Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Προστατες Αγιοι της γονιμοτητας και της εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Τρελοκουνελι..να εισαι σιγουρη οτι Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΞΕΡΕΙ,ΒΛΕΠΕΙ,ΑΚΟΥΕΙ...και ΒΟΗΘΑΕΙ!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΑΓΙΑ ΜΟΥ ΑΝΝΑ ΚΑΝΕ ΜΕ ΜΑΝΑ

Η καριέρα της πάνω από όλους και όλα…

Κουβέντα δεν ήθελε να ακούσει

Για παιδιά και σκοτούρες…

Έχουμε χρόνο έλεγε

Και δυσφορούσε εμφανώς όποτε κανείς...

Τολμούσε να της απευθύνει ευχή για τεκνογονία…

Όποτε ο καλός της όπως συνήθιζε να τον αποκαλεί

Ατένιζε με παραπονεμένο βλέμμα

Μικρά αγγελούδια στους σπάνιους περιπάτους τους…

Είπαμε….όποτε θέλω Εγώ εσύ δεν θα γεννήσεις.

Λίγο πριν τα σαράντα της του το ανακοίνωσε…

Θα κάνω παιδί!!!

Έτσι του είπε…

Λίγο μετά τα σαράντα της τα μάτια της ήταν πάντα κοκκινισμένα…

Οι κουβέντες της πλέον μετρημένες

Και το βλέμμα της όπως…του καλού της…

Πόσο αφελής ήμουν που νόμιζα ότι όλα τα κανονίζω εγώ…

Αυτά ήταν τα πρώτα λόγια που ξεστόμισε μόλις συνάντησε

Για πρώτη φορά στην ζωή της τον γιατρό της ψυχής…

Δεν φορούσε λευκή μπλούζα όπως οι τόσοι που συνάντησε

Για το…πρόβλημά της μα στολή αγιασμένη με χρυσοκέντητους σταυρούς…

Ποτισμένη από λιβάνι και δάκρυα διαμαντένια .

Και αυτός της έδωσε την καλύτερη συνταγή…

Μια μικρή ευχούλα που από κείνη την ημέρα αντηχούσε συνέχεια μέσα της…

Την άκουσα και εγώ κάποτε να την ψιθυρίζει με φωνή τρεμάμενη ,γλυκιά και ικετευτική …

Αγία μου Άννα κάνε με μάνα…

Αγία μου Άννα κάνε με μάνα…

Αγία μου Άννα κάνε με μάνα….

Την άκουσα και προχθές στην βάπτιση των διδύμων της

Να την επαναλαμβάνει μα ήταν κάπως αλλιώτικη τούτη τη φορά η ευχή :

Αγία μου Άννα κάνε με καλή μάνα….

(Βασισμένο σε Αληθινή Ιστορία)

Να πρεσβευει για ολες μας


Αγια μου Αννα κανε με Μανα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

AΓΙΑ ΠΡΟΦΗΤΙΔΑ ΑΝΝΑ

Η Αγία προφήτιδα Άννα τιμάται στις 9 Δεκεμβρίου μαζί με την Αγία Άννα την μητέρα της Παναγίας μας.

Η Αγία και ευλογημένη Άννα παντρεύτηκε τον Ελκανάν . Ήταν όμως στείρα και δεν μπορούσε να αποκτήσει παιδιά. Ο άνδρας της, παρόλο που την αγαπούσε πολύ, αναγκάστηκε να πάρει και δεύτερη γυναίκα την Φενάννα, που ήταν η αντίζηλη της Αγίας Άννας. Με την γυναίκα αυτή απέκτησαν πέντε παιδιά και σαν να μην έφταναν όλα αυτά όχι μόνο χαίρονταν γι αυτό αλλά ονείδιζαν και την Αγία Άννα, σαν να μην της έφτανε η θλίψη της για το ότι δεν αποκτούσε παιδιά.

Τότε κατέφυγε στο Θεό και παρακαλούσε με δάκρυα να λύσει τη στειρότητα της. Παρόλο όμως που εφάρμοζε όλες τις εντολές του νόμου με πιστότητα και συνέχιζε να παρακαλεί τον Θεό, τίποτα δεν πέτυχε.

Μια μα ανέβηκε με τον άνδρα της στη Σηλώμ, οπού ήταν ο Ναός του παντοκράτορα Θεού για να προσφέρει θυσίες “δια χειρός Ηλεί του ιερέως”. Όταν προσφέρθηκαν οι θυσίες η Αγία Άννα, επειδή δεν είχε τέκνα, έλαβε μόνο μια μερίδα -όπως ήταν καθιερωμένο- ενώ όσες είχαν παιδιά λάμβαναν διπλή μερίδα. Το γεγονός αυτό την στεναχώρησε πάρα πολύ. Δεν την οδήγησε όμως σε απόγνωση. Τι έκανε? Ζήτησε από τον άνδρα της να γυρίσει μόνος του στο σπίτι ενώ η ίδια παρέμεινε στο Ναό. Όταν έμεινε μόνη της, έπεσε με το πρόσωπο κάτω στο δάπεδο και κλαίγοντας προσευχήθηκε θερμά λέγοντας: Κύριε ο Θεός των πατέρων μου, εάν επιβλέπων επιβλέψεις επί την δούλη σου, και την ταπείνωσιν μου, και δώης μοι καρπόν κοιλίας, σοι αυτόν δίδωμι του δουλέυειν σοι πάσας τας ημέρας της ζωής αυτού.

Τι έκανε λοιπόν ο Θεός, δεν άκουσε την προσευχή της Αγίας Άννας? Κάθε άλλο. Βλέποντας ότι η Άννα δεν έφευγε απο τον Ναό αλλά συνέχιζε να προσεύχεται επίμονα,δεν της υποσχέθηκε μόνο ότι θα αποκτήσει παιδί, αλλά και της αποκάλυψε και το όνομά που θα του δώσει όταν γεννηθεί.

Η Άγια Άννα λοιπόν γέννησε ένα γιο που τον ονόμασε Σαμουήλ τον προφήτη. Όταν έγινε ο απογαλακτισμός του βρέφους, ανέβηκε μαζί με αυτό στη Σηλώμ στο Ναό του Θεού και έπεσε γονατιστή για να Του απευθύνει της ευχαριστίες της. Τότε ο ιερέας Ηλεί της αποκάλυψε ότι ο Θεός θα την ευλογήσει να αποκτήσει ακόμη ένα παιδί. Όταν ο Σαμουήλ μεγάλωσε η Αγία Άννα πραγματοποίησε την υπόσχεση της και αφού έφτιαξε έναν μικρό ιερατικό χιτώνα παρέδωσε τον Σαμουήλ στον Ναό. Ο γιος της διακονούσε την λατρεία του Κυρίου ενώ τον παρακολουθούσε ο ιερέας Ηλεί και η Αγία ένιωθε αγαλλίαση. Στα επόμενα χρόνια η Αγία Άννα απέκτησε άλλους τρεις γιους και τρεις θυγατέρες. Ξαναπήγε στον Ναό για να ευχαριστήσει τον Θεό για της ευλογίες που της έδωσε. Η μέχρι τότε στείρα Άννα που την ονείδιζαν απέκτησε 7 τέκνα, ενώ η αντίζηλη της Φενάννα στειρώθηκε και δεν μπόρεσε να αποκτήσει άλλα παιδιά.

Ο Κύριος επιβράβευσε την πίστη και την υπομονή της Αγίας που υπέμενε καρτερικά χωρίς να χάνει την πίστη της.


Αγια μου Αννα κανε με Μανα

Link to comment
Share on other sites

Η Αγία Άννα είναι η μητέρα της Υπεραγίας Θεοτόκου. Κατάγεται από γένος επίσημο από ιερατική γενιά. Είναι κόρη του ιερέα Ματθάν και της γυναίκας του Μαρίας. Η ενάρετη Άννα παντρεύτηκε στην Γαλιλαία τον Θεοσεβή Ιωακείμ. Δεν είχε παιδιά και ήταν ήδη προχωρημένης ηλικίας. Οι Άγιοι Ιωακείμ και Άννα κοσμούνται από αρετές. Είναι γεμάτοι από καλοσύνη, πραότητα και υπομονή. Ζουν με ευλάβεια και φόβο Θεού. Τηρούν τον νόμο. Έχουν ταπείνωση, σωφροσύνη, αγιότητα ζωής. Πιστεύουν στο Θεό με θέρμη και προσεύχονται. Προσεύχονται ολόψυχα. Και γιʼ αυτό αξιώνονται να γίνουν Πρόγονοι του Βασιλέως των βασιλευόντων Χριστού, του Δημιουργού του ουρανού και της γης.

Η ατεκνία της Αγίας Άννας

Στη ζωή της Άγιας Άννας υπήρχε και ένα μελαγχολικό σύννεφο. Υπήρχε μια πίκρα διότι έμεινε στείρα. Ο Θεός, είχε δώσει στην ενάρετη ζωή της, για δοκιμασία, την στέρηση της μητρότητας. Μοιράζει ο Θεός τα χαρίσματά Του. Και στον καθένα μαζί με τα προσόντα, που τον προικίζει του δίνει και κάποιο μειονέκτημα για να τον συγκρατεί. Έτσι λοιπόν και η ενάρετη Άννα έχει έντονη τη θλίψη της, γιατί δεν μπορεί να αποκτήσει ένα παιδί.

Τον καιρό εκείνο η ατεκνία είχε φοβερές κοινωνικές συνέπειες. Ο άτεκνος εθεωρείτο περιφρονημένος και ντροπιασμένος από τον Θεό και τους ανθρώπους. Κανένας δεν έτρωγε ψωμί μʼ αυτόν που δεν είχε παιδί. Όταν πήγαινε στην Εκκλησία καθόταν τελευταίος. Και αν έδινε λειτουργία, συνηθιζόταν να την δίνει τελευταίος στον Ιερέα.

Η προσευχή της Άννας

Ζητάει, να επιβλέψει ο Θεός στην ταπείνωση της και να της δώσει παιδί. Ένα παιδί ζητάει από το Θεό. ένα παιδί θειο δώρο, που θα τους απάλλασσε από την ντροπή της ατεκνίας.

Και αυτό δεν το θέλει δικό της. Υπόσχεται και λέγει:

-«Θά τό ἀφιερώσω Κύριε σέ Σένα».

Ας δούμε όμως με τί λόγια προσεύχεται, πως απευθύνει η Αγία Άννα την παράκληση της στο Θεό:

-«Κύριε Παντοκράτορα, καί Μεγαλοδύναμε, πού μόνο μέ τό λόγο ἔκανες τόν οὐρανό καί τή γῆ καί ὅσα φαίνονται καί εἶναι γύρω μας, πού λύτρωσες, τούς πατέρες μας ἀπό τά χέρια του Φαραώ, πού μέ τό πρόσταγμά Σου σχίσθηκε ἡ θάλασσα καί πέσανε μέσα οἱ Αἰγύπτιοι. Ἐσύ Θεέ, πού τούς ἔτρεφες σαράντα χρόνια στήν ἔρημο. Ἐσύ, πού εὐλόγησες τή Σάρρα, τή γυναίκα τοῦ Ἀβραάμ καί γέννησε τόν Ἰσαάκ στά γεράματά της. Ἐσύ πού χαρίτωσες ἐκείνη τήν Ἄννα τήν ὁμοία μου καί γέννησε τό Σαμουήλ τόν προφήτη. Ἐσύ δῶσε καί σέ μένα τήν ταπεινή Σου δούλη παιδί, καί μή μέ ἀφήσης νά εἶμαι ντροπιασμένη καί ταπεινωμένη ἀπό ὅλο μου τό γένος. Κύριε, ὁ Θεός μου, τάχα καί σάν ἕνα ἀπό τά θηρία δέν εἶμαι καί ἐγώ;

Διατί μέ ὠργίστηκες τόσο καί εἶμαι στείρα; Ἐσύ, πού εὐλόγησες τά ποιήματά σου καί εἶπες: Αὐξάνεσθε καί πληθύνεσθε, δῶσε καί σέ μένα σπέρμα καί καρπό κοιλίας, καί ἄν γεννήσω εἴτε ἀρσενικό εἴτε θηλυκό, νά Σού τό χαρίσω μέ ὅλη μου τή χαρά καί νά τό φέρω στό Ναό Σου νά τό ἀφιερώσω». Ο Άγιος Ιωακείμ, έκλεγε και αυτός και παρακαλούσε το Θεό, όπως και η γυναίκα του.

Ο Θεός απαντάει στις προσευχές του Ιωακείμ και της Άννας

Ο Θεός που αγαπάει το πλάσμα Του, είδε τα δάκρυα και τους αναστεναγμούς τους, απάντησε στις θερμές προσευχές τους. Και πως έγινε τούτο; Έστειλε τον Αρχάγγελο Γαβριήλ στον Ιωακείμ που ήταν στο βουνό και του λέγει:

«Χαῖρε Ἰωακείμ, καί εὐφραίνου, ἐγώ εἶμαι Ἀρχάγγελος Κυρίου καί ἦλθα νά σού πῶ, ὅτι πρόκειται νά γεννήσεις μία θυγατέρα, πού θά γεννήσει ἀπό τήν παρθενία τῆς τόν Βασιλιά τοῦ κόσμου καί Θεό. Ἄφησε λοιπόν τήν πολλή σου λύπη καί πικρία τῆς ψυχῆς σου καί πήγαινε στό σπίτι σου χαρούμενος. Φτάνουν οἱ τόσο πολλοί κόποι καί ἀναστεναγμοί. Ἄκουσε ὁ Θεός τή δέησή σου. Μόνο πήγαινε, πιστεύοντας στούς λόγους μου καί δόξαζε τό Θεό.»

Αυτά είπε ο Αρχάγγελος στον Ιωακείμ και έφυγε αμέσως και πήγε στην Άννα και της είπε τα εξής:

-«Ἄννα, Ἄννα, ἐπήκουσε Κύριος της δεήσεώς σου καί συλλήψει καί γεννήσεις, καί λαληθήσεται τό σπέρμα σου ἐν ὅλη τή οἰκουμένη». Καί εἶπεν Ἄννα, «ζῆ Κύριος ὁ Θεός μου, ἐάν

γεννήσω εἴτε ἄρρεν, εἴτε θῆλυ, προσάξω αὐτό δῶρον Κυρίω τῷ Θεῶ μου καί ἔσται λειτουργῶν αὐτῶ πάσας τάς ἡμέρας τῆς ζωῆς αὐτοῦ».

Ο Ιωακείμ σαν άκουσε τα λόγια και τα μηνύματα του αρχαγγέλου Γαβριήλ, πήγε χαρούμενος ατό σπίτι του. Εκεί βρήκε τη γυναίκα του την Άννα που ήταν και αυτή χαρούμενη από τα λόγια του Αρχαγγέλου. Εκείνη λοιπόν τη νύχτα, συνέλαβε η άγια Άννα τη Δέσποινα Θεοτόκο από τη σπορά του Ιωακείμ, γιατί μόνο ο Χριστός ασπόρως εκυήθη, γεννήθηκε χωρίς σπορά ανδρός. Επηκολούθησαν ευτυχείς ημέρες απερίγραπτης χαράς για τους ευσεβείς Ιωακείμ και Άννα. Και τότε συνεχίσθηκαν οι προσευχές ευχαριστίας με δάκρυα χαράς και ευγνωμοσύνης στο Θεό. Ποιος αλήθεια μπορεί να περιγράψει τη ευτυχία τους εκείνη, που επακολούθησε;

Έπειτα όταν πέρασε ο προβλεπόμενος χρόνος η χαρά τους έγινε πιο χειροπιαστή. Η ευσεβής Άννα γέννησε μετά από 9 μήνες ένα χαριτωμένο κοριτσάκι.

Το όνομα του παιδιού και η σημασία του

Στις οχτώ μέρες, ήταν συνήθεια στους Εβραίους, οι γονείς του παιδιού να καλούν τους ιερείς, να τους φιλεύουν και να βάζουν το όνομα του παιδιού. Σύμφωνα με τη συνήθεια αυτή, ο Άγιος Ιωακείμ και η Αγία Άννα καλέσανε τους ιερείς, τους φιλέψανε για να βάλουν το όνομα τής θυγατέρας τους. Την ονομάσανε Μαριάμ.

Το όνομα Μαριάμ σημαίνει Βασίλισσα. Σημαίνει επίσης, δώρο, ελπίδα, κυρία, Ωραία. Ήταν η πιο άγια γυναίκα, Άφθαρτη και Αμόλυντη και γιʼ αυτό λέγεται Παναγία. Αναλυτικά όμως, σύμφωνα με μίαν άλλη ερμηνεία κάθε γράμμα του ονόματος της αντιστοιχεί στις λέξεις:

Μόνη Αύτη Ρύσεται Ιού Άπαντας Μισοκάλου

Δηλαδή: Μόνη αυτή θα γλυτώσει τους ανθρώπους από το φαρμάκι του Διαβόλου. Δηλαδή την αμαρτία.

Το τάμα της Αγίας Άννας

Επί τρία ολόκληρα χρόνια χαρήκανε οι ευλαβείς γονείς την μικρή χαριτωμένη κόρη τους, έχοντάς την ανάμεσα τους και υμνολογώντας ευχαριστίες στο Θεό.

Μόλις περάσανε τα τρία χρόνια, θυμήθηκαν οι γονείς της αυτό που τάξανε στο Θεό.

Να χαρίσουν δηλαδή τη θυγατέρα τους στην Εκκλησία. Αληθινά, ήταν πολύ μεγάλη η πίστη της Άννας, για να χωριστεί από τη θυγατέρα της, που ήταν μόλις τριών χρόνων. Για να χωριστεί από κείνη, που ζήτησε με πολλά δάκρυα και πολλές προσευχές από το Θεό. Προτίμησε όμως η Αγία Άννα να τηρήσει την υπόσχεση της στο Θεό και να δώσει αυτό που έταξε, από τη διαδοχή του γένους της.

Μόνο να γίνει αυτό που έταξα στο Θεό και ας μείνω χωρίς κληρονόμο, και ας μείνουν τα υπάρχοντα μου σε χέρια άλλων, είπε.

Μαζέψανε λοιπόν οι Άγιοι Ιωακείμ και Άννα τις παρθένους της γειτονίας, για να πάνε με λαμπάδες την χαριτωμένη κόρη τους στο Ναό. Τον καιρό εκείνο, ήταν αρχιερέας ο Ζαχαρίας, ο Προφήτης και πατέρας του Προδρόμου. Αυτός μόλις είδε την Παναγία, τη γνώρισε αμέσως. Στάθηκε και της είπε πολλά εγκώμια. Μετά γύρισε και στους γονείς της και τους είπε:

-«Εὐλογημένο καί χαριτωμένο ἀντρόγυνο, χαίρεσθε καί ἀγαλλιάσθε, γιατί ἀξιωθήκατε νά γίνετε γονεῖς τέτοιας θυγατέρας. Ἐσεῖς ξεπεράσατε τούς προπάτορές μας καί τούς πατέρες μας. Ἐσεῖς γεννήσατε τή Βασίλισσα τοῦ κόσμου. Ἐσεῖς θά δοξασθῆτε ἀπό τόν Θεό καί τούς ἀνθρώπους».

Τότε η Αγία Άννα είπε στον Αρχιερέα:

-«Πάρε Ἀρχιερέα, τή θυγατέρα μου. Μᾶλλον τή θυγατέρα τοῦ Θεοῦ. Δέξου τήν καθαρή καί ἀμόλυντη καί ὑψηλότερη τῶν οὐρανῶν. Βάλτην μέσα στό Ναό γιατί ἐκεῖ της ἀξίζει νά κατοικῆ. Ἁγία εἶναι, σέ καθαρό τόπο τοποθέτησε τήν στά χέρια τοῦ Θεοῦ παράδωσε τήν σέ τόπο ἅγιο βάλτην νʼ ἁγιάση. Πάρε, Ζαχαρία, τήν κόρη μου, καί ἀφιέρωσε τήν στό Ναό, γιατί ἔτσι τήν τάξαμε».

Η κοίμηση της Άγιας Άννης

Η Αγία Άννα αφού γέννησε την Θεοτόκο Μαρία, την απογαλάκτισε και την αφιέρωσε στο Ναό σαν καθαρό και άμωμο δώρο. Πέρασε τη ζωή της με νηστείες, προσευχές και ελεημοσύνες προς τους φτωχούς. Τέλος παρέδωσε την Αγία της ψυχή στα χέρια του Κυρίου ειρηνικά.

Η παράδοση, αναφέρει ότι η Θεοπρομήτωρ Άννα, όταν κοιμήθηκε εν Κυρίω, ήταν 69 χρόνων και ο Ιωακείμ 80 χρόνων. Ποιος από τους δύο, πέθανε πρώτος δεν αναφέρεται.

Αναφέρεται μόνο ότι, όταν η Θεοτόκος ήταν έντεκα χρόνων έμεινε ορφανή και από τους δύο γονείς της.

Η μνήμη της Αγίας Άννης εορτάζεται την 9ην Σεπτεμβρίου, εορτή των δικαίων Θεοπατόρων. Την κοίμησή της η Εκκλησία μας γιορτάζει την 25ην Ιουλίου με ιδιαίτερη ακολουθία.

Ο αυτοκράτορας Ιουστινιανός ίδρυσε Ναό προς τιμήν τής Άγιας Άννης το 550 στη Κωνσταντινούπολη.

Λείψανα της Αγίας Άννης

Στο Άγιο Όρος, στη σκήτη της Άγιας Άννας, σώζεται το αριστερό πόδι της Άγιας και αγιάζει αυτούς που πηγαίνουν να το προσκυνήσουν με ευλάβεια.

Πηγή: http://www.xristianos.gr/forum/viewtopic.php?f=11&t=98


Αγια μου Αννα κανε με Μανα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια κοπέλα με γνώση και διαίσθηση σε αυτό το θέμα?

Έχω μακρά ιστορία υπογονιμότητας, χειρουργεία πολλά, μια βιοχημική τον Ιούλιο, είμαι 39 ετών.

Το ξημέρωμα της 18ης Σεπτεμβρίου βλέπω έναν γέροντα στον ύπνο μου, στα 55 με 60, αδύνατος, μαύρο ράσο, σπαστά γκριζόασπρα μαλλιά δεμένα πίσω και γενειάδα όχι πολύ μακρυά. Κόκκινα μάγουλα, χαμογελαστά μάτια, σπιρτόζικη αύρα. Είμαστε σε μεγάλη αίθουσα αλλά εγώ αντιλαμβάνομαι κυρίως εκείνον. Του έχω πάει, λέει, μια γαλάζια ορυκτή πέτρα (τυρκουάζ) που κρέμεται από δερμάτινο λουράκι, να τη διαβάσει για να μη με πιάνει το κακό μάτι. Ξαφνικά νιώθω την ακατανίκητη επιθυμία να τον αγκαλιάσω, και όντως το έκανα, και ανταποκρίθηκε κι εκείνος. Σ' αυτή την αγκαλιά ένιωσα ότι πήρε από μέσα μου όλη την αρνητική ενέργεια! Ταυτόχρονα, σαν να βρισκόμουν και να έβλεπα και πίσω από την πλάτη μου, έβλεπα το πρόσωπό του γελαστό! Σηκώθηκα το πρωί χαρούμενη.

Το έψαξα στο νετ και είδα ότι πρώτος πρώτος 18 Σεπτεμβρίου γιορτάζει ο Όσιος Ευμένιος ο Θαυματουργός. Χθες, μετά από 10 μέρες καθυστέρηση, έκανα ένα clearblue και βγήκε θετικό. Πολύ συγκρατημένη είμαι ακόμα, δεν τολμώ να πιστέψω ότι είμαι έγκυος...

Πείτε ρε κορίτσια γνώμη... Υπέθεσα ότι ο όσιος αυτός ίσως να είναι πνευματικός οδηγός ή προστάτης μου. Λέτε να έχει σχέση και με την εγκυμοσύνη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχει κάποια κοπέλα με γνώση και διαίσθηση σε αυτό το θέμα?

Έχω μακρά ιστορία υπογονιμότητας, χειρουργεία πολλά, μια βιοχημική τον Ιούλιο, είμαι 39 ετών.

Το ξημέρωμα της 18ης Σεπτεμβρίου βλέπω έναν γέροντα στον ύπνο μου, στα 55 με 60, αδύνατος, μαύρο ράσο, σπαστά γκριζόασπρα μαλλιά δεμένα πίσω και γενειάδα όχι πολύ μακρυά. Κόκκινα μάγουλα, χαμογελαστά μάτια, σπιρτόζικη αύρα. Είμαστε σε μεγάλη αίθουσα αλλά εγώ αντιλαμβάνομαι κυρίως εκείνον. Του έχω πάει, λέει, μια γαλάζια ορυκτή πέτρα (τυρκουάζ) που κρέμεται από δερμάτινο λουράκι, να τη διαβάσει για να μη με πιάνει το κακό μάτι. Ξαφνικά νιώθω την ακατανίκητη επιθυμία να τον αγκαλιάσω, και όντως το έκανα, και ανταποκρίθηκε κι εκείνος. Σ' αυτή την αγκαλιά ένιωσα ότι πήρε από μέσα μου όλη την αρνητική ενέργεια! Ταυτόχρονα, σαν να βρισκόμουν και να έβλεπα και πίσω από την πλάτη μου, έβλεπα το πρόσωπό του γελαστό! Σηκώθηκα το πρωί χαρούμενη.

Το έψαξα στο νετ και είδα ότι πρώτος πρώτος 18 Σεπτεμβρίου γιορτάζει ο Όσιος Ευμένιος ο Θαυματουργός. Χθες, μετά από 10 μέρες καθυστέρηση, έκανα ένα clearblue και βγήκε θετικό. Πολύ συγκρατημένη είμαι ακόμα, δεν τολμώ να πιστέψω ότι είμαι έγκυος...

Πείτε ρε κορίτσια γνώμη... Υπέθεσα ότι ο όσιος αυτός ίσως να είναι πνευματικός οδηγός ή προστάτης μου. Λέτε να έχει σχέση και με την εγκυμοσύνη?

Εχω δει τα θεματα σου, με το θεμα υπογονιμοτητας που ειχες κτλ... Πραγματικα μεσα απτην καρδια μου χαιρομαι παρα πολυ που εισαι εγκυος, και να εχεις μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη. (δεν πιστευω, αλλα ηθελα να σου ευχηθω)


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

συχγαρητήρια κορίτσι μου, συγνώμη δεν είδα για το τεστ γιαυτό ρωτούσα βλακείες στο μήνυμα :oops:

Αυτή τη φορά όλα θα πάνε καλά, αν επιτρέπεται ήρθε από μόνο του? Κι επίσης αν επιτρέπεται το είπες στο γιατρόσου? Μέχρι να το συνειδητοποιήσεις ίσως έχεις γεννήσει, οπότε πες του να το ξέρει να σεκαθοδηγεί, κι συ κοπέλα μου ας μητο συνειδητοποιείς! :-P Ερχεται το μωρό σας!


-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites

συχγαρητήρια κορίτσι μου, συγνώμη δεν είδα για το τεστ γιαυτό ρωτούσα βλακείες στο μήνυμα :oops:

Αυτή τη φορά όλα θα πάνε καλά, αν επιτρέπεται ήρθε από μόνο του? Κι επίσης αν επιτρέπεται το είπες στο γιατρόσου? Μέχρι να το συνειδητοποιήσεις ίσως έχεις γεννήσει, οπότε πες του να το ξέρει να σεκαθοδηγεί, κι συ κοπέλα μου ας μητο συνειδητοποιείς! :-P Ερχεται το μωρό σας!

Πάει, το ξεφτιλησαμε το τόπικ!:tongue: Καλέ, δες τα μηνύματά σου!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια κοπέλα με γνώση και διαίσθηση σε αυτό το θέμα?

Έχω μακρά ιστορία υπογονιμότητας, χειρουργεία πολλά, μια βιοχημική τον Ιούλιο, είμαι 39 ετών.

Το ξημέρωμα της 18ης Σεπτεμβρίου βλέπω έναν γέροντα στον ύπνο μου, στα 55 με 60, αδύνατος, μαύρο ράσο, σπαστά γκριζόασπρα μαλλιά δεμένα πίσω και γενειάδα όχι πολύ μακρυά. Κόκκινα μάγουλα, χαμογελαστά μάτια, σπιρτόζικη αύρα. Είμαστε σε μεγάλη αίθουσα αλλά εγώ αντιλαμβάνομαι κυρίως εκείνον. Του έχω πάει, λέει, μια γαλάζια ορυκτή πέτρα (τυρκουάζ) που κρέμεται από δερμάτινο λουράκι, να τη διαβάσει για να μη με πιάνει το κακό μάτι. Ξαφνικά νιώθω την ακατανίκητη επιθυμία να τον αγκαλιάσω, και όντως το έκανα, και ανταποκρίθηκε κι εκείνος. Σ' αυτή την αγκαλιά ένιωσα ότι πήρε από μέσα μου όλη την αρνητική ενέργεια! Ταυτόχρονα, σαν να βρισκόμουν και να έβλεπα και πίσω από την πλάτη μου, έβλεπα το πρόσωπό του γελαστό! Σηκώθηκα το πρωί χαρούμενη.

Το έψαξα στο νετ και είδα ότι πρώτος πρώτος 18 Σεπτεμβρίου γιορτάζει ο Όσιος Ευμένιος ο Θαυματουργός. Χθες, μετά από 10 μέρες καθυστέρηση, έκανα ένα clearblue και βγήκε θετικό. Πολύ συγκρατημένη είμαι ακόμα, δεν τολμώ να πιστέψω ότι είμαι έγκυος...

Πείτε ρε κορίτσια γνώμη... Υπέθεσα ότι ο όσιος αυτός ίσως να είναι πνευματικός οδηγός ή προστάτης μου. Λέτε να έχει σχέση και με την εγκυμοσύνη?

συγχαρητηρια!!!ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

και εγω πιστευω πολυ σε αυτα!!

εγω ειχα ενα θεματακι και προσευχηθηκα σε ενα γεροντα που αγαπω πολυ πριν 1 χρονο και κατι μηνες!η απαντηση ηρθε το ιδιο κιολας βραδυ σε ονειρο του αντρα μου που ειδε τον γεροντα!!να πω οτι ο αντρας μου δεν ειχε ιδεα για την προσευχη μου,οποτε δε μπορει να ηταν επηρεασμενος!!

οποτε πιστευω πολυ σε αυτο που ειδες :D

τωρα αν ηταν ο γεροντας που γιορταζε εκεινη τη μερα δεν ξερω,ειδες φωτογραφια του να δεις αν σου εμοιαζε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Υπάρχει κάποια κοπέλα με γνώση και διαίσθηση σε αυτό το θέμα?

Έχω μακρά ιστορία υπογονιμότητας, χειρουργεία πολλά, μια βιοχημική τον Ιούλιο, είμαι 39 ετών.

Το ξημέρωμα της 18ης Σεπτεμβρίου βλέπω έναν γέροντα στον ύπνο μου, στα 55 με 60, αδύνατος, μαύρο ράσο, σπαστά γκριζόασπρα μαλλιά δεμένα πίσω και γενειάδα όχι πολύ μακρυά. Κόκκινα μάγουλα, χαμογελαστά μάτια, σπιρτόζικη αύρα. Είμαστε σε μεγάλη αίθουσα αλλά εγώ αντιλαμβάνομαι κυρίως εκείνον. Του έχω πάει, λέει, μια γαλάζια ορυκτή πέτρα (τυρκουάζ) που κρέμεται από δερμάτινο λουράκι, να τη διαβάσει για να μη με πιάνει το κακό μάτι. Ξαφνικά νιώθω την ακατανίκητη επιθυμία να τον αγκαλιάσω, και όντως το έκανα, και ανταποκρίθηκε κι εκείνος. Σ' αυτή την αγκαλιά ένιωσα ότι πήρε από μέσα μου όλη την αρνητική ενέργεια! Ταυτόχρονα, σαν να βρισκόμουν και να έβλεπα και πίσω από την πλάτη μου, έβλεπα το πρόσωπό του γελαστό! Σηκώθηκα το πρωί χαρούμενη.

Το έψαξα στο νετ και είδα ότι πρώτος πρώτος 18 Σεπτεμβρίου γιορτάζει ο Όσιος Ευμένιος ο Θαυματουργός. Χθες, μετά από 10 μέρες καθυστέρηση, έκανα ένα clearblue και βγήκε θετικό. Πολύ συγκρατημένη είμαι ακόμα, δεν τολμώ να πιστέψω ότι είμαι έγκυος...

Πείτε ρε κορίτσια γνώμη... Υπέθεσα ότι ο όσιος αυτός ίσως να είναι πνευματικός οδηγός ή προστάτης μου. Λέτε να έχει σχέση και με την εγκυμοσύνη?

κοριτσάκι μου, σοβαρά??

τέλεια τα νέα σου!!σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγγυμοσύνη!!!όλα θα πάνε τέλεια!!!!!

να ευχαριστείς τον Άγιο που σε βοήθησε!!!


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

s_maria, ωραία η ιστορία σου! Καθόλου δεν έμοιαζε η αγιογραφία που είδα, δεν ξέρω αν λέει κάτι αυτό...

Tinker, και θυμάσαι τι σου έγραφα καμμιά βδομάδα πριν?... Δυστυχώς δεν έχω βρει εκκλησία του συγκεκριμένου οσίου, αλλά φαντάζομαι ότι ένα κεράκι πρέπει να του ανάψω σε οποιαδήποτε για να τον ευχαριστήσω.. δεν ξέρω αν είναι αυτός που βοήθησε, πραγματικά, αλλά έχω την αίσθηση ότι ίσως είναι.

Link to comment
Share on other sites

s_maria, ωραία η ιστορία σου! Καθόλου δεν έμοιαζε η αγιογραφία που είδα, δεν ξέρω αν λέει κάτι αυτό...

Tinker, και θυμάσαι τι σου έγραφα καμμιά βδομάδα πριν?... Δυστυχώς δεν έχω βρει εκκλησία του συγκεκριμένου οσίου, αλλά φαντάζομαι ότι ένα κεράκι πρέπει να του ανάψω σε οποιαδήποτε για να τον ευχαριστήσω.. δεν ξέρω αν είναι αυτός που βοήθησε, πραγματικά, αλλά έχω την αίσθηση ότι ίσως είναι.

ναι κορίτσι μου,δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χάρηκα...

εγώ είμαι σίγουρη , αυτός και όλοι οι Αγίοι, προσευχήθηκαν μαζί σου στο Θεούλη μας!!!


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

s_maria, ωραία η ιστορία σου! Καθόλου δεν έμοιαζε η αγιογραφία που είδα, δεν ξέρω αν λέει κάτι αυτό...

Tinker, και θυμάσαι τι σου έγραφα καμμιά βδομάδα πριν?... Δυστυχώς δεν έχω βρει εκκλησία του συγκεκριμένου οσίου, αλλά φαντάζομαι ότι ένα κεράκι πρέπει να του ανάψω σε οποιαδήποτε για να τον ευχαριστήσω.. δεν ξέρω αν είναι αυτός που βοήθησε, πραγματικά, αλλά έχω την αίσθηση ότι ίσως είναι.

μπορει να ειναι καποιος αλλος γεροντας!!μπορει κοιταζοντας φωτογραφιες καποια στιγμη να τον δεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...