Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Δραστηριότητες για τα μικρά μας εντός σπιτιού


Recommended Posts

Απο το καλοκαίρι και μετά έχω ανακαλύψει πραγματικούς θησαυρούς μέσα σε διάφορες σελίδες στο ιντερνετ. Βασικά πρόκειται για δραστηριότητες που μπορούμε να εκτυπώσουμε και απευθύνονται σε παιδάκια από 3 χρονών (preschool ή pre-K) και πάνω. Δεν έχω συγκεκριμένες διευθύνσεις αλλά μπορώ να σας πώ πως να τα ψαξετε στο google και θα βρείτε άπειρα...

1. Printable colouring pages (εκτυπώσιμες σελίδες ζωγραφικής με όποιον ήρωα μπορείς να φανταστεις)

2. Dot-to dot printables (είναι οι κλασσικές ασκησούλες με τις αριθμημένες τελίτσες που ενώνονται και σχηματίζουν εικόνες)

3. Writing skills worksheets (βοηθάνε πολύ τα παιδάκια που τώρα μαθαίνουν να γράφουν, είναι διακεκομένες γραμμές σε διάφορα σχήματα και το παιδι απλά ενώνει τις γραμμούλες)

4. Math worksheets (απλές ασκήσεις μαθηματικών)

Η μεγάλη μου ενθουσιάζεται κάθε φορά που της πάω τέτοια παιχνιδάκια. Επίσης γλιτώνω την αγορά βιβλίων! Αν καμια μανούλα ενδιαφέρεται μπορώ να της πώ συγκεκριμένες σελίδες. ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ!!!!!


image.php?u=19634&type=sigpic&dateline=1352375928image.php?u=19634&type=sigpic&dateline=1352375139
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...