξία έχουμε περίπου στη μέση του κύκλου, σπάνια κάποιες κοπέλες κάνουν 2 φορές τον μήνα. Περίμενε μέχρι την περίοδό σου.. μέχρι τότε ηρέμησε.

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν καλωσήρθες σε αυτή τη πολύ όμορφη παρέα. σου εύχομαι να είσαι, είναι και αυτά συμπτώματα , αλλά πίστεψε με , εγώ προσπαθώ αν δεν κάνω λάθος πάνω απο ένα χρόνο και βάλε, και κάθε μήνα έχω συμπτώματα. στο εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου.:D

Γιαυτό σου λεω χαλάρωσε.....

Μετά από τρις αποτυχημένες εγκυμοσύνες, μία βιοχημική και μία που προχωράει καλά (φτου φτου!) νομίζω οτι έχω σχηματίσει άποψη... όσο καιρό προσπαθούσαμε και μετρούσα μέρες δεν ερχότανε με τίποτα, αντίθετα ερχότανε η σιχαμένη. Και οι 4 εγκυμοσύνες ήρθαν όταν έλεγα '' αυτό το μήνα; μπα αποκλείεται'' ή όταν έλεγα ''να μην έρθει τώρα, δεν είμαι έτοιμη''

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό σου λεω χαλάρωσε.....

Μετά από τρις αποτυχημένες εγκυμοσύνες, μία βιοχημική και μία που προχωράει καλά (φτου φτου!) νομίζω οτι έχω σχηματίσει άποψη... όσο καιρό προσπαθούσαμε και μετρούσα μέρες δεν ερχότανε με τίποτα, αντίθετα ερχότανε η σιχαμένη. Και οι 4 εγκυμοσύνες ήρθαν όταν έλεγα '' αυτό το μήνα; μπα αποκλείεται'' ή όταν έλεγα ''να μην έρθει τώρα, δεν είμαι έτοιμη''

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!προσπαθώ ρε γαμώτο (όλο δεν το έχω στο μυαλό μου και όλο τελικά αποδεικνύεται ότι το έχω).

φτου φτου όντως. σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!!!!!!!!!!!!!!:D να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου το μωράκι σου.


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα. Ετοιμάζονται για εξωσωματικη αλλά δεν εχω ταμείο και δεν μπορω να πάρω τα φάρμακα απο την επιτροπή. Ψάχνω απεγνωσμένα είτε για gonal είτε για puregon. Οποία κοπέλα εχει και δεν τα χρειάζεται θα το εκτιμούσα να μου έστελνε ενα μήνυμα. Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ αυτά τα πρώιμα συμπτώματα... που όλες τα ψάχνουμε και όλες ελπίζουμε... Εγώ πάνω από χρόνο τώρα τα κοιτούσα και τα έψαχνα κάθε μήνα και έπαιρνα ελπίδες και στο τέλος κάθε φορά απογοητευόμουν... Από αυξημένη θερμοκρασία, πρησμένο στήθος και ευαίσθητο, αυτό το μήνα σε αυτά έχω τρελή κούραση και υπνηλία χωρίς να κάνω τίποτα το ιδιαίτερο, και πάλι ερχόταν η ακατανόμαστη, για αυτό και δεν ελπίζω πλέον κι αυτό το μήνα... Μέχρι και 2-3 μέρες καθυστέρηση και πάλι ερχόταν! Μιλάμε για τρελή απογοήτευση που φαντάζομαι λίγο πολύ όλες μας την έχουμε περάσει... Για αυτό πλέον μετά από τόοοοοσες προσπάθειες και τόοοοοσο ψάξιμο για συμπτώματα, θα έλεγα απλώς να μην κολάτε σε αυτά, γιατί μπορεί να είναι χίλια άλλα δυο και στο τέλος να απογοητεύεστε όπως εγώ... Κι αυτό είναι ακόμα χειρότερο, να σου γεννάει κάτι ελπίδες και στο τέλος να παίρνεις αρνητικό αποτέλεσμα... Καλύτερα να περιμένετε αν θα αργήσει η ακατανόμαστη και να κάνετε ένα τεστ εφόσον αργεί ή μια χοριακή, και μάλιστα καλύτερα και το δεύτερο (χοριακή) γιατί έχω φίλη που πρόσφατα σχετικά έμεινε έγκυος και ήταν ήδη κοντά 2 μηνών και δεν το ήξερε γιατί εως τότε αδιαθετούσε ΚΑΝΟΝΙΚΑ, με κανονική ροή αίματος και της κρατούσε και όπως πάντα 6 ΜΕΡΕΣ!!! Κι όμως ήταν έγκυος!

Καλή επιτυχία σε όλες μας λοιπόν και προσπαθείτε (ξέρω πιο εύκολο είναι να πάτε στο φεγγάρι) να δείχνετε ψυχραιμία και να περιμένετε το τέλος του κύκλου σας για να δείτε για εγκυμοσύνη!!!


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλημερες κοριτσιααααααααααααααααααααα και καινουρια κοριτσακια

Κισσάκο τι κάνεις, πως εισαι; Τι κανουν τα κισομπομπιρακια σου;

Εμεις, μια χαρά. Μπήκα πριν απόλιγες μερες στον 7ο και κάθε εβδομαδα νιωθω οτι γίνομαι σιγα σιγα βαρελακι. Αλλα οκ δεν με νοιάζει, αρκει να είναι καλά η μπεμπα μου.

Εσυ; Πες μας τα νεα σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσιααα! τι κανετε?

Κισακο? Ριτακι??? Ξανθουλα?? τι κανουν τα μωρα σας???? Ριτακο τον εφαγες τον γαιδαρο κι εγω τηλεφωνο ακομα δεν σε πηρα!!!!

Καθε τοσο που βγαζω στην ακρη ρουχαλακια για την τρελοκοτσιδου σου, με μαλωνω που τηλεφωνο δεν πηρα...αλλα ρουχαλακια σου μαζευω!!!

εμεις κοριτσια ειμαστε 4 μηνων...και ειμαστε πολυ καλα κοριτσια!

και η μαμα ειναι καλα... Δοξα...

πηγαινω δουλεια, πηγαινω γυμναστηριο, γενικοτερα τρεχω τρεχω τρεχω αλλα τουλαχιστον το βραδυ κοιμομαστεεεεε!!!!!

φιλια σε ολες..

και στα καινουρια κοριτσια!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ξανθή μου :):) αυτή τη φορά τα πράγματα δίχνουν να πηγαίνου πολύ καλά (πήραμε τα μέτρα μας όμως για να αποκλέισουμε όλα τα πιθανα στραβοπατήματα)

Μουμούκααααα!!! κανόνισε να γίνω εντελώς βαρέλα και να μη μπορώ να οδηγήσω... Κανόνισέ το... ;)

Εχω πάρει 7 κιλά και κάτι και δε φτάνω να ξυριστω, δυσκολέυομαι να βάλω κάλτσες και φουσκώνω ακόμα και όταν πάω μέχρι το φούρνο που δεν είναι ουτε 100 μέτρα από το σπίτι. Κορίτσια θα γίνει χειρότερο;;;;;

Γενικά όμως είμαστε καλά και δεν γκρινιάζω (πολυ) άλλωστε τα δυσκολα περάσανε.

Φιλάκια σε όλες

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,ειμαι καινουργια στο φορουμ,θα ηθελα τη βοηθεια σας!!ο κυκλος μου ειναι περιπου 30 ημερων,την ωοριξια μου την καταλαβαινω παντα γιατι εχω πονους στην ωοθηκη και τα γνωστα παχυρευστα υγρα που ειναι σαν ασπραδι αυγου.στις γονιμεσ μερεσ μου ειχαμε ενα ατυχημα με τον φιλο μου αλλα στην αρχη δεν ανγχωθηκα!2-3 μερες μετα την ωοριξια μου(δηλαδη περιπου μιαμιση με 2 βδομαδες πριν αδιαθετησω)αρχισα να εχω μικρα πονακια και τσιμπηματακια στην κοιλια καθως και μικρα πονακια στη μεση κυριωσ απο την μια πλευρα,τα πονακια στη μεση δεν ειναι καθημερινα.μια μερα μονο με επιασε αρκετα η μεση μου,επισης η θερμοκρασια μου ηταν για 2 μερεσ 37.2 και μετα 37 σταθερα(αυτο βεβαια δεν με ανισιχει γιατι διαβασα οτι η θερμοκρασια παραμενει υψηλη μεχρι να ερθει η περιοδος)επισης ειχα καποια υγρα καποιεσ μερεσ και τελος καποιεσ φορεσ εχω αισθανθει μια ελαφρια ανακατοσουρα κατι σαν ναυτια.υπαρχει περιπτωση εγκυμοσινης?????????διαβασα σε καποια φορουμ οτι πολλες κοπελεσ ειχαν τετια συμπτωματα πολυ πιο μπροστα απο την αναμενομενη περιοδο(οπως εγω)και ηταν εγγυες!!σας παρακαλω πειτε μου...συγνωμη εξαρχης αν σας κουρασα με το μεγαλο μυνιμα!!

Link to comment
Share on other sites

Μουμάκι και κισσάκο χρόνια πολλά!

Να σου απαντήσω δεν ξέρω μη κάνεις σενάρια και μη το ψάχνεις τόσο χαλάρωσε και αν έχεις κάποιες μέρες καθυστέρηση κάνε ένα τέστ ή μια χοριακή για να έχεις απαντήσεις. Εύχομαι να τα έχεις καταφέρει.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Καλο μήνα.

Ελπίζω μικροι μεγαλοι να ειστε ολοι καλά. Εμεις ολα καλα και ησυχα προετοιμαζομαστε για τα Χριστουγεννα, στολισαμε, αλλαξε η διαθεση.

Φιλια πολλα σε ολες και ενα σπεσιαλ φιλι στο ριτακι (εεε ολοκληρη νυφη μου ετοιμαζει)!!


eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...