Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Προστατες Αγιοι της γονιμοτητας και της εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Κοριτσια μου καλημερα! Ανοιξα αυτο το θεμα για οσες κοπελες προσπαθουν για παιδακι και εχουν εναποθεσει τις ελπιδες τους στην θρησκεια μας.

Μετα απο μια μικρη αναζητηση στο ιντερνετ, σχετικα με το θεμα εχω βρει τα εξης.

Ειναι πραγματικα συγκινητικο και πολυ παρηγορο, το ποσοι Αγιοι προστατευουν τις γυναικες που προσπαθουν να συλλαβουν η ειναι εγκυες.

1) Μεγαλυτερη προστατιδα μας ειναι η Παναγια μας και μητερα του Θεου.

2)Η Αγια Αννα, μητερα της Παναγιας μας, η οποια υπηρξε 50 χρονια ατεκνη

3)Η οσια Ειρηνη η Χρυσοβαλαντω, η οποια εχει κανει απειρα θαυματα τεκνοποιησης

4)Ο Αγιος Ραφαηλ

5)Ο Αγιος Ελευθεριος, που βοηθαει τις εγκυες στην γεννα

6)Ο Αγιος Στυλιανος , η παραδοση τον θελει να βοηθαει τα μωρα να στεριωσουν στη μητρα και να στυλωθουν μετα τη γεννα. Ειναι ο Αγιος που προστατευει απο τους προωρους τοκετους

7)Ο Αγιος Συμεων

8. Αγιοι Σαραντα Μαρτυρες (9/3) που ειναι οι προστατες των εγκυων που ειχαν συχνες αποβολες

9)Ο Αγιος Βλασιος ειναι ο προστατης οσων εγκυων αργουσαν να γεννησουν

10)Ο Αγιος Αυκουλας

11)Η Αγια Μαρινα, που ειναι η προστατιδα της γονιμοτητας, της ευτοκιας, της κατευνασεως των κωλικων στα βρεφη και των καχεκτικων παιδιων

12)Ο Αγιος Ευσταθιος, βοηθα τα μωρα να σταθουν στη μητρα και προστατευει απο τις αιμοραγιες της εγκυμοσυνης

13)Ο Αγιος Φανουριος

14)Ο Αγιος Γρηγοριος

15)Ο Αγιος Μάμας

16)Ο Αγιος Παντελεημων

17)Ο Αγιος Αρτεμιος

18.Ο Αγιος Ιωαννης ο Θεολογος

19)Οι Αγιοι Αναργυροι

20)Ο Αγιος Ερμογένης (Κυπρος)

Ευχομαι να σας φανουν χρησιμες οι πληροφοριες που βρηκα. Ο Θεος μαζι σας. Η Θρησκεια μας ειναι πολυ δυνατη κοριτσια. Αρκει να το πιστεψετε. Μην αφηνετε την απογοητευση να κλονιζει την πιστη σας. Ευχομαι ολοι οι Αγιοι να μας φερουν ενα γερο παιδακι συντομα.

Οσες κοπελες εχουν να προσθεσουν οτιδηποτε που μπορει να μου διεφυγε, η διαφορες προσωπικες εμπειριες με θαυματα τεκνοποιησης, θα χαρω πολυ να τα διαβασω! Φιλακια!!!


Η βλακεια ειναι ανικητη..............................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα τρελοκουνελάκι μου, εύχομαι και προσεύχομαι όλα να είναι τέλεια!!

ευχαριστούμε πάρα πολύ για το θέμα που άνοιξες...

δεν το ήξερα για τον Άγιο Ερμογένη..

θα φροντίσω να πάω σύντομα και θα σας ανάψω όλες κεράκι!!!


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα ταμα στην Αγια Αννα μητερα της Παναγιας να με βοηθησει να αποκτησω το δευτερο παιδακι μου..Δεν ξερω πως επιλεγεις σε ποιον θα κανεις ταμα..αλλα διαβασα την ιστορια της και πραγματικα με συγκινησε..


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Η ορθοδοξη γιορτη της Μητερας ειναι στις 2 Φλεβαρη που γιορταζετε η Υπαπαντη του Κυριου μας !!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα ταμα στην Αγια Αννα μητερα της Παναγιας να με βοηθησει να αποκτησω το δευτερο παιδακι μου..Δεν ξερω πως επιλεγεις σε ποιον θα κανεις ταμα..αλλα διαβασα την ιστορια της και πραγματικα με συγκινησε..
Κι εγω στην Αγια Αννα εχω ταμενο το παιδακι μου. Ας ελπισουμε να βαλει το χερι της και να πανε ολα καλα μεχρι το τελος. Πηρα τηλεφωνο στην Ιερα Μονη Αναληψεως στα Σκουρτα Βοιωτιας, οπου και βρισκεται η θαυματουργη εικονα της Αγιας και εδωσα τα ονοματα μας στις μοναχες να τα διαβαζουν. Μετα απο λιγο καιρο εμεινα εγκυος! Ελπιζω να με αξιωσει ο Θεος να παω να προσκυνησω την Χαρη Της.

tinkerbell φιλεναδιτσα μου τι κανεις????


Η βλακεια ειναι ανικητη..............................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω στην Αγια Αννα εχω ταμενο το παιδακι μου. Ας ελπισουμε να βαλει το χερι της και να πανε ολα καλα μεχρι το τελος. Πηρα τηλεφωνο στην Ιερα Μονη Αναληψεως στα Σκουρτα Βοιωτιας, οπου και βρισκεται η θαυματουργη εικονα της Αγιας και εδωσα τα ονοματα μας στις μοναχες να τα διαβαζουν. Μετα απο λιγο καιρο εμεινα εγκυος! Ελπιζω να με αξιωσει ο Θεος να παω να προσκυνησω την Χαρη Της.

tinkerbell φιλεναδιτσα μου τι κανεις????

Μακαρι να κανει το θαυμα της και να μου δωσει κι εμενα ενα γερο μωρο..Πιστευω πολυ στην Αγια Αννα


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να κανει το θαυμα της και να μου δωσει κι εμενα ενα γερο μωρο..Πιστευω πολυ στην Αγια Αννα
Ολα θα πανε καλα αφου το πιστευεις!

Η βλακεια ειναι ανικητη..............................

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στην Αγια Αννα εχω ταμενο το παιδακι μου. Ας ελπισουμε να βαλει το χερι της και να πανε ολα καλα μεχρι το τελος. Πηρα τηλεφωνο στην Ιερα Μονη Αναληψεως στα Σκουρτα Βοιωτιας, οπου και βρισκεται η θαυματουργη εικονα της Αγιας και εδωσα τα ονοματα μας στις μοναχες να τα διαβαζουν. Μετα απο λιγο καιρο εμεινα εγκυος! Ελπιζω να με αξιωσει ο Θεος να παω να προσκυνησω την Χαρη Της.

tinkerbell φιλεναδιτσα μου τι κανεις????

καλά είμαι καλή μου, εσύ???

και εγώ είχα πιάσει τηλ.

εύχομαι να μας βοηθήσει όλες η Αγία Άννα σύντομα να γίνουμε μάνες!!!Πραγματικά συγκλονιστική η ιστορία Της..

μου έμεινε τώρα ο Άγιος Ερμογένης..πάω κάθε χρόνο στη γιορτή Του ξέρω ότι είναι θαυματουργός αλλά δεν ήξερα ότι είναι και για τη γονιμότητα, είναι αρκετά κοντά από το σπίτι μου, θα πάω σύντομα..


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες τις κοπελες που προσπαθουν.Ολοι οι Αγιοι ας μας προστατευουν και ας πρεσβυεουν για Χαρη μας!!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΠΡΟΣΕΥΧΗΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ….

Στον Αρχάγγελο Γαβριήλ…Ταξιάρχη της Γεννήσεως!

Στον Αγιο Ευθύμιο…τον Αγιο της Ευθυμίας, της ψυχικής ευφορίας και της ευγονίας!

Στον Αγιο Στυλιανό…τον Αγιο της καλής συλλήψεως, της θεραπείας της στειρότητας και την ορθη εκβαση της εγκυμοσύνης.

Στον Αγιο Συμεων…για την ηρεμία της εγκύου


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους!

Ευχομαι η Παναγια και μητερα του Θεου και μητερα ολων μας να μας βοηθησει να γινουμε συντομα μανουλες!


Η βλακεια ειναι ανικητη..............................

Link to comment
Share on other sites

Κουνελάκι είσαι πολύ γλυκιά που παρότι είσαι τώρα πια έγκυος μας σκέφτεσαι ακόμα!

Εγω εκανα ταμα στην Αγια Αννα μητερα της Παναγιας να με βοηθησει να αποκτησω το δευτερο παιδακι μου..Δεν ξερω πως επιλεγεις σε ποιον θα κανεις ταμα..αλλα διαβασα την ιστορια της και πραγματικα με συγκινησε..

Αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ, πώς επιλέγεις άγιο (ή πώς το καταλαβαίνεις όταν σε επιλέγει)...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κοριτσια!!Σημερα,η Παναγια μου εκανε ενα μεγαλο δωρο και απο το πρωι κλαιω και δεν το πιστευω!!!!

Μεγαλη η Χαρη Της!!

Μια φιλη της φιλης μου,που εχει χομπυ την Αγιογραφια,αυτη την στιγμη ετοιμαζει μια εικονα που ειναι ταμα μιας μαμας προς την κορη της,για να μεινει εγκυος!!!

Δεν θυμαμαι ποιον Αγιο αγιογραφει,αλλα οταν ξεκινησε η εργασια ,η κοπελα εμεινε εγκυος!!!

Πολυ ωραιο ταμα....!!!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κοριτσια!!Σημερα,η Παναγια μου εκανε ενα μεγαλο δωρο και απο το πρωι κλαιω και δεν το πιστευω!!!!

Μεγαλη η Χαρη Της!!

Μια φιλη της φιλης μου,που εχει χομπυ την Αγιογραφια,αυτη την στιγμη ετοιμαζει μια εικονα που ειναι ταμα μιας μαμας προς την κορη της,για να μεινει εγκυος!!!

Δεν θυμαμαι ποιον Αγιο αγιογραφει,αλλα οταν ξεκινησε η εργασια ,η κοπελα εμεινε εγκυος!!!

Πολυ ωραιο ταμα....!!!!

Η Παναγια μας ειναι η μανα μας. Και ακουει τους καημους κ τα παραπονα μας, αρκει να της το ζητησουμε κ να της ανοιξουμε την καρδια μας.

Κοριτσια, σας μιλαει ενας ανθρωπος που σχεδον δν πιστευε στο Θεο, δν πατουσε στην εκκλησια. Μαλιστα εφτασα στο σημειο να βριζω το Θεο κ να νευριαζω μαζι του για την αποτυχια μου να κανω κ εγω ενα παιδι. Κουραστηκα ομως... Ενιωθα αβοηθητη. Και αποφασησα να ζητησω τη βοηθεια Του. Μιλησα με τον πνευματικο μου. Ηταν πολυ δυσκολο στην αρχη γιατι ενιωθα ακομα δυσπιστια. Σιγα σιγα ομως αρνησε να ηρεμει η ψυχη μου. Βημα βημα. Καθε αρχη κ δυσκολη λενε. Ευχομαι η Παναγια κ η Αγια Αννα να βοηθησουν να ερθει το παιδι μου γερο σε αυτον τον κοσμο. Κοριτσια μου, πιστεψτε το με ολη τη δυναμη της ψυχης σας και θα σας το δωσει. Ειμαι σιγουρη. Παρακαλαω την Παναγια για ολες τις γυναικες να τις αξιωσει να γινουν μανες. Καληνυχτα!


Η βλακεια ειναι ανικητη..............................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...