Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

γεια σας κ απο μενα!!!!!! εχω πολυυυυυυυυυ καιρο να γραψω, ελπιζω να με θυμαστε!!!!!! εμεις την αλλη παρασκευη γινομαστε 10 μηνων....απο δοντια εχουμε 6 (4 πανω κ 2 κατω), απο κιλα δε λεω καθως εχουμε ξεφυγει εντελως...ειναι πολυ ζωηρουλης κ συναμα πολυ χαρουμενος κ γελαστος....τρωμε τα παντα ακομα κ οταν ειμαστε πολυ αρρωστοι!!!!!! χαχαχα, ειναι φαγανας!!!!!!! φιλια πολλα σε ολα τα μωρακια!!!!!


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμείς δόντι κανένα ακόμα αλλά τρώμε τα πάντα κόψαμε και το άλεσμα και είμαι ικανοποιημενή από το βάρος 8 μηνών 9 κιλά και 77 πόντους...

Ελενίτσα στέλνω πμ με ιδέες για γεύματα...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Εμας 8 μηνων πεταχτηκαν τα δυο πρωτα δοντακια!

Xanp εισαι υπεροχη!!! Σ΄ευχαριστω πολυυυυ!!! Εχω τρελαθει απο τη χαρα μου! Καινουριες ιδεες!!!


EXcWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Για την ποσοτητα κρεατος ακολουθω την υποδειξη της παιδιατρου :60-80 γραμμ. και μαλιστα 6 φορες τη βδομαδα -οχι καθε μερα (βαζω ολα τα κρεατα μεσα).Γενικά μας ειπε οχι πολύ κρεας για να μην επιβαρυνονται τα νεφρα.Ψαρι δεν ξεκινησα ακομα, αν και μας εδωσε το οκ, αλλα δεν βιαζομαι γιατι παρα-διίστανται οι απόψεις...Ουτε για το αβγο τον πιεζω, δεν το πολυθελει κι εγω δεν το πολυδνιω, ετσι κι αλλιως σε λιγο θα αρχισει να το τρωει μεσα στα φαγητα (δεν θελω να του το βαλω μεσα στη φρουτοκρεμα!μπλιαχ!!!!).

Θέλω να δοκιμασω να ελαττωσω/σταματησω το αλεσμα, αλλα και φοβαμαι και δεν ξερω από πού να ξεκινησω.Αυτη τη συμβουλή της γιατρού να του δωσω μπισκοτα (για εξασκηση μασηματος) τη θεωρησα μεγαλη κοτσανα, γιατι αυτο το πραγμα απλώς λιωνει με το σαλιο και δεν χρειαζεται να μασησει τιποτα (και πασαλειφει και τα παντα).

Τι να κανω?:confused:

Να δωσω μπαστουνακι βρασμενου καροτου, μπανανα,ψωμι, πώς να αρχισω?

Να δινω πιο χοντροαλεσμενο φαγητο?

Γκουρού - Xanp???

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Skountoufla εγώ σε αυτή την φάση θα έδινα μπανάνα να την κρατήσει και να μασήσει που λιώνει(γίνεται χάλια όμως βάλε παλιά ρούχα), αβοκάντο γινομένο και ψωμάκι μπορείς και σίγουρα τραχανά αστρακι κριθαράκι ότι δίνεις από αυτά ανάλεστο για αρχή καλά είναι


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχως τραχανα, αστρακι, πεπονακι, τα δεχεται και δεν τα αλεθω εδω και κανα μηνα.

Θα δοκιμασω και τα αλλα (ειχα δωσει και μπανανα, αλλα του την πηρα αμεσως γιατι με επιασε μια φοβια...πρεπει να το ξεπερασω αυτο:confused:)

Ασχετο, περιμενουμε ενα ζευγαρι φιλων για το βραδυ και εχω τρελαθει στο χασμουρητο...Η μονη διασκεδαση που θα μπορουσαμε να εχουμε σ'αυτη τη φαση και παλι, ενω θελω, νυσταααααζω.Τι μαρτυριο ειναι αυτο,να κουραζεσαι για να ψυχαγωγηθεις λιγακι (σας ειπα και τον πονο μου).

Καλό υπόλοιπο τριημερο (αυριο θα παμε στην πεθερα μου και θα κατσουμε μεχρι και το πεταγμα του χαρταετου)

;)


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Σαρακοστής να έχουμε.

Σκουντουφλα εγώ το αυγο το βάζω κυρίως στο φαί και καμια φορά και στη φρουτοκρεμα δεν το τρωει και δεν έχω υπομονή να την κυνηγάω και για το αυγο.

Xanp το φαγητό του το λιωνεις με το πιρούνι εγώ που το δοκίμασα δεν ειναι έτοιμη, δεν το έφαγε, την άφησα κιόλας να παίξει και ενώ τα βάζει όλα στο στόμα το φαγητό το πετούσε. Έδωσα και καρότο και αχλάδι τα γλύφει και τα πετάει. Έδωσα μια φορά και μπισκότο το έλιωσε γρήγορα και της στάθηκε κομμάτι στο λαιμό όπου έκανε εμετό και το έβγαλε. Τρόμαξα και δεν ξαναδώσα. Ψωμάκι κορα δίνω και το παλεύει. Επειδή έχω στερέψει απο ιδέες και συνδυασμούς και ζήλεψα κιόλας βρε Xanp δε μου λες και μένα καμια ιδέα?? επειδή τρωει λιγο και ειναι και περίεργη λέω να συνεχίσω με το άλεσμα κακώς κανω???

Σήμερα εχει και ωραία μέρα για βόλτες!!!!!!

Καλημέρα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλη σαρακοστη!

Skountoufla διασκεδαση;;; Μπραβο σας! Εμενα η μονη διασκεδαση ειναι ο υπνος οποτε με αφηνει ο μικρος...

Εγω του δινω ρυζογκοφρετα για να μαθει να τρωει μονος του και του αρεσει πολυ!

Καλα να περασετε σημερα αν σας αφησει ο καιρος...


EXcWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Τι κανουν τα μωρακια σας; Εμενα ξυπναει μετα τις 2 καθε 1 ωρα... Δεν αντεχω αλλο! Τουλαχιστον τρωει λιγο παραπανω αυτες τις μερες!

Για οσες μανουλες ψωνιζουν συχνα μεσω internet ξεκινησε απο χθες ΖARA online shop!!! Επιτελους! Επικοινωνισα προσφατα με το Μothercare και μου ειπαν και αυτοι το ετοιμαζουν!!!


EXcWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Ελενιτσα εγώ τη μικρη που την πήγα έξι μηνών στο δωμάτιο της σταμάτησε να μου ξυπνάει τη νύχτα το κανει κανά δυο φορές την εβδομάδα.εκτος της εβδομάδας που πέρασε που ήταν λιγο αρρωστουλα. Λιγο παραπάνω τρωει και μένα και καλύτερα την φρούτο κρέμα που σας είπα με το άβοκαντο, το κρέας το ελάττωσα γιατί κατάλαβα ότι δεν της πολύ αρέσει.

Καλο Σ/Κ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


έστειλα και σε εσένα πμ να πάρεις ίδέες αν δεν έχεις ήδη δώσει τους συνδυασμούς. Εμείς ξεκινήσαμε από πατημένα και τώρα πλέον τρώει κανονικά απλά το κρέας το κόβω σε μικρότερα κομμάτια να το φάει.Αλλά τον ξεκινήσαμε από 6,5 μηνών τώρα πάει αέρα ο μικρός...Γενικά μη φοβάστε έχουν ρεφλεξ και κάνουν το αντανακλαστικό σαν να κάνουν εμετό όταν πνίγονται απλά να είσαστε δίπλα τους


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Nora δεν είμαι ακόμα έτοιμη να τον πάω σε άλλο δωμάτιο! Θέλω να ανοίγω τα μάτια μου και να βλέπω ότι είναι καλά!

Μπράβο Xanp! Τι καλά ο μικρός σου! Εμένα επιτέλους άρχισε να καταπίνει ζυμαρικά και κινόα χωρίς να νομίζει ότι πνίγεται με κάθε κουταλάκι που κατάπινε!!! Τα πατημένα του τα έδινες με το κουταλάκι ή τα έπιανε μόνος του;

Τι θα κάναμε χωρίς εσένα xanp;;; Κάθε φορά που ανοίγει διάπλατα το στόμα του σε κάθε καινούριο συνδυασμό που πρότεινες σε σκέφτομαι και λέω να'σαι καλά για όλη τη βοήθεια! :-)


EXcWp2.png
Link to comment
Share on other sites

υπερβολές....θα κάνατε ότι και εγώ ...διάβασμα έτσι τα έμαθα και εγώ πείραμα ο μεγάλος μου γιος και ακόλουθοι οι άλλοι 2 μετά...μπράβο που τρώτε.

Τα πατημένα με κουτάλι τώρα τρώει με το χεράκι.να σήμερα θα φάει κοτόπουλο με πατάτες του βάζω 4 πατάτες φούρνου ολόκληρες στον δίσκο και κοτόπουλο τα πιάνει και τρώει και το μπρόκολο ολόκληρο το δεντρακι το τρώει μόνος του πλέον


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Καλα xanp μου δεν έχω λόγια σ ευχαριστω. Μεγαλη ποικιλία, κάποια τα έχω κανει εντελώς απο ένστικτο αυτο με το κουκούτσιι του άβοκαντο, πράσσο άρχισα να βάζω γιατί ξέρω ότι γλυκαίνει το φαγητό και κρεμμυδάκι βάζω απο την αρχή. Τα ζυμαρικά δεν της πολυαρεσουν θα της τα δοκιμάσω χωρίς να τα αρέσω. Πραγματικά πάντα δοκιμάζω το φαγητό της και μη σας πω ότι τρώω και ότι μένει γιατί μου αρεσει πολύ. Γενικά και εγώ δεν βάζω πολύ αλάτι και καρυκεύματα στο φαγητό οπότε σύντομα πιστεύω ότι θα τρώμε όλοι το ίδιο.

Καλα να περνάτε και όπως είπε και η σκουντουφλα ευαγγέλιο θα τις έχω της σημειώσεις σου.

Στεναχωριέμαι μονο κορίτσια που στη μεγαλη μου ούτε ήξερα πολλά ούτε και είχα διαβάσει και το παιδάκι μου μεγάλωσε με τα κλασικά φαγητά και τις κρέμες εμπορίου όπως και το γαλα της. Προσπαθώ όμως να ενημερώνω νέες μανουλες απο τον κύκλο μας και καμια φορά μπορει να με θεωρούν υπερβολική αλλα δεν με πειράζει.

Ουφ σεντόνι έγραψα ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νόρα καμιά δεν ήξερε στο πρώτο όλες με το ίδιο Ευαγγέλιο πηγαίναμε κρέμες κλτ απλά έτυχαν οι συγκυρίες και το έψαξα από την αρχή από σαιτ του εξωτερικού .Μη νομίζεις και εγώ έδωσα κρέμα στον μεγάλο αλλά δεν την έφαγε ποτέ και έτσι έπρεπε να βρω εναλλακτικές και μετά κάθισα έψαξα και τα βρήκα...Όσο ζω μαθαίνω δεν λέμε;;;


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...