Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σημαίνει "έξτρα χρωμόσωμα marker στο 21"? Άρα πρέπει σε όλα,τα έμβρυα σας να κάνετε προεμφυτευτικο , σωστά?

      Όλα να πάνε καλά!!! 🙏

      Εύχομαι στη διέγερση να έχετε υγιή εμβρυακια!!! 🙏

      Ο λύκος και τα αυτοανοσα επηρεάζουν τόσο πολυ την εξωσωματική???...έχω προδιαθεση στα αυτοανοσα από μικρή λόγω πολλών δεικτών που ανέβαιναν και έπεφταν  αλλά δεν έχει εκδηλωθεί κάτι ακόμα...εκανα αιματολογικες με αιματολογο να δουμε τι γίνεται ...είμαι στη 10η εβδομάδα 

      Τα αυτοάνοσα κάθε άνθρωπο τον επιρεαζουν διαφορετικά. Στην εξωσωματική σε κάποιους ανθρώπους επιρεαζουν πολύ γιατί στην ουσία ο οργανισμός δημιουργεί μια κατάσταση σαν να υπάρχει εχθρός κ δημιουργει μια άμυνα που δεν αφήνει τίποτα να εμφυτεύθει. Δηλαδη βλέπει τα έμβρυα σαν ξένο σώμα Κ δεν εμφυτεύονται ή οδηγεί σε πολλές αποβολές. 

      Απτήν στιγμή που είσαι έγκυος Κ έχεις φτασει μέχρι την 10η εβδομάδα δείχνει ότι οποία προδιάθεση έχεις είναι ανενεργή Κ δεν σε έχει επηρεάσει πουθενά. 

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

διαβασα το μηνυμα σου κι επειδη κι εγω περασα αγωνιες στην αρχη και το εχω ψαξει πολυ θα σε συμβουλευα να πας κατευθειαν για εναν υπερηχο να δεις το σπορακι γιατι θα φαινεται.τουλαχιστον ο σακος.με τις μοναδες σου εγω ειχα δει και λεκιθικο ασκο.επισης να σου δωσουν αρκετη προγεστερονη γιατι σε περιπτωση εγκυμοσυνης πρεπει να ειναι πανω απο 25.αλλα μην αγχωνεσαι.ρυθμιζεται.το utrogestan κανει αυτηη τη δουλεια αλλα πρεπει να το ενισχυσεις.ξερω κοπελα που ξεκινησε με 12.εκανε και ενεσεις προγεστερονης και την ανεβασε και ολα πηγαν καλα.αν δε μπορει ο γιατρος σου πηγαινε σε καποιον αλλον.με το καλο και ολα να πανε καλα.

Συμφωνώ σε όλα! ;) ;) :D


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Εδώ είμαι κοριτσάκια μου, προσπαθούσα να μαζέψω κάπως το μυαλό μου... Έψαξα λίγο στο ίντερνετ και είδα οτι δεν είναι απαραίτητο να διπλασιάζεται ανά 2-3 μέρες, ειδικά όταν ξεκινάς με μεγάλο νούμερο μπορεί να πάρει μέχρι και 4 μέρες μέχρι να διπλασιαστεί. Προφανώς γι' αυτό μου έβαλε ο γιατρός τις χοριακές τόσο αραιά τη μία από την άλλη.

Βέβαια, η δική μου δεν διπλασιάστηκε. Αν τα βγάζω σωστά, ούτε 10% δεν πήρε. Όμως πρέπει να παραμείνω ψύχραιμη και θετική, να βοηθήσω το σποράκι μου να γαντζωθεί καλά από την κοιλίτσα μου.

Τις χοριακές τις έκανα και τις 2 στο ίδιο εργαστήριο, μόνο σε ένα πηγαίνω για τα πάντα. Πραγματικά δε μπορώ να μπω στην διαδικασία πάλι σήμερα. Είδαμε και πάθαμε μέχρι να πάρουμε τα αποτελέσματα της προηγούμενης, και να τρέχω πάλι να βρίσκω γιατρό να μου τις γράψει, δεν το μπορώ. Να πάω να την κάνω χωρίς συνταγή, δεν σηκώνει το πορτοφόλι μου, αυτό το μήνα στεγνώσαμε εντελώς...

Θα κάνω υπομονή και θα πιστέψω πως όλα πηγαίνουν καλά. Καλά θα πάνε. Αίμα δεν έχω, αύξηση χοριακής έχω έστω και τόσο, όλα θα πάνε καλά.

να εισαι ψυχραιμη αισιοδοξη και να εχεις πιστη!

μονο σε παρακαλω μεινε ηρεμη για το σπορακι σου!το εχει αναγκη για να μεγαλωνει!!!!!

με το αγχος δεν λυνεται τιποτα αν και σε καταλαβαινουμε!!

καλα αποτελεσματα στρουμφιτακι!!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την συμπαράσταση, είστε πολύ γλυκιές!

Απόψε είχα άλλη μία περιπέτεια...

Από το μεσημέρι ίδρωνα πάρα πολύ και το βράδυ στη δουλειά παραέγινε το κακό, ξαφνικά άρχισα να έχω πόνους περιόδου και μετά ζαλίστηκα! Ευτυχώς πρόλαβα να ξαπλώσω και δεν έπεσα κάτω να σπάσω κανένα κεφάλι...

Άρον-άρον ήρθε ο άντρας μου και με πήρε σπίτι. Με το που ξάπλωσα ηρέμησα και μου περάσανε όλα. Τηλεφωνήθηκα και με τον γιατρό μου και πήρα ένα utrogestan παραπάνω απόψε. Αύριο θα τον πάρω πάλι να του πω πως είμαι. Μου είπε να μην δουλέψω καθόλου αύριο, να ξαπλώσω και να δούμε πώς θα πάει. Άντε τώρα να εξηγείς στο αφεντικό...

Το καλό στην ιστορία είναι οτι τουλάχιστον δεν είχα καθόλου αίμα. Κατατρόμαξα όμως, ένιωσα οτι ξαναζούσα την διαδικασία της αποβολής και τρελλάθηκα!

Και τώρα που σας γράφω φοβάμαι μήπως έχει ήδη συμβεί. Θερμομετρήθηκα κιόλας και κάπως με παρηγόρησε το οτι έχω ακόμη 37 βαθμούς. Έβαλα το χαζοκούτι να παίζει για να ξεχνιέμαι...


4.gif
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την συμπαράσταση, είστε πολύ γλυκιές!

Απόψε είχα άλλη μία περιπέτεια...

Από το μεσημέρι ίδρωνα πάρα πολύ και το βράδυ στη δουλειά παραέγινε το κακό, ξαφνικά άρχισα να έχω πόνους περιόδου και μετά ζαλίστηκα! Ευτυχώς πρόλαβα να ξαπλώσω και δεν έπεσα κάτω να σπάσω κανένα κεφάλι...

Άρον-άρον ήρθε ο άντρας μου και με πήρε σπίτι. Με το που ξάπλωσα ηρέμησα και μου περάσανε όλα. Τηλεφωνήθηκα και με τον γιατρό μου και πήρα ένα utrogestan παραπάνω απόψε. Αύριο θα τον πάρω πάλι να του πω πως είμαι. Μου είπε να μην δουλέψω καθόλου αύριο, να ξαπλώσω και να δούμε πώς θα πάει. Άντε τώρα να εξηγείς στο αφεντικό...

Το καλό στην ιστορία είναι οτι τουλάχιστον δεν είχα καθόλου αίμα. Κατατρόμαξα όμως, ένιωσα οτι ξαναζούσα την διαδικασία της αποβολής και τρελλάθηκα!

Και τώρα που σας γράφω φοβάμαι μήπως έχει ήδη συμβεί. Θερμομετρήθηκα κιόλας και κάπως με παρηγόρησε το οτι έχω ακόμη 37 βαθμούς. Έβαλα το χαζοκούτι να παίζει για να ξεχνιέμαι...

Τα πονακια ακόμα και τα εντονα ειναι συνηθισμένα!αφου δεν είδες αιμα ολα ειναι καλα!

Να κοιτάξεις να ξεκουραστείς.....


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν από λίγο είδα καφέ στο εσώρουχο μου.

Δεν ήταν πολλά...

Σκουπίστηκα πάλι αλλά δεν έβγαλα τίποτα...

Αύριο το πρωί θα πάω στον γυναικολόγο να με δει...

Λέτε να συμβαίνει κάτι;;;;:(:(:(:(


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια! Τι κάνετε; Ελπίζω όλες να είστε καλά και τα σποράκια σας ακόμη καλύτερα, έστω κι αν εμφανίζονται λίγα πονάκια ή λίγα καφετιά... Συνήθως δεν είναι τίποτα, απλά από το μεγάλωμα της μήτρας. Εύχομαι όλες μας να είμαστε συνηθισμένες περιπτώσεις και όχι οι εξαιρέσεις!


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kalimeraaaaa!!! emeis telika phgame xtes sto giatro k ola kala!!akusame k axna thn kardula tou!! exw trelathei!! tha ksanapame thn alli vdomada na thn akusume kalytera k na kanume k ton progennhtiko!! i want to be mama eimai siguri oti dn einai tpt akoma k aima na dume, xtypa ksylo, m eipe o giatros dn shmainei tpt!! alla telos dn skeftomaste arnhtika apo dw k pera, emena me malwse xtes, m leei dn kanei kalo sto mwro na klais k na agxwnesai!! ola kala!!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!!!Σήμερα δεν τα κατάφερα να κρατηθώ και είχα την πρώτη μου εξαγωγή!:oops:

Έβγαλα τον σίδηρο γιατί δεν είχα φάει τίποτα!

Απλά να σας κάτι ρωτήσω μήπως ξέρετε πήρα το σίδηρο και τα έβγαλα(μπλιαχ) μετά από 40 λεπτά

..λέτε να απορροφήθηκε ή όχι!?:confused::confused:

vivian86 σου έφυγε ένα βάρος τώρα ε?

Τώρα θα νοιώθεις και πιο ήρεμη!!

Αφού άκουσες και την μικροσκοπική καρδούλα του μωρού σου όλα τέλεια!!!!:D :D

mariath γειτονάκι που είσαι χαμένη?

Όλα καλά?Εσύ θύμισέ μου πότε έχεις γιατρό :rolleyes:?Φιλιά πολλά στον γιόκα σου!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δυστυχώς μόλις διάβασα σε άλλο τόπικ τα νέα της

i want to be mama και δεν είναι καλά!Μακάρι ο Θεός να της δίνει δύναμη!

Κοπέλα μου είμαστε εδώ αν χρειαστείς το οτιδήποτε να ξεσπάσεις να μιλήσεις οτιδήποτε!:(

Είναι πραγματικά θλιβερό να συμβαίνει κάτι τέτοιο στις γυναίκες

που τόσο πολύ λαχταράνε ένα παιδάκι!Πολύ θλιβερό!:(


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...