Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2013


mpiskotaki

Recommended Posts

καλημέρα σας!!! Didi εισαι καλα? Γεια σου Yris...καλωσορισες!! 2 μερες για την Α' επιπεδου μου...!!! Πώς πάτε με τις ναυτιες....δε τελειωνουνε ρε κοριτσια!!!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • didi&k

    1558

  • κατια_82

    1457

  • ritsa3

    1342

  • markela35

    801

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας μανουλες!!!σημερα ειδα το μικρο μαυρο φασολακι μου κ απο την χαρα μου δεν μπορω να κοιμηθω!!στις 16/8 κλεισαμε ραντεβου με το καλο να δουμε το φασολακι μεγαλυτερο κ να ακουσουμε την καρδουλα!:D:D:Dχαιρομαι πολυ που βλεπω ευτυχισμενες μανουλες κ didi μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε!!!σας χαιρετω προς το παρον!!!!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

δεν σας ξεχασα... απλα και χθες ημουν με δεκατα και πηρετο και ελειπα τη μιση μερα εξω απο το σπιτι!

πηρα τα αποτελεσματα των ουρων, σταφυλοκοκκος

ο γυναικολογος μου που τον πηρα τηλ , μου ειπε δεν ειναι τπτ ανησυχιτικο , ουτε αντιβιωση χρειαζεσαι, οταν ομως τον ρωτησα αν σε αυτο οφειλεται ο πονος στο νεφρο και ο πηρετος μου ειπε να παω οπωσδηποτε σε ουρολογο . μου εκανε υπερηχο στα νεφρα στην ουροδοχο κυστη και στη χολη ολα μια χαρα! δεν ειδε τπτ, πεντακαθαρα ολα (ειδα και το μικρο ζουζουνι μου ξωφαλτσα οπως περνουσε τον υπερηχο ο ουρολογος, το σκατουλι μου κολυμπουσε εκει μεσα:D,τουλαχιστον καποιος κανει βουτιες φετος ;) ) κανονικα μου ειπε δεν θα μου εδινε αντιβιωση ουτε για το σταφυλοκοκκο ουτε για το αν ειχα μια μικρη ουρολοιμωξη ουτε για τα δεκατα

πηραμε αντιβιωση γιατι αν ειναι ουρολοιμοξη που δεν φαινεται και επειδη μου ανεβαζει 38 πηρετο

θα παμε και στο γυναικολογο μου σημερα θελει απλα να δει το μωρακι μας ειπε

θα το δω και σημερα το μικρο κολυμβητη μου!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

O didi ουρολοιμωξη??? Αμαν...κι εμενα με ειχε πιασει στη πρωτη εγκυμοσυνη και ειχα παρει αντιβιωση...πο πο δε παλευεται! Κι εγω δεν ειχα συμπτωματα αλλα...να δε μπορεις να την αποφυγεις την αντιβιωση. Και μετα με ξαναπιασε στον ογδοο...και παλι...κλαψ δε θελω καν να το θυμαμαι..

Περαστικα!!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

O didi ουρολοιμωξη??? Αμαν...κι εμενα με ειχε πιασει στη πρωτη εγκυμοσυνη και ειχα παρει αντιβιωση...πο πο δε παλευεται! Κι εγω δεν ειχα συμπτωματα αλλα...να δε μπορεις να την αποφυγεις την αντιβιωση. Και μετα με ξαναπιασε στον ογδοο...και παλι...κλαψ δε θελω καν να το θυμαμαι..

Περαστικα!!

σε ευχαριστω μπισκοτακι μου!!!

αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως επαθα ουρολοιμοξη αφου δεν τα κραταω, ολο παω για πιπι, ασε που το πλενω συνεχως το παπι μου, τω ρα που ειναι και καλοκαιρι κανω 2-3 φορες ντους την ημερα!!

τι να πω...

μου εδωσε την augmentin κι εσυ αυτη επαιρνες?δεν επιρεαζει το μωρακι ε?

μου εδωσε 2 κουτια , αλλα σκεφτομαι να παρω μονο το 1 ..., να μην επιβαρυνω το μωρακι μου....


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

οχιιιι θα τα παρεις και τα δυο γιατι αλλιως αν μεινει μικροβιο μεσα καηκες!! Θα ξαναπαρεις παλι! Κι εγω αυτην επαιρνα και ξερεις ποσο πολυ το ειχα ψαξει τι κακο μπορει να κανιε στο μωρο κτλ κτλ....αλλα τελικα το κακο που μπορει να κανει μια ουρολοιμωξη ειναι χειροτερο απο την ιδια την αντιβιωση. Εγω ετρεχα και για υπερηχο ουροποιητικου μηπως και κρατουσα ουρα καπου μεσα και δεν επαιρνα χαμπαρι..αλλα τιποτα τζαμπα λεφτα. Παρε την αντιβιωση σου και μη φοβασαι! 10 μερες θεραπεια τουλαχιστον, πολλα νερά, πολλά κόκκινα φρουτα (χυμό από κοκκινα μουρα εχει στο σουπερ αν βρεις) και οχι συνθετικα εσωρουχα!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

οχιιιι θα τα παρεις και τα δυο γιατι αλλιως αν μεινει μικροβιο μεσα καηκες!! Θα ξαναπαρεις παλι! Κι εγω αυτην επαιρνα και ξερεις ποσο πολυ το ειχα ψαξει τι κακο μπορει να κανιε στο μωρο κτλ κτλ....αλλα τελικα το κακο που μπορει να κανει μια ουρολοιμωξη ειναι χειροτερο απο την ιδια την αντιβιωση. Εγω ετρεχα και για υπερηχο ουροποιητικου μηπως και κρατουσα ουρα καπου μεσα και δεν επαιρνα χαμπαρι..αλλα τιποτα τζαμπα λεφτα. Παρε την αντιβιωση σου και μη φοβασαι! 10 μερες θεραπεια τουλαχιστον, πολλα νερά, πολλά κόκκινα φρουτα (χυμό από κοκκινα μουρα εχει στο σουπερ αν βρεις) και οχι συνθετικα εσωρουχα!

τα συνθετικα εσωρουχα εχουν φαει Χ απο την 7η εβδομαδα! με τετοια ζεστη μονο βαμβακερα!!

βασικα σκεφτηκα μηπως εφταιγε ενα σατεν πυτζαμακι :rolleyes:

τωρα και μονο βαμβακερα πυτζαμακια!!

για 10 μερες ε?

ε αφου δεν βλαπτει το μωρακι μου , οκ


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου και απο εμένα!

Kristy τέλεια τα νέα σου, με το καλό να ακούσετε και την καρδούλα του...εκεί είναι που θα πάθεις παράκρουση!

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι....Τον Φεβρουάριο έκανα μια επέμβαση για κύστη κόκκυγα (αν ξέρετε τί είναι) και μου είπε ο γιατρός ότι έπρεπε να αφήσει ανοιχτό εκεί το σημείο προκειμένου να αδειάσει το υγρό (πολύ μικρή τομούλα) και μετά να αφαιρέσει την εσωτερική κύστη και να κλείσει το σημείο και να καυτηριάσει τους δύο πόρους από τους οποίους έμπαιναν τα μικρόβια......Το ζήτημα είναι ότι και το αμέλησα και δεν το περίμενα...έμεινα έγκυος και την δεύτερη επέμβαση (αφαίρεση κυστούλας + κλείσιμο ανοίγματος) δεν την έκανα ποτέ.

Τώρα με την εγκυμοσύνη εννοείται ότι το ξέχασα εντελώς ΑΛΛΑ παρατηρώ τις τελευταίες εβδομάδες μια έξαρση στο σημείο....γεμίζει συνεχώς υγρό (όταν είχε γεμίσει μόνο μία φορά τόσους μήνες) και σπάει με το παραμικρό (πχ μπορεί να σπάσει αν κοιμηθώ ανάσκελα που γενικά δεν βολεύομαι αλλά και το μπρούμυτα το φοβάμαι όσο να πεις).

Θέλω να ρωτήσω τον γιατρό την Πέμπτη α) αν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό τώρα και β) αν υπάρχει κίνδυνος να περάσει το υγρό από τον κόλπο στο παιδί και να πάθει τίποτα το μικρούλη μου.

Σας φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις? Μήπως έχει κάποια κανένα σχετικό παράδειγμα??? Σήμερα στο γραφείο είδα πάλι πύον ψηλά στο εσώρουχο....(το οποιο με την ευκαιρία ΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΒΑΜΒΑΚΕΡΟ)....έχω αγχωθεί λίγο!!!

Η αδερφή μου, μου λέει ότι και αυτή το έχει και συνήθως φουσκώνει λίγο πριν την περίοδο και ξεφουσκώνει - σπάει μετά αλλά δεν του έχει επέμβαση....ποτέ...από που σπάει δεν ξέρω!!!

Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά και εγώ σε ποιον να το πω αυτό το πράγμα??? Ακόμα και τον γιατρό μου ντρέπομαι αλλά θα του το πω!


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


...και εννοειται μετα παλι καλλιεργεια ουρων για να δεις αν καθαρισες ε?

Καλό μεσημέρι σε ολες!!!Αυριο Α επιπέδου για μέναααααααα!!!!

Γεια σου μπισκοτάκι!

Α Επιπέδου εννοείς αυχενική και pappa???


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites

...και εννοειται μετα παλι καλλιεργεια ουρων για να δεις αν καθαρισες ε?

Καλό μεσημέρι σε ολες!!!Αυριο Α επιπέδου για μέναααααααα!!!!

μπισκοτακι καλη επιτυχια!!!!!!!!! περιμενουμε νεα!!!!!!!!!

περιμενουμε να μας πεις αν ειδες και κανενα πουλακι;):tongue:

να παρεις κανενα σοκολατακι μαζι σου!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου και απο εμένα!

Kristy τέλεια τα νέα σου, με το καλό να ακούσετε και την καρδούλα του...εκεί είναι που θα πάθεις παράκρουση!

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι....Τον Φεβρουάριο έκανα μια επέμβαση για κύστη κόκκυγα (αν ξέρετε τί είναι) και μου είπε ο γιατρός ότι έπρεπε να αφήσει ανοιχτό εκεί το σημείο προκειμένου να αδειάσει το υγρό (πολύ μικρή τομούλα) και μετά να αφαιρέσει την εσωτερική κύστη και να κλείσει το σημείο και να καυτηριάσει τους δύο πόρους από τους οποίους έμπαιναν τα μικρόβια......Το ζήτημα είναι ότι και το αμέλησα και δεν το περίμενα...έμεινα έγκυος και την δεύτερη επέμβαση (αφαίρεση κυστούλας + κλείσιμο ανοίγματος) δεν την έκανα ποτέ.

Τώρα με την εγκυμοσύνη εννοείται ότι το ξέχασα εντελώς ΑΛΛΑ παρατηρώ τις τελευταίες εβδομάδες μια έξαρση στο σημείο....γεμίζει συνεχώς υγρό (όταν είχε γεμίσει μόνο μία φορά τόσους μήνες) και σπάει με το παραμικρό (πχ μπορεί να σπάσει αν κοιμηθώ ανάσκελα που γενικά δεν βολεύομαι αλλά και το μπρούμυτα το φοβάμαι όσο να πεις).

Θέλω να ρωτήσω τον γιατρό την Πέμπτη α) αν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό τώρα και β) αν υπάρχει κίνδυνος να περάσει το υγρό από τον κόλπο στο παιδί και να πάθει τίποτα το μικρούλη μου.

Σας φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις? Μήπως έχει κάποια κανένα σχετικό παράδειγμα??? Σήμερα στο γραφείο είδα πάλι πύον ψηλά στο εσώρουχο....(το οποιο με την ευκαιρία ΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΒΑΜΒΑΚΕΡΟ)....έχω αγχωθεί λίγο!!!

Η αδερφή μου, μου λέει ότι και αυτή το έχει και συνήθως φουσκώνει λίγο πριν την περίοδο και ξεφουσκώνει - σπάει μετά αλλά δεν του έχει επέμβαση....ποτέ...από που σπάει δεν ξέρω!!!

Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά και εγώ σε ποιον να το πω αυτό το πράγμα??? Ακόμα και τον γιατρό μου ντρέπομαι αλλά θα του το πω!

yris μου αυτη η κυστη δεν ξερω ακριβως τι ειναι αλλα υποψιαστηκα...

να το πεις στο γιατρο σου, οι γιατροι ειναι για να τους ρωταμε , δεν υπαρχουν ντροπες!!!!το πολυ πολυ να σου πει οταν τελειωσει το πρωτο τριμηνο να πας να το καυτηριασεις , ισως τωρα με την εγκυμοσυνη και τη ζεστη να επιδεινωνεται η καττασταση του και γι'αυτο παρατηρεις μια παραπανω εξαρση..


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Didi μου ευχαριστώ για την απάντηση.....θα δούμε τί θα μου πει την Πέμπτη....έχω βασανιστεί και εγώ φέτος με τους γιατρούς....δεν τους θέλω, δεν τους θέλω!!!Αλλά ανάγκα!!!

Ξέχασα να σας πω κοριτσάκια μου ότι έκανα χθες ένα πακέτο εξετάσεων για θρομβοφιλία και πολλά άλλα πραγματάκια (αντιπηκτικό λύκου, λιστέρια κ.α.) καθώς και μία TSΗ για τον θυροειδή μου και ήδη τα αποτελέσματα είναι έτοιμα....περιμένω να τα παραλάβω μέσω e-mail. Ελάχιστο το κόστος ειδικά αν αναλογιστείτε ότι μου είχαν ζητήσει μέχρι και 900 ευρώ και πολύ σύντομος ο χρόνος παράδοσής τους (θα προλάβω να τις έχω μέχρι την Πέμπτη που έχω ραντεβού με τον γιατρό μου)

Του θυροειδή που μου είπαν είναι μια τέλεια τιμούλα.....πολύ χάρηκα....πιστεύω και η γιατρός μου θα χαρεί...σε λίγο ανοίγει το ιατρείο και θα με πάρει!

Αντε και στις επόμενες Παναγιά μου να είναι καλές!!!

Sapi μου από την αρχή της εγκυμοσύνης πάμε χεράκι - χεράκι!!!

Καλά αποτελέσματα να έχουμε την Πέμπτη (νομίζω ο υπέρηχος θα βγει άμεσα....το αίμα που πρέπει να συνεκτιμηθεί σαν αποτέλεσμα θα αργήσει)!!!


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου και απο εμένα!

Kristy τέλεια τα νέα σου, με το καλό να ακούσετε και την καρδούλα του...εκεί είναι που θα πάθεις παράκρουση!

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι....Τον Φεβρουάριο έκανα μια επέμβαση για κύστη κόκκυγα (αν ξέρετε τί είναι) και μου είπε ο γιατρός ότι έπρεπε να αφήσει ανοιχτό εκεί το σημείο προκειμένου να αδειάσει το υγρό (πολύ μικρή τομούλα) και μετά να αφαιρέσει την εσωτερική κύστη και να κλείσει το σημείο και να καυτηριάσει τους δύο πόρους από τους οποίους έμπαιναν τα μικρόβια......Το ζήτημα είναι ότι και το αμέλησα και δεν το περίμενα...έμεινα έγκυος και την δεύτερη επέμβαση (αφαίρεση κυστούλας + κλείσιμο ανοίγματος) δεν την έκανα ποτέ.

Τώρα με την εγκυμοσύνη εννοείται ότι το ξέχασα εντελώς ΑΛΛΑ παρατηρώ τις τελευταίες εβδομάδες μια έξαρση στο σημείο....γεμίζει συνεχώς υγρό (όταν είχε γεμίσει μόνο μία φορά τόσους μήνες) και σπάει με το παραμικρό (πχ μπορεί να σπάσει αν κοιμηθώ ανάσκελα που γενικά δεν βολεύομαι αλλά και το μπρούμυτα το φοβάμαι όσο να πεις).

Θέλω να ρωτήσω τον γιατρό την Πέμπτη α) αν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό τώρα και β) αν υπάρχει κίνδυνος να περάσει το υγρό από τον κόλπο στο παιδί και να πάθει τίποτα το μικρούλη μου.

Σας φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις? Μήπως έχει κάποια κανένα σχετικό παράδειγμα??? Σήμερα στο γραφείο είδα πάλι πύον ψηλά στο εσώρουχο....(το οποιο με την ευκαιρία ΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΒΑΜΒΑΚΕΡΟ)....έχω αγχωθεί λίγο!!!

Η αδερφή μου, μου λέει ότι και αυτή το έχει και συνήθως φουσκώνει λίγο πριν την περίοδο και ξεφουσκώνει - σπάει μετά αλλά δεν του έχει επέμβαση....ποτέ...από που σπάει δεν ξέρω!!!

Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά και εγώ σε ποιον να το πω αυτό το πράγμα??? Ακόμα και τον γιατρό μου ντρέπομαι αλλά θα του το πω!

Καλησπέρα κι απο μενα! Κυστη κοκκυγα ειχε ο αδερφος μου, αλλα και δυο πολυ καλες φιλες... οποτε ξερω τι ειναι και ποσο ενοχλητικο μπορει να το νιωθεις! Σιγουρα πρεπει να μιλησεις με το γυναικολογο σου, αν και πιστευω οτι θα σου προτεινει συντηρητικη αγωγη! Δηλαδη, καλο πλυσιμο, καθαρισμα με γαζα, betadine και ισως μια αντιβιωση συμβατη με εγκυμοσυνη σε κρεμα... για αφαιρεση και καυτηριασμο, που σημειωτεον δεν σημαινει οτι απαλαχτηκες, χλωμο το βλεπω τωρα, ισως μετα την γεννα! παντως η ζεστη, ο ιδρωτας και το πολυ καθισιο στον κοκκυγα δεν βοηθανε! αν μπορεις παρε σωσιβιακι ή μαξιλαρι με τρυπα για να καθεσαι... και υπομονη!


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...