Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 1

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts

406904_294044124048801_807099200_n.jpgΚαλήμερα!!

Δεν κρατήθηκα!

Τελικά την έκανα τη δοκιμή των κουπ πατ...Σιγά μην δεν εκοβαν καλά τα μπισκότα,αλλά άμα είσαι freak των Χριστουγέννων,όλα τα κάνεις πολύ νωρίτερα

Μέχρι τις γιορτές θα έχω τελειοποιηθεί και στον στολισμό των μπισκότων

Πάρτε και μια ιδέα από την πρωτη μου προσπάθεια

311260_294044250715455_671854367_n.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια σήμερα πέρασα κι απ' το ΙΚΕΑ :cool: :cool: Ήταν να μην μπω στην πρίζα, τώρα μπήκα με τα τσαρούχια! :D

Λοιπόν, δεν ενθουσιάστηκα...Ίσως δεν τα έχουν φέρει ακόμη όλα τα στολίδια, πάντως δεν είδα μεγάλη ποικιλία. Το άλλο που πρόσεξα ήταν οι τιμές, μου φάνηκαν ακριβά (ίσως βέβαια επειδή φέτος όλα μου φαίνονται ακριβά :rolleyes: ). Ένα σκέτο πλαστικό στεφάνι για την πόρτα, και μάλιστα όχι και ό,τι καλύτερο ποιοτικά (πολύ πλαστικούρα) έκανε 10 ευρώ..Κι ένα χριστουγεννιάτικο δέντρο από χαρτόνι που μου άρεσε για το δωμάτιο του μικρού, 18 ευρώ :evil:

Marilou θα συμφωνησω και γω μαζι σου!Δεν ειχε και μεγαλη ποικιλια αλλα και αυτα που ειχε ηταν λιγο τσιμπιμενα,ακομη και οι χριστουγεννιατικες χαρτοπετσετες!Πηγα και γω το σ/κ που μας περασε,στο ΙΚΕΑ Ιωαννινων!Αλλα νομιζω πως θα ανοιξουν και πολλα εποχιακα μαγαζια που σιγουρα θα εχουν καλες τιμες στα χριστουγιεννιατικα,τουλαχιστον στην Αθηνα που εισαι!Ετσι τουλαχιστον θελω να πιστευω!:D


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χτες πήγα τζάμπο να πάρω ένα δωράκι για κάτι γενέθλια που θα πάμε

Εχει βγάλει τέτοια στολίδια σε ζαχαρωτά γλειφιτζούρι καραμέλες κ πολλά άλλα από φελιζόλ ζωγραφισμένο γεμάτα γκλιτερ κ ζωντανά χρώματα! Ήταν πανέμορφα δες τα από κοντά αν θες

Καλαμαρακι τα καταφερα τελικα και πηγα εχθες στα jumbo.καλα ειναι τελεια!!!!!και του πηρα αρκετουστικα.Σ'ευχαριστωωωωωωωωωωωω:D!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλαμαρακι τα καταφερα τελικα και πηγα εχθες στα jumbo.καλα ειναι τελεια!!!!!και του πηρα αρκετουστικα.Σ'ευχαριστωωωωωωωωωωωω:D!!!!!!

χε χε πολύ χαίρομαι που σου άρεσαν!! Και εγώ τα είδα προχθές κ τα ζήλεψα πολύ! Αν τα οικονομικά μου μου το επιτρέψουν ίσως βάλω φέτος μικρό δεντράκι στο δωμάτιο της μικρής κ θα το στολίσω με τέτοια μόνο :D

Να μας βάλεις φώτο με το δημιούργημα σου ;)

Link to comment
Share on other sites

χε χε πολύ χαίρομαι που σου άρεσαν!! Και εγώ τα είδα προχθές κ τα ζήλεψα πολύ! Αν τα οικονομικά μου μου το επιτρέψουν ίσως βάλω φέτος μικρό δεντράκι στο δωμάτιο της μικρής κ θα το στολίσω με τέτοια μόνο :D

Να μας βάλεις φώτο με το δημιούργημα σου ;)

Αχ δεν ξερω να βαζω φωτο:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Marilou θα συμφωνησω και γω μαζι σου!Δεν ειχε και μεγαλη ποικιλια αλλα και αυτα που ειχε ηταν λιγο τσιμπιμενα,ακομη και οι χριστουγεννιατικες χαρτοπετσετες!Πηγα και γω το σ/κ που μας περασε,στο ΙΚΕΑ Ιωαννινων!Αλλα νομιζω πως θα ανοιξουν και πολλα εποχιακα μαγαζια που σιγουρα θα εχουν καλες τιμες στα χριστουγιεννιατικα,τουλαχιστον στην Αθηνα που εισαι!Ετσι τουλαχιστον θελω να πιστευω!:D

Ναι ναι και οι χαρτοπετσέτες 2 ευρώ :( Μαράκι τα εποχιακά μαγαζιά νομίζω ότι είναι και τα πιο ακριβά, τουλάχιστον της γειτονιάς μου..Άσε που επαναφέρουν και περσινό εμπόρευμα, άρα δεν έχουν και καμιά χασούρα..Δεν ξέρω, εμένα μου φαίνεται too much να δώσω για στολίδια 5 ευρώ το κομμάτι, όσο ωραίο και να είναι. Είχα πάρει πριν κάτι χρόνια από τα DIA (τα θυμάστε; ) μια κασετίνα με πανέμορφα ξύλινα στολίδια, πάμφθηνη, θα βάλω αυτά και θα συμπληρώσω στολίδια από το Jumbo, αφού διαβάζω ότι έχει φέρει ωραία πράγματα..

Νομίζω το έχετε ήδη γράψει εδώ, ή μπορεί και να το διάβασα αλλού δεν θυμάμαι τώρα, αλλά μια ωραία ιδέα και σούπερ οικονομική είναι αντί για στολίδια στο δέντρο, φιογκάκια! Έτσι στολίζαμε το δέντρο στο πατρικό μου που είναι 2,20 μέτρα θηρίο (ψηλοτάβανο το σπίτι :) ). Μόνο φωτάκια και κόκκινα φιογκάκια, κι όσοι το έβλεπαν έλεγαν τι ωραίο που είναι..

peristeraki 'γεια στα χέρια σου!! :D


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολλες φορες ο πιο απλος στολισμος ειναι και πιο ωραιος!Εγω τα τελευταια χρονια επιλεγω πανινα στολιδια με φιγουρες!Πολλα απο τα οποια ειχα βρει σε εξαιρετικη τιμη απο τα jumbo!

AXXX...ποτε θα περασουν οι μερες,να στολισουμε με το ακουσμα χριστουγεννιατικων τραγουδιων....να κανουμε τα γλυκακια μας...Αληθεια εκτος απο τα συνηθες γλυκα των χριστουγεννων,τι αλλα γλυκα φτιαχνετε?Να παιρνουμε και καμια ιδεα!!!!


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

τη βλεπετε?το ειχα φτιαξει περισυ(αν το βλεπετε χαχα!!!:tongue:)

υ.σ.Καλαμαρακι προσπαθω εδω και μιση ωρα αλλα νομιζω πως τα καταφερα!!!!!Ευχαριστωωωωωωωωωω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/photo/my-images/32/169wn.jpg/

προσπαθω να ανεβασω μια φωτο,ελπιζω να τα καταφερα

:rolleyes:

τη βλεπετε?το ειχα φτιαξει περισυ(αν το βλεπετε χαχα!!!:tongue:)

υ.σ.Καλαμαρακι προσπαθω εδω και μιση ωρα αλλα νομιζω πως τα καταφερα!!!!!Ευχαριστωωωωωωωωωω!!!!!!

Το βλέπω το βλέπω!!

Παρά πολύ όμορφο κ μπράβο σου δεν εχω προσπαθήσει πότε να κάνω τέτοιο σπιτάκι!

Πολύ όμορφη κ η ιδέα με τα ποτήρια σου!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Μιαμ μιαμ...φαίνονται λαχταριστά! Και του χρόνου!

Ευχαριστώ!

Οταν φτιάξω τα "επίσημα"θα σας βάλω κι άλλη φωτό...Μπορεί τότε να τα κάνω καλύτερα

Καλα peristeraki "μ'εφτιαξες" .....τα χρωματα ζαχαροπλαστικης απο που τα πηρες?:D

Τα χρώματα ζαχαροπλαστικής τα πήρα από τον Βασιλόπουλο.Ειναι τα τρία βασικά κόκκινο,κίτρινο και μπλε και μπορείς με ανάμειξη να φτιάξεις και άλλα χρώματα

Αλλα σαν πρωτάρα δεν το τόλμησα.Το κίτρινο ούτε που το δοκίμασα

Η αλήθεια είναι ότι θέλει υπομονή και σταθερό χέρι

Τα σχεδιάκια είναι απλό γλάσο φτιαγμένο με ζάχαρη άχνη,νεράκι και λίγες σταγόνες λεμόνι.Τα εκανα,βάζοντας το γλάσο σε αυτοσχεδια κορνε από σακουλίτσες πολυμπαγκ,που τους εκοβα τη μυτούλα στην ακρη.

Στην αρχη το γλάσο ηταν αρκετα ρευστό και δεν εβγαιναν καλά τα σχέδια,θελει να είναι πηχτό.Την υφή την κανονίζεις εσύ.

Μια φίλη μου με βοήθησε που μου είπε δυο πραγματακια

Την επόμενη φορα ισως να φτιαξω ζαχαρόπαστα.

Link to comment
Share on other sites

Λατρεμένα μου ξωτικά,

Ελειψα {δουλευα σχεδον ασταματητα απο χθες} και ευχαριστώ που κρατήσατε και σεις το θέμα "ζωντανό" και βλέπω πως το έχετε αγαπησει! :P

Πλέον, έχουν αρχίσει να εμφανίζονται και τα πρώτα στολισμένα μπαλκόνια.... εγώ καθημερινά μπάινω όλο και περισσότερο στο "κλίμα"!!!

Εδώ γύρω είμαι, μικρές μου... ;)

Δείτε και κάτι πολύ απλό που μπορούμε να κάνουμε, με τις δικές μας πινελιές...

ss_BKS042262.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...