Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2013


mpiskotaki

Recommended Posts

Εσένα πόσο σου έβγαλε η αυχενική - PAPA? Από ότι μου είπες, ο γιατρός σου σου είχε πει να κάνεις το α τεστ πριν καν δει τα αποτελέσματα της αυχενικής. Όποτε δεν είναι ότι είδε κατι ανησυχητικό. Εγώ πάντως έχω διαβάσει ότι είχαν διαπιστώσει πως συχνά έβγαιναν αυξημένες πιθανότητες για down στο α τεστ και γι'αυτο τώρα πια κάνουν την αυχενική. Αλλά προφανώς κάθε γιατρός έχει άλλη άποψη.

αποτελεσματα δικα μου ΡΡΑΡ-Α

αυχενικη διαφανεια (ΝΤ): 1,43mm MoM: 0,86

free b-hcg: 82,2 IU/l MoM:2,29

PPAP-A:3501 mIU/l MoM:0,73

κινσυνος συνδρομου down: 1 προς 734

(Αναμενομενο οριο λογω ηλικιας 1 προς 298 )

ναι ο γιατρος με εβαλε για α τεστ πριν παρουμε τα αποτελεσματα της αυχενικης


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • didi&k

    1558

  • κατια_82

    1457

  • ritsa3

    1342

  • markela35

    801

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ελπιζουμε να ειναι καλα το μωρακι μου και να μην χρειαστει αμνιο και τροφοβλαστη....

\εμενα παλι νεοτατος ειναι ο γιατρος γυρω στα 45

ισως απλα να κανει το α-τεστ για πιο σιγουρα?

την καμπυλη ζαχαρου μου την εχει κι εμενα ο γιατρος στο χαρτι μου

εχω ξανακανει μικρη λογω του οτι ξαφνικα επεφταν τα κιλα μου και κοντεβα να παω 43 κιλα:shock:

το μονο ωραιο σε αυτη την εξεταση ειναι οτι σου δινουν να πιεις γλυκοζη μιαμ μιαμ!

Μια χαρά θα είναι το μωράκι σου, μην ανησυχείς! Μάλλον ο γιατρός θέλει να σου κάνει όλες τις εξετάσεις για να μην υπάρχουν αμφιβολίες. Απλά λέω ότι αφού βγήκε οκ η αυχενική σου, δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι! :P


as1cOB80g410000MDAwOGQ0fDAwNzk1N2R8aSBtcGVtcGEgbWFzIGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα είναι το μωράκι σου, μην ανησυχείς! Μάλλον ο γιατρός θέλει να σου κάνει όλες τις εξετάσεις για να μην υπάρχουν αμφιβολίες. Απλά λέω ότι αφού βγήκε οκ η αυχενική σου, δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι! :P

ευχαριστω κοριτσακι

κι εγω ετσι θελω να πστευω

εσενα ποτε ειναι το επομενο ραντεβου με το καλο?


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κοριτσακι

κι εγω ετσι θελω να πστευω

εσενα ποτε ειναι το επομενο ραντεβου με το καλο?

Τώρα θα αργήσω να πάω γιατί θα λείπει με άδεια ο γιατρός μου. Αλλά ευτυχώς θα πάω κι εγώ διακοπές και θα ξεχαστώ! Στισ 20/8 θα πάω να ξαναδώ το μικρό μου! :D


as1cOB80g410000MDAwOGQ0fDAwNzk1N2R8aSBtcGVtcGEgbWFzIGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

didi μου, ουτε και γω ηθελα να σε αγχωσω! δεν εννοουσα οτι κατι τρεχει και σε βαλε να κανεις και το α-τεστ! κι εμενα, την προηγουμενη φορα, στο πρωτο ραντεβου και με το που επιβεβαιωσαμε κυηση (καρδουλα) μου εδωσε το πλανο εξετασεων και ειχε μεσα και το α-τεστ... εννοουσα απλα οτι καποιοι το βαζουν στο προγραμμα και αλλοι το θεωρουν ξεπερασμενο (γι αυτο ανεφερα και οτι ο νεος μου γιατρος ειναι μικροτερης ηλικιας). αλλωστε και οι μετρησεις σου ειναι μια χαρα... πολλα φιλια και χωρις αγχος!


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κι από μένα!

Μην αγχώνεστε, είναι απλά διαφορετική η προσέγγιση του κάθε γιατρού... Εμένα το μόνο που με προβληματίζει και προτιμώ να μην το κάνω είναι πως βγάζει συχνά ψευδώς άσχημα αποτελέσματα. Δε θέλω να αγχωθώ για ένα τεστ που πολλοί λένε πως είναι ξεπερασμένο!


as1cOB80g410000MDAwOGQ0fDAwNzk1N2R8aSBtcGVtcGEgbWFzIGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Μην αγχώνεστε, είναι απλά διαφορετική η προσέγγιση του κάθε γιατρού... Εμένα το μόνο που με προβληματίζει και προτιμώ να μην το κάνω είναι πως βγάζει συχνά ψευδώς άσχημα αποτελέσματα. Δε θέλω να αγχωθώ για ένα τεστ που πολλοί λένε πως είναι ξεπερασμένο!

Σωστα λες.Εγω θα σας πω ακομα κατι και σας το λεω γιατι το εζησα μεχρι το τελος.ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΟΥΤΕ ΦΟΒΟΣ.Να μιλατε με τον γιατρο σας για τις ανησιχιες σας , να ΜΗΝ διαβαζεται τις διαφορες ασχημες περιπτωσεις και να αγχωνεστε και να ψαχνετε αν το εχετε η οχι ( εαν δεν μπορειτε να το κανετε απλως μην τα διαβαζετε!!)Να απολαμβανεται καθε μερα της εγκυμοσυνης χωρις κακες σκεψεις μονο ΘΕΤΙΚΑ και ηρεμια.Εχουν που εχουν οι ορμονες τους απο μονες τους τα πανω και τα κατω και σας τρελενουν δεν χρειαζεσται και ακομα παραπανω πραγματα στο κεφαλι σας και ειδικα στο μωρακι σας!!!

Μην με παρεξησησετε , απλως τα περασα ολα με απιστευτο αγχος και στεναχωριες μεχρι το τελος και σημερα που σας μιλαω '' λεω τι χαζη που ημουν και δεν απολαμβανα την καθε στιγμη!!''

ΟΛΑ θα πανε καλα!θετικη σκεψη!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

χθες δεν ημουν καλα...

ξεκινησε απο προχθες το βραδυ, με επιασε ενας οξυς πονος στο νεφρο

με κρατησε κανενα 10 λεπτο και οταν αποφασισα να παμε νσοκομειο ,αφου εβγαλα τις πυτζαμουλες μου και ντυθηκα μου περασε:shock:

βασικα δεν μου περασε τελειως μου εμεινε ενας αμυδρος πονος μεχρι χθες το μεσημερι, ο γιατρος μου με εστειλε για γενικη ουρων , καλλιεργια και αντιβιογραμμα , τα αποτελεσματα θα τα παρουμε δευτερα

εντομεταξυ χθες ειχα και δεκατα ολη μερα εφτασε 37,8

και απο το απογευμα μεχρι το βραδυ ειχα φοβερο πονοκεφαλο

αυτα τα δικα μου τα χθεσινα!

επισης διαβασα στο ασβεστιο οτι καλο ειναι να προσεχετε οταν το παιρνετε εαν στο παρελθον ειχατε λιθους στα νεφρα

οποτε μπορει να φταει κι αυτο


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, didi μου! Περαστικα σου, ευχομαι! Ειναι μεγαλο θεμα ο πονος στο νεφρο... Ελπιζω να μην σε ταλαιπωρησει αλλο και οι εξετασεις σου να βγουν μια χαρα! Τα δεκατα, συνηθως ειναι και ψυχοσωματικο, λογω πονου, γιατι κατι πιο σοβαρο κανει πυρετο κανονικα! Το ιδιο και ο πονοκεφαλος!!! Μην χανεις την καλη σου διαθεση! Ολα καλα θα πανε, θα δεις! Εχεις και το μωρακι σου, μην ξεχνας, που σε χει συνηθισει αλλιως! Οποτε με κεφι σημερα διαφορετικο... ειναι καινουρια μερα!!! :tongue:


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα, didi μου! Περαστικα σου, ευχομαι! Ειναι μεγαλο θεμα ο πονος στο νεφρο... Ελπιζω να μην σε ταλαιπωρησει αλλο και οι εξετασεις σου να βγουν μια χαρα! Τα δεκατα, συνηθως ειναι και ψυχοσωματικο, λογω πονου, γιατι κατι πιο σοβαρο κανει πυρετο κανονικα! Το ιδιο και ο πονοκεφαλος!!! Μην χανεις την καλη σου διαθεση! Ολα καλα θα πανε, θα δεις! Εχεις και το μωρακι σου, μην ξεχνας, που σε χει συνηθισει αλλιως! Οποτε με κεφι σημερα διαφορετικο... ειναι καινουρια μερα!!! :tongue:

σε ευχαριστω πολυ κατια μου! να 'σαι καλα !

φυσικα δεν αφηνω ευκολα να μου χαλασει τπτ τη χαρα που εχω μεσα στην κοιλιτσα μου

αλλα η αληθεια ειναι οτι προχθες το βραδυ εβαλα τα κλαματα γιατι φοβομουν μην ο πονος ανταλακλασει και στο μωρακι μου και ποναει κι αυτο μαζι μου...

και χθες αχθωνομουν λιγο που ειχα δεκατα μην ζεστενετε και το μωρακι μου, δεν ηθελα και να πιω ντεπον


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Didi μην αγχώνεσαι τόσο πολύ!!Περαστικούλια σου εύχομαι! Θα δεις ότι δεν έχεις τίποτα! Οταν κλαις το μωράκι καταλαβαίνει πολλά περισσότερα από ότι όταν πονας... Οσο για τον παυσίπονο, depon kai panadol αφοβα, μην γίνει και τίποτα πιο σοβαρό και δε το μαζεύουμε μετά! Αλλες παίρνουν μέχρι και αντιβίωση, άσε που έχουμε ολοκληρο χειμωνα μπροστά μας γεμάτο ιώσεις κλπ.... ολα θα πάνε καλά!!!

Με τη ζέστη πως τα πάτε;; Εγώ σκάωωωω!!!!


ODhsp2.png

as1cOCA0g410000NDczOTBifDU3YmR8U2UgcGVyaW1lbm91bWUgc2UuLi4.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! τι καλημερα? καλο μεσημερι!!!

απλα ξυπνησα 12 παρα ...

ειχα ολη νυχτα δεκατα και λιγο πηρετο, ξυπνησα και 6-7 φορες τη νυχτα για πιπι...

χθες με ξαναεπιασε ο οξυς πονος στο νεφρο, οταν πια μου περασε πηρα τον γιατρο αλλα το ειχε κλειστο(ηταν μεσημερι) οποτε τον πηρα απογευμα και τον βρηκα , με ρωτησε αν ειχα ποτε πετρα, του ειπα οτι περσι κατι μου ειχε βρει ενας γιατος στα επειγοντα(αλλα επειδη δεν εχουν υπερηχο!!!!) μου ειπε να παω να κανω εναν υπερηχο να το δω, αλλα δεν μου ειχαν βρει πετρα

τελος παντων ο γιατρος μου , μου ειπε ισως με στειλει ε ουρολογο απο δευτερα

μου ειπε οτι μπορω να πινω μεχρι 3 ντεπον την μερα και τωρα περιμνω τα αποτελεσματα απο τη γενικη ουρων(αυριο θα τα παρουμε)

Sapi μου αυτη τη φορα ημουν δυνατη, δεν εβαλα τα κλαματα;)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...

Με οδηγιες της Didi σας βρήκα επιτέλους...γιατί μας κλείδωσαν δεν καταλαβαίνω!!!

Εγώ το ΣΚ είχα ναυτίες και νύστααααα χαμός...ευτυχώς γιατί την προηγούμενη εβδομάδα δεν το ένιωθα καθόλου το μικράκι μου.

Την Πέμπτη πάω για αυχενική (λέμε τώρα...πολύ νωρίς είναι, δεν το βλέπω να γίνεται).

Εσείς πώς τα πάτε???

Didουλα μου περαστικά σου, εύχομαι σήμερα να είσαι πολύ πολύ καλύτερα!!!


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...

Με οδηγιες της Didi σας βρήκα επιτέλους...γιατί μας κλείδωσαν δεν καταλαβαίνω!!!

Εγώ το ΣΚ είχα ναυτίες και νύστααααα χαμός...ευτυχώς γιατί την προηγούμενη εβδομάδα δεν το ένιωθα καθόλου το μικράκι μου.

Την Πέμπτη πάω για αυχενική (λέμε τώρα...πολύ νωρίς είναι, δεν το βλέπω να γίνεται).

Εσείς πώς τα πάτε???

Didουλα μου περαστικά σου, εύχομαι σήμερα να είσαι πολύ πολύ καλύτερα!!!

Yris μου καλώς ήρθες!!! Κι εγω την Πέμπτη πάω για αυχενικη!!! Στις 5.30 το απόγευμα!!! Άντε τρεις μέρες μείνανε!!! Η αυχενικη γίνεται απο την 11η εώς την 13η εβδομάδα, οπότε μην ανησυχείς!!! Σίγουρα θα γίνει!!! Μακάρι να έχουμε καλα νέα! Εγω χθες μαλωσα με την αδερφή μου και είμαι down σήμερα... Ειναι και λίγο οι ορμονες... Τέλος πάντων!!!

Didi μου μπράβο σου!!! Θα δεις ότι δεν ειναι τίποτα!!! Μου είπε ο γιατρός ότι απο δώ και στο εξής δεν πρέπει να στρεσαρομαι, ούτε να αγχονομαι!!! Πάνω απ΄ολα θελουμε υγιει τα μωρακια μας!!! Έτσι δεν ειναι;!!!!


ODhsp2.png

as1cOCA0g410000NDczOTBifDU3YmR8U2UgcGVyaW1lbm91bWUgc2UuLi4.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...