Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Καθόλου υπερβολές! Αν δεν ήσουν εσύ θα έδινα όλο χαρά στο μωρό τις έτοιμες κρέμες και θα καμάρωνα κιόλας!!! Επίσης για τα αλεσμένα που προσπαθώ να κόψω, όποιος το ακούει με περνάει για τρελή που προσπαθώ τουλάχιστον να του δινω πριν βγάλει δόντια! Και πολλές τροφές που μας προτείνεις, θεωρούν όλοι ότι είναι νωρίς οπότε δε θα είχα κάποιον να μου τα προτείνει. Από site του εξωτερικού δεν είχα σκεφτεί καθόλου να ψάξω.

Μόνος του ε; Τέλεια! Μακάρι να τα καταφέρουμε και εμείς σύντομα.

Νορα εμένα να δεις υπρβολική που με βρίσκουν! Αλλά δε δίνω καμία σημασία!


EXcWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια Γεια σας,δε σας παρακολούθησα τις τελευταίες μέρες κ βδομάδες αλλά η ξανθή ήταν εδώ για σας φάρος φωτεινός.

Θέλω να σας πω ότι εγώ πριν γίνω μέλος του καφέ διάβαζα τα κορίτσια κ χάρη στην Ξάνθη ακολουθήσαμε ωραία διατροφή με τα λαχανικά μας,τα δημητριακά μας χωρίς έτοιμες κρέμες με ποικιλία κ τελικά με ένα μωρό 10,5μηνών 11500 κιλά κ 80 εκ.οι συμβουλές της πολύτιμες κ για μένα ανεκτίμητες,κ όχι μόνο στη διατροφή.μένει Να κόψουμε τα αλεσμενα,άλλα είμαι κότα...

Να της ευχηθώ κ απο δω χρόνια πολλά για τον θοδωρή της να τον χαίρεται κ να τον καμαρώνει μαζί με τα αλλα 2 παιδάκια της

Καθόλου υπερβολές! Αν δεν ήσουν εσύ θα έδινα όλο χαρά στο μωρό τις έτοιμες κρέμες και θα καμάρωνα κιόλας!!! Επίσης για τα αλεσμένα που προσπαθώ να κόψω, όποιος το ακούει με περνάει για τρελή που προσπαθώ τουλάχιστον να του δινω πριν βγάλει δόντια! Και πολλές τροφές που μας προτείνεις, θεωρούν όλοι ότι είναι νωρίς οπότε δε θα είχα κάποιον να μου τα προτείνει. Από site του εξωτερικού δεν είχα σκεφτεί καθόλου να ψάξω.

Μόνος του ε; Τέλεια! Μακάρι να τα καταφέρουμε και εμείς σύντομα.

Νορα εμένα να δεις υπρβολική που με βρίσκουν! Αλλά δε δίνω καμία σημασία!

Link to comment
Share on other sites

τελικά με ένα μωρό 10,5μηνών 11500 κιλά κ 80 εκ.οι συμβουλές της πολύτιμες κ για μένα ανεκτίμητες,κ όχι μόνο στη διατροφή.μένει Να κόψουμε τα αλεσμενα,άλλα είμαι κότα...

Ζηλεευυυωωωω( με την καλή έννοια μην παρεξηγηθώ κιόλας) να το χαίρεσαι το μπεμπακι σου νομίζω ότι και με το θηλασμο ήταν καλουλης με τα κιλά του κατι τέτοιο θυμάμαι. Να σας πω κορίτσια ειμαι πιο ήρεμη γιατί αν βλέπω ότι τρωει καλα και όσο θέλει και φωνάζει κιόλας γιατί πεινάει πάμε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Να της ευχηθώ κ απο δω χρόνια πολλά για τον θοδωρή της να τον χαίρεται κ να τον καμαρώνει μαζί με τα αλλα 2 παιδάκια της

Χρονια πολλά και απο μένα. Να υπόθεσω ότι ειναι η γιορτή του και ότι ειναι ..... Ο μεγάλος σου?? ή ο μικρός σου τεσπα να τον χαίρεσαι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια το μωρακι της Skybeam ξερετε αν εχει ηρεμησει απο την παλινδρομιση; Περνουσε και το δικο μου τους πρωτους μηνες, πολυ ελαφρια βεβαια, και μπορουσα να την καταλαβω.


EXcWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως Ελενιτσα ταλαιπωρειται ακόμα το μωρο, αν και χρονιζει σε δυο μηνες.Ειναι βαρβατη περιπτωση για γερα νευρα και πολλά κουραγια.

Ας ειναι καλα η skybeam με τις υπομονες της

(φιλακια βρε Sky)


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κάτι άσχετο. Για όσες θηλάζουν ακόμα... Πως αντιμετωπίζετε τους συγγενείς και γνωστούς όταν τους το λέτε;;; Μου λένε πως πρέπει να σταματήσω πια ειδικά επειδή είναι αγόρι... Τι απαντάμε χωρίς να τους στείλουμε πουθενά...;;;!!!


EXcWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι κ με τον αποκλειστικό θηλασμό ήταν καλά τα κιλά του,κ τώρα συνεχίζει.το πιο σημαντικό νομίζω είναι πως τρέφεται σωστά.όσο για τον θηλασμό,κ μένα με ρωτάνε πότε θα τον σταματήσω άλλα απαντώ :αργώ ακόμα!δε θέλω να το κόψουμε ακόμα κ επίσης το μωρό το θέλει.δε θα δώσουμε κ λογαριασμό!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Ξανθή να χαίρεσαι τον γιόκα σου !!!:D

μπορεί να μην γράφω συχνά αλλά σας διαβάζω όταν μπορώ

Ρωτούσα παραπάνω για τις ποσότητες κρέατος γιατί διαβάζω ότι τα μωρά που θηλάζουν πέραν του 6μήνου χρειάζονται αρκετό κρέας για να αποφύγουμε την σιδηροπενία γι αυτό άλλωστε δεν δίνω κρέμες το απόγευμα και προτιμώ το φαί ξανά γιατί 100 γρμ κρέατος σε ένα μόνο γεύμα δεν παίζει να τα φάει :(

elenitsa emm εγώ πλέον ακολουθώ άλλη τακτική γιατί δεν μπορώ να μπαίνω πλέον στην διαδικασία να εξηγώ τι λέει ο ΠΟΥ και αν είναι σωστότερη η άποψη του από την ψιλικατζού της γειτονιάς ..........

δεν αναφέρω τίποτα αν δεν ρωτηθώ και αν ρωτηθώ αποκρύπτω δεδομένα :cool::cool:

πίνει το γάλα του με ρωτάνε ?? πίνει απαντάω, τι ποσότητα ?? ε....δεν έχει στάνταρ ........

αν παρ ελπίδα καταλάβουν ότι θηλάζουμε ακόμα και μου αρχίσουν Φροϊδικές αναλύσεις της πεντάρας συνήθως απαντώ με ελαφρά ειρωνεία ή ρίχνοντάς το στο αστείο

θα γίνει αδελφή .......ο πατέρας μου και ο θείος μου θήλαζαν μέχρι τα 5 δεν έχω δει τέτοια δείγματα

Όπως επίσης αναφέρει ο Μακρυγιάννης στα απομνημονεύματα του ο Κολοκοτρώνης θήλαζε μέχρι τα 5 και δεν φάνηκε να είναι μαμάκιας

και άλλα τέτοια όμορφα έχω μεγάλη γκάμα από την προηγούμενη φορά:D:D

Μην αναλώνεσαι σε συζητήσεις με ανθρώπους που δεν έχουν την πρόθεση να καταλάβουν θα το δείς και εσύ στην πορεία ότι δεν θα βγάλεις άκρη μαζί τους

Τώρα αν κάποιος που σε ενδιαφέρει η γνώμη του έχει ενδοιασμούς να ξέρεις ότι και ο ΠΟΥ και η Αμερικάνικη παιδιατρική Ακαδημία αναφέρει ότι

There is no upper limit to the duration of breastfeeding and no evidence of psychologic or developmental harm from breastfeeding into the third year of life or longer.

αν σε ενδιαφέρει να σου στείλω το λινκ να το διαβάσεις

(επισήμως αυτό το ποστ μου πήρε γύρω στις 6,5 ώρες να το γράψω πάω να κοιμηθώ γιατί ο μικρός είναι γκρινιάρης μάλλον βγάζει και άλλα δόντια και έχουμε 4ημερο πάρτυ):(:(

Αλήθεια με τον ύπνο πως τα πάτε ??


KbLyp3.png 4AByp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Καλα κορίτσια μέσα στο μυαλό μου είσαστε!!!! Και εγώ δεν λέω ότι θηλαζω ακόμα το μωρο γιατί με κοιτάνε κάπως μονο κάποιοι που ξέρουν όταν το ακούνε μου δίνουν συγχαρητήρια!!!! Βέβαια εγώ υπολογίζω μέχρι το χρόνο γιατί μετα παω δουλειά και φεύγω 6.30 το πρωί και δεν ξέρω αν θα μπορώ να τη θηλαζω το πρωί. Θα της χαλάω τον ύπνο και ειναι υπναρου το πρωί.

Ξέρει καμια σας αν μπορώ να κρατήσω μονο το βραδινό θηλασμο????? Xanp?????

Με στεναχωρεί πολύ μονο μια κολλητή μου που επιμένει να κάψω το θηλασμο γιατί λεει ότι δεν προσφέρω κατι στο μωρο αλλα το κανω για μένα!!!

Xanp μου ερωτήσεις. Πήρα φαγοπυρο κεχρί δεν βρήκα θα ψάξω ξανά όπου αναφέρεις ότι προσθέτω και το γαλα του παιδιού επειδή θηλαζω και το θηλαστρο που έχω δεν λεει και πολλά γιατί έχω δοκιμάσει και πάνω απο 50 ml δεν βγάζω και απο τα δυο στήθη μπορώ να μείνω μονο στο νεράκι η θέλει οπωσδήποτε γαλα??? κατι άλλο σημαντικό για μένα η μικρη εχει φοβερό προβλημα δυσκοιλιοτητας έχω δοκιμάσει τα πάντα δεν τη βοηθάνε πολύ. Κάποια φίλη μου είπε για λιναρολαδο, βρηκα τριμμένο λιναροσπορο πρεπει να το βράσω σαν τη βρωμη, κεχρί η να το προσθέσω στο φαί. Κανει να το προσθέσω???? ξέρει καμια σας???

Κυριακή πρωί και σας φλομωσα στις ερωτήσεις αλλα μου βγάζετε τον χειρότερο εαυτό μου και όπως καταλαβαίνετε μονο με σας μπορώ να τα πω αυτά!!!!

Καλημέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Γενικά δε με νοιάζει καθόλου τι θα πουν οι άσχετοι οπότε δεν το κρύβω, το λέω και καμαρώνω που τα έχουμε καταφέρει μέχρι τώρα! Το πρόβλημά μου είναι με συγκεκριμένα άτομα που δεν μπορώ να πω πολλά, όπως πχ ο πεθερός μου... Τις προάλλες μου είπε ξεκάθαρα ότι πρέπει να σταματήσω το θηλασμό γιατί είναι 9 μηνών πλέον... Πόσο λέει έχω σκοπό να το θηλάζω;;; Μέχρι τα 2;;; Και που να του έλεγα ότι έχω σκοπό και παραπάνω!!!

Access τέλειες οι ατάκες σου! Θα τις κλέψω!

Αν βρεις χρόνο στείλε μου το link!

Εμείς με τον ύπνο καλύτερα! Έβγαλα το κάγκελο από την κούνια και την ένωσα με το κρεβάτι μας!


EXcWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Nora όταν παθαίνει το μικρό μου δυσκοιλιότητα βάζω ακτινίδιο και δαμάσκηνο και δεν βάζω πατάτα, καρότο, μπανάνα και μήλο για κάποιες μέρες μέχρι να συνέλθει. Αυτές οι τροφές είναι ότι χειρότερο.


EXcWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...