Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, Angot said:

      χαχαχαχ παρούσα !

      Τι μέντιουμ είσαι εσυ …. Δώσε μες ευχές  μέλλουσα μαμά να μας πάνε κ ας όλα καλα !!! Δ περνάνε οι μέρες κορίτσι Παρασκευή έχω επίσημη πρεμιέρα χαχαχαχ εμάς εδώ στο εξωτερικό μας δίνουν περισσότερες μέρες περίπου 14 μετά την εμβρυομεταφορα ! 

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Καλημερα Ελενίτσα!

Να σου ζησει ο γιος!

Κι εμεις την xanp ευαγγέλιο την εχουμε:tongue:

Ολο και θα βρισκόμαστε, μην ανησυχείς!

Με τις στερεές όλα καλά?Τρωτε?Τρωτε???

Τα ξαναλέμε;)


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

Σ'ευχαριστώ πολύ! Και εσύ να χαίρεσαι το αγοράκι σου!

Χάλια με τις στερεές... Μόνο το κεχρί με αχλάδι και κολοκύθα τρώει! Και φυσικά θηλάζουμε όλη μέρα και νύχτα μη σου πω! Τρώει περίπου 60 γρ φρούτα και άλλα τόσα από το μεσημεριανό και τις τελευταίες μέρες συμπληρώνω με κρέμα κεχρί! Έχω καταλάβει ότι δεν του αρέσουν τα αλεσμένα φαγητά και προσπαθώ να του δίνω να τρώει και μη αλεσμένα αλλά αηδιάζει με την υφή τους λόγω της υγρασίας και τα πετάει κάτω! Μία φορά μόνο μου έφαγε ένα καροτάκι... Είναι πολύ αδύνατος και με αγχώνει πολύ αυτό...


EXcWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ελενιτσα και εγώ καινουρια ειμαι στο τοπικ και αν διαβάσες παραπάνω και εγώ αγχώνομαι με τη μικρη μου. Μου είπανε όμως πως τα μωρά που γεννιούνται μικρα ειναι λιγο πιο πίσω απ τα υπόλοιπα ακολουθούν το δικο τους ρυθμό ανάπτυξης. Εμένα γεννήθηκε 2450 και την πήρα μετα απο δώδεκα μέρες 2100. Την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 7.400 και 68 πόντους εννιά μηνών.

Σήμερα δοκίμασα άβοκαντο στη φρούτο κρέμα και μου την έφαγε καλα. Εμένα τρωει καλα μονο ένα γεύμα απο τις στέρεες και μισό απο ένα άλλο και καθόλου απο το τρίτο. Θηλαζω πρωί βράδυ και καμια φορά αν ξυπνήσει τη νύχτα.

Κορίτσιααα δεν μου απαντήσατε το κεχρί με το Μήλο πως το κάνετε????Αποξηραμένο σύκο της έβαλα στη φρούτο κρέμα αφού το φουσκωςα λιγο σε ζεστό νεράκι δεν τρελάθηκε βέβαια αλλα άλλαξε λιγο η γεύση της.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Nora! Ναι το διάβασα και σε καταλαβαίνω! 8 μηνών εμένα ήταν 7320 και 72 πόντους. 2100 τον πήραμε και εμείς! Υπομονή κάνω και βλέπουμε..

Και εγώ του βάζω αβοκάντο κάνει ωραία υφή στην κρέμα αλλά και πάλι δεν τρώει μεγάλη ποσότητα.

Έχω πάρει βρεφική βιολογική κρέμα κεχρί. Βάζω μισό αχλάδι ή μήλο με περίπου 140γρ νερο και τα ζεσταίνω. Βγάζω το φρούτο, βάζω στο νερό κεχρί και αφού γίνουν κρέμα τα χτυπάω στο multi με το φρούτο και γίνεται φοβερή κρεμούλα!


EXcWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις κοντευουμε 10 μηνων και τα 8 κιλα δεν τα εχουμε καλοφτασει, κι ας γεννηθηκε 38+5 και 2850!Εφαγα κι εγω ενα αγχος με τα κιλα (καταλαβαινω το δικό σου λογω προωρότητας), αλλα πλεον προσπαθω να μην το σκεφτομαι (εχει στρωσει βεβαια με τις στερεες, αν και εχει και τις μερες του, πριν λιγο καιρο ετρωγε ενα γευμα την ημερα!ουτε φρουτα, ουτε κρεμες, μονο μεσημεριανο).Αν μπορω να δωσω καμια συμβουλη ειναι να δοκιμασεις τη φρουτοκρεμα να τη δινεις ζεστη/χλιαρη και να δοκιμασεις διάφορες γευσεις στο μεσημεριανό (εχω παρατηρησει ότι οταν του βαζω κουνουπίδι τρωει με ενθουσιασμό!μπλιαχ:tongue:) ή βαλε πιο πολύ λεμόνι π.χ..Αυτα τα εκανα κι εγω, γι'αυτο στα προτείνω.Γιαουρτάκι ξεκινησες?

Δεν εχω και πολλέ ιδέες γιατί παρ'ολο που κι εμεία καναμε κανα μηνα να φαμε πάνω από 100 γραμμ., στο τελος εστρωσε και τζαμπα το αγχος μου στο τελος.Από πότε ξεκινησες στερεές?

Κεχρι με μήλο δεν εχω φτιαξει ποτέ...αλλα εχω αλεσει μηλο-αχλάδι και τα διέλυσα μεσα σε κρέμα κεχρι που είχα ηδη φτιαξει.


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έκανα το λάθος και πήρα ζυγαριά και τον ζυγίζω συχνά και αγχώνομαι... Πρέπει να την εξαφανίσω, ετσι κι αλλιώς ότι κι αν κάνω τρώει αυτό που θέλει!

Είχα κάνει μία φορά χλιαρή τη φρουτόκρεμα αλλά ζεσταίνοντας τα φρούτα δε χάνονται οι βιταμίνες; Αυτό μου είχαν πει και δεν το ξαναέκανα.

Όσο για το μεσημεριανό έχω δοκιμάσει πολλά, δε θέλει το κρέας έχω καταλάβει.. δεν έχω δοκιμάσει κουνουπίδι! Θα πάρω αυτές τις μέρες! Μπλιαχ δε λες τίποτα! Θα βάλω και περισσότερο λεμόνι.

Γιαούρτι ακόμα. Δε δίνω τα παιδικά επειδή είναι επιδόρπια γιαουρτιού και μάλιστα από αγελάδινο γάλα. Ο μικρός μου είχε αλλεργία μέχρι 3,5 μηνών στο αγελαδινό και το φοβάμαι ακόμα οπότε μέσα στο μήνα θα του δώσω κατσικίσιο. Εσείς ξεκινήσατε;

Στερεές ξεκινήσαμε 5,5 μηνών και πολύ άντεξα τις πιέσεις της "παιδιάτρου" και των συγγενών που ήθελαν από 4 μηνών...

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!


EXcWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ελενιτσα καλοσωρισες!!!!!!!! Κ εμενα μικρουλα γεννηθηκε στις 36 εβδομαδες 2450 κ 47εκ κ προχθες 9 μηνων ηταν 7750 κ 71,5! Μεγαλωνουν με το ρυθμο τους, μην αγχωνεσαι!!! Δεν χρειαζεται ολα τα μωρα να ειναι στρουμπουλα!!!!!!!!:P:p

Link to comment
Share on other sites

καλως ορισατε κοριτσια και μενα!!!!να σας ζησουν τα μπεμπακια σας! ουτε εμεις τρωμε με το ζορι να φαει το πολυ 100γρ.,θηλαζουμε πολυ!που θα παει θα φανε καποια στιγμη!(τα λεω για να τα ακουω και γω)


a>2eM3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα όλα Καλα?????

Η μπεμπουλα έσκασε ένα δοντακι το πρώτο μας εχει σαλια και ένα ελαφρύ βήχα μου φαίνεται ότι πνίγεται απο τα σαλια. Εσάς τι αντιδράσεις είχαν???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμεις 9 μηνων και ακομα δεν εχουμε κανενα δοντακι!!!!βαζουμε οτι βρισκουμε στο στομα μας,φαινεται οτι τον ενοχλουν πολυ τον καημενο και τα ατιμα δεν λενε να βγουνε!


a>2eM3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Κι εμεις 10 μηνων αυριο και οχι δοντι, ουτε φουσκωμενα ουλα δεν εχουμε:tongue:

Κοριτσια ειδατε καθολου προοδο με τις στερεες?

Το κεχρι με το μηλο το καταφερες τελικα?


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας :D

από δόντια καλά πάμε εμείς τα δύο κάτω έχουν βγεί και τώρα σκάει πάλι από κάτω το διπλανό (ανάποδο παιδί από την αρχή) :P:p

με το κρέας πως πάτε τρώνε όλη την ποσότητα που χρειάζεται για την ηλικά μας ?? γιατί βλέπω ότι δίνετε μόνο ένα γεύμα με κρέας και το απόγευμα κάποιο είδος κρέμας


KbLyp3.png 4AByp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα!!

Η πλάκα ειναι ότι πήγα να πάρω κεχρί σε κατάστημα με βιολογικά και δεν είχανε την άλλη εβδομάδα!! Γκαντεμω!! Βρήκα την υγεία μου στη φρούτο κρέμα με το άβοκαντο την τζάκιζει!!!! ειναι βέβαια ακριβό και το βάζω τρεις φορές το μοιράζω.

Είχαμε στρώσει λιγο με το φαί. Τώρα όμως με το δόντι εχει και ίωση τελικά βηχει και μυξουλα σήμερα ξανά κόψαμε το φαί!!!!

Λοιπόν το μοσχάρι δεν το τρωει βάζω λιγο και πιο πολλά λαχανικά το κοτόπουλο το τρωει πιο εύκολα.λιγες ποσοτητες βέβαια και δεν της αρέσουν τα ζυμαρικά. Τραχανά δοκίμασα της ήρθε εμετος!!!!

Το απόγευμα δίνω Γιαουρτακια παιδικά που τα τζάκιζει μια κρέμα εμπορίου και μια ζωμό απο το μεσημέρι με ζυμαρικά. Το παλεύω με ποικιλία!!!

Καλο τριήμερο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...