Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Cafe ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2013


mpiskotaki

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου καλησπέρα

Βγήκαν οι εξετάσεις μου και θα ήθελα αν κάποια ξέρει να με βοηθήσει:

Πρωτεϊνη C: 153 με όριο 141

Πρωτείνη S: Εντός ορίων

Αντιθρομβίνη ΙΙΙ:Εντός ορίων

Αντιπηκτικό Λύκου:Εντός ορίων

MTHFR: Ομόζυγο

Προθρομβίνη ΙΙ - G20210A: Αρνητικό

VDRL: Αρνητικό

F-V G1691A-Leiden: Αρνητικό

Τελικά έχω ή όχι θρομβοφιλία???

Ο γιατρός δεν έχει ιατρείο!!!:cry::cry::cry:


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • didi&k

    1558

  • κατια_82

    1457

  • ritsa3

    1342

  • markela35

    801

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Didi μου ευχαριστώ για την απάντηση.....θα δούμε τί θα μου πει την Πέμπτη....έχω βασανιστεί και εγώ φέτος με τους γιατρούς....δεν τους θέλω, δεν τους θέλω!!!Αλλά ανάγκα!!!

Ξέχασα να σας πω κοριτσάκια μου ότι έκανα χθες ένα πακέτο εξετάσεων για θρομβοφιλία και πολλά άλλα πραγματάκια (αντιπηκτικό λύκου, λιστέρια κ.α.) καθώς και μία TSΗ για τον θυροειδή μου και ήδη τα αποτελέσματα είναι έτοιμα....περιμένω να τα παραλάβω μέσω e-mail. Ελάχιστο το κόστος ειδικά αν αναλογιστείτε ότι μου είχαν ζητήσει μέχρι και 900 ευρώ και πολύ σύντομος ο χρόνος παράδοσής τους (θα προλάβω να τις έχω μέχρι την Πέμπτη που έχω ραντεβού με τον γιατρό μου)

Του θυροειδή που μου είπαν είναι μια τέλεια τιμούλα.....πολύ χάρηκα....πιστεύω και η γιατρός μου θα χαρεί...σε λίγο ανοίγει το ιατρείο και θα με πάρει!

Αντε και στις επόμενες Παναγιά μου να είναι καλές!!!

Sapi μου από την αρχή της εγκυμοσύνης πάμε χεράκι - χεράκι!!!

Καλά αποτελέσματα να έχουμε την Πέμπτη (νομίζω ο υπέρηχος θα βγει άμεσα....το αίμα που πρέπει να συνεκτιμηθεί σαν αποτέλεσμα θα αργήσει)!!!

Yris μου ναι!!! Χεράκι-χεράκι!!! Αχ!!! Ποτε θα έρθει η Πέμπτη;;!!! Ανυπομονω!!! Μακάρι να ειναι όλα καλα!!! Άμα σου πω ότι απο χθες άρχισα να αισθάνομαι κάτι στην κοιλιά μου θα με πεις τρελή;;;

Ειναι λογικό ή ειναι νωρίς;; Κι αν ειναι νωρίς τι ειναι αυτά που νιώθω;;;

Για την κυστη ξέρω πολλούς που την εχουν, κι ο αντρας μου έκανε, αλλα για εγκυμοσύνη ρωτά για σιγουριά!

Didi νομίζω ότι ειναι πολυ καλές οι εξετασεις σου!!! Μπράβο!!!

Kristy συγχαρητήρια!!! Με το καλο!!! Να προσεχεις!! Και να μας ενημερωνεις!!

Σ΄ολες τις υπόλοιπες Μανουλες τα φιλιά μου στα μωρακια σας!!!


ODhsp2.png

as1cOCA0g410000NDczOTBifDU3YmR8U2UgcGVyaW1lbm91bWUgc2UuLi4.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα

Βγήκαν οι εξετάσεις μου και θα ήθελα αν κάποια ξέρει να με βοηθήσει:

Πρωτεϊνη C: 153 με όριο 141

Πρωτείνη S: Εντός ορίων

Αντιθρομβίνη ΙΙΙ:Εντός ορίων

Αντιπηκτικό Λύκου:Εντός ορίων

MTHFR: Ομόζυγο

Προθρομβίνη ΙΙ - G20210A: Αρνητικό

VDRL: Αρνητικό

F-V G1691A-Leiden: Αρνητικό

Τελικά έχω ή όχι θρομβοφιλία???

Ο γιατρός δεν έχει ιατρείο!!!:cry::cry::cry:

yris μου , δεν ξερω τπτ απο θρομβοφιλια αλλα απο το συνιθισμενο μοτιβο των απαντησεων των εξετασεων μου φαινεται δεν εχεις!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Yris μου ναι!!! Χεράκι-χεράκι!!! Αχ!!! Ποτε θα έρθει η Πέμπτη;;!!! Ανυπομονω!!! Μακάρι να ειναι όλα καλα!!! Άμα σου πω ότι απο χθες άρχισα να αισθάνομαι κάτι στην κοιλιά μου θα με πεις τρελή;;;

Ειναι λογικό ή ειναι νωρίς;; Κι αν ειναι νωρίς τι ειναι αυτά που νιώθω;;;

Για την κυστη ξέρω πολλούς που την εχουν, κι ο αντρας μου έκανε, αλλα για εγκυμοσύνη ρωτά για σιγουριά!

Didi νομίζω ότι ειναι πολυ καλές οι εξετασεις σου!!! Μπράβο!!!

Kristy συγχαρητήρια!!! Με το καλο!!! Να προσεχεις!! Και να μας ενημερωνεις!!

Σ΄ολες τις υπόλοιπες Μανουλες τα φιλιά μου στα μωρακια σας!!!

Sapi Μου καλημέρα!!!

Νομίζω ότι είναι νωρίς να ακούς το μωράκι σου!

Πιο πιθανό είναι να καταλαβαίνεις πιθανή κίνηση του ομφάλιου λώρου .... άλλωστε δες...το μωράκι μας είναι 5 εκατοστά περίπου....πως να το καταλάβεις?


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites

Aaaaa didi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Συγχαρητηρια!!! Αγορομανα λοιπον?!! Μια χαρα...να κατουραει ορθιο που λεμε ε?

Yris τι ρωτας εμας εδω...τι θα σου πουμε παραπανω απο ενα γιατρο?! Καλυτερα αυτα τα ιατρικα στο γιατρο να εισαι και σιγουρη...εμεις άσχετες ειμαστε!

Σαπι βαλε κανενα στικερ απο κατω σε ποια εβδομαδα εισαι!!??

Φιλακιαααα


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

και ναι τελικα ολα γαλαζια ;););)

Μπραβο!!! Ευκαιρια να ξανασκεφτεις τα του δωματιου! ;) Πλάκα κανω! Με το καλο κοριτσακι και οποιες ιδεες για παιδικο αγοριστικο δωματιο δεκτες!:tongue:


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Aaaaa didi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Συγχαρητηρια!!! Αγορομανα λοιπον?!! Μια χαρα...να κατουραει ορθιο που λεμε ε?

Yris τι ρωτας εμας εδω...τι θα σου πουμε παραπανω απο ενα γιατρο?! Καλυτερα αυτα τα ιατρικα στο γιατρο να εισαι και σιγουρη...εμεις άσχετες ειμαστε!

Σαπι βαλε κανενα στικερ απο κατω σε ποια εβδομαδα εισαι!!??

Φιλακιαααα

Μπισκοτακι μου γλυκό καλημέρα .... βρε μπας και δεν είσαι Ελληνίδα εσυ?

Αφού εμείς οι Ελληνες είμαστε γιατροί από μόνοι μας :D:D:D

Εντάξει πλάκα κάνω....είπα μήπως κάποια είχε κάνει ανάλογες εξετάσεις και ήξερε να τις ερμηνεύσει! Ο γιατρός θα δει τις εξετάσεις την Πέμπτη που έχω και ραντεβού και από όσο κατάλαβα μάλλον θα συνεχίσω ενεσούλες αντιπηκτικές.....απλά είχα μια κρυφή ελπίδα...καταλαβαίνεις!

Σκέφτηκα να πάρω χθες τον γιατρό στο κινητό αλλά μετά τί θα του έλεγα? Αφού ήδη παίρνω αγωγή....έτσι κάνω υπομονή και ψάχνω το διαδίκτυο.

Κορίτσια ευχαριστώ και για την συμπαράσταση με την κύστη κόκκυγα....ειλικρινά λίγοι το καταλαβαίνουν.....είναι βάσανο, δεν είναι βέβαια κάτι σοβαρό αλλά όσο να πεις με ταλαιπωρεί...

Καθαριότητα μόνο με οξυζενέ (έχω και τον θυροείδη μου....) και γάζες...τόσες γάζες Παναγιά μου ούτε σε καιρό πολέμου δεν κατανάλωναν!!!Και όταν τραβάω και αυτό το αυτοκόλλητο που κρατάει την γάζα....τσούζει!!!!!!!Πονάει!!!!(τουλάχιστον έχω δωρεάν αποτρίχωση)!!!:D:D:D:D


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο!!! Ευκαιρια να ξανασκεφτεις τα του δωματιου! ;) Πλάκα κανω! Με το καλο κοριτσακι και οποιες ιδεες για παιδικο αγοριστικο δωματιο δεκτες!:tongue:

Στο σημείο αυτό να ενημερώσω ότι έχω δει διακόσμηση με hello kitty σε γαλάζια!!!!!(:D:D:D:D:D:D)

Επίσης, μπορεί να παίξει σαν θέμα και ο ΠΑΠΟΥΤΣΩΜΕΝΟΣ ΓΑΤΟΣ!

Καλημέρα κάτια μου.....εσύ αγοράκι έχεις? Συγνώμη αλλά δεν θυμάμαι!!!


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στο σημείο αυτό να ενημερώσω ότι έχω δει διακόσμηση με hello kitty σε γαλάζια!!!!!(:D:D:D:D:D:D)

Επίσης, μπορεί να παίξει σαν θέμα και ο ΠΑΠΟΥΤΣΩΜΕΝΟΣ ΓΑΤΟΣ!

Καλημέρα κάτια μου.....εσύ αγοράκι έχεις? Συγνώμη αλλά δεν θυμάμαι!!!

Αγορακι κι εγω!!! οκ... γαλαζια hello kitty εχω δει, αλλα και παλι! :cool: δεν θα κανω δωματιο του μπεμπη μου απο τωρα... ειμαι ξαπλα, αλλα μ'αρεσουν οι συζητησεις σας και μου δινουν ιδεες για οταν ερθει η ωρα... το δωματιο το χω ηδη πρασινο-φυστικι, με κουρτινες λευκες με σχεδια σε χρωματα ροζ, μωβ, πρασινο, πορτοκαλι, καφε, μπλε, κιτρινο, κλπ οποτε και ετσι θυμιζει μπεμπε λιγακι... σιγα σιγα ολα θα γινουν!


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγορακι κι εγω!!! οκ... γαλαζια hello kitty εχω δει, αλλα και παλι! :cool: δεν θα κανω δωματιο του μπεμπη μου απο τωρα... ειμαι ξαπλα, αλλα μ'αρεσουν οι συζητησεις σας και μου δινουν ιδεες για οταν ερθει η ωρα... το δωματιο το χω ηδη πρασινο-φυστικι, με κουρτινες λευκες με σχεδια σε χρωματα ροζ, μωβ, πρασινο, πορτοκαλι, καφε, μπλε, κιτρινο, κλπ οποτε και ετσι θυμιζει μπεμπε λιγακι... σιγα σιγα ολα θα γινουν!

Κάτια μου αν έχεις ήδη βαμμένο το δωμάτιο όπως θα ήθελες εννοείται ότι ακόμα δεν κάνεις κατι....εγώ ευελπιστώ να προλάβω τις ζέστες και να μάθουμε το φύλο πριν τον Σεπτέμβριο για να βάψουμε το ολόλευκο δωμάτιο που θυμίζει νοσοκομείο και να προλάβει να στεγνώσει χωρίς να βρωμίσει όλο το σπίτι! Τα υπόλοιπα από το νέο έτος εννοείται!!!:D:D:D:D


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites

Ουαου!

Αγοράκι ???

Με το καλό και να είναι γερό!!!!

Καλημέρα από μια ακόμη τρελομαμά!!!

καλημερα!!!! ναι ναι αγορακι!!!!

αυριο με το καλο εχεις κι εσυ υπερηχο αυχενικης!

καλη επιτυχια , περιμενουμε και τα δικα σου νεα!!!!!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Aaaaa didi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Συγχαρητηρια!!! Αγορομανα λοιπον?!! Μια χαρα...να κατουραει ορθιο που λεμε ε?

Yris τι ρωτας εμας εδω...τι θα σου πουμε παραπανω απο ενα γιατρο?! Καλυτερα αυτα τα ιατρικα στο γιατρο να εισαι και σιγουρη...εμεις άσχετες ειμαστε!

Σαπι βαλε κανενα στικερ απο κατω σε ποια εβδομαδα εισαι!!??

Φιλακιαααα

καλημερα μπισκοτακι!!!!

μου αρεσε αυτο που θα κατουραει ορθιο χχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

τουλαχιστον σε αυτο δεν εχω παραπονο απο το μπαμπα του ξερει και βρισκει τον στοχο μια χαρα και δεν λερωνει!!!ελπιζω και η μικρη απομιμηση να μην λερωνει:D:D:D


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο!!! Ευκαιρια να ξανασκεφτεις τα του δωματιου! ;) Πλάκα κανω! Με το καλο κοριτσακι και οποιες ιδεες για παιδικο αγοριστικο δωματιο δεκτες!:tongue:

κατια μου κι εσυ αγορακι :D

τι εχεις σκεφτει για το παιδικο δωματιο???


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...