Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Προστατες Αγιοι της γονιμοτητας και της εγκυμοσυνης


Recommended Posts

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας, κορίτσια! Πολύ ωραίο το θέμα που έχετε....

Θα ήθελα να σας γράψω και τη δική μου ιστορία και πιστεύω πως πολλές θα πάρετε θάρρος από αυτήν....

Οι προσπάθειες μου για μωρό ξεκίνησαν από το 2007.....Ολα αυτά τα χρόνια ήταν ιδιαίτερα δύσκολα για μας.....Ενα εξωμήτριο μου στέρησε μωρό και σάλπιγγα....Στη συνέχεια οι εξετάσεις και τα χειρουργεία ήταν απανωτά.....Υστεροσκοπήσεις, λαπαροσκοπήσεις, επισκέψεις σε χίλιους γιατρούς.....Τι να σας λέω τώρα! Τον Ιούλη αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική που όμως απέτυχε κι αυτή.......

Ολα αυτά τα χρόνια πολλές φορές δεν σας κρύβω έχανα την πίστη μου.....Ομως από την άλλη κάτι με παρακινούσε να προσεύχομαι σε πολλούς Αγίους. Δεν ξέρω πώς τους επέλεγα, αλλά τους επέλεγα....Τον Αγιο Ραφαήλ, που τον προσκύνησα, τον Αγιο Στυλιανό, που τον ζωγράφισα μόνη μου (ενώ δεν ξέρω να ζωγραφίζω, προσπάθησα και πραγματικά βγήκε μία πανέμορφη ζωγραφιά), τον Αγιο Χαράλαμπο, την Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντω....

Και ανάμεσα σε όλους τους Αγίους την Αγία Αννα και Αγιο Ιωακείμ......Μάλιστα από καιρό είχα τάξει πως αν ποτέ μείνω έγκυος κι είναι κορίτσι θα το ονομάσω Αννα.....

Κι έρχεται η 9η Σεπτεμβρίου 2012, η γιορτή της Αγίας Αννας και Αγίου Ιωακείμ.....Και κείνη την μέρα, μετά από την ψυχρολουσία της εξωσωματικής και χωρίς να περιμένω πλέον να μείνω έγκυος μόνη μου με τίποτα, το θαύμα έγινε!!!!Βρέθηκα με ένα θετικό τέστ εγκυμοσύνης στα χέρια μου.....Το πρώτο μετά από πολλά χρόνια, την μέρα της γιορτής των δικαίων θεοπατόρων.....Για μενα είναι θαύμα.....Με λυπήθηκαν και μου έστειλαν το παιδάκι μου.....Είμαι αυτή την στιγμή 12 εβδομάδων. Τους ευχαριστώ όλους τους Αγίους που με συντρόφευαν όλα αυτά τα χρόνια μέσα στον πόνο μου καθημερινά.....Δεν γνωρίζουμε ακόμη με σιγουριά το φύλο αλλά ο γιατρός με επιφύλαξη είπε πως είναι κορίτσι. Η Αννούλα μας έρχεται.....Κι αν δεν είναι Αννούλα κι είναι αγόρι πάλι θα το μάθω να αγαπά και να σέβεται την Αγία και τις 3 φορές το χρόνο που γιορτάζει θα την τιμούμε στην γιορτή της.....

Ευχομαι όλα τα κορίτσια που προσπαθούν να έχουν πίστη, γιατί Τα θαύματα γίνονται εκεί που δεν τα περιμένεις.....Αλλά.....ΓΙΝΟΝΤΑΙ!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαρτζι!

Σε ειχα διαβασει αρκετες φορες στο παρεντς και χαρηκα παρα πολυ τωρα που βλεπω οτι εισαι εγκυος!!!Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις κ ενα γερο μωρακι! Ειναι πολυ συγκινητικα ολα αυτα που αναφερεις κ ακομη μια φορα αποδεικνυουν οτι θαυματα γινονται:D

Σας ειχαν ξεκοψει εντελως οι γιατροι το γεγονος οτι μπορει να καταφερνατε κ μονοι σας συλληψη?

Παντα τετοια να διαβαζουμε να παιρνουμε κ οι υπολοιπες κουραγιο:D:D


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαρτζι!

Σε ειχα διαβασει αρκετες φορες στο παρεντς και χαρηκα παρα πολυ τωρα που βλεπω οτι εισαι εγκυος!!!Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις κ ενα γερο μωρακι! Ειναι πολυ συγκινητικα ολα αυτα που αναφερεις κ ακομη μια φορα αποδεικνυουν οτι θαυματα γινονται:D

Σας ειχαν ξεκοψει εντελως οι γιατροι το γεγονος οτι μπορει να καταφερνατε κ μονοι σας συλληψη?

Παντα τετοια να διαβαζουμε να παιρνουμε κ οι υπολοιπες κουραγιο:D:D

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. Σου εύχομαι κι εγώ ό,τι καλύτερο.....Δεν μας ξέκοψαν τίποτα, απλά συνέχεια βρίσκαμε κι από ένα πρόβλημα που μας εμπόδιζε. Μια πολύποδες, μία προβληματικό σπέρμα, μία το ένα, μια το άλλο, όλο εξετάσεις και επεμβάσεις έκανα....Μετά την τελευταία επέμβαση προσπαθώντας ένα χρόνο χωρίς αποτέλεσμα είπαμε να καταφύγουμε στην εξωσωματική. Δεν πέτυχε αλλά προφανώς πήραν μπροστά οι ορμόνες μου, γιατί τον αμέσως επόμενο μήνα ήμουν έγκυος από μόνη μου!:P


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Skybeam , σου εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν. Μια τελειόμηνη και ευχάριστη εγκυμοσύνη!

Μια απ' τα ίδια σου εύχομαι ολόψυχα! Καλώς εχόντων των πραγμάτων έχουμε περίπου δυόμιση εβδομάδες διαφορά οπότε θα συμπέσουμε σε διάφορα τόπικ τοκετού, θηλασμού κλπ! :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο εμενα!μιας και το σημερινο μου απογευμα ειναι αρκετα κακοδιαθετο,επεσα σε αυτο το θεμα και δεν πιστευω τα νεα που διαβασα!!!

Skybeam kai Margi συγχαρητηρια για τις εγκυμοσυνες σας!!!!!!εχω παρακολουθησει την πορεια σας και σας εχω μιλησει στο παρελθον και στις 2!

Διαβασα πρωτα το μηνυμα της Skybeam και ενθουσιαστικα!!!μετα διαβασα και το δικο σου Margi και δακρυσα απο συγκυνηση!!το θαυμα εγινε και για τις δυο σας και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα να σας πανε καλα και να κρατησετε στην αγκαλια σας υγιεστατα μωρακια!!!!ευχομαι και πιστευω ολες καποια στιγμη να ζησουμε αυτο το θαυμα ...φιλακια!!!


1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVF Μαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!!!

LyVGp3.png

oJ6fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eυη μου, σε ευχαριστώ πάρα πολύ!Σου εύχομαι κι εγώ μέσα από την ψυχή μου να έρθει σύντομα στη ζωή σου το θαυματάκι σου!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν σε γόνιμες μέρες....το βράδυ που είχα ωορηξία(σύμφωνα με κάποιο σαιτ που είχα υπολογίσει τις γόνιμες, αυτό το συνηδειτοποίησα πριν λίγες μέρες που σκεφτόμουν γιατί μπορεί να είδα αυτό το όνειρο, εκείνη τη μέρα...) είδα λοιπόν στον ύπνο μου ότι έμπαινα στην εκκλησία της Αγίας Άννα, πίσω μου ερχόταν ο πεθερός μου (ο οποίος θέλει πολύ να του χαρίσουμε ένα εγγονάκι..)μπήκα λοιπόν, πήγα, άναψα κεράκι, προσευχήθηκα να μου χαρίσει ένα μωράκι και μετά φίλησα την εικόνα της Αγίας Άννας....

Αυτό ήταν το όνειρό μου!! Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα αν τα έγραψα κάπως!!! Ήθελα λοιπόν τη γνώμη σας για το όνειρό μου, πιστεύετε σημαίνει κάτι συγκεκριμένο?? Είναι ο δεύτερος μήνας που προσπαθούμε και θέλουμε τόσο πολύ να κάνουμε ένα παιδάκι!!!!! Ευχαριστώ πολύ!!!!


sJcip3.png

eNortjKzUjIyMDQzNleyBlwwFWgC0A,,04.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Άννα 22, με το καλό να σου έρθει γρήγορα ένα πανέμορφο μωράκι που θα κάνει ευτυχής τους γονείς του. Το πιο πιθανό είναι να είναι σημαδιακό το όνειρό σου και να σε βοηθήσει η Αγία Άννα σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα. Είχες κάνει κάποιο τάμα στην Αγία Άννα; Αν ναι ίσως θέλει να σου πει ότι εκπληρώνεται η επιθυμία σου. Επίσης νομίζω ότι παίζει ρόλο και αν το σκέφτεσαι συνέχεια και έχεις αγχωθεί και κάπως έτσι να βλέπεις υποσυνείδητα τέτοια όνειρα. Πάντως θεωρώ ότι 2 μήνες προσπάθειας δεν είναι και κάτι που πρέπει να σε αγχώνει. Όπως και να 'χει είμαι σίγουρη ότι η Αγία Άννα θα σε βοηθήσει να γίνεις και εσυ μανούλα όπως βοήθησε τόσες άλλες κοπέλες. Θα περιμένουμε τα νέα σου


yCnCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια μου καλησπερα!!! Ειμαι πολυ χαρουμενη με αυτα που διαβαζω σημερα!!!! Στην Skybeam ευχηθηκα ηδη και σειρα εχει η margi! Σου ευχομαι λοιπον, καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα γερο παιδακι που θα εχει την Χαρη και την Φωτιση του Θεου και της Αγιας Αννης! Σε αυτο που ρωτησες Skybeam για το αν ειναι αυτος ο Αγιος ο προστατης σου, νομιζω πως μονο ο πνευματικος σου μπορει να σου απαντησει! Κοριτσια ο Θεος ειναι μεγαλος. Προσευχηθειτε και πειτε Του τα παραπονα σας. Εκεινος ακουει... Να ειστε σιγουρες!


Η βλακεια ειναι ανικητη..............................

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου καλησπέρα!

είμαι πολύ χαρούμενη που έπεσα πάνω στο τόπικ σας..

κατ' αρχάς να ευχηθώ στις εγκυούλες να πάνε όλα κατ' ευχήν και φέρουν στη ζωή υγιή μωράκια..αν και αυτό είναι σίγουρο γιατί όπως διάβασα έχετε το χέρι των Αγίων πάνω σας..

όπως έχω ξαναγράψει σε άλλο τόπικ..μέχρι που βίωσα την εμπειρία παλίνδρομης...ήμουν λίγο αιρετική με τη θρησκεία μας..όχι σε Απόλυτο βαθμό..μιας και επειδή είμαι ταμμένη στον Ιωάννη τον Πρόδρομο πάντα θεωρούσα ότι έχω έναν προστάτη..αλλά να..υπήρχε μια εσωτερική πάλη μέσα σου..πότε επικρατούσε η λογική μου...και σπάνια η θρησκευτικότητά μου...μέσα από την εγκυμοσύνη μου..για όσο κράτησε..και μετά από όλο αυτό τον πόνο...ήρθα πάλι πολύ κοντά Του..μου έφερε τη γαλήνη στην ψυχή μου και μέσα από την προσευχή βρήκα το θάρρος να ξανασηκωθώ και να ξαναπροσπαθήσω..

για να μην σας τα πολυλέω...είμαι σίγουρη πια ότι ο Θεός είναι Μεγάλος...και πολύ σύντομα θα σας πω κι εγώ πολύ θετικά νεάκια...συγκινούμαι τώρα που σας τα γράφω..γιατί μου ήρθαν στο νου εικόνες..μυρωδιές..ήχοι...από εκείνη την περίοδο..

Να μου είστε όλες καλά..να συνεχίσετε να πιστεύετε..και όλα θα γίνουν..

Όπως λέγαμε και με τους μαθητές μου πρόσφατα..Πίστη-Θάρρος-Ελπίδα..Τρίπτυχο που πάντα κερδίζει..


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Άννα 22, με το καλό να σου έρθει γρήγορα ένα πανέμορφο μωράκι που θα κάνει ευτυχής τους γονείς του. Το πιο πιθανό είναι να είναι σημαδιακό το όνειρό σου και να σε βοηθήσει η Αγία Άννα σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα. Είχες κάνει κάποιο τάμα στην Αγία Άννα; Αν ναι ίσως θέλει να σου πει ότι εκπληρώνεται η επιθυμία σου. Επίσης νομίζω ότι παίζει ρόλο και αν το σκέφτεσαι συνέχεια και έχεις αγχωθεί και κάπως έτσι να βλέπεις υποσυνείδητα τέτοια όνειρα. Πάντως θεωρώ ότι 2 μήνες προσπάθειας δεν είναι και κάτι που πρέπει να σε αγχώνει. Όπως και να 'χει είμαι σίγουρη ότι η Αγία Άννα θα σε βοηθήσει να γίνεις και εσυ μανούλα όπως βοήθησε τόσες άλλες κοπέλες. Θα περιμένουμε τα νέα σου

Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!! Δεν προσπαθούμε πολύ καιρό αλλά θέλουμε πολύ ένα μωράκι και δεν μπορώ να πω ότι αγχώνομαι σε σημείο τρέλας, μόνο όταν φτάνουν οι ημερομηνίες που δεν περιμένω περίοδο, που και ποιά κοπέλα δεν αγχώνεται???!!! Πριν δω το όνειρο ναι μεν όταν ξάπλωνα ευχόμουν να μου χαρίσει ο Θεός ένα μωράκι σύντομα αλλά δεν είχα σκεφτεί έντονα την Αγία Άννα για να μου συμβαίνει υποσυνείδητα, και ούτε έχω κάνει κάποιο τάμα!!! Δεν ξέρω ίσως ήθελε να μου δείξει ότι είναι δίπλα μου και με προστατεύει!!!

Σ ευχαριστώ επίσης που απάντησες στο μήνυμα μου!!! Να σαι πάντα καλά και εσύ και κάθε σου επιθυμία να πραγματοποιηθεί!!

Thokos πολύ ωραίο το τρίπτυχο...μας χρειάζονται και τα τρία κυρίως κάποιες στιγμές που λυγίζουμε....πολύ ωραία γενικά τα λόγια σου, και εμένα με συγκίνησες!!! Σου εύχομαι σύντομα με ένα μωράκι στην αγκαλιά!!!!!!


sJcip3.png

eNortjKzUjIyMDQzNleyBlwwFWgC0A,,04.png

Link to comment
Share on other sites

trelokouneli, σε ευχαριστά πα΄ρα πολύ!!!Ευχομαι και σε σένα τα καλύτερα!

thokos και Αννα καλή επιτυχία να έχετε και σύντομα να ακούσουμε και από εσάς ευχάριστα.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Θεωρω καθηκον μου πλεον να μιλαω για τα θαυματα της Παναγιτσας και των Αγιων με τον τροπο που εγω το βιωσα..η ιστορια μου εχεις ως εξης.παντρευτηκα περυσι το καλοκαιρι και μεσα σε 6 μηνες βιωσα 2 παλινδρομες οι οποιες μεσα απο πολυ πονο,κλαμα και θλιψη με δυναμωσαν.μετα την 2η παλινδρομη η πιστη μου κλονιστηκε,θυμωσα με το Θεο που αφησε να ξαναβιωσωκατι τετοιο.ενα απογευμα,12 Αυγουστου θυμαμαι,μπηκα στο αυτοκινητο με σκοπο να ξελαμπικαρω και οδηγηθηκα στο μοναστηρι της Αγιας Ειρηνης της Χρυσοβαλαντου.εκλαιγα,εκλαιγα εξω στην αυλη και παρακαλουσα την Αγια να μου στειλει ενα σημαδι οτι με ακουει καιοτι ολα θα πανε καλα.την ιδια ωρα ερχεται προς το μερος μου ενας αντρας και μου προσφερει ενα βιβλιο ευχων του Αγιου Ιουδα του Θαδδαιου και μου λεει:παρτο,σε σενα ισως χρειαστει παραπανω.δεν το πιστευα πως η Αγια μουστειλε αμεσως σημαδι.επειτα η μονη εκλεινε και ειδα οτι ο αντρας αυτος ηταν ταξιτζης,δεν ξερω αλλα το πηρα σαν αγγελιοφορος οτι ηταν.

Δυομιση μηνες μετα,αφου καναμε ολες τις εξετασεις και βγηκαν καλες,ξεκιναμε προσπαθειες παλι για μωρακι.Ξημερωματα 3 Νοεμβριου βλεπω σε ονειρο οτι ημουν σε ενα μοναστηρι με μια τεραστια εικονα της Παναγιας εξω που κρατει το Χριστουλι και οτι παω να τη φιλησω και την παρακαλαω αυτη τη φορα να πανε ολα καλα.τοτε,το λεω και ανατριχιαζω,η Παναγιτσα βγαζει το χερι της απο την εικονα και σφιγγει το δικο μου λεγοντας μου οτι μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε,κι εγω εκλαιγα με λυγμους.ακομη θυμαμαι το αγγιγμα της...εκεινη τη μερα ολη εκλαιγα..για μενα ηταν ενα τεραστιο σημαδι.Με προτροπη του αντρα μου κι ενω ειχαμε ακομη 1 εβδομαδα αναμονης για την περιοδο,κανω τεστ και ηταν ΘΕΤΙΚΟ!!

Δε θα τη ξεχασω ποτε αυτη τη μερα..απο τοτε η Παναγιτσα εχει εμφανιστει κι αλλες φορες σε μενα και τη μαμα μου μεσα απο ονειρα..Πιστευετε κοριτσια και το θαυμα θα γινει!Πιστευω πως αυτη τη φορα η Παναγιτσα θα με κανει μανα!!

Ηταν τεραστιο αυτο που εγραψα αλλα υποχρεωση μου στο Θεο να διαλαλω τα θαυματα Του!!


BeZCp3.png

Ήρθες στη ζωή μου σαν δώρο απ'το Θεό,πόσο σ'αγαπάω κι εγώ απορώ..

Κορούλα μου σε λατρεύω..!!!!!

06/07/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...