Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Χαλαρη Κουβεντουλα!


Recommended Posts

Ελένη, και για να σε προετοιμάσω κάπως για τον ερχομό του μωρού σου! Σε βλέπω κάπως απόλυτη σε πολλά θέματα, και μάλλον θα πέσεις από τα σύννεφα! Μακάρι όλα να σας έρθουν όπως τα θελετε και να έχετε ένα υπέροχο και ήσυχο μωράκι! Αλλά δυστυχώς συνήθως τα μωρά έχουν τις δκές τους ιδέες και θέλω, και τα άτιμα, ξέρουν και επιβάλλονται! Πάνω από όλα να θυμάσαι πως το μωρό είναι ένα ξεχωριστό άτομο και πρέπει να το αντιμετωπίζεις από την αρχή ακόμα ως οντότητα. Μάλλον δεν εκφράστηκα πολύ καθαρά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ακόμα κάτι που να προτείνει παιχνίδια, δραστηριότητες για παιδιά αυτής της ηλικίας. Δυστυχώς αν δε βρω δουλειά δεν έχουμε τη δυνατότητα να το στείλουμε σε βρεφικό, και θα πρέπει να βρω τρόπο να της δώσω ερεθισματα!

Δεσποινουλα δεν έχετε κάτι αντίστοιχο των sure start centres στην Ιρλανδία; Επίσης τα περισσότερα preschools διοργανώνουν playgroups με μικρό κόστος ανά session στα οποία δεν χρειάζεται να έχεις κάνει booking, απλα εμφανίζεσαι. Θα σε ενδιέφερε κάτι τέτοιο; Κατά τ' άλλα νομίζω ότι θα βρεις βιβλία με παιχνίδια και δραστηριότητες στην τοπική σας βιβλιοθήκη. Τη δική μας τουλάχιστον την βρίσκω πολυ χρήσιμη και έχω βρει βιβλία για τα πάντα, απο παιδοψυχολογια μέχρι μαγειρική ;)


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελένη, και για να σε προετοιμάσω κάπως για τον ερχομό του μωρού σου! Σε βλέπω κάπως απόλυτη σε πολλά θέματα, και μάλλον θα πέσεις από τα σύννεφα! Μακάρι όλα να σας έρθουν όπως τα θελετε και να έχετε ένα υπέροχο και ήσυχο μωράκι! Αλλά δυστυχώς συνήθως τα μωρά έχουν τις δκές τους ιδέες και θέλω, και τα άτιμα, ξέρουν και επιβάλλονται! Πάνω από όλα να θυμάσαι πως το μωρό είναι ένα ξεχωριστό άτομο και πρέπει να το αντιμετωπίζεις από την αρχή ακόμα ως οντότητα. Μάλλον δεν εκφράστηκα πολύ καθαρά.

ποσο πολυ συμφωνω!!! γεννιουνται με χαρακτηρα!!!κ καπως ετσι σταματησα το πολυ διαβασμα κ εκανα δυο μωρα που δεν κλαινε καθολου χεχε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες! Τί κάνετε κορίτσια;;;

Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε να μου προτείνετε μαγαζιά που μπορώ να βρω υποδήματα για πολλές ώρες ορθοστασίας κτλ. Και γενικά αν έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο στυλ παπουτσιού που δοκιμάσατε και ήταν άνετα! Θα ήθελα απλά -όσο γίνεται με τα δεδομένα της Αγγλίας- να μην είναι χοντροκομμένα παπούτσια...

Ευχαριστώ!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δοκιμασμένα;;;

Έχω ένα ζευγάρι απο μαρκς όχι όπως αυτά που λες όμως και είναι εντελώς άβολα! Με έχουν καταχτυπήσει! :(

Εγώ αυτά παίρνω, μάλιστα παίρνω τα Widefit γιατί το ποδαράκι μου είναι λιγουλάκι κοντόχοντρο. :oops: Έχω πάρει και χωρίς να τα δοκιμάσω και πάλι μια χαρά μου βγήκαν.

Μη σε πάρω και στο λαιμό μου βέβαια, αμα ακούσεις κάτι άλλο πες μου και μένα.


Caution: The author has a tendency to google margarita recipes when life hands her lemons. :D

Link to comment
Share on other sites

Και γενικά αν έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο στυλ παπουτσιού που δοκιμάσατε και ήταν άνετα! Θα ήθελα απλά -όσο γίνεται με τα δεδομένα της Αγγλίας- να μην είναι χοντροκομμένα παπούτσια...

Καλή τύχη :P


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτά παίρνω, μάλιστα παίρνω τα Widefit γιατί το ποδαράκι μου είναι λιγουλάκι κοντόχοντρο. :oops: Έχω πάρει και χωρίς να τα δοκιμάσω και πάλι μια χαρά μου βγήκαν.

Μη σε πάρω και στο λαιμό μου βέβαια, αμα ακούσεις κάτι άλλο πες μου και μένα.

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά τοματούλα! Θα πάω από κει μια βόλτα να τα δοκιμάσω αν είναι! ;) Ελπίζν να είναι και ξεκούραστα γιατί υποφέρω αυτές τις μέρες!

Καλή τύχη :P

Σε ευχαριστώ πολύ! Είμαι σίγουρη οτι θα την χρειαστώ! :/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν έχεις παχουλό ποδαράκι, αξίζει να δοκιμάσεις τα σχέδια wide fit του M&S και του Clarks. Απλά μην περιμένεις κομψότητα. Επίσης έχω αμφιβολίες και για την άνεση μετά από αρκετές ώρες ορθοστασίας. Προσοχή στα σκληρά δέρματα.

Για την ορθοστασία πάντως να ξέρεις ότι είναι πιο άνετα τα παπούτσια με χαμηλό τακούνι. Σε καμία περίπτωση μην πάρεις φλατ.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις παχουλό ποδαράκι, αξίζει να δοκιμάσεις τα σχέδια wide fit του M&S και του Clarks. Απλά μην περιμένεις κομψότητα. Επίσης έχω αμφιβολίες και για την άνεση μετά από αρκετές ώρες ορθοστασίας. Προσοχή στα σκληρά δέρματα.

Για την ορθοστασία πάντως να ξέρεις ότι είναι πιο άνετα τα παπούτσια με χαμηλό τακούνι. Σε καμία περίπτωση μην πάρεις φλατ.

Καλημέρα! Παρόλο που τα χω τα κιλάκια μου παραδόξως τα πόδια μου δεν είναι παχουλά! Απλά αυτό με την ορθοστασία είναι που με βασανίζει! Βλακεία μου βέβαια γιατί φοράω μπαλαρίνες όλον αυτό το καιρό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες! Τί κάνετε κορίτσια;;;

Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε να μου προτείνετε μαγαζιά που μπορώ να βρω υποδήματα για πολλές ώρες ορθοστασίας κτλ. Και γενικά αν έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο στυλ παπουτσιού που δοκιμάσατε και ήταν άνετα! Θα ήθελα απλά -όσο γίνεται με τα δεδομένα της Αγγλίας- να μην είναι χοντροκομμένα παπούτσια...

Ευχαριστώ!! :)

Εγώ σίγουρα προτείνω - δοκιμασμένα με απόλυτη επιτυχία και τα δύο!- camper και ecco. Τα camper έχουν πολλά σχέδια σε φλατ άνετα παπούτσια και τα ecco κατασκευάστηκαν εξ αρχής για ποδαράκια που χρειάζονταν ορθοπεδική άνεση... Προσφέρουν αμφότερα άνεση και κομψότητα!

Και τα δύο μπορείς άνετα να τα βρεις στην Αγγλία ;)

Link to comment
Share on other sites

Λεμονατες καλημερες... Esprit και εγω θα σου προτεινω τα ecco. Δεν ξερω τι ακριβως προβλημα εχεις ...Εγω για μεγαλο διαστημα ειχα τεραστιο θεμα με την ορθοστασια. Πραγματικα, μετα απο λιγο ηθελα επειγοντως να καθισω ...Αποφασισα να παω σε ποδιατρο (NHS). Μεσα στα πολλα που μου ειπε μου εδωσε και ειδικες σολες , οι οποιες μπαινουν σε ολα τα παπουτσια (αφου πρωτα βγαλεις την δικη τους). Ειδα τρομερη διαφορα. Μου προτεινε τα ecco και τα Nike support dynamic.Επισης, μεγαλη προσοχη στα παπουτσια !!! Οχι φλατ οπως ειπε και η Bigg, δερματινα με λιγο τακουνακι.

Link to comment
Share on other sites

Λεμονατες καλημερες... Esprit και εγω θα σου προτεινω τα ecco. Δεν ξερω τι ακριβως προβλημα εχεις ...Εγω για μεγαλο διαστημα ειχα τεραστιο θεμα με την ορθοστασια. Πραγματικα, μετα απο λιγο ηθελα επειγοντως να καθισω ...Αποφασισα να παω σε ποδιατρο (NHS). Μεσα στα πολλα που μου ειπε μου εδωσε και ειδικες σολες , οι οποιες μπαινουν σε ολα τα παπουτσια (αφου πρωτα βγαλεις την δικη τους). Ειδα τρομερη διαφορα. Μου προτεινε τα ecco και τα Nike support dynamic.Επισης, μεγαλη προσοχη στα παπουτσια !!! Οχι φλατ οπως ειπε και η Bigg, δερματινα με λιγο τακουνακι.

Ω ναι, βασικό αυτό με το τακουνάκι.


Caution: The author has a tendency to google margarita recipes when life hands her lemons. :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...