Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Χαλαρη Κουβεντουλα!


Recommended Posts

Γεια σας και παλι!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Αυτά τα ecco μόνο ονλάιν πωλούνται; Γιατί θα θελα όσο να ναι να μπορώ να τα δοκιμάσω πριν αγοράσω... Τα δε CAMPER πανάκριβα!!!! Τα έχει δοκιμάσει καμμιά σας;

Όσο για το ποιο είναι το πρόβλημα γλυκό Λεμονάκι είναι οτί έχω πολλή ορθοστασία και αρκετό περπάτημα, είμαι βαριά σαν άνθρωπος οπότε όσο να ναι ένα έξτρα ζόρι το τραβάνε τα ποδαράκια μου και επίσης ειναι και ευαίσθητα από την άποψη οτι πληγώνονται εύκολα. Το πλάι από το μικρό δαχτυλάκι και πίσω στον αχιλλειο τένοντα είναι τα στάνταρ σημεία που με χτυπάνε τα παπούτσια. Επίσης να μην είναι πολύ στενά μπροστά καθώς έχω θέμα με τα βρψμονύχια μου που χώνονται στο δέρμα...Οπότε ψάχνω κάτι να είναι άνετο και όσο κομψο γίνεται φυσικά.

Ξέρω πολλά ζητάω και ελάχιστα ήταν ως σήμερα τα παπούτσια που ταίριαξαν 100% στο πόδι μου χωρίς να υποφερω αλλά η ρημάδα η ελπίδα το απέθαντο έχει... :/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Υπάρχουν καταστήματα Ecco. Σίγουρα κάποιο θα είναι κοντά σου. Κοίτα στην ιστοσελίδα τους. Τα παπούτσια τους είναι άνετα, με μαλακά δέρματα, αν και κάπως τσιμπημένα στην τιμή (σε σύγκριση με M&S, Clarks κλπ). Camper δεν έχω δοκιμάσει και δεν έχω γνώμη.

Οι μπαλαρίνες είναι ό,τι χειρότερο για την ορθοστασία γιατί ούτε τακούνι έχουν για να μην κουράζεται η γάμπα, ούτε στηρίζουν καλά το πόδι. Χάλια από όλες τις απόψεις.

Εκεί που σε χτυπάνε τα παπούτσια ξέρεις ότι μπορείς να βάλεις Compeed, έτσι?


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν καταστήματα Ecco. Σίγουρα κάποιο θα είναι κοντά σου. Κοίτα στην ιστοσελίδα τους. Τα παπούτσια τους είναι άνετα, με μαλακά δέρματα, αν και κάπως τσιμπημένα στην τιμή (σε σύγκριση με M&S, Clarks κλπ). Camper δεν έχω δοκιμάσει και δεν έχω γνώμη.

Οι μπαλαρίνες είναι ό,τι χειρότερο για την ορθοστασία γιατί ούτε τακούνι έχουν για να μην κουράζεται η γάμπα, ούτε στηρίζουν καλά το πόδι. Χάλια από όλες τις απόψεις.

Εκεί που σε χτυπάνε τα παπούτσια ξέρεις ότι μπορείς να βάλεις Compeed, έτσι?

Δεν με πονάνε οι γάμπες βασικά. Τα πέλματα με πονάνε. Κυρίως το "μαξιλαράκι" κάτω από τα δάχτυλα :/ Αυτό με το compeed εντωμεταξύ ενώ τα έχω δει τόσες και τόσες φορές δεν τα έχω δοκιμάσει! Ντιπ για ντιπ είμαι ώρες ώρες! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Τα Compeed είναι σωτήρια λύση! Καμία σχέση με χανζαπλάστ. Ακόμα κι αν έχει δημιουργηθεί φουσκάλα, βάζεις επάνω ένα Compeed και δεν νιώθεις τίποτα.

Έχεις δοκιμάσει να βάλεις τζελένια πατάκια μέσα στο παπούτσι; Ίσως αυτά απαλύνουν κάπως τον πόνο. Αν κι εγώ πιστεύω ότι πόνος στο σημείο αυτό δημιουργείται επειδή φοράς ακατάλληλα παπούτσια (χωρίς καλή στήριξη).

Διάβασε κι αυτό: http://www.nhs.uk/conditions/metatarsalgia/Pages/Introduction.aspx


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και πιο πάνω, έχω δοκιμάσει και τα δύο, camper έχω περισσότερα ζευγάρια και είμαι ικανοποιημένη 100%. Και hash puppies έχω πάρει και ήταν πολύ καλά και σε πέδιλα και σε χειμωνιάτικα με μικρό τακουνάκι, που περπατάω ώρες μ'αυτά.

Εδώ στην Αγγλία έχω επίσης δοκιμάσει - όχι όμως αγοράσει - και τα fly london και μου φάνηκαν εξίσου αναπαυτικά και άνετα.

Γενικά αν πας σε ένα καλό μαγαζί, από αυτά που έχουν γνωστά υποδήματα, όλο και κάτι θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα Compeed είναι σωτήρια λύση! Καμία σχέση με χανζαπλάστ. Ακόμα κι αν έχει δημιουργηθεί φουσκάλα, βάζεις επάνω ένα Compeed και δεν νιώθεις τίποτα.

Έχεις δοκιμάσει να βάλεις τζελένια πατάκια μέσα στο παπούτσι; Ίσως αυτά απαλύνουν κάπως τον πόνο. Αν κι εγώ πιστεύω ότι πόνος στο σημείο αυτό δημιουργείται επειδή φοράς ακατάλληλα παπούτσια (χωρίς καλή στήριξη).

Διάβασε κι αυτό: http://www.nhs.uk/conditions/metatarsalgia/Pages/Introduction.aspx

Είναι όντως ακατάλληλα τα παπουτσάκια μου! Είναι τόσο λεπτή η σόλα που και το παραμικρό πετραδάκι το νιωθω. Τι στήριξη να προσφέρουν;; Δεν είχα ιδέα οτι τα compeed κάνουν τόσο καλή δουλειά! Θα πάρω αύριο κιόλας! Τα χανζαπλάστ ξεκολλάνε αμέσως δεν προλαβαίνω ούτε καλτσάκια να βάλω από πάνω και ήδη έχουν ξεκολλήσει και κολλήσει σε άλλο σημείο!

Το έγραψα και πιο πάνω, έχω δοκιμάσει και τα δύο, camper έχω περισσότερα ζευγάρια και είμαι ικανοποιημένη 100%. Και hash puppies έχω πάρει και ήταν πολύ καλά και σε πέδιλα και σε χειμωνιάτικα με μικρό τακουνάκι, που περπατάω ώρες μ'αυτά.

Εδώ στην Αγγλία έχω επίσης δοκιμάσει - όχι όμως αγοράσει - και τα fly london και μου φάνηκαν εξίσου αναπαυτικά και άνετα.

Γενικά αν πας σε ένα καλό μαγαζί, από αυτά που έχουν γνωστά υποδήματα, όλο και κάτι θα βρεις.

Σόρρυ δεν είδα που έλεγες "δοκιμασμένα" :roll::roll:

Είδα κανά 2 ζευγάρια που μου άρεσαν αλλά τσουχτερά... Τώρα θα μου πεις εμ έχεις ολόκληρη λίστα με απαιτήσεις θες και καλή τιμή... :roll::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω εγώ πιστεύω ότι σε σύγκριση με τις μπαλαρίνες, ό,τι παπούτσι και να πάρεις θα είναι καλύτερο. Ειδικά αυτά τα κλειστά κρατάνε πολύ καλά το πόδι και για περπάτημα και για ορθοστασία. Σε αυτό το στυλ θα βρεις παπούτσια παντού, και σε διάφορες τιμές. Δεν είναι ανάγκη να πληρώσεις ποιότητα Ecco αν δεν το σηκώνει η τσέπη σου.

Τα Compeed, αν τα βάλεις προσεκτικά σύμφωνα με τις οδηγίες, μένουν κολλημένα μέχρι να γιάνει η φουσκάλα και να θρέψει το δέρμα. Ούτε με το ντουζ δεν φεύγουν.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Είδα κανά 2 ζευγάρια που μου άρεσαν αλλά τσουχτερά... Τώρα θα μου πεις εμ έχεις ολόκληρη λίστα με απαιτήσεις θες και καλή τιμή... :roll::rolleyes:

Δίνεις κάτι παραπάνω, αλλά εκτός που νιώθεις άνεση, κρατάνε και πολύ περισσότερο από τα κοινά παπούτσια ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, έχω καιρό (χρόνια) να μπω για κουβεντούλα - αυτή τη φορά δεν άντεξα, τα αναπαυτικά παπούτσια και τα πονεμένα πόδια είναι ο μεγάλος καημός μου! Σας παρακολουθώ ανά διαστήματα – είναι για μένα και ένας τρόπος να κρατιέμαι σε επαφή με τη…ζωή στην Αγγλία, ποτέ δεν ξέρεις άλλωστε!

Compeed, ECCO και θα προσθέσω BIRKENSTOCK (insoles ή απλά σανδάλια). Με έχουν σώσει!!

Ψήφος εμπιστοσύνης και στα τρία λοιπόν, είναι λίγο τσιμπημένα σε τιμή αλλά αξίζουν και με το παραπάνω τα λεφτά τους. Επίσης, ανά διαστήματα (νομίζω και αυτή την περίοδο) τα ECCO βγάζουν προσφορές (τουλάχιστον online, στα μαγαζιά λόγω…απόστασης δε μπορώ να ξέρω) οι οποίες αξίζουν! Δεν είναι πάντα για τη σεζόν που τα χρειάζεσαι, προσωπικά δεν έχω πρόβλημα να ψωνίσω μπότες καλοκαιριάτικα όταν τις βρίσκω σε καλή τιμή και ξέρω ότι θα τις χρειαστώ αργότερα big time!!

Καλή συνέχεια σε όλους και καλό κουράγιο (για τον ποδαρόδρομο κυρίως!) :ο)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες βροχερές!

Σας ευχαριστώ πολύ όσες μπήκατε στον κόπο να μου απαντήσετε θα δω όλες τις εταιρείες που αναφέρατε και θα δω που θα καταλήξω! Όπως λέει και η biggi αυτήν την στιγμή οτιδήποτε θα ήταν καλύτερο από τα παπούτσια που έχω τώρα χαχα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λεμονακι εδω... Εσπριτ μου αν πονανε τα πελματα σου τοτε το λινκ που σου παρεθεσε η Biggi , σιγουρα θα σε ενδιαφερει. Εγω θα σου προτεινα να δεις και εναν ποδιατρο . Διοτι θα μπορεσει να αξιολογησει ακριβως την κατασταση και να σου προτεινει την καταλληλοτερη παρεμβαση. Διοτι μπορει για παραδειγμα να εχεις overpronation (που παρα πολλοι εχουν...) αλλα με το πολυ περπατημα και την ορθοστασια να επειδινωνεται και ετσι να χρειαζεσαι σωστη υποστηριξη στο πελμα. Ευχομαι να βρεις την καταλληλοτερη λυση! Τα ecco οπως ειπανε οι κοπελες εχουν πολλα καταστηματα ...ψαξε και για outlet center .

Link to comment
Share on other sites

Εsprit ναι, αν μιλάμε για χοντρό πρόβλημα και πολύ πόνο, πήγαινε σε γιατρό και τσέκαρε και κατι πιο εξειδικευμένο, αυτά που λέω εγώ είναι για να πας με τα πόδια στο γραφείο και να γυρίσεις.


Caution: The author has a tendency to google margarita recipes when life hands her lemons. :D

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια δεν είπα οτι έχω τοσο σοβαρο πρόβλημα στα πόδια ωστε να χρειάζεται ποδίατρος. Απλά περπατάω για να πάω δουλειά και να γυρίσω πίσω και είμαι σχεδόν όλη την ώρα όρθια οπότε ήθελα αναπαυτικά παπούτσια. Κατά τα άλλα απλά είναι κάπως ευαίσθητο το δέρμα και πληγώνεται εύκολα από σκληρά σημεία που έχουν τα παπούτσια. Πάντως σας ευχαριστώ πολύ όλες σας που βοηθάτε :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω με αλλαγή παπουτσιών και χρήση Compeed το πρόβλημα θα λυθεί (δες πόσες έχουμε συμφωνήσει, είναι σημαδιακό χαχαχα) αλλά καλό είναι να έχεις υπόψην σου και τη λύση του ποδίατρου για παν ενδεχόμενο.

Κάτι άλλο που μπορείς να κάνεις είναι να αλλάζεις παπούτσια. Να φοράς ένα ζευγάρι για το περπάτημα και άλλο ζευγάρι μόλις πας στη δουλειά. Γενικά είναι καλό να μην φοράς συνέχεια τα ίδια παπούτσια.

Με τη δουλειά πώς τα πας εκτός από την ορθοστασία; Ξεκίνησες σε σχολείο φέτος;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια! Τελικά πήρα εχθές ένα ζευγάρι από Μαρκς με αυτο το insolia μέσα. Για να δούμε!!! Πήρα και compeed και Δευτέρα έχουμε crash test χαχα!

Πλάκα πλάκα ίσως χρησιμοποιώ τα αθλητικά για μέχρι να φτάσω και μετά να αλλάζω εκεί, καλή ιδέα είναι!

Κατά τα άλλα δούλεψα δύο μήνες εθελοντικά σε nursery αν και είναι εντελώς άσχετο με τα qualifications μου αλλά χρειαζόμουν κάποιον εργοδότη για να κάνω dbs check και να δώσει references και εκτός αυτού ήταν το μόνο που βρήκα για εκείνη την περίοδο.

Από 3/9 δουλεύω σε ένα δημοτικό της περιοχής, κάθε Τετάρτη αναπληρώνω την δασκάλα της τάξης και τις υπόλοιπες μέρες πηγαίνω εθελοντικά ωστέ να μάθω το αγγλικό σύστημα αλλά και για να ξέρω πως προχωράει η ύλη κτλ. Και φυσικά για να με γνωρίζουν και τα μικρούλια! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...