Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      και συ κορίτσι! ποτέ θ πας για καρδούλα;

      20/05....άλλες 10 μέρες αναμονή....ουφ! 10 μέρες η εμβρυομεταφορα αναμονή...7 μέρες τα μικροβιολογικα που ήταν κλειστά...τώρα άλλες 10 μέρες...αλλά οκ θα περάσουν...μου είπαν να μην κάνω άλλη χοριακη. Μήπως να κάνω τη Δευτέρα μόνη μου να δω που βρίσκομαι?

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?????


BOUKIE

Recommended Posts

καλησπέρα! Κορίτσια τι κάνετε; πως πάνε τα μωρά σας; μικρά και μεγάλα;;

Εμείς όλα καλά μέχρι στιγμής το καλοκαίρι αυτό είναι ήρεμο ευχάριστο και χαλαρό. Τελικά έχει και τα καλά του να μην δουλευεις:tongue:

Lenor καλωσήρθες στην παρέα μας:D

Πρώτον, να σου πω πως όταν θέλουμε να μείνουμε έγκυες βλέπουμε και δημιουργούμε συμπτώματα στο μυαλό μας και αυτό τα φέρνει και στο σώμα (τα ψυχοσωματικά αν έχεις ακουστά). Ο εγκέφαλος είναι τρομερό εργαλείο...

Δευτερον το καλύτερο σύμπτωμα είναι η καθυστέρηση, 6 μέρες δεν είναι λίγο. Εγώ την τελευταία φορά που έμεινα έγκυος (ένιωθα πως κάτι αλλάζει) την ημέρα που περίμενα περίοδο είδα αυτά τα ροζ και με δύο μέρες καθυστέρηση είχα χοριακή πάνω από 1000 μονάδες.

Αφού λοιπόν έχεις καθυστέρηση δεν έχεις παρά να πάς άυριο κιόλας πρωί πρωί σε ένα εργαστήριο και να κάνεις μία Β-χοριακή, μέχρι το μεσημέρι θα ξέρεις. Μόνο αυτή θα σου πεί 100% την αλήθεια. Μήν πάρεις τεστ από το φαρμακέιο είναι κατα τη γνώμη μου πεταμένα λεφτά.

Πάντως να ξέρεις πως ακόμα και αν δεν είσαι έγκυος, το σίγουρο είναι πως πρέπει να μάθεις τι συμβαίνει και δεν έχεις περίοδο.

Ευχομαι να έχεις τα αποτελέσματα που περιμένεις. Πες μας νέα σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • minaki

    3463

  • mpap

    3415

  • kisha

    3069

  • Τόνια 1712

    2778

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια! Καλό καλοκαίρι και χρόνια πολλά σε όσες είχαν τη γιορτή τους! Χρειάζομαι μια συμβουλή και μια έμπειρη γνώμη! Έχω καθυστέρηση 6 μέρες-όχι κάτι ιδιαίτερο δηλαδή. Παρατηρώ τελευταία πολλά λευκά και παχύρευστα υγρά στο εσώρουχο με τέτοια ροή, σαν να είναι αίμα. Ακόμη, έχω συχνά ζαλάδες και αδυναμία αλλά και τάσεις για εμετό. Ωστόσο, ούτε πρησμένο στήθος έχω ούτε και συχνοουρία. Ξέχασα να αναφέρω, ότι την ημέρα που περίμενα να μου έρθει περίοδος είδα ένα αχνό,αμυδρό ροζ σημαδάκι στο εσώρουχό μου. Να αναφέρω τέλος, πως παρ'όλο που με το σύντροφο μου κάνουμε έρωτα δίχως προφύλαξη, πάντα ολοκληρώνει εκτός! Συγνώμη για τις λεπτομερείς περιγραφές :tongue: Πιστεύετε ότι υπάρχει καμία περίπτωση να είμαι έγκυος ή με τη χαρά θα μείνω;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:D

κοιτα ολα αυτα που περιγραφεις ακουγονται σαν συμπτωματα εγγυμοσυνης και εγω και στις 2 εγγυμοσυνες ειχα ζαλαδες ,πονο στο στομαχι , απεχθεια στο τσιγαρο και λιγο ροζ α και πολλα παχυρευστα υγρα !

αλλα παλι επειδη ποτε δεν ξερεις πηγαινε για μια β χοριακη για να εισαι σιγουρη .οχι τεστ γιατι βγαινουν λαθος και τελικα αν βγει θετικο οι γιατροι θελουν β χοριακη οποιτε πηγαινε και ευχομαι καλα αποτελεσματα!!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα.... στα γρηγορα!!

Γεννησαμε στις 21 του μηνος το βραδυ. Η μια μας 2340 και η αλλη 1760! την Μεγαλη την εχουμε στο σπιτι, η Μικρη μας ειναι στην θερμοκοιτιδα για να παρει λιγο βαρος!

ειμαστε καλα..ειμαστε ησυχες και φαγανες!

Θηλαζουμε και προετοιμαζουμε το εδαφος για την μικρη μας!!!!

Αυτα σε γενικες γραμμες...σας τα λεω γρηγορα γιατι ο χρονος τρεχει...!

ελπιζω να ειστε καλα!

Ξανθουλα πως παει το μωρο?

Κισακο ο ταλιμπαν?

Μαρακι που εισαι αγαπη???????

Μινακι τι κανεις????

ουφ.....

αχ τι καλα να σου ζησουν και με το καλο να φερεις και τη μικρουλα σπιτι!!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρααααα

Ριτακοοο τι κάνεις??

Κοριτσακια μου ελπιζω να ειστε ολες καλά

Εμείς είμαστε καλά, ο μικρος πρωτακι φετος, σιγα σιγα συνηθίζουμε.

Φιλιαααααα πολλα σε ολες


eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πω, πω.. μεγάλωσε... :D:D:D ο καιρός παιρνάει γρηγρότερα από όσο νομίζουμε και τα παιδιά είναι αυτά που μας το θυμίζουν.

Καλή αρχή λοιπόν! και καλά κουράγια:)

Εμείς είμαστε καλά.... είμαι στο σπίτι, δεν δουλευω καιιιιιι...... περιμένω να έρθει ο Φεβριουάριος :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Για δουλειά ΔΕΝ ψάχνω γιατί είμαι ΕΓΚΥΟΣ! σε λίγες μέρες κλείνω τον 6ο :):):)

Εκπληξη;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

ΡΙΤΑΚΟΟΟΟΟΟ συγχαρητηρια κοριτσακι. Χαρηκα παρααααα πολυυυυ

Στον 6ο εε?? Λεγε νεα, τι είναι?, πως είσαι??

Αχ κοριτσακι μου να πανε ολα καλά, να το κρατήσεις γερο στην αγκαλίτσα σου.

Φιλιααα πολλα και γραψε λεπτομερειες


eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites

Χα Χα Χα!!!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!

Μακαρι αυτή τη φορα να ερθει και να είναι όλα καλά.

Μόνο που έγραψα κατα λάθος οτι κλεινω τον 6ο, ήθελα να γράψω οτι μπαίνω στον 6ο :oops::oops::oops:.

Σε γενικές γραμμές είμαι καλά. Αλλά λογω ιστορικού εχουμε παρα πολύ αγχος.

Για καποιες εβδομάδες έμεινα στο κρεβάτι και τελικά επειδή ο τράχηλος ήταν πολύ επισφαλής έκανα περίδεση. Τωρα είναι όλα καλύτερα, καναμε και τη Β επιπέδου και προχωράμε... Η περιδεση πήγε τέλεια και τωρα κάνω σχεδον τα παντα (οχι χοντρες δουλειές βέβαια).

Τονια μου είναι και το δικό μου υποψήφια νύφη :)

Είναι ζωηρή και κλωτσάει φούλ γενικά όλα καλά.

Αυτα τα νεα μας...

Σας στέλνω πολλά φιλια και να φιλήσετε και τα μωρά σας, μικρα και μεγαλα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια χαρά Τόνια μου μεγαλώνουμε. Το πρωτάκι μας όλα καλά μέχρι στιγμής ευτυχώς δεν με έχει ταλαιπωρήσει καθόλου αλλά είμαστε ακόμα στις αρχές θα δείξει...Πάντως καμάρι που το έχει που μπορεί και διαβάζει άλλο πράγμα...Εσείς όλα καλά;


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα και εμεις, οσο περναει ο καιρος συνηθίζει. Μαθησιακα ευτυχως δεν έχω προβλημα γιατι διάβαζε απο περσι τον Μάϊο, οποτε προς το παρον δεν τον εχει δυσκολεψει κάτι, στην αρχη ειχαμε θεμα δεν ηθελε να πηγαινει γιατι βαριοταν δεν ειχαμε δασκαλα, ε μετά μεχρι να συνηθισει οτι πρεπει να κανει εργασιες καθε μερα κλπ ειχα γκρινια, τα εκανε αλλα.... , τώρα έχει δυο εβδομαδες δοξα τον θεο μια χαρα.

Φιλιαααα


eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites

μπράβο κούκλα όλα καλά να πάνε και πάλι και μη παίρνεις φόρα άσε τις δουλειές και κάτσε στα αβγά σου...Με την Πέννυ ή έφυγες;;

Ψιλοπράγματα κάνω. Είμαι πολλές ώρες σε καναπέ- κρεβάτι με τα βιβλία μου στο χέρι για να παιρνάει η ώρα ή μπροστά στο χαζοκούτι. Αλλωστε όσο και να θέλω να ξεμουδιάσω ο άντρας μου είναι πολυ φοβιτσιάρης και δεν με αφήνει να κάνω τίποτα. Ολο μη και μη είναι.

Από την Πέννυ έφυγα, για διάφορους λόγους (στράβωσα με κάποια πράγματα), αλλά η ψυχολογία μου ήταν το βασικότερο. Φαντάσου οτι αυτή τη φορά πάω σε άλλο μικροβιολογικό από την αρχή. Μέχρι και τη χοριακή αλλού την έκανα και όχι εκέι που είχα κάνει τις προηγούμενες. Εχω γίνει περίεργη...

Η ηλικία που έχουν τα ''μεγάλα'' σας μάλλον είναι από τις ποιο δύσκολες, η ξαδέρφη μου έχει κοριτσάκι, το οποίο φέτος πάει δευτέρα, περισ στην αρχή είχε φρικάρει για κανα δυο μήνες, μετά μπήκε το παιδί σε εναν ρυθμο και τα πάει μια χαρά. Αλλά θυμάμαι που μου έλεγε οτι κουραζότανε πολύ. Εχει και εναν αντάρτη μικρότερο ο οποίος ξεσηκώνει τη μεγάλη και γίνεται κόλαση στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!με το καλο τα μωρακια σας!!θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας!ηρθα σε επαφη την 9η μερα του κυκλου μου οχι ολοκληρωμενα βεβαια και την 15η μερα νοιωθω ζαλαδες ναυτια ατονια κ συχνοουρια!λετε ν ειμαι εγκυος?:o

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...